Krótki przewodnik po Hamburgu

1 Komentarz

Dla nas Hamburg do końca życia zostanie miastem szczególnym, bo tu się pobraliśmy. Miała być ukochana Hiszpania, ale Hamburg sobie poradził i do tego okazał się oknem na świat. Byliśmy siedem dni, był grudzień, ale było świetnie. Zwiedzaliśmy, pływaliśmy po Elbie i smakowaliśmy pyszne rzeczy.

Co trzeba zobaczyć w Hamburgu? Dla nas numer 1 to Kraina Miniatur. Za 12 Euro można spędzić cały dzień na podziwianiu ruchomego świata w miniaturze. Kolejne miejsce to HafenCity – prestiżowa dzielnica Hamburga. Zdziwiło nas, że mimo środka zimy, było mnóstwo propozycji rejsów po Łabie (niem. Elbe). W naszych podróżach, to Jarek zawsze ogarnia tematy komunikacyjne, wybiera trasy. Teraz też tak było, za 25 Euro jeździliśmy bardzo dużo przez siedem dni, a do tego w cenie były rejsy. Dlatego warto przy planowaniu zwiedzania, sprawdzić jaki bilet będzie najkorzystniejszy.

Wizyta w Apple Store

Masz iPhona, iPada i Maca, sklep Apple to dla wielu niemal świątynia. To pierwszy w Niemczech Apple Store, w którym byliśmy (ulica Jungfernstieg, jeden z najbardziej prestiżowych adresów Hamburga).

Apple Store na Jungfernstieg w Hamburgu

Apple Store na Jungfernstieg w Hamburgu

Wchodzisz do środka i … lekkie rozczarowanie. OK, ładne przezroczyste schody, bardzo miła obsługa, dużo sprzętu i akcesoriów, ale to po prostu sklep zw słynnym logo, którego nie ma w Polsce …

Bociany w oficjalnym sklepie Apple Store w Hamburgu

Bociany w oficjalnym sklepie Apple Store w Hamburgu

Manchmal St. Nikolai

Mało kto wie, że w XIX wieku przez dwa lata najwyższym budynkiem na świecie była 147 – metrowa wieża kościoła  Św. Mikolaja – St. Nikolai-Kirche.

Najwyższy budynek na świecie w latach 1874-1876

Najwyższy budynek na świecie w latach 1874-1876

W Hamburgu nie znajdziecie wiele zabytkowych kamienic z poprzednich wieków. To efekt operacji Gomorrah – bombardowania miasta przez aliantów w 1943 roku. W czasie nalotów dywanowych 75% zabudowy miasta uległo zniszczeniu. Wieża kościoła była punktem orientacyjnym dla lotników. Po wojnie nieodbudowany kościół stał się pomnikiem ofiar II Wojny Światowej (jak w Berlinie). Na wysokości 76 metrów znajduje się punkt widokowy, na który jedzie się windą.

panorama-hamburga-punkt-widokowy-Manchmal-St-Nikolai-hamburg-kosciol-mikolaja-najwyzszy-wieza-niemcy-pomnik-wojna

Natomiast przy Deichstrasse i Cremon w Hamburgu zachowały się zabytkowe kamienice z XVII wieku.

hamburg-deichstrasse-cremon-kamienice -spichlerze-alster-niemcy

Przez zupełny przypadek trafiamy do eko-dzielnicy. Ekologii mogą nas Niemcy uczyć- podczas spacerów widzimy: algi zamiast ogrzewania, mieszkania na wodzie, ekologiczny hotel i w pełni biodegradalny dom.

Ponadto poza odwiedzaniem świetnych knajp, próbowaniem kuchni niemieckiej i tureckiej, zawędrowaliśmy do nietypowego muzeum- ostrych przypraw. Spicy`s Gewürzmuseum polecamy tylko mocno zdeterminowanym i jak zostanie czas.

Natomiast sam Hamburg- zdecydowanie tak. Zamierzamy tu wrócić. 

 

Tagi: , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie

Lecimy z Londynu do Polski na święta Bożego Narodzenia, tak się składa, że bilety kupujemy bardzo późno, więc okazuje się, że najlepsze połączenie jest przez Berlin. Właściwie to lubimy takie przesiadkowe podróże, w szczególności, gdy jest czas zobaczyć jedno miejsce…

Eko-hotel w eko-dzielnicy Hamburga

Teraz możemy uczciwie napisać. To była ciekawa przygoda. Kilka dni przed wyjazdem do Hamburga nie mieliśmy noclegu. Jarek ma lekkiego stresa, chociaż już powoli się przyzwyczaja do wyjazdów w tym stylu. Alicja nie przyjmuje do wiadomości, że może zabraknąć miejsc. Tym…
Jak założyć konto na Instagramie

Instagram – co to jest

Albo się go kocha, albo nienawidzi, są też tacy, którzy o nim nie słyszeli (ale już niewielu). Instagram – czyli serwis społecznościowy, w którym dzielimy się zdjęciami. Zasada jest prosta: robię zdjęcie, wybieram efekty i filtry, dodaję hashtagi i publikuję. Inni…
#tommyfall14 Tommy Hilfiger New York Fashion Week na Instagramie
Hotelowe śniadanie – menu jej i jego
Menu