Krótki przewodnik po Hamburgu

1 Komentarz

Dla nas Hamburg do końca życia zostanie miastem szczególnym, bo tu się pobraliśmy. Miała być ukochana Hiszpania, ale Hamburg sobie poradził i do tego okazał się oknem na świat. Byliśmy siedem dni, był grudzień, ale było świetnie. Zwiedzaliśmy, pływaliśmy po Elbie i smakowaliśmy pyszne rzeczy.

Co trzeba zobaczyć w Hamburgu? Dla nas numer 1 to Kraina Miniatur. Za 12 Euro można spędzić cały dzień na podziwianiu ruchomego świata w miniaturze. Kolejne miejsce to HafenCity – prestiżowa dzielnica Hamburga. Zdziwiło nas, że mimo środka zimy, było mnóstwo propozycji rejsów po Łabie (niem. Elbe). W naszych podróżach, to Jarek zawsze ogarnia tematy komunikacyjne, wybiera trasy. Teraz też tak było, za 25 Euro jeździliśmy bardzo dużo przez siedem dni, a do tego w cenie były rejsy. Dlatego warto przy planowaniu zwiedzania, sprawdzić jaki bilet będzie najkorzystniejszy.

Wizyta w Apple Store

Masz iPhona, iPada i Maca, sklep Apple to dla wielu niemal świątynia. To pierwszy w Niemczech Apple Store, w którym byliśmy (ulica Jungfernstieg, jeden z najbardziej prestiżowych adresów Hamburga).

Apple Store na Jungfernstieg w Hamburgu

Apple Store na Jungfernstieg w Hamburgu

Wchodzisz do środka i … lekkie rozczarowanie. OK, ładne przezroczyste schody, bardzo miła obsługa, dużo sprzętu i akcesoriów, ale to po prostu sklep zw słynnym logo, którego nie ma w Polsce …

Bociany w oficjalnym sklepie Apple Store w Hamburgu

Bociany w oficjalnym sklepie Apple Store w Hamburgu

Manchmal St. Nikolai

Mało kto wie, że w XIX wieku przez dwa lata najwyższym budynkiem na świecie była 147 – metrowa wieża kościoła  Św. Mikolaja – St. Nikolai-Kirche.

Najwyższy budynek na świecie w latach 1874-1876

Najwyższy budynek na świecie w latach 1874-1876

W Hamburgu nie znajdziecie wiele zabytkowych kamienic z poprzednich wieków. To efekt operacji Gomorrah – bombardowania miasta przez aliantów w 1943 roku. W czasie nalotów dywanowych 75% zabudowy miasta uległo zniszczeniu. Wieża kościoła była punktem orientacyjnym dla lotników. Po wojnie nieodbudowany kościół stał się pomnikiem ofiar II Wojny Światowej (jak w Berlinie). Na wysokości 76 metrów znajduje się punkt widokowy, na który jedzie się windą.

panorama-hamburga-punkt-widokowy-Manchmal-St-Nikolai-hamburg-kosciol-mikolaja-najwyzszy-wieza-niemcy-pomnik-wojna

Natomiast przy Deichstrasse i Cremon w Hamburgu zachowały się zabytkowe kamienice z XVII wieku.

hamburg-deichstrasse-cremon-kamienice -spichlerze-alster-niemcy

Przez zupełny przypadek trafiamy do eko-dzielnicy. Ekologii mogą nas Niemcy uczyć- podczas spacerów widzimy: algi zamiast ogrzewania, mieszkania na wodzie, ekologiczny hotel i w pełni biodegradalny dom.

Ponadto poza odwiedzaniem świetnych knajp, próbowaniem kuchni niemieckiej i tureckiej, zawędrowaliśmy do nietypowego muzeum- ostrych przypraw. Spicy`s Gewürzmuseum polecamy tylko mocno zdeterminowanym i jak zostanie czas.

Natomiast sam Hamburg- zdecydowanie tak. Zamierzamy tu wrócić. 

 

Tagi: , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Godzina z Danem Rubinem

Dowiedziałem się o ciekawym spotkaniu i poszedłem. To moja pierwsza wizyta na #MeettheIphonePhotographer. Swoją drogą to chyba najdłuższy hashtag jaki używałem. Meet the Iphone Photographer to cykl spotkań w Apple Store przy Regent Street. Organizuje je i prowadzi Dan Rubin. Podczas ostatniego…

Rejsy wycieczkowe po Łabie

Nasz przedostatni dzień w Hamburgu. Mamy ochotę na rejs wycieczkowy po Łabie (niem. Elbe). Właściwie to ostatni moment, abyśmy mogli zobaczyć miasto od strony wody. Dziś jest drugi stycznia, mamy szczęście, bo mimo tej pory roku, pogoda nam sprzyja. Do…
Jaki smartfon kupić Apple czy Android

Jaki smartfon kupić?

Dziś kupujemy nie telefon, a smartfona. Ma służyć nie do dzwonienia, a do bycia w kontakcie. Nie obchodzi nas ile godzin mogę rozmawiać na jednym ładowaniu baterii, ale ile zrobię zdjęć i filmów. My bynajmniej tak mamy. A od wtorku będzie…
#tommyfall14 Tommy Hilfiger New York Fashion Week na Instagramie
Hotelowe śniadanie – menu jej i jego
Menu