6 najnowszych atrakcji w Londynie

3 Komentarze

Na zwiedzenie Londynu nam nie wystarczyły dwa lata, a wciąż  powstają kolejne atrakcje turystyczne. Ten rok jest wyjatkowo rekordowy pod względem liczby nowych atrakcji w stolicy Wielkiej Brytanii. Z sześciu, dwie znajdują się we wschodnim Londynie, jedna na zachodzie w Richmod, trzy pozostałe w centrum. Pięć już działa, szósta czeka na otwarcie jesienią.

I jak tu wytrzymać w tym Londynie, kiedy nie wiesz, co najpierw zobaczyć: najdłuższą zjeżdżalnię na świecie, pływający ogród, nową część Tate Modern, wybieg i noclegi z lwami, wielki ul czy muzeum designu…?

ArcelorMittal Orbit Slide

Największa nowa atrakcja Londynu to najdłuższa zjeżdżalnia na świecie. ArcelorMittal Orbit Slide znajduje się w Parku Olimpijskim we wschodnim Londynie.

Stalowa konstrukcja i wieża powstały z okazji Igrzysk Olimpijskich cztery lata temu, ale to najbrzydsze instalacja i punkt widokowy jaki znamy. OK, wiemy, gdy w Paryżu powstała wieża Eiffla też nikomu się nie podobała, a dziś jest symbolem stolicy Francji. Tym nie mniej,  trudno nam sobie wyobrazić, że za 100 lat ArcelorMittal Orbit będzie symbolem Londynu.

nowa atrakcja londynu arcelormittal orbit slide
Credits: ArcelorMittal Orbit. Najnowsza atrakcja wschodniego Londynu.

ArcelorMittal Orbit ma od czerwca nowy atrakcyjny dodatek w postaci gigantycznej zjeżdżalni. Nie dość, że jest najdłuższa na świecie (178 metrów długości), to jeszcze jest najwyższa (76 metrów). Część zjeżdżalni jest przeszklona więc widoki podczas zjeżdżania mogą niektórych mocno przerazić. Zjazd twa 40 sekund i przy zjeżdżaniu można osiągnąć blisko prędkość blisko 25 km/h.

zjezdzalnia ArcelorMittal Orbit londyn stratford
76 metrów nad ziemią w Parku Olimpijskim Credits: ArcelorMittal Orbit

Aby skorzystać ze zjeżdżalni w ArcelorMittal Orbit należy mieć minimum 1,3 m wzrostu, przynajmniej 8 lat i nie więcej niż 130 kg wagi. Bilet kosztuje 10 funtów dla dzieci, 15 funtów dla dorosłych i obejmuje wstęp na punkt widokowy oraz zjeżdżalnię.

co warto zobaczyć w Londynie
Najszybsza atrakcja Londynu. Credits: ArcelorMittal Orbit

Adres: ArcelorMittal Orbit, Queen Elizabeth Olympic Park, 3 Thornton St, London E20 2AD
Najbliższa stacja: Stratford, Hackney Wick
Inne atrakcje w pobliżu: Stadion Olimpijski, Queen Elizabeth Olympic Park, Westfield Stratford – zobacz Gdzie na zakupy w Londynie – przewodnik.

Farmopolis nad Tamizą

Farmopolis to letnia atrakcja dla miłośników natury, zabawy i dobrego jedzenia. To pierwszy pływający ogród w Londynie, który powstał z zachowanych kwiatów i roślin z wystawy RHS Chelsea Flower. Farmopolis znajduje się we wschodnim Londynie i czynny będzie od 30 lipca do 31 sierpnia.

Warto odwiedzić tę część Londynu, gdyż w ciągu najbliższych lat Greenwich Penninsula zmieni się diametralnie. Powstanie ponad 15 tys. mieszkań, centra kultury i park. Niezwykły projekt nowej dzielnicy możecie zobaczyć na stronie www.greenwichpeninsula.co.uk/paperpeninsula.

Atrakcje Londynu i imprezy
Projekt Farmopolis nad Tamizą

AdresFarmopolis, The Jetty Peninsula, London SE10 0FL
Najbliższa stacja: North Greenwich, po drugiej stronie Tamizy stacja DLR Royal Victoria, w tym przypadku należy skorzystać z kolejki Emirates Air Line.
Inne atrakcje w pobliżu: O2, Canary Wharf, Thames Barrier, Greenwich Park i Old Naval College

The Hive Kew Gardens

Wielki Ul (ang. hive) to najnowsza atrakcja Royal Botanic Gardens na zachodzie Londynu. Z daleka instalacja wygląda jak rój owadów. The Hive z 1000 światełkami LED był częścią brytyjskiego stoiska na wystawie EXPO w Mediolanie w 2015 roku.

atrakcje w Londynie
Kosmici wylądowali w Londynie?
co warto zobaczyć w Londynie kew gardens
Szklana podłoga The Hive Royal Botanic Gardens

Na parterze, można posłuchać jak komunikują się pszczoły przez wibracje. Aby to zrobić należy jeden koniec drewnianego patyczka włożyć między zęby, a drugi do specjalnej tuby.

co warto zobaczyć w Londynie
Podsłuchiwanie jak komunikują się pszczoły może wyglądać komicznie, ale warto spróbować.

Adres: Royal Botanic Gardens, Kew, Richmond TW9 3AB
Najbliższa stacja metra: Kew Gardens
Inne atrakcje w pobliżu: Palmiarnie w Kew Gardens, Richmond

Kochasz naturę? Poznaj najpiękniejsze parki Londynu i odwiedź najpiękniejsze palmiarnie w Londynie

New Tate Modern

Wielka atrakcja dla miłośników sztuki współpczesnej. Nowa część Tate Modern została otwarta w czerwcu. W Tate Modern dzięki nowej części będzie można podziwiać sztukę ponad 250 artystów z około 50 krajów. Dodatkowo dla zwiedzających został udostępniony nowy punkt widokowy. Wstęp do Tate Modern jest bezpłatny. Zobaczcie nasze wrażenia ze zwiedzania Muzeum Tate Modern w Londynie.

atrakcje w Londynie za darmo
Nowa atrakcja turystyczna Londynu za darmo – Tate Modern The Switch House.

Adres: Tate Modern, Bankside, London SE1 9TG
Najbliższa stacja: Southwark, Blackfriars (po drugiej stronie Tamizy)
Inne atrakcje w pobliżu: The Shard, Borough Market, Millennium Bridge, St. Paul`s Cathedral

Przeczytaj przed przyjazdem do Londynu Najlepsze widoki Londynu za darmo

Kraina lwów w londyńskim Zoo

Kraina Lwów (Land of the Lions) została otwarta w czerwcu w londyńskim ogrodzie zoologicznym (ZSL London Zoo). To nowa przestrzeń dla lwów z Azji, których na wolności pozostało tylko 400 sztuk. Lwy będą miały bardzo dobre warunki, a dzięki nowoczesnemu pawilonowi turyści będą mogli lepiej obserwować dzikie koty.

Wybieg dla lwów odtwarza naturalne warunki z Parku Narodowego Sasa-Gir w Indiach. Dodatkowo stworzono tu także indyjską wioskę.

Jeśli chcecie tu nocować, to proszę bardzo. Gir Lion Lodge to jeden z najbardziej nietypowych i najciekawszych noclegów w Londynie. W cenie noclegu w drewnianym domku jest drink, dwudaniowa kolacja, śniadanie i dwudniowy bezpłatny wstęp do Zoo. Istnieją dwa rodzaje rezerwacji noclegu w Gir Lion Lodge – dla dwójki dorosłych i dla rodziny. Ceny od 378 funtów za noc do ponad 550 funtów. Spaliście kiedyś w ogrodzie zoologicznym w pobliżu lwów? Rezerwacja noclegów tutaj.

Noclegi w Londynie
Credits: ZSL London Zoo

AdresZSL London ZooLondon NW1 4RY
Najbliższa stacja: Camden Town, Baker Street, St John`s Wood
Inne atrakcje w pobliżu: Primrose Hill, Camden Lock Market, Camden Market, Regent`s Park, Madame Tussauds London, The Sherlock Holmes Museum

Więcej ciekawych miejsc w Londynie i UK znajdziesz na
profilu Jarka na Instagramie

Design Museum w Kensington

Londyńskie Muzeum Designu będzie miało nową siedzibę przy ulicy Kensington High Street, zaraz przy Holland Park w Kensington. Nowy budynek Commonwealth Institute w Kensington będzie miał trzy razy więcej miejsca niż obecna siedziba Design Museum w Shad Thames.

Atrakcje w Londynie za darmo
Najnowsze muzeum w zachodnim Londynie – The Design Museum.

Nowa atrakcja dla wielbicieli sztuki i kultury wizualnej będzie bezpłatna. Otwarcie London`s Design Museum planowane jest 24.11.2016 r. Zobaczcie relację z naszej wizyty w Muzeum Designu w Londynie.

AdresLondon’s Design Museum, 224-238 Kensington High Street London W8 6AG
Najbliższa stacja: Kensington High Street
Inne atrakcje w pobliżu: Holland Park, Notting Hill

Zaplanuj wycieczkę i zobacz TOP 10 atrakcji Londynu

Kolejne nowe atrakcje

Inne nowe atrakcje, które zostaną otwarte w Londynie w 2016 roku to The David and Claudia Harding Gallery w Science Museum. Nowa część londyńskiego muzeum nauki ma pokazywać jak matematyka wpływa na nasze życie. Jesteśmy bardzo ciekawi tej wystawy. Będzie tam część poświęcona Alanowi Turingowi, którego Anglicy uważają za osobę, która złamała kod Enigmy. Kolejna nowa atrakcja związana z kulturą to galeria sztuki współczesnej na Uniwersytecie Londyńskim – Goldsmiths Art Gallery. Otwarcie galerii również jesienią 2016 roku.

Jak widzicie w tym sezonie otwarto tak wiele nowych atrakcji w Londynie, że nie wszystkie jeszcze zdążyliśmy odwiedzić i przetestować. Dotychczas byliśmy w The Hive w Royal Botanic Gardens, Tate Modern i Design Museum. Planujemy zwiedzanie kolejnych miejsc i wkrótce o nich napiszemy.

Tagi: ArcelorMittal Orbit, atrakcje w Londynie, Design Museum, Kew Gardens, kultura, lato w Londynie, Londyn, muzeum, Stratford, sztuka, Tate Modern, Wschodni Londyn, Zoo
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Nowy Rok w Londynie

Pierwszy dzień 2015 roku rozpoczął się bardzo leniwie, za oknem szaro, chwilowo deszczowo, ale w miarę ciepło- około 10 stopni Celsjusza. Typowa angielska pogoda jaką sobie pewnie wyobrażacie. Nie chciało nam się wychodzić z domu, ale pomyśleliśmy, że w końcu…

Chorwacja pełna życia #CroatiaFullofLife

Byliśmy już w wielu miejscach z Alicją, ale w Chorwacji jeszcze nie. Wczoraj Chorwacja przypłynęła do Londynu. Chorwaci chwalą się 1244 wyspami. Do tego można dodać jeszcze jedną, która powstała zaraz przy Tower Bridge. Ciekawy pomysł! Nie wiem jak ona tu…

Kwiaty i kartki w POSKu w Londynie

Kwiaty i kartki przynoszone przez mieszkańców Londynu do POSKu w Hammersmith. Potępiają rasistowskie graffiti na polskim centrum kultury i wyrażają solidarność z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Graffiti pojawiło się w niedzielę rano na głównym wejściu do POSKu. Więcej o…
Aplikacja Prisma zmieni cię w artystę
Queen Elizabeth Olympic Park i Stadion Olimpijski