Aplikacja Prisma zmieni cię w artystę

Brak komentarzy

Zobaczcie największe atrakcje turystyczne Londynu zmienione w aplikacji PRISMA. Filtry fotograficzne zmieniają zdjęcia w artystyczne dzieła sztuki. Przejrzałem mojego Instagrama z ostatnich dwóch lat i wybrałem kilkanaście zdjęć z Londynu, które „odświeżyłem” na Prismie. Efekty przeszły moje oczekiwania. Zdjęcia przypominają obrazy w stylu Edwarda Muncha, Van Gogha czy Andy`ego Warhola.

Prisma to aplikacja mobilna, dzięki której zdjęcia będą przypominać artystyczne obrazy. Aplikacja od czerwca  jest dostępna na smartfony i tablety Apple. W iOS Apple Store pobrało ją dotychczas ponad 16 mln osób. W tym tygodniu udostępniona została wersja na Android i już ściągnięto ją ponad 2 mln razy. Twórcy aplikacji Prisma zapowiadają, że wkrótce artystyczne filtry będziemy mogli nakładać również na filmy. Aplikację Prisma można pobrać w Apple Store lub na Androida w sklepie Google Play.

Jak używać aplikacji Prisma? To bardzo proste. Wybiera się zdjęcie z biblioteki lub robi nowe. Zdjęcie można skadrować i obrócić. Później nakłada się wybrane filtry. Przesuwając palcem w lewo i praw na ekranie smartfona wybiera się natężenie wybranego filtra.

Jak działa aplikacja Prisma
Edytowanie zdjęć na aplikacji Prisma jest łatwe, wytarczy wybrać zdjęcie i wybierać spośród 30 możliwych filtrów.

Aby przerobić zdjęcie filtrem Prisma smartfon powienien być połączony z internetem, gdyż proces obróbki zdjęcia odbywa się na serwerach twórców aplikacji. To inaczej niż w przypadku Instagrama. Na Instagramie mamy podgląd zdjęcia jak zwyglądało po zastosowaniu filtra, Prisma działa inaczej. Algorytm Prismy wykorzystuje sztuczną inteligencję i CNN (sieci neuronowe) dostosowując nasze zdjęcia do stylu artysty. Brzmi niezwykle skomplikowanie, ale w końcu dzięki temu można zostać impresjonistą.

W związku z tym, że aplikacja łączy się z serwerami Prismy czasami pracuje wolniej, a nawet mogą pojawiać się komunikaty o braku możliwości edycji zdjęcia. Trzeba po prostu spróbować jeszcze raz obrobić zdjęcie. Ja zazwyczaj po wybraniu zdjęcia do przetworzenia klikam w 10 ulubionych filtrów i czekam na efekty. Zwykle w ciągu 20-40 sekund zdjęcia są gotowe. Po opublikowaniu wersji aplikacji Prisma na Androida serwery mogą znów zwolnić, bo na pewno przybędzie jeszcze więcej użytkowników. Dotychczas wgrano i „zprismowano” 400 mln zdjęć.

Opactwo Westminsterskie Londyn
Opactwo Westminster
londyn-prisma-rejs-po-tamizie
Rejs po Tamizie, w oddali widoczne Canafa Wharf.
Old Naval College w Greenwich atrakcje londynu
Old Naval College w Greenwich

Prisma zawiera 30 filtrów imitujących różne style. Nasze ulubione to Mononoe, Dreams, Mosaic, Udnie, Gothic, Roland, Wave, Roy Candy, Transverse Line, Red head i Urban. Wielbiciele selfie będą zachwyceni nowymi efektami i swoim wyglądem dzięki użytym filtrom. Ja używam aplikacji Prisma do zdjęć architektury, natury. Zobaczcie zdjęcia największych atrakcji Londynu przerobionie przez Prismę.

London Eye. Słynne atrakcje Londynu
Coca-Cola London Eye
londyn-prisma-parlament
Parlametn i Big Ben
londyn-prisma-city-ogorek-gherkin
Gherkin i inne wieżowce w londyńskim City.
Londyn nieznane miejsca do zwiedzania
St. Pauls Cathedral widziana z tarasu One New Change

Wiele osób podnosi kwestię bezpieczeństwa aplikacji Prisma w związku z faktem, że stworzył ją ze swoim zespołem 25 letni Rosjanin Aleksiej Moiseenkow. W aplikację zainwestował Mail.ru, właściciel między innymi VKontakte (rosyjski Facebook). W związku z tym Prisma jest podejrzewana o wyłudzanie naszych prywatnych danych, które wykorzystają rosyjskie służby specjalne. Nie wiem na ile ta informacja powodowana jest rusofobią a na ile twardymi faktami.

Swoją drogą oddajemy naszą prywatność bez zastanowienia Amerykanom publikując na Facebooku, Instagramie, używając Google Gmail czy meldując się w Swarm (Foursqaure). Bezpieczeństwo to kwestia świadomego korzystania z internetu i dbania o wizerunek w sieci niż używanie rosyjskiej Prismy czy amerykańskiego Instagrama. Przeczytaj nasz wpis na blogu Prywatność w sieci jest fikcją.

Millenium-bridge-londyn
The Millennium Bridge nad Tamizą
londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-07
Hyde Park
londyn-prisma-hammersmith-bridge
Hammersmith Bridge
londyn-prisma-kew-gardens
Palmiarnia w Royal Botanic Gardens w Kew
londyn-prisma-Lloyds-Building
The Lloyds Building w City

Używając aplikacji Prisma nie musiałem się nigdzie rejestrować, podawać swoich danych czy logować się przez konto Facebook, Google czy Vkontakte (w przeciwieństwie do innego rosyjskiego wynalazku Ostagram, tutaj zarejestrowałem się podając moje konto Vkontakte). Moim zdaniem korzystanie z Prismy jest bezpieczne, aczkolwiek oddajemy nasze zdjęcia właścicielom aplikacji i jeżeli lubimy zdjecia selfie to dzielimy się również naszym wizerunkiem.

Aplikacja Prisma na Androida
Tower Bridge w Londynie
londyn routemaster autobus
Kultowy londyński autobus Routemaster
londyn--stadion-chelsea-stamford-bridge
Stamford Bridge, stadion Chelsea Londyn

Aplikacja Prisma jest bezpłatna co nie znaczy, że twórcy nie zarabiają na niej. Do wyboru mamy sponsorowane filtry przez marki i tak obecnie można skorzystać z filtrów Palmolive oraz #GettUrban (aplikacja taxi). Prisma to nowe pole do podpisu dla marketingowców i stworzenia własnego unikalnego filtru i konkursu.

Pływalnia w Parku Olimpijskim w Londynie
Pływalnia w Parku Olimpijskim w Londynie
londyn-prisma-stadion-olimpijski
Wschodni Londyn i Park Olimpijski ze Stadionem Olimpijskim i ArcelorMittal Orbit.
londyn-prisma-trafalgars-square
Trafalgar Square i National Portrait Gallery
londyn-prisma-stadion-wembley
Słynny Stadion Wembley
prisma-najpiekniejsze-zdjecia-z-londynu
Najpiękniejsze miejsce w Londynie na zdjęcie z Big Benem, po drugiej stronie Tamizy.

Przetworzone zdjęcie z przez aplikację Prisma można opublikować na Facebooku, Instagramie. Jakich hastagów użyć do zdjęć z Prismy? Ludzie oznaczają na Instagramie fotki hashtagami #prisma (już ponad 1,5 mln zdjęć) #prismacolors #prismacolor #prismatic #prismaapp.

londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-01
Kolejka górska w Londynie czyli Emirates Air Line.
londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-03
Kolejka DLR oraz Canada Tower i inne wieżowce w Canary Wharf.
londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc
Stacja metra
londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-05
Katedra Św. Pawła w Londynie.
londyn-atrakcje-co-warto-zobaczyc-08
Łuk Triumfalny Wellington Arch przy Hyde Parku i Green Parku

Jeśli nie bawiliście się jeszcze Prismą to uważajcie, jest to bardzo wciągające. Mogliście już widzieć prismowe zdjęcia na Facebooku czy Instagramie znajomych. Ja czuję, że przez najbliższe dni ogarnie mnie mania Prismy. Inni ganiają za Pokemonami i grają w Pokemon Go, a ja planuję poprzerabiać jeszcze zdjęcia z Polski. Udanej zabawy, artyści! 😉

Tagi: Android, aplikacja, fotografia mobilna, Instagram, Londyn, Prisma
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Czy warto wyjechać do UK

Co musisz wiedzieć zanim wyemigrujesz do Wielkiej Brytanii!

Dla wielu Polaków Wielka Brytania to kraina mlekiem i miodem (benefitami) płynąca. Dla innych to kraj nieograniczonych możliwości i spełniania marzeń. A jak jest naprawdę? Fakty i mity o emigracji na Wyspy Wielka Brytania to kraj, w którym pieniądze leżą na ulicy. Jeśli będziesz…
Najlepsze hashtagi Instagram lista

Najpopularniejsze hashtagi do Instagrama z Cambridge

Przygotowałem Wam najpopularniejsze hashtagi z Cambridge do używania na Instagramie. Czy szukacie fotek z Cambridge czy wybieracie się na wycieczkę do Cambridge zachęcam do przeczytania i używania na Instagramie. Tutaj ważna uwaga. Hashtagi związane są ze zdjęciami zrobionymi w Cambridge, a…

Boston Manor Park

Boston Manor Park to wspaniała zielona atrakcja Londynu w Brentford (London Borough of Hounslow). Do tego historycznego parku zabrała nas znajoma, z którą ostatnio razem zwiedzamy parki w Londynie. Zdjęcia parku zrobiliśmy podczas naszych dwóch wizyt w ciągu dwóch letnich…
Filmy z Londynu
6 najnowszych atrakcji w Londynie