Najlepsze widoki Londynu za darmo

1 Komentarz

Czy wiecie, że za najlepsze widoki w Londynie nie trzeba płacić? Panorama miasta z London Eye lub The Shard jest imponująca, ale jednak musimy trochę zapłacić za bilety. Do tego trzeba jeszcze doliczyć stracony czas na stanie w długich kolejkach.

Na szczęście są miejsca gdzie za darmo można podziwiać atrakcje i panoramę Londynu. Oto nasza lista bezpłatnych punktów widokowych w Londynie. Zobaczycie stolicę Wielkiej Brytanii z góry.

One New Change

Skąd najlepiej zobaczyć Katedrę Św. Pawła? Dzięki Marcie odkryliśmy dom towarowy One New Change. Na górny taras wjedziecie windą, z której już widać katedrę. Na The Roof Terrace znajduje się także Madison’s Restaurant i bar. Z tarasu świetny widok tej części Londynu z dominującą kopułą Katedry Św. Pawła. Wjazd na taras jest za darmo, czasami nie jest dostępny ze względu na imprezy odbywające się w restauracji na ostatnim piętrze.

atrakcje-w-londynie-za-darmo-one-new-change

Katedra Św. Pawła najlepiej wygląda z tarasu One New Change

Podczas wydarzeń sportowych ustawiane są tu leżaki i ekrany pokazujące na przykład mecze turnieju tenisowego w Wimbledonie.

Godziny otwarcia One New Change i The Roof Terrace: od 6:00 do północy

Strona One New Change www.onenewchange.com

Greenwich Park

Greenwich to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Londynu. Do zobaczenia jest kilka atrakcji: południk zerowy, Królewskie Obserwatorium Astronomiczne, żaglowiec Cutty Sark, Narodowe Muzeum Morskie, uniwersytet i lokalny market. Warto wspiąć się na wzgórze w Greenwich Park, na którym znajduje się obserwatorium. Ze wzgórza roztacza się widok na budynki uniwersytetu, a w oddali widać wieżowce Canary Wharf.

Zbudowany 25 lat lat temu Canada Tower – budynek ze stożkowym  wierzchołkiem, był najwyższym wieżowcem w Wielkiej Brytanii. W 2012 roku stracił ten tytuł na rzecz The Shard.

londyn atrakcje za darmo co zobaczyc

Greenwich Park na południku zerowym

Godziny otwarcia Greenwich Park: Od 6 rano do wieczora (w zależności od miesiąca, latem do godz 21:30)

Sky Garden

Naszym zdaniem najlepsze miejsce pod dachem z widokami Londynu. Sky Garden w londyńskim City jest bardzo często odwiedzanym miejscem zarówno przez turystów, jak i mieszkańców stolicy. Sky Garden znajduje się na ostatnim piętrze wieżowca 20 Fenchurch Street. Budynek nazywany jest również Walkie Talkie ze względu na charakterystyczny kształt. Ze Sky Garden roztacza się widok na cztery strony Londynu. Od strony Tamizy jest również zewnętrzny taras.

W środku restauracje i bary, a wszystko w otoczeniu ogrodu, w którym zasadzono rośliny występujące w południowej Afryce i nad Morzem Śródziemnym. Wstęp jest za darmo, ale należy się wcześniej zarejestrować i wziąć ze sobą dowód tożsamości. Rezerwację można robić do 20 dni przed planowanym terminem wizyty.

sky garden atrakcje w londynie

Dwa w jednym – ogród i punk widokowy

atrakcje w londynie sky garden

Dla takich widoków ze Sky Garden warto pomyśleć o wcześniej rezerwacji

Atrakcje w Londynie za darmo

W słoneczny dzień widoki jeszcze lepsze

Godziny otwarcia Sky Garden: codzienne od godziny 7:00 do 1:00 w nocy. Strona Sky Garden i rezerwacja wejściawww.skygarden.london

Więcej ciekawych miejsc w Londynie i UK znajdziesz na
profilu Jarka na Instagramie

The Royal Victoria Dock Bridge

Kolejne miejsce znajduje się na wschodzie Londynu, dokładnie przy hali targowej ExCeL. Choć położone z boku turystycznych szlaków oferuje ciekawe widoki. Z mostu The Royal Victoria Dock Bridge łączącego Canning Town z Silver Town zobaczycie panoramę wieżowców Canary Wharf, halę O2 Arena oraz stację kolejki Emirates Cable Car.

london-tamiza-rzeka-dzwigi-kladka-canary-wharf-wtm14-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne-excel-2014-canary-wharf00017

Z mostu widoczne wieżowce Canary Wharf, O2 Arena i kolejka Emirates Cable Car.

Jeśli chcecie tu przyjechać to polecamy przejażdżkę kolejką DLR. Blisko stąd już do hydrotechnicznej atrakcji Londynu jaką jest Thames Barrier.

atrakcje Londynu za darmo

Wieżowce Canary Wharf.

Alexandra Park

Najlepsze miejsce do podziwiania widoków Londynu w jego północnej części czyli Wood Green i Muswell Hill. Tylko siadać i podziwiać Londyn z góry. Z kocyka na trawie parku Ally Pally albo z tarasu Alexandra Palace zobaczycie londyńskie City, The Shard i Canary Wharf.

najpiękniejsze widoki Londynu

Widoki z parku Alexandra w Wood Green.

Więcej o parku i pałacu przeczytacie we wpisie www.duolook.pl/alexandra-park-ally-pally

Ratusz City Hall

Londyński Ratusz jest jednym z ciekawszych nowych budynków w Londynie tworzących nowoczesny kompleks More London. Tutaj urzędował Boris Johnson, a obecnie nowy burmistrz Londynu Sadiq Khan. Znajduje się obok Tower Bridge, na przeciwko zamku Tower. Wielokrotnie tędy przechodziliśmy, ale nie byliśmy jeszcze na platformie widokowej w ratuszu. Na górę prowadzą spektakularnie poskręcane schody. Wkrótce planujemy się tu wybrać i na pewno pokażemy zdjęcia.

atrakcje w londynie ratusz

City Hall nad Tamizą

Godziny otwarcia City Hall: Ratusz jest otwarty do zwiedzania w określone weekendy przez cały rok. www.london.gov.uk

Primrose Hill

Primrose Hill jest częścią Regent`s Park i łatwo traficie tu spacerując z Camden Market.

Ze szczytu wzgórza widać centrum Londynu, Hampstead i Belsize Park. Możecie sobie zrobić spacer po okolicy i zobaczyć jak mieszka się w jednej z najbardziej ekskluzywnych i drogich dzielnic Londynu. 

primrose hill camden atrakcje londynu

Primrose Hill

Parliament Hill

Dalej na północ od Primrose Hill znajdziecie kolejny dwa darmowe punkty widokowe. Pierwszy to Parliament Hill. W gorące dni możecie skorzystać z kąpielisk Hampstead Heath, a na zakończenie dnia podziwianie panoramy Londynu z Parliament Hill. 

Parliament-Hill-hampstead-heath-panorama-londynu

Zachód słońca z widokiem na Londyn z Parliament Hill

Atrakcje Londynu

Hampstead Heath

Parliament Hill nie jest jednak najwyższym wzniesieniem w Hampstead Heath. Kolejne wzgórze o wysokości 120 metrów n.p.m znajduje się tuż  przy pałacu Kenwood House. Zobaczcie więcej zdjęć w wpisie Hampstead Heath – kąpieliska, natura i pałac 

Jakie inne miejsca znacie i polecacie?

 

widoki-panorama-miasta-za-darmo-atrakcje-w-londynie-The-Shard

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Zwierzenia emigrantów – nasze pierwsze święta w Anglii

To nasze pierwsze Święta Bożego Narodzenia z dala od najbliższych, w obcym kraju. Jak to jest na emigracji, a w szczególności w taki specyficzny czas? W Anglii jesteśmy krótko, siedem miesięcy. Większość naszych znajomych poleciała do Polski zasiąść do stołu z rodzinami,…
Najlepsze jednodniowe wycieczki z Londynu

7 jednodniowych wycieczek z Londynu

Stolica Wielkiej Brytanii jest zachwycająca i jest jednym z najwspanialszych miast na świecie. Nie samym Londynem jednak człowiek żyje. Czas zobaczyć coś inne go niż atrakcje w Londynie. Oto nasze propozycje na  jednodniowe wycieczki z Londynu. Windsor i Eton To…

Afrykańskie rowery #bocianpomaga

Podczas Tour de France w Londynie w fanparkach pokazywany był film „Rising from Ashes” oraz zachęcano do wsparcia afrykańskich kolarzy. Z wiadomych względów Afryka jest bardzo bliska naszym bocianom. Tym wpisem chcemy wesprzeć Fundację Rising from Ashes i jej działania…
Phil Gonzalez po raz pierwszy w Polsce
Artyści w Chelsea
Menu