Najlepsze widoki Londynu za darmo

1 Komentarz

Czy wiecie, że za najlepsze widoki w Londynie nie trzeba płacić? Panorama miasta z London Eye lub The Shard jest imponująca, ale jednak musimy trochę zapłacić za bilety. Do tego trzeba jeszcze doliczyć stracony czas na stanie w długich kolejkach.

Na szczęście są miejsca gdzie za darmo można podziwiać atrakcje i panoramę Londynu. Oto nasza lista bezpłatnych punktów widokowych w Londynie. Zobaczycie stolicę Wielkiej Brytanii z góry.

One New Change

Skąd najlepiej zobaczyć Katedrę Św. Pawła? Dzięki Marcie odkryliśmy dom towarowy One New Change. Na górny taras wjedziecie windą, z której już widać katedrę. Na The Roof Terrace znajduje się także Madison’s Restaurant i bar. Z tarasu świetny widok tej części Londynu z dominującą kopułą Katedry Św. Pawła. Wjazd na taras jest za darmo, czasami nie jest dostępny ze względu na imprezy odbywające się w restauracji na ostatnim piętrze.

atrakcje-w-londynie-za-darmo-one-new-change
Katedra Św. Pawła najlepiej wygląda z tarasu One New Change

Podczas wydarzeń sportowych ustawiane są tu leżaki i ekrany pokazujące na przykład mecze turnieju tenisowego w Wimbledonie.

Godziny otwarcia One New Change i The Roof Terrace: od 6:00 do północy

Strona One New Change www.onenewchange.com

Greenwich Park

Greenwich to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Londynu. Do zobaczenia jest kilka atrakcji: południk zerowy, Królewskie Obserwatorium Astronomiczne, żaglowiec Cutty Sark, Narodowe Muzeum Morskie, uniwersytet i lokalny market. Warto wspiąć się na wzgórze w Greenwich Park, na którym znajduje się obserwatorium. Ze wzgórza roztacza się widok na budynki uniwersytetu, a w oddali widać wieżowce Canary Wharf.

Zbudowany 25 lat lat temu Canada Tower – budynek ze stożkowym  wierzchołkiem, był najwyższym wieżowcem w Wielkiej Brytanii. W 2012 roku stracił ten tytuł na rzecz The Shard.

londyn atrakcje za darmo co zobaczyc
Greenwich Park na południku zerowym

Godziny otwarcia Greenwich Park: Od 6 rano do wieczora (w zależności od miesiąca, latem do godz 21:30)

Sky Garden

Naszym zdaniem najlepsze miejsce pod dachem z widokami Londynu. Sky Garden w londyńskim City jest bardzo często odwiedzanym miejscem zarówno przez turystów, jak i mieszkańców stolicy. Sky Garden znajduje się na ostatnim piętrze wieżowca 20 Fenchurch Street. Budynek nazywany jest również Walkie Talkie ze względu na charakterystyczny kształt. Ze Sky Garden roztacza się widok na cztery strony Londynu. Od strony Tamizy jest również zewnętrzny taras.

W środku restauracje i bary, a wszystko w otoczeniu ogrodu, w którym zasadzono rośliny występujące w południowej Afryce i nad Morzem Śródziemnym. Wstęp jest za darmo, ale należy się wcześniej zarejestrować i wziąć ze sobą dowód tożsamości. Rezerwację można robić do 20 dni przed planowanym terminem wizyty.

sky garden atrakcje w londynie
Dwa w jednym – ogród i punk widokowy
atrakcje w londynie sky garden
Dla takich widoków ze Sky Garden warto pomyśleć o wcześniej rezerwacji
Atrakcje w Londynie za darmo
W słoneczny dzień widoki jeszcze lepsze

Godziny otwarcia Sky Garden: codzienne od godziny 7:00 do 1:00 w nocy. Strona Sky Garden i rezerwacja wejściawww.skygarden.london

Więcej ciekawych miejsc w Londynie i UK znajdziesz na
profilu Jarka na Instagramie

The Royal Victoria Dock Bridge

Kolejne miejsce znajduje się na wschodzie Londynu, dokładnie przy hali targowej ExCeL. Choć położone z boku turystycznych szlaków oferuje ciekawe widoki. Z mostu The Royal Victoria Dock Bridge łączącego Canning Town z Silver Town zobaczycie panoramę wieżowców Canary Wharf, halę O2 Arena oraz stację kolejki Emirates Cable Car.

london-tamiza-rzeka-dzwigi-kladka-canary-wharf-wtm14-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne-excel-2014-canary-wharf00017
Z mostu widoczne wieżowce Canary Wharf, O2 Arena i kolejka Emirates Cable Car.

Jeśli chcecie tu przyjechać to polecamy przejażdżkę kolejką DLR. Blisko stąd już do hydrotechnicznej atrakcji Londynu jaką jest Thames Barrier.

atrakcje Londynu za darmo
Wieżowce Canary Wharf.

Alexandra Park

Najlepsze miejsce do podziwiania widoków Londynu w jego północnej części czyli Wood Green i Muswell Hill. Tylko siadać i podziwiać Londyn z góry. Z kocyka na trawie parku Ally Pally albo z tarasu Alexandra Palace zobaczycie londyńskie City, The Shard i Canary Wharf.

najpiękniejsze widoki Londynu
Widoki z parku Alexandra w Wood Green.

Więcej o parku i pałacu przeczytacie we wpisie www.duolook.pl/alexandra-park-ally-pally

Ratusz City Hall

Londyński Ratusz jest jednym z ciekawszych nowych budynków w Londynie tworzących nowoczesny kompleks More London. Tutaj urzędował Boris Johnson, a obecnie nowy burmistrz Londynu Sadiq Khan. Znajduje się obok Tower Bridge, na przeciwko zamku Tower. Wielokrotnie tędy przechodziliśmy, ale nie byliśmy jeszcze na platformie widokowej w ratuszu. Na górę prowadzą spektakularnie poskręcane schody. Wkrótce planujemy się tu wybrać i na pewno pokażemy zdjęcia.

atrakcje w londynie ratusz
City Hall nad Tamizą

Godziny otwarcia City Hall: Ratusz jest otwarty do zwiedzania w określone weekendy przez cały rok. www.london.gov.uk

Primrose Hill

Primrose Hill jest częścią Regent`s Park i łatwo traficie tu spacerując z Camden Market.

Ze szczytu wzgórza widać centrum Londynu, Hampstead i Belsize Park. Możecie sobie zrobić spacer po okolicy i zobaczyć jak mieszka się w jednej z najbardziej ekskluzywnych i drogich dzielnic Londynu. 

primrose hill camden atrakcje londynu
Primrose Hill

Parliament Hill

Dalej na północ od Primrose Hill znajdziecie kolejny dwa darmowe punkty widokowe. Pierwszy to Parliament Hill. W gorące dni możecie skorzystać z kąpielisk Hampstead Heath, a na zakończenie dnia podziwianie panoramy Londynu z Parliament Hill. 

Parliament-Hill-hampstead-heath-panorama-londynu
Zachód słońca z widokiem na Londyn z Parliament Hill
Atrakcje Londynu
Hampstead Heath

Parliament Hill nie jest jednak najwyższym wzniesieniem w Hampstead Heath. Kolejne wzgórze o wysokości 120 metrów n.p.m znajduje się tuż  przy pałacu Kenwood House. Zobaczcie więcej zdjęć w wpisie Hampstead Heath – kąpieliska, natura i pałac 

Jakie inne miejsca znacie i polecacie?

 

widoki-panorama-miasta-za-darmo-atrakcje-w-londynie-The-Shard

Tagi: Alexandra Park, atrakcje w Londynie, Canary Wharf, Greenwich, Greenwich Park, Hampstead Heath, Londyn, londyńskie City, One New Change, Primrose Hill, punkt widokowy, punkty widokowe w londynie, Skygarden, The Shard

Na blogu przeczytasz również o

Czarny Routemaster #allin

Po ulicach Londynu jeżdżą wiadomo czerwone autobusy. Od niedawna również nowe Routemastery. Poświęcę im wkrótce osobny wpis, bo to najnowocześniejsze autobusy na świecie. I ten niesamowity design! Podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazyli w Londynie można również spotkać…
Najpiękniejsze księgarnie w Londynie angielskie książki

Najpiękniejsze księgarnie w Londynie

Uwielbiamy czytać książki. Na co dzień  korzystamy z Legimi. Dlaczego? Nie możemy na razie przewieźć wszystkich naszych książek z Polski oraz nie budujemy naszej angielskiej biblioteczki, bo często się przeprowadzamy. Jednym z naszych ulubionych zajęć w weekend jest więc czytanie książek…
Phil Gonzalez po raz pierwszy w Polsce
Artyści w Chelsea