Jak założyć konta w Social Media

Brak komentarzy

Często na szkoleniach, warsztatach czy konferencjach jesteśmy pytani jak założyć konto na Facebooku, Instagramie, jak zarejestrować się na Twitterze i Vine, jak założyć wizytówką firmy na Google+ oraz stronę firmową na Facebooku i tak dalej … A że właśnie to robimy dla pewnej marki i jesteśmy przed konferencją Nowe Trendy w Turystyce 2014, to przy okazji powstaje ten mini poradnik. Używajcie śmiało. Na końcu tabela i trzy przydatne narzędzia.

W osobnych postach opisaliśmy założenie konta prywatnego i strony firmowej na Facebooku i LinkedIn,  profili na TwitterzeVine, Instagramie, FlickrzePintereście. W kolejnych wpisach przeczytacie także o założeniu konta Google z wszystkimi ważniejszymi usługami, strony firmowej na Google+ / Wizytówki Firmy, kanału firmy/marki na Youtube. Oczywiście, pamiętajmy że social media marketing nie polega tylko na założeniu kont w serwisach, ale techniczna ściąga też się przyda.

Facebook i Fanpage

Zanim stworzysz Fanpage powinienieś posiadać profil prywatny na Facebooku. We wpisie Jak założyć profil prywatny i stronę firmową na Facebooku pokazujemy jak założyć obydwa.

Jak założyć konto na Facebooku

Obserwuj nas na fejsie Strona Duolook na Facebooku

Twitter

Chcesz ćwierkać? Pzeczytaj wpis Jak założyć konto na Twiterze.

Jak założyć Twittera
Obserwuj nas na Twitterze Jarek na Twitterze, Duolook na Twitterze

Vine

Przeczytaj Jak założyć konto na Vine i już możesz kręcić kreatywne vajny.

Jak założyć Vine i kręcić filmy

Dołącz do nas na Vine Alicja na Vine i Jarek na Vine

Google+ i Youtube

Zakładając konto w Google będziesz mógł korzystać ze wszystkich ich usług (Gmail, Youtube, Google Play, Google Maps, itp.). Zobacz wpis Jak założyć konto na Google+ i Youtube.

Jak założyć konto na Google Plus

Dodaj nas do kręgów Jarek na Google+ DuoLook na Google+

Instagram

Konto na Instagramie można założyć tylko poprzez aplikację na urządzeniu mobilnym z systemami: Apple iOS, Google Android i Windows Phone (wersja beta). O konfiguracji i ustawieniach pisaliśmy w Instagram, co to jest.

jak-zalozyc-konto-na-instagramie-profil-instagramowy-telefon-tablet-konfiguracja-rejestracja

LinkedIn

Zbuduj swój profesjonalny profil zawodowy w Internecie. Zacznij od naszego wpisu Jak założyć konto na LinkedIn.

jak-zalozyc-profil-prywanty-na-linkedin-konto-rejestracja

Dołącz do nas na LinkedIn

Flickr

1 Terabyte przestrzeni na twoje zdjęcia i filmy na Flickr. Koniecznie przeczytaj wpis Jak założyć konto na Flickrze i zacznij korzystać z tego sewisu Yahoo.

Jak założyć konto na Flickr

Pinterest

Stworzenie wirtualnej tablicy korkowej jest prostsze niż myslisz. Przeczytaj koniecznie wpis Jak założyć konto na Pintereście.

zakladanie-profilu-na-pinterescie-jak-konfigurowac-pinterest

Foursquare

Dołącz do społeczności Foursquare, zdobywaj odznaki i walcz o tytuł Mayora twoich ulubionych miejst. Załóż profil na Foursquare.

Załóż konto na Foursquare - społecznościowym serwisie opartym na geolokalizacji i grywalizacja
Załóż konto na Foursquare – społecznościowym serwisie opartym na geolokalizacji i grywalizacji

 

Na koniec narzędzia, które ułatwią życie w świecie social media i pomogą zaoszczędzić czas.

Social Media Image Marker

Nasze ulubione narzędzie – Social Media Image Marker. Tu dopasujesz rozmiar i zrobisz retusz zdjęcia czy  edycję grafiki do 16 serwisów społecznościowych. Są wszystkie formaty dla każdego kanału, nie musisz znać wymiarów, możesz też skorzystać z filtrów. Grafika zapisuje się w komputerze, a potem wstawiamy do serwisu.

Social_media_image_marker

Namechecklist

Jednym z kroków w świecie social mediów, jest wybór i planowanie kanałów. Idealnie jest, gdy na wszystkich platformach mamy tę samą domenę. Kiedyś wystarczyło sprawdzić czy adres .com .pl czy inny jest wolny, a dziś trzeba jeszcze zweryfikować nowe media. Można to zrobić na namevine.com 

NameChecklist-zarezerwuj-spawdz-profile-domene-w-social-media-narzedzia

… oraz  namecheckr.com. Narzędzia nie są idealne, ale dają pierwsze pojęcie o dostępności wolnych nazw w kanałach Social Media.

namevine-narzedza-social-media-pomoc-dmoneny

Twoje profile Social Media

Dla tych co zapominają, gdzie mają pozakładane profile i nie pamiętają haseł. Tabela w formacie pdf, gdzie możesz wpisać prywatne i firmowe profile w Social Media, adresy i hasła. Możesz to wydrukować, wypełnić i po pierwsze, nie przechowuj online, po drugie, jak masz loginy i hasła admin/admin, to nie wypełniaj.

jak-zalozycc-profil-na-tabela-kont-w-social-media

Potrzebujesz wersji otwartej  dokumentu w formacie doc? Napisz do Jarka, na pewno Ci przyśle.

W kolejnych wpisach napiszemy między innymi jak założyć konto na Storify, Klout, SoundCloud, VK, Ask.fm, SnapChat, Yelp.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

co to jest clubhouse aplikacja iphone zaproszenie

Co to jest Clubhouse

Do Clubhouse dołączyłem w połowie stycznia z ciekawości. Na początku 2021 roku aplikacja ma około 2 milionów użytkowników. Czy warto dowiedzieć się więcej o tej aplikacji? Czy warto mieć swój profil? To aplikacja, o której ostatnio dużo się mówi. Chociaż…

Godzina z Danem Rubinem

Dowiedziałem się o ciekawym spotkaniu i poszedłem. To moja pierwsza wizyta na #MeettheIphonePhotographer. Swoją drogą to chyba najdłuższy hashtag jaki używałem. Meet the Iphone Photographer to cykl spotkań w Apple Store przy Regent Street. Organizuje je i prowadzi Dan Rubin. Podczas ostatniego…
Spotkanie fanów Instagrama Społeczność Igers Phil Gonzalez

Phil Gonzalez w Gdańsku na WWIM13

IgersGdansk zorganizował już szósty Worldwide Instameet. Jesteśmy rekordzistami pod tym względem w Polsce. Ten Instameet był niezwykły na skalę światową, a to za sprawą jednego gościa, którego zazdrościła nam cała społeczność Instagramersów. W Instameecie wziął udział Phil Gonzalez założyciel ruchu Instagramers.…
InstaFashion – jak to się robi w Nowym Jorku a jak w Gdańsku
#MuseumWeek – selfies w muzeach i nie tylko…