Jak założyć konto na Google+ i Youtube

Brak komentarzy

Google w dążeniu do prostoty i promocji Google+ wprowadza trochę zamieszania łącząc wszystkie usługi w jedną, tym nie mniej warto tu mieć prywatny profil czy stronę marki. Zakładając konto w Google będziesz mógł korzystać ze wszystkich ich usług (Gmail, Youtube, Google Play, Google Maps, itp.).

jak-zalozyc-konto-google-gmaila-poczte-youtube

Zakładając konto prywatne w Google musisz podać Imię i Nazwisko, wybrać nazwę użytkownika (Google sprawdza czy jest wolna), dwa razy wpisać hasło, datę urodzenia, telefon komórkowy, obecny e-mail. Kolejne pole ma wyeliminować roboty, wpisz kod  i zaakceptuj warunki. Na następnej stronie na podany numer telefonu zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym, który trzeba będzie przepisać. Po weryfikacji twoje konto na Googlu jest gotowe.

konto-google-wiele-uslug-youtube-plus-mapy
Posiadając konto w Google masz dostęp do wielu usług Google. Oto kilka najważniejszych:

Google + profil prywatny

Profil prywatny na Google+ może ci być potrzebny do szukania znajomych i tworzenia kręgów ekspertów. Ostatnio jest także niezbędny do komentowania filmu na Youtubie. Google+ podoba mi się bardziej niż Facebook, ma ciekawe funkcjonalności  tylko jego problemem jest to, że nie wiele osób chce z niego korzystać. Warto tu być jeśli interesujesz się technologiami i pomaga też w pozycjonowaniu strony internetowej.

profil-prywatny-na-google-plus-konfiguracja-jak-stworzyc-rejestracja

Dodaj nas do kręgów. Alicja na Google+ Jarek na Google+

Google + strona firmowa

Prywatny profil na Google+ będzie Ci potrzebny do założenia strony firmy w tym serwisie. Dzięki temu twoja firma, marka, usługa będzie  prezentowana wyżej w wyszukiwarce Google oraz na Mapach Google.  Stronę firmy  na Google+ założysz na https://plus.google.com/pages/create

jak-zalozyc-strone-firmy-hotelu-na-google-plus-konfiguracja-rejestracja

 Możesz wybrać spośród kategorii:

  • Lokalna firma lub miejsca
  • Produkt lub marka
  • Firma, instytucja lub organizacja
  • Sztuka, rozrywka lub sport
  • Inne

Wybierz odpowiednie kategorie i podkategorie oraz postępuj zgodnie ze wskazówkami. Wybierając kategorię lokalna firma lub miejsca, Google sprawdzi na Google Maps czy wpis o identycznej nazwie już istnieje w bazie. Jeśli tak, zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że jesteś osobą, która jest właścicielem lub jest upoważnioną do zarządzania obiektem. Weryfikacja odbywa się przez telefon lub przy użyciu kartki pocztowej. Po wpisaniu kodu i weryfikacji firmy będziesz mógł uzupełnić dane teleadresowe, link do strony internetowej, godziny otwarcia, opis firmy, określić kategorię oraz wstawić zdjęcia.

 jak-zrobis-weryfikacja-firmy-w-miejsach-google-maps-wizytowka-kartka-pocztowa-przez-telefon

 

[box type=”info” align=”alignleft” width=”400″ ]Jeśli firma ma biuro, jest hotelem, restauracja lub innym miejscem, do którego przychodzą klienci to koniecznie wybierz kategorię firma lub miejsce. Twoja firma zostanie dodana do Miejsca Google dla Firm i jej wizytówka zostanie opublikowana w Google Maps. [/box]

Jeśli twoja firma / organizacja bardziej odpowiada pozostałym czterem kategoriom i podkategoriom w drugim etapie będziesz proszony o wpisanie nazwy i adresu strony internetowej.

utworz-strone-firmy-miejsca-w-google-plus-rejestrowanie-konfigurowanie

Po kliknięciu Dalej strona zostanie utworzona, a ty będziesz mógł przystąpić do konfiguracji: ustawić zdjęcie profilowe, okładkę strony, opis, informacje teleadresowe,  linki do profili w innych mediach społecznościowych. Możesz również podobnie jak w Facebooku dodać inne osoby, które będą administrować stworzoną stroną w Google+.

Stworzona strona niestety na początku będzie miała bardzo długi adres, składający się głównie z cyfr. Z czasem Google przyśle Ci informacje o przyznaniu  niestandardowego adresu URL w Google+, zgodnego z nazwą twojej firmy. Jeśli raz określisz adres swojej strony na niestandardowy URL, nie będzie można go później zmienić.

Dodaj Duolook do kręgów. DuoLook na Google+

Youtube kanał marki / firmy

AAA Przyznam się, że kiedyś zakładanie konta na YouTube było dla mnie bardziej klarowne. Po zmianach związanych z Google+ trochę trudniej mi to ogarnąć. Przyznaję, nie jestem tu ekspertem. Google Polska please help. Sprawa jest prosta w przypadku osób prywatnych. Zakładasz konto na Google i od razu masz również kanał na YouTubie.

Sprawy się komplikują gdy masz konto prywatne na Google i chcesz stworzyć kanał marki lub firmy, nie powiązany z tobą prywatnie. Aby to zrobić wejdź na stronę www.youtube.com/create_channel lub www.youtube.com/channel_switcher. W pomocy Youtbe opisana jest procedura. W całej  rejestracji i konfiguracji najważniejsze jest połączenie kanału YouTube z twoją stroną firmową na Google+. Intuicyjnie mi się to udało.

 powiazanie-kanalu-youtube-z-strona-google-plus-jak-zrobic-konfiguracja-rejestracja

Po kliknięciu OK twój kanał YouTube jest gotowy. Pamiętaj, aby go prawidłowo skonfigurować. Dodaj grafikę kanału, opis, linki do strony www oraz innych profili w Social Media.

Koniecznie zmień URL kanału zgodnie z wcześniej tworzonymi nazwami, aby twoje konto miało adres www.youtube.com/twojanazwa. Nazwę możesz ustawić tylko raz, więc przemyśl to.

Zasubskrybuj DuoLook na Youtube

Tagi: , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Najlepsze na świecie filmy Harlem Shake na Youtube

Viralowe szaleństwo Harlem Shake

Harlem Shake to około 30 sekundowy film z muzyką z pogranicza electro, dubstep i drum’n’bass, electro. Początek jest spokojny, dowolna scenografia i ktoś tańczący w rytm muzyki. Potem jest cięcie i tańczą wszyscy. Obowiązuje zasada: im dziwniejsze stroje, tym lepiej.…
Instadruk i IgersGdansk konkurs na Instagramie. Najlepsze zdjęcia nagrodzone plakatem

Instagramowa akcja IgersGdansk i Instadruk w Polsce

W poniedziałek w Trójmieście rozpoczęła się akcja, w ramach której można zdobyć unikalny plakat ze zdjęciami ze swojego profilu na Instagramie. To pierwsza tego typu akcja w Polsce. Akcję organizuje IgersGdansk oraz Instadruk.pl – serwis umożliwiający zamówienie wydrukowanych zdjęć bezpośrednio z…
Najpopularniejsze hashtagi na Instagram lista

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie

Jakie są najpopularniejsze hashtagi na Instagramie? Jakich hashtagów używać, aby dotrzeć do jak największej liczby osób? Wstawianie odpowiednich hashtagów pozwoli zwiększyć liczbę followersów oraz znalezienie profili, które Ci się spodobają. Używaj hashtagów rozważnie. Pamiętaj, że możesz maksymalnie wstawić 30 hashtagów pod zdjęciem…
#InstaMeetGdansk #GdanskShipyard
Mapa zakupów w Londynie