Targi Convene w Wilnie

Brak komentarzy

Po raz pierwszy pojechałem na targi turystyki biznesowej w Wilnie. Wydarzenie nazywa się Convene Vilnius i organizowane było po raz czwarty w stolicy Litwy. Tym razem na zaproszenie organizatorów uczestniczyłem w targach jako Hosted Buyer. Nie wiedziałem, czego oczekiwać, w końcu to nie IMEX we Frankfurcie czy IBTM w Barcelonie. Tym nie mniej wielu znajomych wypowiadało się pozytywnie o Convene w Wilnie. I wiecie co? Mieli rację. Jeżeli jestes organizatorem eventów, konferencji, spotkań i interesują cię miasta i kraje z basenu Morza Bałtyckiego to są to najlepsze targi. Wróciłem z licznymi nowymi kontaktami, które rokują na udane przedsięwzięcia, a przy okazji poznałem wspaniałe miasto jakim jest Wilno.

Jakie destynacje najbardziej zaskoczyły mnie w tym roku na Convene? Patrzyłem z zadrością na prezentacje Słowacji. Jak ten kraj sie zmienił od czasu ostatniej wizyty. Bratysława, Koszyce, Poprad ze słowacką częscią Tatr. To naprawdę może robić wrażenie na orgnizatorach wydarzeń, a to tuż za naszą południową granicą. Musimy znów odwiedzić Słowację. Niezmiennie będę mówił pozytywnie o Lwowie, w którym byliśmy z Alicja 10 lat temu, a który także poczynił ogromne postępy (strona Lviv Convention Bureau) To wciąż nieodkryty skarb Europy. Uwielbiam sieć hoteli Scandic i ich ekologiczny koncept, szkoda, że już nie współpracują z Jamie Olivier.

convene-vilnius-turystyka-biznesowa-eventprofs-targi-turystyczne-hosted-buyer-wilno-litwa

Kilka nowych destynacji, które odkryłem to szwedzkie Norrkoping, Lulea, Lund i finskie Tampere. Nie mogłem tez doczekać się spotkania z przedstawicielami takich miast jak Rovaniemi (Święty Mikołaj), Saint Petersburg, Kopenhaga, Uppsala i Sztokholm. Szkoda, że mialem tak mało czasu, aby poznać bliżej Rygę, Tallinn, Kłajpedę i Malmo. Następnym razem poswięcę im więcej uwagi.

Zawsze na targach odwiedzam polskie stoiska – tym razem Kraków i ukochany Gdańsk. Nowość z Gdańska – pyszne słodycze. Podobno rozchodzą się jak świeże bułeczki.

gdansk-czekolada-convention-bureau-convene-vilnius

Kalendarz miałem pełen umówionych spotkań, ale na szczęście udało mi się uczestniczyć w części edukacyjnej targów Convene. To dobrze spotkać znów znajomych takich jak Rob Davidson czy Linda Pereira, których każde wystąpienie jest klasą w sobie, jak i poznać nowych przedstawicieli branży spotkań Steen Moeller z Visit Denmark, Martin Lewis z Londynu.

convene-vilnius-turystyka-biznesowa-eventprofs-targi-hosted-buyer-rob-davidson-miceknowledge

Trendy na rynku spotkań i wydarzeń to prezentacja Roba Davidsona z MiceKnowledge (Trends in Today`s Market for Meetings and Events). Znów jako jeden z pozytywnych przykładów Centrum Kongresowe ICE Krakow – nowoczesna architektura i widok z tarasu na skarb Krakowa – Wawel. Linda Pereira prowokacyjnie pyta jaka jest twoja wartosć – Networth i o rolę kobiet w tej branży (Women and Leadership: Grow, Inspire, Lead).

convene-vilnius-turystyka-biznesowa-eventprofs-targi-hosted-buyer-johanna-fisher-tmf-marketing

Szczególnie cieszę się, że poznałem osobiście Johannę Fischer, bo od dłuższego czasu obserwujemy sie na Twitterze. Jak dobrze porozmawiać z osobą, która pasjonuje się Social Media i PR w przemyśle spotkań. Johanna Fisher i jej prezentacja – Winning Congresses with Smart PR – and update om Meetings PR and Communication in the Meetings Industry.

convene-vilnius-selfie-turystyka-biznesowa-eventprofs-targi-hosted-buyer-johanna-fisher-paul-kennedy

Convene jest zorganizowane bardzo dobrze, zespół Vilnius Convention Bureau spisał się świetnie. Zawsze jednak można coś usprawnić, aby było idealnie. Prawda? Co możnaby w przyszłym roku dodać? Pierwsza rzecz, ale to moje spaczenie i w niczym nie umniejsza wysokiej jakości wydarzenia, to sugerowalbym organizatorom aktywniejsze korzystanie, monitorowanie i angażowanie uczestników konferencji w Social Media. Tegoroczny hashtag targów to #Convene2016. Jestem już przyswyczajony, nie tylko zresztą ja, do nawiązywania również w ten sposób kontaktów, wymiany opinii podczas targów czy konferencji. Z drugiej strony to świetny sposób dotarcia  dla wszystkich, którzy nie uczestniczyli w tej edycji Convene i są potencjalnymi wystawcami lub kupcami. Niech zobaczą co stracili!

hosted-buyer-targi-convene-vilnius-turystyka-biznesowa-eventprofs-litwa-wilno-hotel-novote-accor

Druga rzecz to takie moje pobożne życzenie. Minusem jest dla mnie fakt, że wydarzenie odbywa sie w hali LitExpo poza centrum miasta. I nie zrozumcie mnie źle. Transfery z hotelu, przestrzeń w sam raz dla liczby wystawców, strefa edukacyjna, darmowe i dobrze działające wi-fi, piętro zaaranżowane na posiłki i Hosted Buyer Lounge to wszystko jest bardzo dobrze przygotowane ze sprawną i przyjazną obsługą. Mam jednak nadzieję, że w przyszłosci powstanie w Wilnie przestrzeń bliżej centrum miasta, która bedzie współgrać z otoczeniem i z jego tarasów uczestnicy różnych wydarzeń będą mogli poczuć atmosfere miasta. Tym bardziej, że Convene nie jest tak przytłaczającym wydarzeniem jak IMEX czy IBTM (to jego duży plus) i nie wymaga tak dużej przestrzeni wystawienniczej. To takie marzenie, mam nadzieję, że możliwe do zrealizowania w przyszłosci.

Miejsce uroczystej kolacji było idealne. Reprezentacyjny Pałac Wielkich Książąt Litewskich w samym sercu Wilna, najważniejsze miejsce dla historii Litwinów.

Również warto wspomnieć o pierwszym wieczorze dla Hosted Buyers, które zostało zorganizowane w Radisson Blu Lietuva. Z hotelowego Sky Bar roztaczała się niesamowita panorama Wilna. Convene kończyła kolacja w nowootwartej restauracji Grey oraz fam tripy do Neringi, Kłajpedy, Rygi, Helsinek i Espoo.

convene-vilnius-kolacja-grey-turystyka-biznesowa-eventprofs-targi-hosted-buyer

Piątek spędziłem na zwiedzaniu Wilna i o tym przeczytacie we wpisie 1o największych atrakcji Wilna 10 najpiękniejszych świątyń w Wilnie .

Jeżeli zastanawiacie się nad przyjazdem na targi Convene to gorąco polecam! Do zobaczenia za rok w Wilnie!

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Dlaczego w ten dzień!

Dziś miałem okazję być w budynku 2 More London. Tuż przy Tower Bridge, naprzeciwko Tower of London. More London to kompleks biurowy nad Tamizą, w którego skład wchodzi też londyński ratusz. W 2 More London na szóstym piętrze swoje biuro…

Szybka randka z #WTMBloggers

Uwielbiam poznawać nowych ludzi, szczególnie tych, z którymi łączą nas pasje. Podróże, kuchnia, Social Media, historia … W programie targów WTM 2014 organizowane są dedykowane wydarzenia dla blogerów. Mam wrażenie, że organizatorom bardzo zależy na blogerach. Strona WTM dla blogerów z takimi…

Zwiedzanie Frankfurtu w trzy godziny

Pierwszy dzień w nowej pracy w Londynie i od razu rezerwowałem bilety lotnicze do Frankfurtu. Od początku zapowiadało się ciekawie. Dwa tygodnie później lecieliśmy z kolegą na targi tursytyki biznesowej IMEX. Bardzo lubię widzieć całe miasto z góry samolotu, pod warunkiem,…
Alarm bombowy w Londynie
Fascynujące Wilno
Menu