Wyjątkowy study tour dla event plannerów w Łodzi

Brak komentarzy

Łódź Kreuje Spotkania, czyli wyjątkowa podróż studyjna dla organizatorów wydarzeń MICE miała miejsce w dniach 4-6 sierpnia 2022. W wydarzeniu udział wzięło kilkunastu event plannerów z Warszawy, Krakowa i innych części Polski. Celem wydarzenia Łódź Kreuje Spotkania było zaprezentowanie gościom, na żywo, potencjału miasta Łodzi, jako lokalizacji do organizacji wydarzeń typu:

  1. konferencje
  2. wydarzenia korporacyjne
  3. targi
  4. podróże motywacyjne

Prezentowane były więc przede wszystkim łódzkie hotele, obiekty konferencyjne oraz atrakcje turystyczne miasta Łodzi.

Czwartek – inspired by DoubleTree by Hilton Łódź

Pierwszy dzień, a właściwie wieczór, zorganizowany był w całości przez hotel DoubleTree by Hilton Łódź – współorganizatora tegorocznej edycji wydarzenia. Całość rozpoczęła pyszna, uroczysta kolacja w hotelowej Restauracji Four Colours. Goście mieli okazję spróbować wyjątkowych pierożków, zupy oraz doskonale przyrządzonej jagnięciny.

Następnie, w towarzystwie wina, grupa udała się na wieczorne zwiedzanie hotelu oraz imponujących przestrzeni Wytwórni. Hale eventowe Klubu Wytwórnia zostały specjalnie oświetlone, a w tle grała nastrojowa muzyka. W jednej z hal na gości czekała specjalna niespodzianka – słodki deser przygotowywany na żywo w obłokach pary z płynnego azotu. Później w foyer Sal Kinowej podane zostały pyszne drinki – Whiskey Sour w niepowtarzalnej odsłonie, z dodatkami, aromatyzowane palonym drewnem. Wieczór zakończył pokaz muzyczny samego Queen w Sali Kinowej.

Dzień 1., piątek

Po pełnym wrażeń wieczorze przyszedł poranek a wraz z nim pyszne śniadanie w DoubleTree by Hilton Łódź. Tuż po śniadaniu goście pojechali obejrzeć najnowszą i zarazem jedną z największych atrakcji turystycznych miasta – Orientarium ZOO Łódź. Oprócz spaceru podwodnym tunelem i przejścia przez niemalże wszystkie strefy klimatyczne Azji Południowo-Wschodniej, uczestnicy zwiedzili też bogate zaplecze konferencyjne obiektu.

jak zorganizować wydarzenie w Orientarium Łodź

Następny w programie zwiedzania był Hotel Vienna House Andel’s Łódź****, czyli najokazalszy hotel zlokalizowany w murach dawnej fabryki w Łodzi. Po obejrzeniu pokoi, strefy SPA oraz przestrzeni konferencyjnych, goście udali się do SkyFLY Baru na pyszny lunch grillowy. Niepowtarzalny smak wyjątkowego jedzenia oraz zapierający dech w piersiach widok panoramy Łodzi towarzyszył event planerom do samego końca posiłku. Więcej na stronie hotelu Hotel Vienna House Andel’s Łódź.

Po lunchu uczestnicy ruszyli w podróż w czasie przez Imperium Przemysłowe Izraela Poznańskiego. W towarzystwie stylizowanych na XIX wiek animatorów i przewodników przeszli przez Manufakturę do Muzeum Fabryki, gdzie oprócz pracy zabytkowych krosien mogli też wziąć udział w warsztatach z sitodruku zorganizowanych przez Grupę Fabricum – każdy z gości samodzielnie naniósł profesjonalny nadruk na swoją własną płócienną torbę.

Choć pogoda rozpieszczała uczestników aż za bardzo (ponad 30 stopni w cieniu), zainspirowana Łodzią grupa miała jeszcze siłę by udać się na pieszą wycieczkę z Manufaktury do EC1 Łódź – Miasto Kultury, po drodze mijając Pomnik Serca, Pasaż Róży, podwórko Narodziny Dnia oraz ulicę Piotrkowską. W EC1 goście zwiedzili Centrum Nauki i Techniki, Taras Widokowy na Chłodni Kominowej oraz przestrzenie konferencyjne z wyjątkową Halą Maszyn na czele. To właśnie w Hali Maszyn zorganizowana została niepowtarzalna kolacja specjalnie dla gości wydarzenia Łódź Kreuje Spotkania. Pyszne dania autorstwa Silver Catering urozmaicił pokaz muzyczny zorganizowany przez Brava Gente. Zdumiewająco piękną oprawą koncertu zajęła się firma Kacprzak Estrada, dostarczając wysokiej jakości nagłośnienie i oświetlenie Hali Maszyn. Na zakończenie tego intensywnego dnia goście wybrali się na koncert Sanah w ramach wydarzenia Letnie Brzemienia w EC1.

Łódź spotkania biznesowe MICE

Dzień 2., sobota

Pomimo faktu, iż sobota przywitała uczestników deszczem, goście nie stracili zapału do odkrywania tajemnic eventowej Łodzi. Tuż po śniadaniu pojechali zwiedzać jedno z najważniejszych i największych muzeów w mieście – Centralne Muzeum Włókiennictwa. W Białej Fabryce goście obejrzeli najnowszą wystawę stałą – „Miasto-Moda-Maszyna”, przestrzenie eventowe, w tym zapierający dech w piersiach dziedziniec fabryczny, a także sąsiadujący z muzeum Łódzki Park Kultury Miejskiej wraz z wystawą „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”.

Następnie grupa udała się na Księży Młyn, a dokładniej do restauracji Winoteka, gdzie goście mieli okazję skosztować najlepszego wina w mieście. Ponieważ pogoda wciąż była deszczowa, meeting plannerzy ruszyli podziwiać pozostałą część miasta autokarem. Pilotem i przewodnikiem na tym etapie podróży był niezastąpiony Krzysztof Olkusz z firmy Absolutnie Turystycznie.

najlepsze jedzenie w Łodzi

Ostatnim miejscem, jakie obejrzeli goście był unikalny hotel Puro Hotels Łódź Centrum****. Uczestnicy podziwiali m.in. pokoje z widokiem na piękny Pałac Poznańskiego, a następnie udali się do hotelowej restauracji Miska Gastro Bowls, gdzie czekał na nich zasłużony lunch. Na zakończenie wydarzenia odbył się konkurs wizytówkowy z nagrodami ufundowanymi przez członków łódzkiej Organizacji Turystycznej.

źródło: informacja prasowa ŁOT

Tagi: , ,

Na blogu przeczytasz również o

Ranking Instagram w Polsce społeczności Igers

Ranking Instagram w Polsce – społeczności Instagramers 2016

Dwa lata temu opublikowałem infografikę dotyczącą społeczności Instagramers w Polsce. Zobaczycie ją we wpisie Ranking Instagram w Polsce – społeczności Igers. Co się zmieniło przez dwa lata? Instagram jest o wiele popularniejszą platformą społecznościową. Profile społeczności w Polsce na Instagramie mają…

Convention Bureau w Polsce

W tym wpisie dowiesz się się ile jest convention bureaux w Polsce i w jakich polskich miastach funkcjonują biura kongresów i konferencji. Pokażę Ci również gdzie w internecie i mediach społecznościowych można śledzić najnowsze informacje o projektach, przedsięwzięciach, kampaniach marketingowych…
Właśnie zakończył się rozdział mojej podróży…
61. Kongres ICCA w Krakowie – spełnione marzenie