MICE linki #3 wiadomości z lutego

Brak komentarzy

To był miesiąc intensywnej pracy i przygotowywania wielu projektów, dlatego lutowe MICE linki będą trochę krótsze. Luty w całości poświęcony był wydarzeniom online. Uczestniczyłem w nich zarówno jako organizator i uczestnik. Zapraszam.

Evolve 2.0

Moja pierwsza konferencja dla przedstawicieli branży MICE w lutym 2021 roku. 3-dniowe wirtualne wydarzenie o nazwie Evolve 2.0 zorganizowane zostało na wirtualnej platformie eventowej o nazwie Swapcard. Pierwsze wrażenie z konferencji online było trochę przytłaczające, ale bardzo szybko można było podążać wyznaczonymi ścieżkami, dołączać do sesji online i włączyć się w dyskusję z innymi uczestnikami Evolve 2.0. Mogę polecić Swapcard, po więcej wrażeń i opinii zapraszam do kontatu prywatnego.

Swapcard Evolve 2.0
Źródło: Swapard

Kilka statystyk z wydarzenia online na platformie Swapcard. W drugim w wydarzeniu online wzięło udział 4053 uczestników, nawiązano 5000 kontaktów i  wymieniono 8500 wiadomości. Moderację wywiadów i rozmów prowadziły trzy osoby Sean Patrick @seanpatrickdj, Will Curran, @itswillcurran i Sabrina Meyers @hothospitalityexchange. Więcej informacji o Evolve 2.0 na Swapcard znajdziecie w social media i Twitterze pod hsahtagiem #EvolveGathering.

Transfery w branży MICE

Luty okazał się miesiącem zmian, które zaskoczyły międzynarodową społeczność eventprofs.

Tuż przed konferencją Evolve 2.0 dowiedzieliśmy się, że Julius Solaris dołącza do zespołu Swapcard. Julius Solaris był twórcą i prowadzącym EventMB. Event Manager Blog najbardziej znany blog w branży MICE. Ponad rok temu EventMB  został nabyty przez SKIFT a Julius został redaktorem naczelnym.

Nie minęło wiele czasu w lutym i dowiedzieliśmy się, że Juliusa na stanowisku redaktora naczelnego EVENTMB zastąpi również powszechnie znany w branży MICE Miguel Neves! Co za miesiąc!

Raport Łódź Convention Bureau

Łódź Convention Bureau udostępniło raport z ostatnich czterech lat dotyczący przemysłu spotkań. Raport obejmuje dane z lat 2017-2020. Szczegóły na stronie Lodz CVB.

Łódź Convention Bureau branża MICE
źródło: Łódź Convention Bureau

Singapore Spotlight Series

Singapore Spotlight Series to seria dwóch spotkań z przedstawicielami branży MICE podczas, których rozmawiamy o organizacji konferencji i innych wydarzeń w Singapurze. Więcej informacji z Singapuru możecie też znaleźć obserwując hashtag #BizEventsSG w social media.

Singapore Spotlight Series Sabrina Meyers #bizeventsSG
Stworzone przez: Sabrina Meyers

Pierwsze wywiady Singapore Spotlight Series można obejrzeć na Youtube.

W grudniu pisałem Wam o platformach do wydarzeń online. Na początku roku podjęliśmy decyzję w Word of MICE i nasze pierwsze wydarzenie online w 2021 roku zorganizowaliśmy na platformie Hubilo. Gdybyście mieli więcej pytań na temat Hubilo to chętnie podzielę się moim doświadczeniem z organizacji eventu online i korzystania z tego narzędzia.

 HUBILO platforma wydarzenia online Singapore Spotlight Series
Ekran logowania Hubilo do wydarzenia online Singapore Spotlight Series

ITB Berlin NOW 2021

Targi ITB w Berlinie były pierwszą dużą imprezą targową zagranicą, w której uczestniczyłem. Z Alicją mamy ogromny sentyment do tego wydarzenie w stolicy Niemiec. To wielkie święto turystyki niestety nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Organizatorzy ITB Berlin nie odwołali jednak targów, zostaną one zorganizowane w nowej formule online – ITB Berlin NOW.

Impreza na platformie internetowej odbędzie się w dniach 9-12.03.2021. Rejestracja na ITB Berlin NOW.

targi turystyczne ITB Berlin NOW
Źródło: ITB Berlin

Ostatnie wywiady B2B Influencer Marketing Chat Series

Luty to już ostatni miesiąc drugiego sezonu B2B Influencer Marketing Chat Series, które mam okazję współprowadzić z Mariska Kesteloo z Word of MICE. W lutym rozmawialiśmy na żywo z:

  • Carina Bauer – CEO IMEX Group. Oczywiście rozmawialiśmy o targach IMEX Frankfurt i IMEX Las Vegas
  • Antti Lumiainen i Nadia Rubtsova: How destinations can use the power and impact of industry experts

Jeśli nie mieliście okazji wysłuchać ostatnich 10 wywiadów 10 z pierwszej edycji zapraszam do słuchania podcastu.

Word of MICE linki, konferencja Evolve 2.0 Swapcard Hubilo Julius Solaris Miguel Neves, Singapur

 

Udanego marca!

Tagi: Antti Lumiainen, Carina Bauer, Evolve 2.0, Hubilo, IMEX, ITB Berlin, Julius Solaris, Łódź Convention Bureau, Miguel Neves, Nadia Rubtsova, Singapore Exhibition and Convention Bureau, Singapur, Swapcard, targi turystyczne
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Convention Bureau w Polsce

W tym wpisie dowiesz się się ile jest convention bureaux w Polsce i w jakich polskich miastach funkcjonują biura kongresów i konferencji. Pokażę Ci również gdzie w internecie i mediach społecznościowych można śledzić najnowsze informacje o projektach, przedsięwzięciach, kampaniach marketingowych…

Pierwszy raz na targach WTM w Londynie

Dziś byliśmy pierwszy raz na targach turystycznych WTM, czyli World Travel Market w Londynie. To jedno z największych wydarzeń branży tustycznej na świecie. Zostały otwarte 1980 r. w centrum targowym Olympia w Kensington. W 2002 roku zostały przeniesione do centrum…
ibtm barcelona ICCA targi turystyka biznesowa wystawcy

Targi IBTM w Barcelonie

IBTM w Barcelonie (poprzednio EIBTM) i IMEX we Frankfurcie to bez wątpienia wciąż najważniejsze targi turystyki biznesowej w Europie. W tym roku IBTM zaskoczyły mnie swoim rozmiarem, pozytywnie! Z natury targi turystyki biznesowej zazwyczaj są mniejszym wydarzeniem niż WTM w Londynie…
Światowy Dzień Chorób Rzadkich
Co to jest Convention Bureau i jak działa