MICE linki #3 wiadomości z lutego

Brak komentarzy

To był miesiąc intensywnej pracy i przygotowywania wielu projektów, dlatego lutowe MICE linki będą trochę krótsze. Luty w całości poświęcony był wydarzeniom online. Uczestniczyłem w nich zarówno jako organizator i uczestnik. Zapraszam.

Evolve 2.0

Moja pierwsza konferencja dla przedstawicieli branży MICE w lutym 2021 roku. 3-dniowe wirtualne wydarzenie o nazwie Evolve 2.0 zorganizowane zostało na wirtualnej platformie eventowej o nazwie Swapcard. Pierwsze wrażenie z konferencji online było trochę przytłaczające, ale bardzo szybko można było podążać wyznaczonymi ścieżkami, dołączać do sesji online i włączyć się w dyskusję z innymi uczestnikami Evolve 2.0. Mogę polecić Swapcard, po więcej wrażeń i opinii zapraszam do kontatu prywatnego.

Swapcard Evolve 2.0
Źródło: Swapard

Kilka statystyk z wydarzenia online na platformie Swapcard. W drugim w wydarzeniu online wzięło udział 4053 uczestników, nawiązano 5000 kontaktów i  wymieniono 8500 wiadomości. Moderację wywiadów i rozmów prowadziły trzy osoby Sean Patrick @seanpatrickdj, Will Curran, @itswillcurran i Sabrina Meyers @hothospitalityexchange. Więcej informacji o Evolve 2.0 na Swapcard znajdziecie w social media i Twitterze pod hsahtagiem #EvolveGathering.

Transfery w branży MICE

Luty okazał się miesiącem zmian, które zaskoczyły międzynarodową społeczność eventprofs.

Tuż przed konferencją Evolve 2.0 dowiedzieliśmy się, że Julius Solaris dołącza do zespołu Swapcard. Julius Solaris był twórcą i prowadzącym EventMB. Event Manager Blog najbardziej znany blog w branży MICE. Ponad rok temu EventMB  został nabyty przez SKIFT a Julius został redaktorem naczelnym.

Nie minęło wiele czasu w lutym i dowiedzieliśmy się, że Juliusa na stanowisku redaktora naczelnego EVENTMB zastąpi również powszechnie znany w branży MICE Miguel Neves! Co za miesiąc!

Raport Łódź Convention Bureau

Łódź Convention Bureau udostępniło raport z ostatnich czterech lat dotyczący przemysłu spotkań. Raport obejmuje dane z lat 2017-2020. Szczegóły na stronie Lodz CVB.

Łódź Convention Bureau branża MICE
źródło: Łódź Convention Bureau

Singapore Spotlight Series

Singapore Spotlight Series to seria dwóch spotkań z przedstawicielami branży MICE podczas, których rozmawiamy o organizacji konferencji i innych wydarzeń w Singapurze. Więcej informacji z Singapuru możecie też znaleźć obserwując hashtag #BizEventsSG w social media.

Singapore Spotlight Series Sabrina Meyers #bizeventsSG
Stworzone przez: Sabrina Meyers

Pierwsze wywiady Singapore Spotlight Series można obejrzeć na Youtube.

W grudniu pisałem Wam o platformach do wydarzeń online. Na początku roku podjęliśmy decyzję w Word of MICE i nasze pierwsze wydarzenie online w 2021 roku zorganizowaliśmy na platformie Hubilo. Gdybyście mieli więcej pytań na temat Hubilo to chętnie podzielę się moim doświadczeniem z organizacji eventu online i korzystania z tego narzędzia.

 HUBILO platforma wydarzenia online Singapore Spotlight Series
Ekran logowania Hubilo do wydarzenia online Singapore Spotlight Series

ITB Berlin NOW 2021

Targi ITB w Berlinie były pierwszą dużą imprezą targową zagranicą, w której uczestniczyłem. Z Alicją mamy ogromny sentyment do tego wydarzenie w stolicy Niemiec. To wielkie święto turystyki niestety nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Organizatorzy ITB Berlin nie odwołali jednak targów, zostaną one zorganizowane w nowej formule online – ITB Berlin NOW.

Impreza na platformie internetowej odbędzie się w dniach 9-12.03.2021. Rejestracja na ITB Berlin NOW.

targi turystyczne ITB Berlin NOW
Źródło: ITB Berlin

Ostatnie wywiady B2B Influencer Marketing Chat Series

Luty to już ostatni miesiąc drugiego sezonu B2B Influencer Marketing Chat Series, które mam okazję współprowadzić z Mariska Kesteloo z Word of MICE. W lutym rozmawialiśmy na żywo z:

  • Carina Bauer – CEO IMEX Group. Oczywiście rozmawialiśmy o targach IMEX Frankfurt i IMEX Las Vegas
  • Antti Lumiainen i Nadia Rubtsova: How destinations can use the power and impact of industry experts

Jeśli nie mieliście okazji wysłuchać ostatnich 10 wywiadów 10 z pierwszej edycji zapraszam do słuchania podcastu.

Word of MICE linki, konferencja Evolve 2.0 Swapcard Hubilo Julius Solaris Miguel Neves, Singapur

 

Udanego marca!

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Social Media na #WTM2014 w Londynie

Ostatni dzień na targach WTM w Londynie i ostatnie chwile na uchwycenie przykładów wykorzystania Social Media podczas imprezy targowej. Współcześnie targi to nie tylko spotkania twarzą w twarz, ale także komunikacja w mediach społecznościowych. Wystawcy starają się przyciągnąć uwagę uczestników, klientów,…

CONFEX czyli targi w Londynie dla eventprofs

Będąc w Londynie bardzo chciałem odwiedzić dwie imprezy targowe związane z turystyką. W listopadzie byłem na targach World Travel Market w ExCel London. Dziś wziąłem udział w targach Intertional Confex w Olympia London. Confex w odróżnieniu od World Travel Market przeznaczony jest…

Convention Bureau w Polsce

W tym wpisie dowiesz się się ile jest convention bureaux w Polsce i w jakich polskich miastach funkcjonują biura kongresów i konferencji. Pokażę Ci również gdzie w internecie i mediach społecznościowych można śledzić najnowsze informacje o projektach, przedsięwzięciach, kampaniach marketingowych…
Światowy Dzień Chorób Rzadkich
Co to jest Convention Bureau i jak działa