Ranking Instagram w Polsce – społeczności Igers 2014

3 Komentarze

Dokładnie rok temu na konferencji Social Media Convent mówiłem o idei działania grup Igersów (Instagramersi). Pokazałem wówczas grupy Igersów w Polsce, na mapie zaznaczonych było 5 punktów. Dziś jest nas cztery razy więcej. W dwudziestu polskich miastach istnieją społeczności fanów serwisu Instagram, nie wszystkie są oficjalnie potwierdzone na stronie Instagramers.com, ale zakładam, że formalności zostaną dopełnione.

Przyjrzyjmy się więc aktualnej sytuacji. Igersi to nie tylko domena dużych miast. Bez względu na wielkość miejscowości, działają różnie. Część z nich jest bardzo aktywna, prowadzi akcje promocyjne, stale się rozwija. Inne przestały działać lub szukają nowej koncepcji na funkcjonowanie. Dlaczego w takich miastach jak Warszawa i Kraków pojawiają się problemy, a idea sprawdziła się we Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku czy w Lublinie?

Dla kogo jest ten raport?

  • Po pierwsze: ten raport jest dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników Instagrama. Włączcie się do społecznego ruchu, który wciąż się rozrasta. Jak można to zrobić? Zachęcamy do śledzenia profili Igersów w Waszych miastach, uczestniczenia w akcjach i konkursach, wstawiania fotek z hashtagiem #igersnazwamiasta w jakimkolwiek mieście na świecie jesteście.
  • Po drugie: dla marketingowców, pracowników PR, dziennikarzy. To świetna platforma do współpracy i źródło inspiracji do powstawania nowych artykułów, prowadzenia ciekawych kampanii ePR, kreacji marek.
  • Po trzecie: dla urzędników i organizacji turystycznych odpowiedzialnych za promocję regionu. Ten oddolny ruch fanów mobilnej fotografii i mobilnego wideo daje nowe możliwości w zakresie marketingu terytorialnego.
  • Po czwarte: dla tych co nie mogą zrozumieć, po co ten Instagram. Żeby mogli dalej narzekać, że to strata czasu, że brak prywatności, kiedy często sami na Facebooku wrzucając zdjęcia stópek, nagich torsów czy kota na pościeli we własnym łóżku.
  • Po piąte: dla osób, które chcą stworzyć nowe społeczności Igersów w swoich miastach. Niech to będzie dla Was inspiracja do organizacji spotkań i akcji promocyjnych.

Koniecznie zobacz zaktualizowana grafikę Ranking Instagram w Polsce – społeczności Instagramers 2016

Ja, ani przez chwilę nie żałuję, że poświęciłem czas na budowanie pierwszej w Polsce lokalnej społeczności. Pamiętajmy, że społeczności Igersów są prowadzone społecznie. Ja, wierzę w pasjonatów. Liczę na to, że w kolejnych miastach będą powstawały następne, prężne grupy organizujące coraz ciekawsze akcje.

 Instagram-w-polsce-ranking-raport-igers-instagramersi-infografika

 

Ranking Instagrama i zestawienie społeczności Igers w Polsce, kolejność chronologiczna według powstania społeczności (stan na 18.02.2014).

IgersPoland

IgersPoland zostało założone 17 czerwca 2011 roku. Polska społeczność fanów Instagrama powstała dzięki Pawłowi Ratajczakowi z Poznania (@pawelr71, ponad 500 followers). Ostatnie zdjęcie opublikowano w marcu 2012 roku! Profil ma ponad 1390 fanów i 17 wstawionych zdjęć. Użytkownicy Instagrama opublikowali ponad 28 tys. zdjęć z hashtagiem #igerspoland. IgersPoland znajdziecie również na Facebooku.

igerspoland-Instagram-pawel-lawnicza-spolecznosc-igersi-instagramers-polska-najpopularniejsze-polskie-instagramy

www.instagram.com/igerspoland

IgersGdansk

IgerGdansk to pierwsza w Polsce miejska społeczność fanów Instagrama. IgersGdansk zostało założone w  listopadzie 2011 roku przez mieszkańca Gdańska Oliwy, Jarosława Marciuka (@jaroslaw_marciuk, ponad 1100 fanów). Od pewnego czasu społeczność wspiera Alicja Marciuk (zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa). To oficjalna społeczność Igersów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i całym województwie pomorskim. Posługuje się hashtagiem #igersgdansk. Obecnie na Instagramie zaznaczonych jest ponad 25 000 zdjęć z hashtagiem #igersgdansk, czyli w tym zakresie jest to najlepszy wynik w Polsce. Do niedawna IgersGdansk był też liderem pod względem liczby fanów, dopóki nie prześcignął go IgersWroclaw, gratuluję:) Obecnie IgersGdansk obserwowany jest przez ponad 3090 fanów.

igersgdansk-Instagram-gdansk-sopot-gdynia-instagramers-ilovegdn-igers-najpopularniejsze-w-polsce-jaroslaw-marciuk

www.instagram.com/igersgdansk

IgersGdansk zorganizował Pierwsze spotkanie fanów fotografii mobilnej w Polsce w lipcu 2012 roku w Gdańsku. W PhotoWalk na Głównym Mieście uczestniczyło 12 osób, tematem przewodnim były gdańskie lwy. Drugi Instameet odbył się w 2013 roku na stadione PGE Arena w ramach akcji Instareporters. Ponad 13 tys. osób na stadionowym telebimie oglądało zdjęcia zza kulis robione przez 9 wybranych instagramowiczów, którzy otrzymali akredytacje fotoreporterskie.

Od początku 2013 roku IgersGdansk wybiera najlepsze zdjęcie tygodnia (IgersGdansk Photo of the Week) oraz przyznaje tytuł Instagramowicza tygodnia (IgersGdansk Instagramer of the Week). Od czerwca 2013 r. wybierane jest również najlepsze wideo. IgersGdansk pochwalić się może tytułem Social Media Superstar przyznanym podczas Social Media Convent 2013 przez jury Case Study Festival

Dotychczas IgersGdansk prowadził wspólne akcje promocyjne z Instadruk, klubem Lechia Gdańsk, Koszulkowo.com, Restauracją KOS. Kolejne akcje są w trakcie przygotowywania. IgersGdansk posiada również blog na Tumblr, profile na FacebookuTwitterze (ponad 1000 followersów), Pintereście Google+. Klout Score – 57.

IgersWarsaw

IgersWarsaw założyli 25 lipca 2012 roku dwaj Portugalczycy, Fabia Ranzani @fabiaranzani (prawie 9 tys. followers), Rui Hermenegildo  @ruihermenegildo (ponad 9 tys. fanów) oraz Piotr Mank @mnlk2011 (ponad 960 followersów) i @trynidada (ponad 30 tys. followersów). Na Instagramie opublikowano ponad 11 900 fotek z hashtagiem #IgersWarsaw. Profil warszawskich Igersów ma ponad 465 fanów i 42 opublikowane zdjęcia. Ostanie zdjęcie pochodzi z czerwca 2013 roku. Prowadzący profil wybierali najlepsze zdjęcie tygodnia publikowane z hashtagiem #igerswarsaw. Strona IgersWarsaw istnieje na Facebooku.

www.instagram.com/igerswarsaw

www.instagram.com/igerswarsaw

To wielka szkoda, że IgersWarsaw w zasadzie nie funkcjonuje. Na profilach prywatnych założycieli są piękne zdjęcia, więc potencjał jest ogromny. Ale co dalej, jaka będzie przyszłość IgersWarsaw?

IgersTorun

Toruńska społecznośc IgersTorun powstała 16 października 2012 roku i prowadzona jest przez Annę Kordysiewicz (@blameanna), Beatę Romańską (@torundesign) oraz Monikę Mieszałowską, osoby związane z  serwisem Weekend in Torun. Do toruńskiego zespołu dołączył również Mateusz Jaszak (@deepobserveron, 463 followers). IgersTorun ma 1075 fanów i 275 zdjęć, a na Instagramie jest 4400 fotek z hashtagiem #igerstorun.

igerstorun-Instagram-torun-igersi-spotkanie-weekendintorun-beata-romanska-kujawsko-pomorskie

www.instagram.com/igerstorun

IgersTorun co tydzień przyznaje instagramowiczom tytuł Instagramer of the Week i Photo of the Week.  27 lutego w Toruniu  zorganizowano pierwsze spotkanie fanów Instagrama (54 zdjęcia z hashtagiem wydarzenia #IGmeetTorun).

IgersTorun posiada stronę na Facebooku oraz profile na Twitterze. Klout Score – 32.

Igers_Szczecin

Społeczność  Igers_Szczecin utworzona została 22 stycznia 2013 roku. Założycielem szczecińskiej grupy jest Maciej „SnakeArtworX” Kijowski (@SnakeArtworX, 200 followersów). Przed powstaniem oficjalnej społeczności Maciej promował używanie znacznika #instagryf (200 zdjęć). Obecnie na Instagramie wstawiono ponad 2 tys.  zdjęć z hashtagiem Igers_Szczecin, profil społeczności ma ponad 220 fanów i 170 opublikowanych zdjęć.

igers_szczecin-Instagram-szczecin-zachodniopomorskie-snakeartworx-instagramers-popularne-fotki-kogo-obserwowac

www.instagram.com/igers_szczecin

Igers_Szczecin przyznaje tytuł Photo of the Week autorom najlepszych zdjęć. Igers_Szczecin posiada profile na Facebooku, Twitterze i Pintereście. Klout Score – 46.

Kraków – IgersKrakow czy IgersKRK?

Założycielem pierwszej krakowskiej społeczności IgersKrakow jest Hiszpan Gonzalo Romero (@igonzalito, 234 followers). Profil powstał 27 lutego 2013 roku i był prowadzony do kwietnia tego roku. Obecnie IgersKrakow ma 118 fanów i 10 opublikowanych zdjęć. Pomimo braku aktywności na Instagramie jest 1010 zdjęć z hashtagiem #igerskrakow. Strona na Facebooku  niestety nie działa. Gonzalo Romero zadeklarował w rozmowie z nami chęć współpracy w dalszym rozwoju stworzonej społeczności.

igerskrakow-Instagram-krakow-cracow-igerscracow-fani-w-krakowie-insta-malopolska-igonzalito

www.instagram.com/igerskrakow

Próbę stworzenia nowej krakowskiej społeczności fanów Instagrama podjęli Paweł Kolankowski (@getyourcolors, 176 followersów) i Panna Lemoniada (@pannalemoniada, 478 followers). 14 grudnia 2013 roku stworzyli profil IgersKRK , założyli stronę na Facebooku i Twittera. Opublikowano na nim 2 zdjęcia, obserwuje go 8 osób.

igerskrk-Instagram-krakow-krk-instagramowy-profil

www.instagram.com/igerskrk

Nie jest to dobry pomysł. Tag #igerskrk będzie trudno wypromować. Ludzie z przyzwyczajenia będą opisywać zdjęcia #igerskrakow. Kraków musi mieć silną grupę, nie widzę tego inaczej. Założyciel pierwszej społeczności zadeklarował mi, że jest gotowy przekazać profil osobom, które są gotowe prowadzić go aktywnie. Kto chętny?

IgersLublin

Założycielką IgersLublin jest Anna Kraciuk (@minewra400 followers) autorka bloga Matka Nieszablonowa. Stworzyła profil na Instagramie 2 marca 2013 r. Społeczność fanów prowadzi wspólnie z Piotrem Kraciukiem (@spolecznosciowiec, 219 followers). Instagramowicze w Lublinie wstawili  już ponad 4394 zdjęć z hashtagiem #igerslublin. 

igerslublin-Instagram-lubelskie-lublin-minewra-spolecznosciowiec-konkursy-spotkania-wystawy-kraciuk

www.instagram.com/igerslublin

IgersLublin to mocna grupa, przez pierwszych dziewięć miesięcy zdobyli 900 obserwujących konto. Obecnie profil ma 968 followersów, opublikowano na nim 226 zdjęć. IgersLublin zorganizował Photo Walk, dwa konkursy oraz wystawę zdjęć instagramowiczów w kawiarni Spółdzielnia. Na spotkaniu Geek Girls Carrots oraz w wywiadach w Radiu Eska Lublin promowany był Instagram i społeczność Igersów.

IgersLublin znajdziecie na Facebooku, Twitterze, Tumblr. Klout Score – 56.

Igers_Silesia

Założycielem  Igers_Silesia jest Adrian Wawrzyczek (@adiwaw,124 followers). Profil został założony w marcu 2013 roku. Wspólnie z nim administratorami  są Kuba Nagórski (@kubanagorski, 173 followers) Marcin Wagner (@marcinwagner, 152 followers). Śląscy instagramowicze używają hashtaga #igerssilesia (998 publikacji). Profil z 72 zdjęciami obserwuje 197 fanów.

igers_silesia-Instagram-slaskie-adrian-wawrzyczek-kuba-nagorski-marcin-wagner-spolecznosc-fanow-igersi-silesia

www.instagram.com/igers_silesia

IgersSilesia zorganizował na Instagramie konkurs #MojSlask. Społeczność posiada profile na Facebooku i Twitterze.

IgersWroclaw

Założycielem IgersWroclaw jest Tomasz Jakub Sysło (@tfurca, 719 followers). Stworzona w kwietniu 2013 r. społeczność, dziś z 5001 followersami,  jest liderem w Polsce pod względem liczby fanów. Wrocławscy Igersi wstawili również najwięcej zdjęć i wideo – ponad 2100. Profil wspólnie z Tomaszem prowadzą Marek Maziarz (@marekmaziarz, 5411 followers), Grzegorz Rajter,  Asia Witek (@asieka77, 1221 followers), Marcin Walencik (@instasetter, 638 followers) Malina Mituniewicz (@malinamituni, 180 followers) i Bartosz Mokrzycki. Instagramowicze opublikowali 9706 postów z hashtagiem #IgersWroclaw.

igerswroclaw-instagramers-tfurca-jakub-syslo-instagram-igersi-cnn-film-instagramowy-spolecznosc-followers-dolnyslask

www.instagram.com/igerswroclaw

IgersWroclaw wspierał, między innymi otwarcie sezonu narciarskiego na Polance. Największym sukcesem jest reportaż CNN z cyklu „On the Road: Poland” prezentujący Wrocław oczami wrocławskich instagramersów. IgersWroclaw współpracuje również z regionalnym oddziałem Gazety Wyborczej. W każdy piątek w  na łamach Gazety publikowane jest instagramowe zdjęcie z Wrocławia. Najnowszym projektem grupy jest  film instagramowy.

IgersWroclaw prowadzi profile na Facebooku (ponad 1000 fanów), Twitterze i Tumblrze. Klout Score – 33.

IgersLodz

Społeczność IgersLodz została założona 2 czerwca 2013 r. przez Katarzynę Szymańską (@kaszym, 334 followers). IgersLodz obeserwuje ponad 1130 fanów, na profilu opublikowano do tej pory 271 zdjęcia. W serwisie znajduje się ponad 6 880 zdjęć i filmów z hashtagiem #igerslodz.

igerslodz-Instagram-kaszym-lodz-katarzyna-szymanska-lodzkie-instameet-photowalk-instagramers

www.instagram.com/igerslodz

Igersi w Łodzi organizują najwięcej spotkań w Polsce. Trzy razy odbyły się spotkania InstaMeet, w tym dwa zorganizowane były wspólnie z LDZtweetup. Dodatkowo, instagramowicze brali udział w InstaWalk – trasa wzdłuż częściowo wyremontowanej Piotrkowskiej. Kolejną inicjatywą był konkurs organizowany z Light Move Festival, do którego zgłoszono ponad 400 zdjęć. Wkrótce odbędzie się wystawa zdjęć z konkursu. Planowane są kolejne akcje i spotkania.

IgersLodz obecne jest również w serwisach społecznościowych Facebook, Twitter, Google+, Flickr i Tumblr. Klout Score – 60.

IgersPoznan_Official

Oficjalna społeczność Igersów w Poznaniu powstała 29 lipca 2013 roku. Założycielem IgersPoznan_ jest Jędrzej Franek (@stacja_poznan, 2940 followers), który prowadzi profil wspólnie z Sandrą Grobelną. Konto, na którym opublikowano 74 posty, obserwuje 246 osób. Na Instagramie wstawiono ponad 3200 filmów i zdjęć z hashtagiem #igerspoznan.

igerspoznan_official-Instagram-igerspoznan-poznan-wielkopolskie-konkurs-spotkania-stacjapoznan-jedrzej-franek-sandra-grobelna

www.instagram.com/igerspoznan_official

Igersi z Poznania wybierają najlepsze zdjęcie tygodnia i promują autora na profilu społeczności. Ciekawą inicjatywą w Poznaniu był #KontenerArtalbum – „Doczep się i wygraj memoprinty”. To wspólna akcja poznańskich Igersów, Stacji Poznań, Instadruk i  KontenerART.

Igerów z Poznania można obserwować na Facebooku i Twitterze.

IgersTychy

Tyska społeczność Igersów została założona przez  Filipa Kasprzyka (@filipkasprzyk) 9 sierpnia 2013 roku. Obecnie IgersTychy obserwuje ponad 140 osób. Na instagramowym profilu opublikowano dotychczas 110 zdjęć.

igerstychy-Instagram-tychy-tyskie-filip-kasprzyk-slaskie-instagramersi-miasto-spotkania-barcamp

www.instagram.com/igerstychy

IgersTychy zorganizowało pierwszy konkurs pod hasłem „StareTychy”, którego celem była publikacja zdjęć dzielnicy Stare Tychy, miejsc zabytkowych Tychów. Publikować można było również stare (np. archiwalnych) fotografie lub widokówki przedstawiające miasto. Tyska społeczność fanów Instagrama spotkała się już dwukrotnie podczas BarCampu. W trakcie spotkań organizowane są prelekcje na tematy związane z fotografią, fotografią mobilną oraz Instagramem.

IgersTychy można obserwować też na stronie www.igerstychy.pl, Facebooku i Twitterze.

IgersOlesnica

Kornelia Choroszy jest propagatorką Instagrama w Oleśnicy (woj. dolnośląskie) i założycielką lokalnej społeczności IgersOlesnica. Profil istniejący od 3 września 2013 roku może pochwalić się już ponad 340 zdjęciami i 173 fanami. Instagramowicze opublikowali ponad 460 postów z hashtagiem #igersolesnica. IgersOlesnica posiada również Facebooka, Twittera i Tumblra.

igersolesnica-Instagram-grupa-milosnikow-fotografii-mobilnej-olesnica-katarzyna-choroszy-dolnoslaskie

www.instagram.com/igersolesnica

 

Igers_Swidnik

Profil Igers_Swidnik na Instagramie powstał 22 września 2013 roku. Obserwuje go 38 osób, opublikowano na nim dotychczas 18 zdjęć. W Świdniku (woj. lubelskie) wstawiono dotychczas 40 zdjęć z hashtagiem #igersswidnik.

igers_swidnik-Instagram-swidnik-lubelskie-kogo-obserwowac-na-instagramie

www.instagram.com/igers_swidnik

 

IgersChelmno

Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie) to najmniejsze miasto w Polsce, w którym powstała grupa Igersów. IgersChelmno zostało założone 15 października 2013 roku i dziś obserwowane jest przez 69 osób. Na profilu znajdują się 34 zdjęcia, a na Instagramie opublikowano 30 zdjęć z hashtagiem #igerschelmno.

igerschelmno-Instagram-chelmno-kujawsko-pomorskie-miasto-spolecznosc-instagramersow

www.instagram.com/igerschelmno

 

IgersSwidnica

Świdnica to kolejne dolnośląskie miasto mające profil Igersów na Instagramie. Na profilu IgersSwidnica opublikowano 57 zdjęć, obserwuje go 76 osób. Na instagramie znajdziecie 97 fotek z hashtagiem #igersswidnica. IgersSwidnica posiada również stronę na Facebooku i Tumblrze.

igersswidnica-Instagram-dolnoslaskie-swidnica-profil-instagramowy-popularne-fotki-miasta-instagramersi

www.instagram.com/igersswidnica

 

IgersWalbrzych

IgersWalbrzych stworzony został 7 listopada 2013 roku przez Marcina Walencika  (@instasetter, 638 followers). Pomimo, krótkiego czasu funkcjonowania obserwowany jest przez ponad 760 osób. Oficjalny hashtag społeczności to #igerswalbrzych. Wykorzystano go już ponad 510 razy. Na profilu wałbrzyskich Igersów opublikowano dotychczas 428 zdjęć. IgersWalbrzych znajdziecie również na Facebooku i Twitterze.

igerswalbrzych-na-instagramie-walbrzych-fotografia-mobilna-popularne-znane-konta-marcin-walencik-instasetter

www.instagram.com/igerswalbrzych

 

IgersKielce

Profil miłośników Instagrama, Kielc i woj. świętokrzyskiego stworzyła Magdalena Chłopek (@only_madzia, 195 followers). IgersKielce powstały 11 listopada 2013 roku i dziś obserwowane są przez ponad 250 osób. Grupę wspiera również @wielce_kielce. Na profilu opublikowano 56 zdjęć z Kielc. Strona IgersKielce na Facebooku.

igerskielce-kielce-instagram-spolecznosc-grupa-mobilna-fotografia-only_madzia-magdalena-chlopek-instagramers-swietokrzyskie

www.instagram.com/igerskielce

 

IgersOlsztyn

Olsztyńską społeczność tworzą Marcin Kierul (@marcinka13), Adrian Biema (@biemapl) i @pgulewicz. Profil IgersOlsztyn powstał 9 stycznia 2014 roku i na razie obserwowany jest przez 17 osób i opublikowano na nim 22 zdjęcia. Hashtag społeczności to #igersOlsztyn (137 zdjęć na Instagramie). Pierwsza akcja promocyjna Igersów z Olsztyna jest w trakcie planowania.

igersolsztyn-olsztyn-na-instagramie-instagramers-konto-warmia-mazury-najpopularniejsze

www.instagram.com/igersolsztyn

 

IgersKlodzko

Najmłodsza społeczność fanów Instagrama w Polsce i zarazem bardzo aktywna. IgersKlodzko powstało dzięki Jolancie Waniowskiej (@jo_lanta). Profil założony 2 lutego 2014 roku obserwują 33 osoby. Na profilu opublikowano 34 zdjęcia, na Instagramie 70 zdjęć z hashtagiem #igersklodzko. Igersi z Kłodzka posiadają konto na Facebooku, Twitterze, Google+ i blog na Tumblr.

igersklodzko-Instagram-instagramers-jo_lanta-jolanta-waniowska-dolnoslaskie-kotlina-klodzka

www.instagram.com/igersklodzko

 

IgersPlock

Raport nie byłby kompletny, gdybym nie wspomniał o IgersPlock. Założył go 16 lutego 2014 roku  Arek Gmurczyk @gmurczyk. IgersPlock obserować można również na Facebooku i  Twitterze.

 

igersplock-Instagram-plock-mazowieckie

www.instagram.com/igersplock

 

Podsumowanie

Społeczności fanów Instagrama rozwijają się bardzo dynamicznie i liczę na to, że również w pozostałych miastach wojewódzkich i innych polskich miejscowościach powstaną kolejne.

Dziękuję przedstawicielom Igers_Szczecin, IgersLublin, Igers_Silesia, IgersLodz, IgersWroclaw, IgersPoznan, IgersOlesnica, IgersTychy, IgersOlsztyn i IgersKielce za wsparcie w przygotowywaniu zestawienia.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Euro2012 Gdańsk Wrzeszcz Stadion Lechii - Trening drużyny niemieckiej

Trening niemieckiej drużyny w Gdańsku obserwowało 11 000 widzów

Otwarty dla publiczności trening niemieckiej drużyny przyciągnął tłumy gdańszczan. Blisko 11 000 osób uczestniczyło w ponad 1,5 godzinnym treningu. Atmosferę wielkiego sportowego święta poczuć można było już pod stadionem Jednym z konferansjerów podczas treningu niemieckiej drużyny był Steffen Möller W czasie…
Przemysław Tytoń za chwilę obroni karnego i kibice oszaleją Polska – Grecja w strefie kibica w Gdańsku

Relacja z Gdańska ze Strefy Kibica z pierwszego meczu Polaków na Euro2012

Kilkadziesiąt tysięcy osób kibicowało polskiej reprezentacji w gdańskiej FanZonie podczas pierwszego meczu w grupie A, Polska- Grecja. Mecz otwierał mistrzostwa UEFA EURO 2012. Szkoda, że piłkarze nie słyszeli dopingu swoich fanów. Mieszkańcy Trójmiasta i turyści licznie przybyli licznie do Strefy…
bloger MICE wiadomości IMEX warsaw convention bureau 2021 eventprofs

MICE linki #2 wiadomości ze stycznia

Witam w pierwszych MICE linkach w 2021 roku. Jeśli jeszcze nie wiecie, czym są MICE linki to zapraszam do przeczytania wpisu z poprzedniego miesiąca. Styczeń miał przynieść nadzieję na powrót do normalności lub przynajmniej rozpocząć tzw. nową normalność. Niestety pierwsza…
Królewieckie – 17. województwo Polski
Miniatur Wunderland – największa atrakcja Hamburga
Menu