Chill out w Mrągowie

Brak komentarzy

Mrągowo to nasz ulubiony przystanek między Podlasiem i Pomorzem. Kończymy pracę w Grajewie i…robię Alicji niespodziankę i nic nie mówię, gdzie zarezerwowałem nocleg. Wiem, że ona lubi hotel Mercure Mrągowo SPA & Resort. Mamy też tu swoje wspomnienia. Na pewno się ucieszy…

Patrząc na hotel z zewnątrz, niektórzy powiedzą, że to miejsce ma swoje lata świetności za sobą. Fakt, hoteli raczej się już tak nie buduje, ale magia Mrongovii ciągle na nas działa. To taki hotel gdzie chodzisz w szlafroku czy dresach i nie patrzą się na ciebie dziwnie. Tu jest czas na chill out bez względu na to z jakiej STRASZNIE WAŻNEJ KORPORACJI przyjechałeś. Dobre jedzenie, mnóstwo atrakcji w hotelu i poza nim, Jezioro Czos, malownicze miasteczko, a nawet jak się okazuje stok narciarski i wyciąg na Górze Czterech Wiatrów.

widok-balkon-hotel-mercure-mragowo-lasy

Poranny spacer przed śniadaniem to świetny pomysł. Hmmm, chyba tylko my dziś mieliśmy taki pomysł. Za zimno? Żałujcie. Jezioro Czos skute lodem, słoneczko świeci i cudowne świeże powietrze. Alicja jest po szkoleniu przeziębiona, wieczorem byliśmy w aptece, trochę marudzi, ale w końcu daje się wyciągnąć na zewnątrz. Wyborem noclegu jest zachwycona, zapunktowałem. Więc zgadza się na moją propozycję.

DSC05410

 Zimowe widoki są przepiękne. Pomost pokryty szronem, błyszczy się w słońcu. Trzymamy się za ręce, cisza, spokój, przyroda i my. O tej porze roku Polacy nie uwielbiają spacerów. Dziwne. Narty – tak, ale spacery nad wodą nie. Korzystamy z tej pustki.

Mazury na zimę

mragowo-mazury-jezioro-czos-mercure-hotel-pomosty

Tuż obok Mrągowski Amfiteatr. Na Instagramie nikt z Was nie zgadł gdzie jesteśmy, a przecież możecie znać to miejsce z chociażby Mazurskiej Nocy Kabaretowej.

amfiteatr-mragowo-mazuska-noc-kabaretowa-jezioro-czos-imprezy

Powrót do hotelu. Wiele zajęć ruchowych, ćwiczeń. Przychodzi wesoły królik czy coś tam do restauracji i zabiera ludzi na ćwiczenie przy recepcji. Poranny rozruch. Alicja idzie też. Przychodzi w super nastroju. Lekko chora, ale zadowolona. Ciekawe co będzie po południu?

Śniadanie w formie bufetu – jedna strona na zimno, na drugim stole ciepłe dania i napoje. Duży wybór. Dzieciaki i tak w większości wybierają naleśniki z sosem malinowym i Nutellę. Przez pół godziny komentujemy co jedzą dzieci. Prawie wszystkie na sali wcinają pierwszy posiłek na słodko. Rodzice sami czasem im wciskają ” to może kanapeczka z czekoladą albo naleśniczek” – mówi jakaś mamusia.

bufet-sniadaniowy-mercure-mrongovia-mragowo

Śniadanie jemy ponad godzinę. Nikt nas nie goni. Alicja zbuntowała się na zdjęcie poniżej, opublikowane wcześniej  na Instagramie. Przyznaję, jogurt był mój, naleśnik jeden też.

sniadanie-jej-mercure-hotel-mragowo

Ja miałem nieco lepszy apetyt.

sniadanie-jego-mercure-hotel-mragowo-mazury

Po śniadaniu baseny, sauna i pełen relaks.

czesc-spa-mercure-mragowo-mrongovia-mazury-hotel-resort-basen

 

wodospad-mragowo-mercure-mrongovia-spare-resort-hotel-mazury-baseny-relaks-odpoczynek

Alicja nie chce wyjeżdżać, bo o 20 ma być koncert przy kominku. Chyba mi żona zdrowieje 🙂 Relaksujemy się jak przystało na przepracowanych ludzi.

Mercure Mrągowo SPA & Resort

Poprzednim razem byliśmy na reweeeeeelacyjnym zabiegu. Leżeliśmy o tak….Tym razem darujemy sobie, bo mamy spotkanie w Olsztynie. Czeka na nas IgersOlsztyn i wieża nowego ratusza.

Mercure Mrągowo SPA & Resort

 Byliśmy w sumie krótko, ale trochę wypoczęliśmy. Do zobaczenia Mrągowo. Jedziemy do Olsztyna….

Tagi: , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Uwaga! Geek w hotelu

Trudniej być teraz hotelarzem. Bo przychodzi geek technologiczny, a hotelarz nie wie jak się zachować. Różne są reakcje. Jedni podejrzliwie obserwują, inni zakazują robienia zdjęć, a są pewni i tacy, dla których to, albo węsząca konkurencja, albo tajemniczy klient. Znamy…

Grovelands Park – przestrzeń i ruch

Grovelands Park w Enfield położony jest w Southgate i Winchmore Hill. Znajdziecie tu dużo ptaków, duże otwarte przestrzenie. To jeden z ciekawszych parków w tej części Londynu.   Grovelands Park #london #southgate #igerslondon #visitlondon #instaplace #instaplaceapp #place #earth #world #duolook…
spotkanie polskich piłkarzy z kibicami pod hotelem

Pożegnanie Polaków z Euro 2012

To już koniec marzeń polskiej drużyny o sukcesie na Euro 2012. Ostatni przegrany mecz w naszej grupie z Czechami nie pozostawił złudzeń. Nadzieje i emocje były ogromne. Szkoda. Mistrzostwa trwają dalej, ale już bez Polaków. Na zakończenie pozostało nam spotkanie polskich…
Eko-hotel w eko-dzielnicy Hamburga
Kogo obserwować na Instagramie w Trójmieście – część 1