Kogo obserwować na Instagramie w Trójmieście – część 1

Brak komentarzy

Zaczynamy naszą nową serię. Co tydzień będziemy prezentować ciekawe konta w Trójmieście w serwisie Instagram. W tym tygodniu profile miast, instytucji, polityków oraz innych użytkowników niekomercyjnych. Przegląd ma ułatwić wybór, które gdańskie, gdyńskie i sopockie konta na Instagramie warto obserwować.

@Gdansk_official

Oficjalny profil powstał w sierpniu 2012 roku. Dziś obsewuje go ponad 3 000 osób. Gdańsk w Social Media jest klasą samą w sobie. W Polsce jedynie Wrocław może się z nim równać.

gdansk_offcial-oficjalne-konto-miasta-na-instagramie-ilovegdn

Na Instagramie Gdańska instagram.com/gdansk_official co jakiś czas organizowane są konkursy, macie więc szansę na zdobycie ciekawych nagdród. Dotychczas zorganizowane akcje to:#gdanskachoinka, #gdanskikalendarz, #RowerowyGdansk z #GdanskBezSamochodu. Promowany hashtag to #ilovegdn i #gdansk. Na profilu znajdziecie widokówkowe fotki Gdańska, także filmy z licznych wydarzeń kulturalnych i repostowane najlepsze zdjęcia Instagramowiczów. Niedawno Miasto Gdańsk prześcignęło IgersGdansk w liczbie followersów, ale ponieważ łączy nas pasja do Instagrama, wybaczamy 🙂

@BFGdansk

Jak Gdańsk to Blog Forum Gdańsk. Warto zaglądać na profil instagram.com/bfgdansk przynajmniej raz w roku, aby zobaczyć zza kulis największą konferencję blogerów w Polsce. Najbliższa okazja już 25 i 26 października.

bfgdansk-blog-forum-gdansk-Instagram-blogerzy-konferencja

@AdamowiczPawel

Paweł Adamowic to chyba jedyny prezydent miasta w Polsce, który aktywnie prowadzi profil na Instagramie. Taki nasz polski Barack Obama. Panie Prezydencie, więcej fotek i filmów zza kulis, to nas interesuje najbardziej. Profil instagram.com/adamowiczpawel.

adamowiczpawel-prezydent-miasta-polityk-gdansk-instagram-pawel-adamowicz-polska

@IKM_gdansk

Do tej pory Instytut Kultury Miejskiej na Instagramie zorganizował jedną akcję podczas Festiwalu Narracje 2013. Użytkownicy opublikowali ponad 274 zdjęcia z tagiem #narracje, autorzy najlepszych otrzymali ciekawe nagrody. Czekamy na kolejne akcje.

ikm_gdansk-instytut-kultury-miejskiej-gdansk-Instagram

@Gdynia_official

Dużo dobrego dzieje się w Gdyni na Instagramie. Na oficjalnym koncie są m.in.: piękne fotki miasta, fotorelacje z wydarzeń sportowych, kulturalnych. Oficjalny profil miasta instagram.com/gdynia_official założony 22 lipca 2013 obserwuje już ponad 1000 osób.

gdynia_official-Instagram-miasto-oficjalne-konto

Czekamy na akcje specjalne dla gdyńskich pasjonatów Instagrama oraz więcej filmów. W Gdyni jest co pokazywać. 

@centrumkulturywgdyni

Cenimy Instagramy, na których widać, że ktoś biega po tym mieście z smarfonem lub tabletem, jest blisko wydarzeń. Jakość zdjęć w tym przypadku nie jest najważniejsza, ale autentyczność, pomysły i zaaangażowanie. Taki jest profil Centrum Kultury w Gdyni instagram.com/gdynskiecentrumkultury. Powodzenia i prosimy o więcej fotek.

centrumkulturywgdyni-Instagram-centrum-kulturalne-gdynia

@cnexperyment

Jedna z najnowszych atrakcji Trójmiasta jest bardzo aktywna na Instagramie. Centrum Nauki Experyment w Gdyni możecie obserwować na instagram.com/cnexperyment. Wykorzystajcie cały potencjał Instagrama. Chętnie obejrzymy więcej filmików z przeprowadzanych eksperymentów, zanim was odwiedzimy.

cnexperyment-centrum-nauki-eksperyment-instagram-muzeum

@teatrmuzycznygdynia

Osobno wyróżnimy Teatr Muzyczny w Gdyni. Piękne zdjęcia i już ponad 700 obserwujących profil. Oprócz oficjalnych fotosów z przedstawień również zdjęcia z prób. Kultura ma przyszłość na Instagramie, zobaczcie tu: instagram.com/teatrmuzycznygdynia.

teatrmuzycznygdynia-Instagram-muzyczny-teatr-w-gdyni

@opener_festival

Instagram Festiwalu Open`er er powstał w listopadzie zeszłego roku, ale już zgromadził blisko 4 000 followersów. Warto go obserwować szczególnie przed i podczas festiwalu. To już od 2 do 5 lipca na lotnisku w Gdyni Kosakowie. Zatem czas na subskrypcję na instagram.com/opener_festival.

 opener_festival-Instagram-gdynia-kosakowo-lipiec-2014

@mbpsopot

Instagramowy honor Sopotu ratuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego. Nic dziwnego, w końcu prowadzą go dwaj instamianiacy @rwojciechowski i @madzik_j_. Oficjalny hashtag biblioteki to #mbpsopot a profil znajdziecie na instagram.com/mbpsopot.

mbpsopot-miejska-biblioteka-publiczna-instagram-

@trojmiasto_pl

To mógłby być najlepszy Instagram w Trójmieście i nie do przebicia. Z taką mocą promocyjną portalu regionalnego wystarczy tylko wyposażyć dziennikarzy w smartfony oraz tablety i mielibyśmy mnóstwo świetnych, aktualnych oraz unikatowych zdjęć i filmów. Trzymamy za Was kciuki, jeśli trzeba chętnie podzielimy się doświadczeniem. Trójmiasto.pl na Instagramie instagram.com/trojmiastopl.

 trojmiasto_pl-Instagram-media-portal-regionalny-trojmiasto

@gogdynia

Według nas najlepszy serwis turystyczny na Instagramie to GoGdynia. Nie wiem, jak to robią, ale są wszędzie i robią piękne zdjęcia. Opublikowali już ponad 500 postów, konto obserwuje ponad 1300 osób. Gratulacje! Możecie ich obserwować na instagram.com/gogdynia.

gogdynia-Instagram-gdynia-turystyka-serwis-turystyczny

@gdanskregioncvb

Profil Gdańsk Convention Bureau stworzony w marcu 2012 w celu promocji turystyki biznesowej w Gdańsku i całym województwie pomorskim. Konto nie działa już- instagram.com/gdanskregioncvb. Obserwowało go 200 osób. To przykład jak można zmarnować potencjał bycia liderem w działaniach digital marketingu.

gdanskregioncvb-Instagram-gdansk-convention-bureau-organizacja-turystyczna-biznes

@Lechia_Gdansk

Nie jesteśmy fanami burd, ani rac na stadionach, ale pozytywnych emocji sportowych. Pamiętamy radość podczas meczu z FC Barcelona. Poza tym mile wspominamy naszą wspólną akcję Instareporterzy. Oficjalny profil Lechii Gdańsk na instagram.com/lechia_gdansk obserwuje ponad 700 osób, a hashtag klubu to #lechiagdansk.

lechia_gdansk-Instagram-klub-pilkarski-pgearena-polska

Dla równowagi dodamy, że Arka Gdynia też ma profil na Instagramie, ale nie razie nie jest zbyt aktywny.

@cheerleadersgdynia

Mówi się, że to najlepsze cheerleaderki w Polsce, a nawet na świecie. Możecie je obserwować Instagramie na profilu http://instagram.com/cheerleadersgdynia.

instagram-cheerleadersgdynia-koszykowka-gdynia-zespol-chearleadres

@amberexpo

Oficjalny profil Międzynarodowych Targów Gdańskich. Na instagram.com/amberexpo zobaczycie zdjęcia i filmy z targów, konferencji i innych imprez odbywających się w AmberExpo. 

amberexpo-targi-gdanskie-gdansk-instagram

@zkmgdansk

Dla miłośników środków komunikacji publicznej też coś mamy, instagram.com/zkmgdansk to oficjalny profil Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. ZKM publikuje fotki i filmy tramwajów, autobusów, zajezdni. Zdjęcia własne jak i repostowane. Warto wspomnieć też o przeprowadzonych na tym koncie dwóch konkursach  #christmastram (napisaliśmy o tej akcji) i #walentynkowytram.

zkmgdansk-Instagram-zaklad-komunikacji-miejskiej-gdansk-tramwaje-autobusy-zajezdnia


@balticgames

Uwielbiacie sporty ekstremalne? To polubcie Baltic Games na instagram.com/balticgames. Dużo zdjęć nie tylko z samej impezy. Profil na Instagramie obserwuje ponad 1000 osób.

balticgames-Instagram

@igersgdansk

Na koniec wspomnimy jeszcze o naszym IgersGdansk. Obserwowany przez ponad 3 100 osób instagram.com/igersgdansk to profil społeczności fanów Instagrama w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i całym pomorskim. Więcej o IgersGdansk przeczytacie tutaj.

igersgdansk-Instagram-instagramers-gdansk-sopot-gdynia-pomorskie-gers

 

Na zakończenie jeszcze kilka profili, które powstały niedawno lub są mniej aktywne. Czekamy na wasze zdjęcia i filmy.

W drugiej części napiszemy o trójmiejskich firmach i markach na Instagramie. W trzeciej odsłonie podzielimy się tym, czyje zdjęcia i filmy lubimy oglądać na profilach blogerów lub osób prywatnych (udostępnionych publicznie).

O kimś zapomnieliśmy w tej kategorii? Powstał nowy profil? Napiszcie nam w komentarzu.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

specjalne kosmetyki do SELFIE

Najlepsze kosmetyki do selfie

Każdy chce wyglądać jak najlepiej na selfie publikowanych na Facebooku, Instagramie czy Snapchacie. Branża kosmetyczna w Wielkiej Brytanii jest warta 1 miliard funtów rocznie. Tak zwana Generacja Selfie w znacznym stopniu napędza sprzedaż kosmetyków. Powstają dedykowane serie dla miłośniczek selfie.…
co to jest convention bureau

Co to jest Convention Bureau i jak działa

W tym wpisie dowiesz się co to jest Convention Bureau i jaka jest jego rola w pozyskiwaniu konferencji, kongresów i innych wydarzeń dla miasta, regionu czy kraju. Dowiesz się ile jest convention bureaux w Polsce i w jakich polskich miastach…

#InstameetGdnLdn – IgersGdansk w Londynie

Po wizycie grupy IgersLondon w Gdańsku przyszedł czas na długo oczekiwany przyjazd IgersGdansk do Londynu. Z Trójmiasta na weekend do Londynu  przyjechało 11 osób!  Maja, Adrian z Agnieszką, Weronika, Mateusz, Agnieszka, Marta, Martyna z koleżanką i Monika z synem. To…
Chill out w Mrągowie
Tajemnice nowego ratusza w Olsztynie