Kogo obserwować na Instagramie w Trójmieście – część 1

Brak komentarzy

Zaczynamy naszą nową serię. Co tydzień będziemy prezentować ciekawe konta w Trójmieście w serwisie Instagram. W tym tygodniu profile miast, instytucji, polityków oraz innych użytkowników niekomercyjnych. Przegląd ma ułatwić wybór, które gdańskie, gdyńskie i sopockie konta na Instagramie warto obserwować.

@Gdansk_official

Oficjalny profil powstał w sierpniu 2012 roku. Dziś obsewuje go ponad 3 000 osób. Gdańsk w Social Media jest klasą samą w sobie. W Polsce jedynie Wrocław może się z nim równać.

gdansk_offcial-oficjalne-konto-miasta-na-instagramie-ilovegdn

Na Instagramie Gdańska instagram.com/gdansk_official co jakiś czas organizowane są konkursy, macie więc szansę na zdobycie ciekawych nagdród. Dotychczas zorganizowane akcje to:#gdanskachoinka, #gdanskikalendarz, #RowerowyGdansk z #GdanskBezSamochodu. Promowany hashtag to #ilovegdn i #gdansk. Na profilu znajdziecie widokówkowe fotki Gdańska, także filmy z licznych wydarzeń kulturalnych i repostowane najlepsze zdjęcia Instagramowiczów. Niedawno Miasto Gdańsk prześcignęło IgersGdansk w liczbie followersów, ale ponieważ łączy nas pasja do Instagrama, wybaczamy 🙂

@BFGdansk

Jak Gdańsk to Blog Forum Gdańsk. Warto zaglądać na profil instagram.com/bfgdansk przynajmniej raz w roku, aby zobaczyć zza kulis największą konferencję blogerów w Polsce. Najbliższa okazja już 25 i 26 października.

bfgdansk-blog-forum-gdansk-Instagram-blogerzy-konferencja

@AdamowiczPawel

Paweł Adamowic to chyba jedyny prezydent miasta w Polsce, który aktywnie prowadzi profil na Instagramie. Taki nasz polski Barack Obama. Panie Prezydencie, więcej fotek i filmów zza kulis, to nas interesuje najbardziej. Profil instagram.com/adamowiczpawel.

adamowiczpawel-prezydent-miasta-polityk-gdansk-instagram-pawel-adamowicz-polska

@IKM_gdansk

Do tej pory Instytut Kultury Miejskiej na Instagramie zorganizował jedną akcję podczas Festiwalu Narracje 2013. Użytkownicy opublikowali ponad 274 zdjęcia z tagiem #narracje, autorzy najlepszych otrzymali ciekawe nagrody. Czekamy na kolejne akcje.

ikm_gdansk-instytut-kultury-miejskiej-gdansk-Instagram

@Gdynia_official

Dużo dobrego dzieje się w Gdyni na Instagramie. Na oficjalnym koncie są m.in.: piękne fotki miasta, fotorelacje z wydarzeń sportowych, kulturalnych. Oficjalny profil miasta instagram.com/gdynia_official założony 22 lipca 2013 obserwuje już ponad 1000 osób.

gdynia_official-Instagram-miasto-oficjalne-konto

Czekamy na akcje specjalne dla gdyńskich pasjonatów Instagrama oraz więcej filmów. W Gdyni jest co pokazywać. 

@centrumkulturywgdyni

Cenimy Instagramy, na których widać, że ktoś biega po tym mieście z smarfonem lub tabletem, jest blisko wydarzeń. Jakość zdjęć w tym przypadku nie jest najważniejsza, ale autentyczność, pomysły i zaaangażowanie. Taki jest profil Centrum Kultury w Gdyni instagram.com/gdynskiecentrumkultury. Powodzenia i prosimy o więcej fotek.

centrumkulturywgdyni-Instagram-centrum-kulturalne-gdynia

@cnexperyment

Jedna z najnowszych atrakcji Trójmiasta jest bardzo aktywna na Instagramie. Centrum Nauki Experyment w Gdyni możecie obserwować na instagram.com/cnexperyment. Wykorzystajcie cały potencjał Instagrama. Chętnie obejrzymy więcej filmików z przeprowadzanych eksperymentów, zanim was odwiedzimy.

cnexperyment-centrum-nauki-eksperyment-instagram-muzeum

@teatrmuzycznygdynia

Osobno wyróżnimy Teatr Muzyczny w Gdyni. Piękne zdjęcia i już ponad 700 obserwujących profil. Oprócz oficjalnych fotosów z przedstawień również zdjęcia z prób. Kultura ma przyszłość na Instagramie, zobaczcie tu: instagram.com/teatrmuzycznygdynia.

teatrmuzycznygdynia-Instagram-muzyczny-teatr-w-gdyni

@opener_festival

Instagram Festiwalu Open`er er powstał w listopadzie zeszłego roku, ale już zgromadził blisko 4 000 followersów. Warto go obserwować szczególnie przed i podczas festiwalu. To już od 2 do 5 lipca na lotnisku w Gdyni Kosakowie. Zatem czas na subskrypcję na instagram.com/opener_festival.

 opener_festival-Instagram-gdynia-kosakowo-lipiec-2014

@mbpsopot

Instagramowy honor Sopotu ratuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego. Nic dziwnego, w końcu prowadzą go dwaj instamianiacy @rwojciechowski i @madzik_j_. Oficjalny hashtag biblioteki to #mbpsopot a profil znajdziecie na instagram.com/mbpsopot.

mbpsopot-miejska-biblioteka-publiczna-instagram-

@trojmiasto_pl

To mógłby być najlepszy Instagram w Trójmieście i nie do przebicia. Z taką mocą promocyjną portalu regionalnego wystarczy tylko wyposażyć dziennikarzy w smartfony oraz tablety i mielibyśmy mnóstwo świetnych, aktualnych oraz unikatowych zdjęć i filmów. Trzymamy za Was kciuki, jeśli trzeba chętnie podzielimy się doświadczeniem. Trójmiasto.pl na Instagramie instagram.com/trojmiastopl.

 trojmiasto_pl-Instagram-media-portal-regionalny-trojmiasto

@gogdynia

Według nas najlepszy serwis turystyczny na Instagramie to GoGdynia. Nie wiem, jak to robią, ale są wszędzie i robią piękne zdjęcia. Opublikowali już ponad 500 postów, konto obserwuje ponad 1300 osób. Gratulacje! Możecie ich obserwować na instagram.com/gogdynia.

gogdynia-Instagram-gdynia-turystyka-serwis-turystyczny

@gdanskregioncvb

Profil Gdańsk Convention Bureau stworzony w marcu 2012 w celu promocji turystyki biznesowej w Gdańsku i całym województwie pomorskim. Konto nie działa już- instagram.com/gdanskregioncvb. Obserwowało go 200 osób. To przykład jak można zmarnować potencjał bycia liderem w działaniach digital marketingu.

gdanskregioncvb-Instagram-gdansk-convention-bureau-organizacja-turystyczna-biznes

@Lechia_Gdansk

Nie jesteśmy fanami burd, ani rac na stadionach, ale pozytywnych emocji sportowych. Pamiętamy radość podczas meczu z FC Barcelona. Poza tym mile wspominamy naszą wspólną akcję Instareporterzy. Oficjalny profil Lechii Gdańsk na instagram.com/lechia_gdansk obserwuje ponad 700 osób, a hashtag klubu to #lechiagdansk.

lechia_gdansk-Instagram-klub-pilkarski-pgearena-polska

Dla równowagi dodamy, że Arka Gdynia też ma profil na Instagramie, ale nie razie nie jest zbyt aktywny.

@cheerleadersgdynia

Mówi się, że to najlepsze cheerleaderki w Polsce, a nawet na świecie. Możecie je obserwować Instagramie na profilu http://instagram.com/cheerleadersgdynia.

instagram-cheerleadersgdynia-koszykowka-gdynia-zespol-chearleadres

@amberexpo

Oficjalny profil Międzynarodowych Targów Gdańskich. Na instagram.com/amberexpo zobaczycie zdjęcia i filmy z targów, konferencji i innych imprez odbywających się w AmberExpo. 

amberexpo-targi-gdanskie-gdansk-instagram

@zkmgdansk

Dla miłośników środków komunikacji publicznej też coś mamy, instagram.com/zkmgdansk to oficjalny profil Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. ZKM publikuje fotki i filmy tramwajów, autobusów, zajezdni. Zdjęcia własne jak i repostowane. Warto wspomnieć też o przeprowadzonych na tym koncie dwóch konkursach  #christmastram (napisaliśmy o tej akcji) i #walentynkowytram.

zkmgdansk-Instagram-zaklad-komunikacji-miejskiej-gdansk-tramwaje-autobusy-zajezdnia


@balticgames

Uwielbiacie sporty ekstremalne? To polubcie Baltic Games na instagram.com/balticgames. Dużo zdjęć nie tylko z samej impezy. Profil na Instagramie obserwuje ponad 1000 osób.

balticgames-Instagram

@igersgdansk

Na koniec wspomnimy jeszcze o naszym IgersGdansk. Obserwowany przez ponad 3 100 osób instagram.com/igersgdansk to profil społeczności fanów Instagrama w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i całym pomorskim. Więcej o IgersGdansk przeczytacie tutaj.

igersgdansk-Instagram-instagramers-gdansk-sopot-gdynia-pomorskie-gers

 

Na zakończenie jeszcze kilka profili, które powstały niedawno lub są mniej aktywne. Czekamy na wasze zdjęcia i filmy.

W drugiej części napiszemy o trójmiejskich firmach i markach na Instagramie. W trzeciej odsłonie podzielimy się tym, czyje zdjęcia i filmy lubimy oglądać na profilach blogerów lub osób prywatnych (udostępnionych publicznie).

O kimś zapomnieliśmy w tej kategorii? Powstał nowy profil? Napiszcie nam w komentarzu.

Tagi: Amber Expo, biblioteka, Blog Forum Gdańsk, Centrum Kultury w Gdyni, Centrum Nauki Experyment, Convention Bureau, Gdańsk, Gdynia, igersgdansk, Instagram, Instytut Kultury Miejskiej, kultura, Lechia Gdańsk, piłka nożna, Pomorskie, Sopot, sport, teatr, Teatr Muzyczny, ZKM Gdańsk
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Hotel Hanza Gdańsk

Pierwszy gdański hotel i restauracja z promocją (Special) na Foursquare

Geeki coś dla Was (nas). Hotel Hanza to pierwszy hotel i restauracja w Gdańsku z promocją (special) dla użytkowników Foursquare. Pięciogwiazdkowy hotel nad Motławą, niedaleko gdańskiego Żurawia. 60 pokoi hotelowych. Wyśmienita kuchnia w restauracji Kokieteria, Strefa Saun i Kardio, Masaże i…

Zwiedzanie Oksfordu część druga

Oksford jest pełen niezwykłych atrakcji. Poznaliśmy ich wiele podczas naszej pierwszej wycieczki z Londynu do Oksfordu, o której przeczytacie. Oksford w Anglii – jak zwiedzić słynne miasto uniwersyteckie. Największe atrakcje to bez wątpienia college Uniwersytetu Oksfordzkiego, których zwiedziliśmy aż 10 i…
Gdańsk zwiedzanie smartfon qr kod gdansk4umobile w Gdańsku

Zwiedzanie Gdańska ze smartfonem i QR kodami

Już 10 tys. razy turyści i mieszkańcy Gdańska skorzystali z aplikacji gdansk4u MOBILE. Aplikacja działa 3 miesiące i w tym czasie zdobyła I miejsce w Polsce wśród miejskich aplikacji mobilnych (ex equo ze Szczecinem). W raporcie przygotowanym przez firmę OX Media Gdańsk wyprzedził m.in: Wrocław, Warszawę, Bydgoszcz, Łódź i Kraków.

Chill out w Mrągowie
Tajemnice nowego ratusza w Olsztynie