Najpiękniejsze mosty w Cambridge

Brak komentarzy

Cambridge słynie z mostów, zwłaszcza dwóch z nich – Mathematical Bridge w Queen`s College i Bridge of Sighs w St John`s College. W Cambridge jest więcej mostów, które warto odwiedzić i robić zdjęcia na Instagram. Spośród 24 mostów Cambridge wybrałem 11 w centrum miasta. Oto lista najpiękniejszcy mostów Cambridge od mostu Robinson Crusoe do kładki Jesus Lock. Koniecznie musicie je zobaczyć jak przyjedziecie na wycieczkę do Cambridge.

Crusoe Bridge

Crusoe Bridge to urocza drewniana i stalowa kładka w cichym miejscu w Cambridge. Most łączy Crusoe Island z obszarem na tyłach Fitzwilliam Museum i Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Cambridge  (Department of Engineering of the University of Cambridge). W Coe Fen możesz spotkać słynne krowy z Cambridge. Możesz także odwiedzić drewniany Darwin Bridge znajdujący się w pobliżu.

Crusoe Bridge w Cambridge

Zobacz Crusoe Bridge na Instagramie

 1. Hashtag: #CrusoeBridge
 2. Miejsce: Robinson Crusoe Island

 

Silver Street Bridge

Silver Street Bridge jest jednym z najbardziej ruchliwych mostów w Cambridge. Po jednej stronie mostu jest widok na Most Matematyczny (the Mathematical Bridge) i Queens College. Fotografuje się zawsze wielu turystów. Z drugiej strony Silver Street Bridge wychodzi na stację puntingu Mill Lane Scudamore, gdzie możesz rozpocząć przygodę z puntingiem w Cambridge. Obecny most został zbudowany w latach 1958-59.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @2punters

Zobacz Silver Street Bridge na Instagramie

 1. Hashtag: #silverstreetbridge
 2. Miejsce: Silver Street Bridge

 

Mathematical Bridge, Queens ’College

Most Matematyczny w Cambridge został zaprojektowany przez Williama Etheridge i zbudowany przez Jamesa Essexa w 1749 roku. Został przebudowany dwukrotnie, w 1866 i 1905 roku, ale zachował ten sam ogólny wygląd. Jest to budynek zytkowy ( Grade II listed building), który łączy dwie części College Queens.

Popularnym mitem jest to, że Most Matematyczny (The Mathematical Bridge) został zaprojektowany i zbudowany przez Sir Isaaca Newtona bez użycia gwoździ lub śrub. To nie jest prawda. Newton nie mógł być bezpośrednio zaangażowany, ponieważ zmarł w 1727 r., dwadzieścia dwa lata przed zbudowaniem mostu. Pomimo tego most wciąż zachwyca turystów przyjeżdżających do Cambridge i jest jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych w Cambridge.

atrakcje w Cambridge Mathematical Bridge Queen`s College

Dostęp jest ograniczony tylko dla członków University of Cambridge. Aby odwiedzić Queens College, musisz kupić bilet za 3,50 funta. Szczegóły znadują się na stronie collegu Queen`s College ceny biletów wstępu. Zobacz nasze zdjęcie grupowe z MyMicrogap InstaMeet zrobione na Mathematical Bridge.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Igers Cambridge Cambridgeshire (@igerscambridge_uk)

Zobacz the Mathematical Bridge na Instagramie

 1. Profil: Queens College
 2. Hashtag: #mathematicalbridgecambridge
 3. Miejsce: Mathematical Bridge

 

Polecam Ci pobranie audioguide, który przygotował Jarek dla turystów odwiedziających Cambridge.
VidiGuides Cambridge Instagram Tour.
Udanego słuchania, fotografowania i zwiedzania Cambridge.

 

King’s College Bridge

Obecny King`s College Bridge pochodzi z 1819 roku i został zaprojektowany przez Williama Wilkinsa. Pierwszy most w tym miejscu został zbudowany w XV wieku. King’s College Bridge łączy budynki uczelni z zielonymi terenami the Backs oraz King`s Backs , w których można znaleźć wspomniane wcześniej krowy z Cambridge. Warto zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na głaz z inskrypcją dla Xu Zhimo. Spróbuj zrobić zdjęcie mostu King`s College z King`s Chapel.

Dostęp jest ograniczony tylko dla członków University of Cambridge. Aby odwiedzić King`s College, musisz kupić bilet za 9 funtów. Bilet do tej największej atrakcji w Cambridge kupisz tu King`s College ceny i bilety wstępu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allen Lin (@xbelievelin)


Zobacz the King`s College Bridge na Instagramie

 1. Profil: King`s College
 2. Hashtag: #kingscollegebridge
 3. Miejsce: King`s College Bridge

 

Clare College Bridge

Zbudowany z kamienia most łączy budynki szkół wyższych z Fellow`s Gardens i jest najszybszą drogą z centrum miasta do Biblioteki Uniwersyteckiej w Cambridge. Most Clare College Bridge został zbudowany w stylu klasycystycznym w latach 1639–40 przez Thomasa Grumbolda i jest najstarszym mostem w Cambridge. Od strony Fellow`s Gardens most zaczyna się piękną stalową bramą. Dostęp jest bezpłatny, ale ze względu na ostatnie prace budowlane w Clare College wstęp jest ograniczony.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Frédéric Schneider (@frederic5020)


Zobacz Clare College Bridge na Instagramie

 1. Profil: Clare College
 2. Hashtag: #clareollegebridge
 3. Miejsce: Clare College Bridge

 

Garrett Hostel Bridge

Garret Hostel Bridge, znany również jako Orgasm Bridge, został zbudowany w 1960 roku i jest jednym z najnowszych mostów w centrum Cambridge. Usytuowany na Garret Hostel Lane Bridge zaczyna się między uczelniami Trinity i Trinity Hall. Garret Hostel Lane prowadzi do Burrels Walk i Cambridge University Library.

Garret Hostel Bridge jest jedynym publicznym mostem między Magdalene Bridge i Silver Street Bridge, przez co można sobie wyobrazić tłum. Ponadto należy uważać na przejeżdżające rowery.

Co warto zobaczyć w Cambridge Garrett Hostel Bridge

Tutaj możesz zrobić jedno z najbardziej znanych zdjęć rzeki Cam z puntami i budynkiem Clare College, ogrodem Trinity Hall Fellows and i Clare College Bridge. Osobiście moim ulubionym zdjęciem w tym miejscu jest Garret Hostel Bridge z Jerwood Library. Jest to również najlepsze miejsce do zrobienia zdjęcia fajerwerków Trinity Mayball. Punterzy Trinity College  zaczynają swoją przygodę z puntingiem obok mostu.

Największe atrakcje w Cambridge

Zobacz Garret Hostel Bridge na Instagramie

 1. Profil: –
 2. Hashtag: #garrethostelbridge
 3. Miejsce: Garret Hostel Bridge

 

Trinity College Bridge

Trinity College Bridge został zaprojektowany przez Jamesa Essexa, który urodził się i mieszkał w Cambridge. James Essex zaprojektował części wielu uczelni na Uniwersytecie Cambridge. Trinity College Bridge został zbudowany z kamienia portlandzkiego w 1764 roku. Jest to most niezwykle cenny (Grade I listed building). Prawdopodobnie spotkasz tu porterów w melonikach z Trinity College.

Do mostu można dostać się od bramy Garret Hostel Lane. Z mostu możesz zrobić niesamowite zdjęcie budynku New Court building w St John`s College. Zatrzymaj się na chwilę i spójrz na wspaniałą Bibliotekę Wrena otwartą 2 1695 roku (Wren Library).

Zobacz Trinity College Bridge na Instagramie

 1. Profil: Trinity College
 2. Hashtag: #tinitycollegebridge
 3. Miejsce: –

 

Kitchen Bridge, St John’s College

St John`s College, jako jedyny w Cambridge, może pochwalić się dwoma mostami. Co więcej, Kitchen Bridge jest drugim najstarszym mostem nad rzeką Cam. Mówi się, że „Most Kuchenny” został zaprojektowany przez Sir Christophera Wrena i zbudowany przez Roberta Grumbolda w latach 1709–11. Bez wątpienia jest to najlepsze miejsce do robienia zdjęć Mostu Westchnień.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Milne (@anna.aroundtheglobe)

Zobacz Kitchen Bridge na Instagramie

 1. Profil: St John`s College
 2. Hashtag: #kitchebridge

 

Bridge of Sighs, St John’s College

Mostem Westchnień, najsłynniejszy most w Cambridge, został zbudowany w 1831 r. Zaprojektowany przez Henry’ego Hutchinsona w stylu neogotyckim. Kryty most przecina rzekę Cam między Third Court i New Court. Most Westchnień w Cambridge to budynek klasy I i jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych Cambridge.

Oba mosty St John`s College zostały przedstawione w filmie „Theory of Everything”, epickiej biografii profesora Stephena Hawkinga. W Oxfordzie jest też inny most, zwany także „Mostem Westchnień”, ale można się domyślić, który z nich jest najładniejszy.

Most Westchnień Bridge of Sighs St John’s College Cambridge

Dostęp do Mostu Westchnień jest ograniczony tylko dla członków University of Cambridge. Aby odwiedzić St John`s College, musisz kupić bilet za 10 funtów. Opłaty za wstęp do St John` College.

Zobacz Bridge of Sighs Cambridge na Instagramie

 1. Profil: St John`s College
 2. Hashtag: #bridgeofsighscambridge
 3. Miejsce: Bridge of Sighs Cambridge

 

Magdalene Bridge

Magdalene Bridge znajduje się bardzo blisko lokalizacji brodu z czasów rzymskich (40 ne) i miejsca, w którym zbudowano pierwszy most w Cambridge (VIII wiek). Jak widać obszar ten jest bardzo ważny w historii miasta. Nazwa „Most Magdaleny” pochodzi od Magdalene College, którego budynki znajdują się po obu stronach Magdalene Street.

Magdalene Bridge Cambridge

Obecny żeliwny most to budynek klasy II z 1823 r. Most został zaprojektowany przez architekta Arthura Browne`a. Z tego mostu na rzece Cambridge warto zrobić zdjęcie Quayside.

Atrakcje w Cambridge Anglia

Zobacz Magdalene Bridge na Instagramie

 1. Profil: Magdalene College
 2. Hashtag: #magdalenebridge
 3. Miejsce: Magdalene Bridge

 

Jesus Lock Footbridge

Jesus Lock odziela rzekę Cambridge na odcinki „Middle River” i „Lower River” oraz wyznacza granicę, w której pływanie  puntami ustąpiło miejsca wioślarzom i barkom. To jest śluza nr 1 na żeglownej części rzeki Cam. Kładka Iron Jesus Lock została zbudowana nad śluzą w 1892 roku i łączy Chesterton Road z Jesus Green.

Jesus Lock Footbridge Cambridge

Explore the Jesus Lock Footbridge on Instagram:

 1. Account: –
 2. Hashtag: #jesuslock
 3. Location: Jesus Lock Footbridge

 

Planujesz wycieczkę do Cambridge? Jedną z lepszych i najtańszych opcji noclegu są pokoje Airbnb w Cambridge. W poniższym wpisie piszemy o najlepiej położonych i najładniejszych Airbnb w Cambridge, które dostępne są w przystępnej cenie. Najlepsze Airbnb w Cambridge – pokoje.

cambridge atrakcje mosty uniwersytet co zwiedzić

Tagi: Anglia, atrakcje w Cambridge, Bridge of Sighs, Cambridge, Clare College Bridge, Crusoe Bridge, Garrett Hostel Bridge, Jesus Lock Footbridge, King’s College Bridge, Kitchen Bridge, Magdalene Bridge, most, Most Westchnień, punting, Queens ’College, rzeka, rzeka Cam, Silver Street Bridge, Trinity College Bridge, University of Cambridge, Uniwersytet w Cambridge, zwiedzanie
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Atrakcje w Wilnie najpiękniejsze kościoły zwiedzanie

10 najpiękniejszych świątyń w Wilnie

Wilno to Miasto świątyń, znajdziecie tu katolickie kościoły, prawosławne i unickie cerkwie, synagogę a nawet świątynię karaimską. To także Jerozolima Północy, dawny ważny ośrodek kultury żydowskiej, w okresie międzywojennym mieszkało tu 53 tys. Żydów i były dwie synagogi i ponad 100 domów modlitwy. Jak chwalą…

Digital Summer w Hackney

Dziś odwiedziłem Hackney Community College w Shoreditch. Tuż obok znajduje się Silicon Roundabout – jedno z najszybciej rozwijajacych się centrum nowych technologii w Europie. Nic dziwnego, że w collegu zorganizowano Digital Skills Summit. To wydarzenie we wschodnim Londynie przede wszystkim…

Dżentelmeni na motocyklach

Ty stoisz w korku, a on cię wyprzedza. Czasem pojawia się nagle przed tobą, nawet nie zdążysz zobaczyć go w tylnym lusterku i do tego przejeżdża z hałasem. Motocyklista. Są jednak takie chwile, gdy wybaczasz im, że jadą szybciej i głośniej. Stoisz, podziwiasz i…
Najpopularniejsze hashtagi do Instagrama z Cambridge
Opowieść o mojej żone #13 w czasie pandemii