Książka „Kawa z Iwonką”

Brak komentarzy

Jeszcze tylko przez tydzień możecie zamówić pierwsze wydanie książki Tomka Kani „Kawa z Iwonką”. Tomek napisał tę książkę o swojej żonie dla swoich dzieci. Książka „Kawa z Iwonką” dostępna jest tylko w sprzedaży online na stronie Misja 52. Książka zamówiona i bardzo ją Wam polecam. Dlaczego?

Za każdym razem gdy czytam historię Iwony i Tomka to łzy cisną mi się do oczu. To książka dla osób i ich bliskich, które zmagają się z chorobami i ta walka nie kończy się happy endem. Jeśli nie znasz Tomka, nie poznałaś / eś Iwonki to warto przeczytać historię ich  małżeństwa. Pomimo łez, smutku w trakcie jej lektury może uda Ci się znaleźć sens i nadzieję.

Książka jest przesiąknięta trudnymi i pięknymi emocjami.

Tomasz Kania autor książki Kawa z Iwonką
A co jeśli Bóg cię przez to przeprowadzi

Książka o Iwonce i nadziei

W następujący sposów Tomek opisuje książkę.

Książkę pisałem z myślą o moich dzieciach, a także o wszystkich tych osobach, które potrzebują nadziei. Poznasz, kim była Iwonka i jak mierzyła się z cierpieniem, ale przede wszystkim zobaczysz jak pięknie żyła.

Większość rozdziałów powstawała w naszej ulubionej Wesołej Kafce, do której chodziliśmy jeszcze przed zaręczynami. Kilka rozdziałów książki napisałem w kawiarni na rynku w Kielcach, tej samej do której chodziliśmy na śniadania między porannym pobraniem krwi a chemioterapią w szpitalu.

Iwona Kania jak poradzić sobie po stracie kochanej osoby
Fot. Misja52 – inspiracje dla małżonków

Wszystkie pomysły natomiast spisywałem nocami, gdy dzieci zasnęły, na naszym łóżku z którego Iwonka odeszła do nieba. Czasami bywało tak, że śmiałem się głośno do siebie wspominając niektóre zdarzenia. Innym razem ściskało tak mocno, że odkładałem pisanie na kilka tygodni.

Książka jest przesiąknięta trudnymi i pięknymi emocjami. Wierzę, że również tego doświadczycie podczas czytania i tego Wam życzę.

Książkę możecie zamówić wraz z kawą, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie onkologiczne 6 letniej Marysi. Moja Iwonka uwielbiała pić kawę. Mimo, że Iwonki już z nami nie ma, Jej historia inspiruje i pomaga wielu ludziom w cierpieniu. Chcę aby tak samo było z tą kawą, którą zdobi unikalna etykieta z portretem Iwonki, ponieważ dochód zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu Marysi.

Wspieram Marysię #kotekMarysi
Fot, Misja52 – inspiracje dla małżonków

Aktualne informacje na temat książki znajdziecie na Facebooku Misja52dlamalzonkow

Kim jest autor książki Tomek Kania?

Na koniec chciałem podzielić się z Wami kiedy i jak poznaliśmy Tomka. Los połączył nas w Londynie na jednym z pierwszych szkoleń, które prowadziliśmy z Alicją w POSK dla londyńskiej Polonii. Kilka razy mieliśmy potem okazję się spotkać. To osoba, od której bije ciepło i spokój. W towarzystwie takich osób chcesz przebywać i z takimi osobami chcesz jak najczęściej rozmawiać.

W momencie gdy się poznaliśmy autor książki i my byliśmy polskimi emigrantami, chętnie rozmawialiśmy o podobnych doświadczeniach i życiu w UK. Tomek Kania był w tym czasie dziennikarzem polskiego radia online – KRL Radio. Tomek człowiek orkiestra – organizator wielu wydarzeń, koncertów i warsztatów dla Polonii w UK.

Tomek jest także współautorem małżeńskiego poradnika – Misja52 – Inspirujące zadania dla małżonków. W 2019 roku ukazało się drugie wydanie poradnika, poprawione i rozszerzone, książeczek. Już ponad 1700 ich książeczek zostało sprzedanych i wysłanych do 9 krajów w Europie. Publikacja to dwie osobne książeczki, jedna z zadaniami dla męża, druga z zadaniami dla żony. Cel poradników z zadaniami na każdy tydzień to ulepszanie małżeństwa. Tomek jest także współtwórcą portalu i magazynu Misja 52.

Inne publikacje Tomka to „Jak rozmawiać z osobami po stracie” i „Modlitwa Iwonki”.

Tomek i Iwona Kania
Fot. Instagram Misja52

Na koniec chciałem dodać, że jestem wdzięczny za pomoc dla Alicji. Myślami jesteśmy z Tobą Tomek, Iwoną i Waszymi dziećmi.

Zobacz też książkę: Dziad. On silny, my silniejsi – Joanny Górskiej i Roberta Szulca.

Tagi: emigracja, książki
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Najpiękniejsze księgarnie w Londynie angielskie książki

Najpiękniejsze księgarnie w Londynie

Uwielbiamy czytać książki. Na co dzień  korzystamy z Legimi. Dlaczego? Nie możemy na razie przewieźć wszystkich naszych książek z Polski oraz nie budujemy naszej angielskiej biblioteczki, bo często się przeprowadzamy. Jednym z naszych ulubionych zajęć w weekend jest więc czytanie książek…

Jakiego radia słuchać w Londynie …

Niespełna dwa tygodnie po przyjeździe do UK, idziemy na spotkanie polonijnych rozgłośni radiowych. Przez tak krótki czas, tyle się nasłuchaliśmy o Polakach mieszkających w Wielkiej Brytanii, że musimy poznać słynną grupę Polish Professionals in London. Pierwsza okazja trafia się dzięki Grupie Dziennikarsko-Medialnej działającej…

Jak radzić sobie z tęsknotą na emigracji?

Na emigracji tęskni się inaczej. Czasemi włącza się taka tęsknota, że przeszywa do kości. I wcale się tego nie wstydzimy, że tak czasem mamy. Nagle, jedno z nas mówi „Chcę do mamy” „To dzwoń”. Dzwonimy i oczywiście, Mama się denerwuje,…
Pierwszy instameet mobilnych fotografów Igers w Gdańsku
Czy Instagram może nie być drugim TikTokiem?