20 czerwca przypada 75. rocznica ewakuacji polskich pilotów z Francji do Wielkiej Brytanii. Tego dnia Ambasada RP w Londynie opublikowała pierwszy z serii faktów o Polakach w Bitwie o Anglię. Każdemu wpisowi będzie towarzyszyło unikalne zdjęcie archiwalne. Nowe informacje będą się ukazywały codziennie rano na Twitterze i w każdą sobotę wieczorem na Facebooku aż do rocznicy zakończenia bitwy 31 października.
1 lipca w ramach kampanii internetowej #BoBPoles Ambasada RP w Londynie zamieściła pierwsze zdjęcia archiwalne polskich lotników na Instagramie. Codziennie rano Ambasada będzie publikować kolejną spośród interesujących i mało znanych fotografii, opatrzoną hashtagiem #BoBPoles. Cała akcja będzie ściśle związana z równoległymi publikacjami na profilach @PolishEmbassyUK w serwisach Facebook i Twitter.
Kampania jest chronologiczną relacją przedstawiającą historię Bitwy o Anglię: sukcesy i wyzwania stojące przed Polakami w Royal Air Force. Opowieść zaczyna się już od losów polskich pilotów w pierwszych dniach wojny – od ich podróży z Polski do Wielkiej Brytanii przez Rumunię i Francję. Nowe tematy, takie jak ciekawostki dotyczące poszczególnych pilotów czy analiza roli Polaków w Bitwie o Anglię, będą sukcesywnie wprowadzane każdego tygodnia. Razem stworzą wyczerpujący opis wkładu polskich lotników w ten kluczowy epizod II Wojny Światowej.
Kilka dni później miałem okazję zobaczyć nielada atrakcję z czasów II Wojny Światowej. Przez tydzień przy Churchill War Rooms stał Spitfire, zanim został zlicytowany w domu aukcyjnym Christie.
W pełni odrestaurowana i sprawna wersja samolotu Vickers Supermarine Spitfire P9374 / G – MK1A miała zostać sprzedana w dniu 9 lipca. Christie szacował, że samolot Spitfire jest wart między 1,5 mln £ a 2,5 mln £. Aukcja została zorganizowana w ramach obchodów 75. rocznicy Bitwy o Anglię.