Influencers LIVE Wrocław 2020 – pech czy szczęście?

Brak komentarzy

W ostatnim czasie cały świat zetknął się z zamieszaniem związanym z pandemią, ale moje życie nie tylko wirus wywrócił do góry nogami. Od trzech lat zmagamy z poważnymi problemami zdrowotnymi mojej Żony. W tym całym zamieszaniu staram się jednak znaleźć pozytywy i na nowo ułożyć plany, w tym zawodowe. Kiedy już myślałem, że mogę odetchnąć z pracą, nadeszło Covidowe zamieszanie i znowu trzeba było się przystosować. I w sumie dzięki temu zacząłem pewne internetowe projekty i jest to dla nas idealne rozwiązanie na ten czas.

Pandemia przeniosła wiele wydarzeń i działań do internetu i dzięki temu mogłem uczestniczyć w wielu z nich. Trudno mi zliczyć w ilu konferencjach i webinariach brałem i biorę udział. Jednym z takich wydarzeń jest Influencers LIVE Wrocław 2020.

Influencers LIVE wroclaw wydarzenie online influencer marketing
Influencerzy w Internecie. Influencers LIVE Wrocław 2020

 

Po raz pierwszy we Wrocławiu

Można by powiedzieć, że organizatorzy konferencji Influencers Live Wrocław mają pecha. Jedna z najważniejszych konferencji o tematyce influencer marketingu w Polsce po raz pierwszy miała być zorganizowana we Wrocławiu. Partnerem konferencji zostało Miasto Wrocław, które czekało na influencerów z całej Polski. Influencerzy z Poznania w 2020 mieli pojawić się w stolicy Dolnego Śląska. Przenosiny z Poznania do Wrocławia były zaplanowane i ruszyła machina promocyjna wydarzenia. Pierwszy termin Influencers LIVE Wrocław 2020  30-31 maja z powodu koronawirusa został przesunięty na 30-31 sierpnia 2020. Ostatecznie organizatorzy postanowili i ten termin konferencji anulować. W tym roku Influencers LIVE Wrocław w całości jest wydarzeniem online. Współczuję organizatorom stresu z całym tym procesem, ale dziękuję za decyzję o organizacji wydarzenia w nowej formie.

Influencers Live Wrocław Online 2020

Bez wątpienia uczestniczenie na żywo w wydarzeniu dla blogerów, vlogerów, instagramerów i innych twórców internetowych to inny wymiar relacji i zaangażowania. Sam pamiętam mój zeszłoroczny wyjazd do Wrocławia na Wroclaw Yes I`m Mobile Festival 2019. To była moja pierwsza konferencja w Polsce po wielu latach emigracji w Wielkiej Brytanii. Możliwość spotkania instagramowych znajomych na żywo i jeszcze własna prezentacja na konferencji o społeczności i sile społeczności Instagrama przyniosła mi wiele emocji. Podejrzewam, że uczestnicy tegorocznej wrocławskiej konferencji dla influencerów mieli podobne oczekiwania.

I znów szukam plusów tej sytuacji. Siedzę wygodnie w domu w Warszawie i mam możliwość oglądania pierwszych prezentacji prelegentów. Konferencja nie będzie trwała dwa dni, ale jest zaplanowana na oddzielne bloki tematyczne przez cały październik. W zasadzie co drugi dzień można oglądać trzy godziny wystąpień polskich infuencerów.

Początek konferencji to wystąpienia między innymi Kominka, sorry Jasona Hunta ;-), ciągle nie mogę się przyzwyczaić. Następnie dopracowana wizualnie prezentacja i wystąpienie Jacka Kłosińskiego, którego Youtuba ostatnio namiętnie oglądam. Wystąpienie Jacka z klosinski.net we Wrocławiu to Jak sprawdzić na czym NAPRAWDĘ zależy Twoim odbiorcom. Poza tym warto obejrzeć prezentację Janiny Bąk O sprzedaży siłą społeczności. Kto jeszcze? Kamil KoziełJak prezentować online i Piotr Bucki Weź się ogarnij! Doceniam wrzucanie elementów humorystycznych przez organizatorów. Zobaczcie końcówkę prezentację JaninaDaily.

 

Nowości i znajomi

Po pięciu latach w UK nie ukrywam, że nadrabiam trochę zaległości. Przez lata byłem aktywnym uczestnikiem Blog Forum Gdańsk, Social Media Convent i innych wydarzeń dla twórców internetowych. Przez kilka lat trochę się zmieniło. Widzę nowe twarze, nowe interesujące blogi i influencerów. Dlatego dzięki formule online i trwającej niemal miesiąc konferencji mogę poświęcić więcej czasu na poznanie wszystkich prelegentów.

Drugi dzień – Własne Produkty

Drugi dzień konferencji przyniósł mi wiele nowej wiedzy i przemyśleń. Wspomnę tu chociażby wystąpienia:

 • Dawid Bagiński Własny sklep w Internecie – 5 ważnych obszarów biznesu, które wpływają na sukces projektu
 • Anna Zdrojewska-Żywiecka Czy wydawca czeka na Influencera? Czy warto wydawać w wydawnictwie i kiedy taka współpraca może się udać?
 • Maciej Mazurek Zuch O czym trzeba pomyśleć i co załatwić żeby wydać samemu książkę/ebooka 
 • Monika Kamińska Wszystko źle! Jakie błędy popełniamy tworząc własne produkty
 • Bartek Popiel 9 kluczowych elementów, które sprawią, że więcej osób przeczyta (i kupi!) Twój kurs online

Zostawiam Wam linki do ich prezentacji na Youtubie Influencers LIVE. Koniecznie obejrzyjcie. Daję moje lajki szczególnie tej parze – Annie Zdrojewskiej_Żywieczkiej i Zuchowi za przedstawienie dwóch puktów widzenia. Czy wydać książkę z wydawnictwem czy w self-publishingu? Jeśli będę wydawać kiedyś książkę to na pewno Maciek Mazurek jest człowiekiem, do którego uderzę.

Bartek Popiel był dla mnie odkryciem dnia, rozłożył na czynniki pierwsze pisanie ofert. Na pewno wykorzystam jego wiedzę!

Trzeci dzień – Technologicznie

Piątek to była istna petarda praktyki i narzędzi przydatnych w tworzeniu treści przez influencerów. Fotografia, WordPress, SEO, edycja video. To trzeba obejrzeć!

Kacper Korzeniewski dzięki za przypomnienie podstaw fotografii. Nigdy za mało. Genialne zdjęcia robi, zresztą zobaczcie jego Instagram @fotopomocnik.

Sylwia Stein ogarniała CSS na WordPressa, podobała mi się jej minimalistyczna forma prezentacji zagadnienia. Mówienie w intersujący sposób o CSS nie jest łatwe, a jej się udało. Oskar Rak – narzędzia do edycji wideo na komputerze i na telefonie ściągnięte.

Oli Gościniak z Jestem Interaktywna chyba nie trzeba przedstawiać. Ostatnio mocno chłonę i korzystam z jej wiedzy o SEO i WordPressie. Wszystkie wymienione podczas prelekcji pluginy do WordPressa ściągnięte i już je testuję. Ola podarowała nam jeszcze e-book ze 150 narzędziami. Dzięki!

Ostatnia prezentacja dnia to zawsze wyzwanie i to szczególnie po bardzo dobrym prelegencie. Grzegorz Mielec dał radę! WOW, co za historia! Gratulacje! Potrzeba nam teraz takich inspirujących historii i pozytywnych ludzi. Dzięki! Zobaczcie czym zajmuje się Grzegorz na PapaSEO.

Influencers LIVE Wrocław konferencja online influencer marketing
Influencers LIVE Wroclaw 2020 Online

Czwarty dzień – Blog i Treści

Weekend był fajny, ale czegoś brakowało. Influncers LIVE Wrocław wrócił w poniedziałek. Odkryciem czwartego dnia konferencji było dla mnie zarejestrowane w Hydropolis spotkanie Marta Soja i Monika Pławucka Czy łatwiej nauczyć psa się turlać czy Janinę Daily obsługi kalendarza – czyli wywiad z Moniką Pławucką, managerką twórców. Dzięki za dobre pytania i dobre odpowiedzi. Ciekawa forma współpracy z Janina Daily. Czy Moniager to zawód przyszłości?

(Monika Pryśko z bloga Tekstualna) – 10 kroków do tego, by pisać lepiej! Potrzebowałem tego. Jejku, ale mam nowych pomysłów na pisanie!h

Na koniec chiałbym wspomnieć jeszcze jedną prezentację. Michał Pietniczka Program Partnerski Onetu – ciekawe możliwości dla blogerów i innych twórców treści. Koniecznie sprawdźcie, w końcu nie samą pasją człowiek żyje. Program Partnerski Onetu.

Piąty dzień – Parenting

W środę niestety rywalizację z konferencją wygrał mecz Polska – Bośnia i Hercegowina. Robert Lewandowski z polską drużyną dostarczyli mi wiele radości. Nie oglądałem konferencji na żywo w całości, ale zdążyłem przed meczem zobaczyć pierwszą prelekcję. Kamil Nowak z Blogojciec z bloga mówił o trzech największych zagrożeniach dla współczesnych twórców internetowych. Nie zdradzę tych zagrożeń, musicie to obejrzeć. Taki kubeł zimnej wody dla planujących karierę w internetach dobrze wszystkim zrobi.

 

Jak zaangażować się w ILWroclaw

Główną platformą konferencji online jest Youtube. Na kanale publikowane są wystąpienia prelegentów nagrane wcześniej. Po drugim dniu wystąpienia są transmitowane o godzinie 18:00 co jest dobrym wyborem. Do dyskusji i dzielenia się wrażeniami z konferencji można też wykorzystywać Facebook, Twitter, no i oczywiście Instagram. Hashtag konferencji to #ILWroclaw. Ja publikując treści o konferencji najczęściej korzystam z Twittera i Instagrama.

Następne prezentacje influencerów

Wpis ten napisałem w połowie października. Relację z konferencji online będę uzupełniać przez następne dni. Do zobaczenia na kolejnych wystąpieniach prelegentów. Ja szczególnie czekam na dzień poświęcony Instagramowi oraz panel o podróżach, promocji miast i regionów.

Szósty dzień – Podróże

Pierwsza prezentacja wieczoru to Cezary Stacewicz, którego tematem wystąpienia było Dasz wiarę, że da się wypromować Łódź, jak kampanie najbardziej zajebistych marek? Jejku jak ja bardzo chciałbym wrócić do Łodzi. Cezary zainspirował mnie do odwiedzin nowych miejsc. Ania i Artur Kozińscy Jak nie sprzedać duszy za mrożonki? – czyli współprace mikroinfluencerów podróżniczych. Dzięki za wiele inspiracji dotyczących współpracy z firmami. 

Magdalena Staszewska czyli prezentacja Jak w 2, lata rozwinąć i zmonetyzować konto podróżnicze na Instagramie? Autentyczność i garść porad jak rozwinąć Instagrama. Weronika Truszczyńska w swoim wystąpieniu online Walka z fake newsami poprzez social media w dobie pandemii/Z Chin o epidemii, jak walczyć z fake newsami? W czasach koronawirusa Weronika powinna być dla nas głównym źródłem informacji z Chin.

Marcin Nowak z bloga Wędrowne Motyle Z racji mojego doświadczenia zawodowego dobrze było posłuchać najnowszych wiadomości dotycząch marketingu destynacji. Temat Marcina na ILWroclaw to Od gminy i miasta przez region po kraj. Jak promować miejsca i turystykę w trudnych czasach. Na koniec Busem Przez Świat czyli Karol Lewandowski. Fascynująca przygoda i historia Jak w 12 miesięcy wydać 4 książki podróżnicze.

Promocja miast i regionów kampanie z influencerami
Podróże i promocja miast oraz regionów przez influencerów w Polsce

 

Siódmy dzień – Instagram

Jak już niejednokrotnie wspominałem na moich Social Mediach na ten dzień czekałem szczególnie.

Pierwsza prezentacja dnie to mobilny fotograf Oderwany, czyli Mariusz Stachowiak . Dotychczas obejrzałem wszystkie prezentacje ILWrocław na żywo. I muszę to powiedzieć, że prezentacja Mariusz Stachowiaka była najlepiej przygotowana pod względem wizualnym. Dopracowany każdy element w kadrze. Dodatkowo dużo prezentowanych zdjęć, zasad fotografii. Co jeszcze? Zrzuty ekranu i filmy. Nie tylko dobrze słuchało się porad Oderwanego, ale także dobrze się to oglądało. Jak mawia inny gość z Wrocławia – wysoka piona! Jak sam Mariusz powiedział cała prezentacja była nagrana i zmontowana na telefonie. Szacun. To także przykład, że micro influencerzy też mogą nawiązać ciekawe współprace z markami. Oderwany fotografuje telefonem Asus i używa statywu Manfroto. Tu znajdziecie link do jego wystąpienia Mariusz Stachowiak – Profesjonalne zdjęcia ze smartfona w zasięgu ręki

 

Influencerzy na Instagramie influencers live wroclaw 2020 prelegenci
Influencers LIVE Wroclaw 2020 prezentacja o Instagramie

Martyna Bliga  Dlaczego inne profile na Instagramie rosną szybciej niż Twój? Tak, też sobie zadaję to pytanie.

Według instagramerki należy wziąć po uwagę 8 powodów, które powodują wzrost / spadek followersów na Instagramie:

 1. Trzeba mieć cel profilu i twórcy na Instagramie
 2. Określona grupa odbiorców czyli stworzenie tzw, persony
 3. Osoba, z którą się porównujesz, realizuje strategię i osiąga cele na Instagramie
 4. Czy podążasz za trendami? Trendy sezonowe i globalne. Instagram się zmienia
 5. Temat profilu jest niszowy czy masowy
 6. Porównuj się do profili instagramowych o podobnej tematyce, powstały w podobnym czasie i z podobną grupą odbiorców i wyciągaj wnioski
 7. Pozwól się znaleźć – wchodź w mądre interakcje z innymi użytkownikami. Jest to czasochłonne, pracochłonne, ale działa.
 8. Czy twoje treści publikowane na Instagramie są naprawdę ciekawe

To nie jedyne cenne rady Martyny, koniecznie obejrzyjcie prezentację @Socjomaniaczka

W Polsce jest ponad 8 milionów użytkowników Instagrama.

Zdjęcia z Instagrama

Będąc w temacie Instagrama nie mogę pominąć kwestii publikowania fotek z Wrocławia na kanale ILWroclaw. Najlepszy sort i sztos. No, ale jak podejrzewam maczał w tym swoje palce i telefony Marcin Walencik, więc wszystko jest jasne.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kochani, już jutro rozpoczynamy Influencers LIVE Wrocław online edition. Pierwszego dnia będziecie mieli okazję posłuchać: @jasonhunt_life – Wszystko o złocie @kakoziel – Jak prezentować online @mediafun – Jak stać się wpływowym blogerem – mechanizmy i motywacje. @pbucki – Weź się ogarnij! O odpowiedzialności i pokorze wobec rzeczywistości @jklosinski – Jak sprawdzić na czym NAPRAWDĘ zależy Twoim odbiorcom @janina.daily – O sprzedaży siłą społeczności Materiały zostaną opublikowane na naszym kanale Youtube https://www.youtube.com/influencerslivewroclaw, którego zachęcamy subskrybować, by być na bieżąco z pojawiającymi się prelekcjami. Zgodnie z programem, który jest dostępny na stronie: https://influencerslive.pl/ wystąpienia będę pojawiały jako premiery się w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 12:00! 🥳 Niech MOC będzie z Wami! #ILWroclaw – Spotkajmy się we Wrocławiu @wroclaw_official

Post udostępniony przez Influencers LIVE Wrocław (@influencerslivewroclaw)

Instagramowi influencerzy w Polsce Influencers LIVE Wrocław konferencja online influencer marketing
Wrocław Fot. Marcin Walencik

Jeszcze jedna bardzo osobista refleksja. Udział w wydarzeniach online to nie tylko poszerzanie swoje wiedzy i rozwijanie zainteresowań. To także forma zajęcia umysłu, odstresowania się, znalezienia jakiejś równowagi. Będzie dobrze, jeszcze będzie pięknie.

Na zakończenie

Pech czy szczęście? Wydawać by się mogło, że anulacja tradycyjnej konferencji i przeniesienie jej do internetu to wizerunkowe ratowanie sytuacji. Moim zdaniem to wspaniały początek wydarzenia w nowym miejscu. W tym roku online oswajamy się z Wrocławiem.

Podczas Influencers LIVE Wrocław 2021 po powrocie do tradycyjnej konferencji będziemy wspominać jej online-ową edycję. Odetchniemy z ulgą i znów będzie można powrócić do tradycyjnych interakcji, żywiołowej reakcji publiczności na wystąpienia prelegentów, rozmów w kuluarach. Jaką koncepcję kolejnej edycji IL Wrocław zaproponują organizatorzy? Nie wiem, ale nie wyobrażam sobie już tego wydarzenia bez elementu online.

A jednak szczęście (aktualizacja)

W trakcie konferencji organizowany był konkurs dla uczestników. Bardzo chciałem poznać jego ostateczne wyniki, ale takiego rozstrzygnięcia się nie spodziewałem. Dziękuję organizatorom za nagrody oraz możliwość wystąpienia w kolejnej edycji konferencji. To dla mnie ogromny zaszczyt.

Influencers LIVE Wrocław 2021 odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. Tym razem naprawdę, na żywo w realnym świecie. To jak? Widzimy się we Wrocławiu w sierpniu?

Wrocław Miasto Spotkań – tu rozpoczyna się przygoda z miastem. Do zobaczenia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Travel | Blog | Events | Igers (@jaroslaw_marciuk)

Tagi: Dolny Śląsk, influencer, influencer marketing, Influencers LIVE Wroclaw, Instagram, konferencja, Wrocław
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

statystyki na instagramie insights

Jak przeglądać zdjęcia z Instagrama

To niesamowite, że Instagram zdobył taką popularność wśród aplikacji i sam nie ma własnej strony, na której można obejrzeć opublikowane zdjęcia. Na szczęście powstało wiele serwisów i aplikacji, które pozwalają w wygodny sposób przeglądać, komentować, drukować zdjęcia, a nawet zarabiać…
Instadruk to drukowanie zdjęć z Instagramu. Wysyłka bezpłatnie

Wydrukuj fotki z Instagramu

Mamy setki, jeśli już nie tysiące zdjęć na Intagramie. Istnieje wiele serwisów zagranicą dzięki którymi można wydrukować, nadrukować instagramowe fotki na różne nośniki. Niestety korzystanie z nich było drogie ze względu na koszt przesyłki. Do dziś. InstaDruk to pierwsza polska…
zwiedzanie stadionu we Wrocławiu

Zwiedzanie stadionu we Wrocławiu – Tarczyński Arena

Od 10 lipca 2012 roku można zwiedzać Stadion Miejski we Wrocławiu. Obecnie wrocławski stadion piłkarski nazywa  się Tarczyński Arena. Podczas ponad godzinnej wycieczki z przewodnikiem na stadionie można wejść na murawę oraz zobaczyć między innymi trybuny, loże VIP, strefę biznesową, szatnie…
Światowy Dzień Fotografii z LG Velvet 5G
Nowe wyzwania – Influencer Marketing WORD of MICE