Duolinki #2

Brak komentarzy

W drugich Duolinkach mamy większość ciekawostek i wydarzeń z Londynu.

Park Narodowy w Londynie

Londyn to najbardziej zielona stolica Europy. Blisko 50% powierzni Londynu stanowią ogrody, parki i lasy. W mieście znajdziecie ponad 13 tys. gatunków zwierząt i roślin i rośnie ponad 8 mln drzew. Na ulicach Londynu można spotkać jelenie, lisy, papugi Nasze ulubione parki znajdziecie opisane pod tagiem parki w Londynie.

mapa londyn parki ogrody lasy
Zielone tereny w Londynie www.nationalparkcity.london

Przyłączamy się do pomysłu stworzenia w Londynie pierwszego miejskiego parku narodowego. Szczegóły na stronie www.nationalparkcity.london

national park city park narodowy londyn
www.nationalparkcity.london

Gdzie pisać bloga w Londynie

Zbliża się jesień dlatego szukamy przytulnych miejsce gdzie możemy przyjść i pisać bloga. Alicja uwielbia wyjść z domu. Wcześniej pisaliśmy o Campus Google w Schoreditch. Znaleźlismy też inne ciekawe miejsca. Kolejne też znajduje się też w Schoreditch i nazywa się Sonos Studio. Muzea nas inspirują dlatego National Portrait Gallery jest także naszym ulubionym miejscem. Są tu wygodne krzesła i biurka z gniazdkami do ładowania komputera czy tabletu. Można też pisać po zakupach i szwedzkim obiedzie w IKEA. IKEA w Londynie ma 4 sklepy – w Wembley, Tottenham, Croydon i Lakeside.

Open House London za 10 dni

Jeśli uwielbiacie architekturę tak jak my to nie możecie przegapić tego wydarzenia. Open House London 2016 już za 5 dni. Co to jest? W trzeci weekend września swoje drzwi otwierają zamknięte dla turystów i mieszkańców Londynu budynki. Instytucje, biurowce, obiekty przemysłowe, historyczne domy w ten dzień można zwiedzać za darmo. Każdego roku ponad 250 tys. uczestniczy w wydarzeniu Open House. W tym roku dostępnych będzie ponad 750 ciekawych miejsc w Londynie, 140 nowych.

openhouse london architektura co ciekawego zobaczyć
Open House London – 17-18 września 2016 www.openhouselondon.org.uk

My jesteśmy już przygotowani, mamy przewodnik i zarejstrowaliśmy się do losowania wstępu do domu premiera Wielkiej Brytanii przy 10 Downing Street. Więcej informacji na stronie www.openhouselondon.org.uk

architektura-w-londynie-open-house

Skarby w Londynie

Nasze najnowsze odkrycie w Londynie to The British Library. Na pierwszym piętrze Biblioteki Brytyjskiej znaleźliśmy wystawę Treasures of the British Library. Odkryliśmy tu takie skarby jak notatki Leonarda Da Vinci, zapiski Fryderka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta, Biblię Gutenberga, Magna Cartę,  pięknie malowane i pisane średniowieczne księgi, historyczne mapy i najstarszy eksponat – zapisane w Egipcie wersy Ewangelii św. Jana z III wieku ne. Ponad 200 bezcennych książek, map, listów i innych dokumentów. Kolejna niezwykła atrakcja w Londynie za darmo. Niestety nie można robić zdjęć.

atrakcje w londynie za darmo skarby biblioteka brytyjska
Skarby dla miłośników starych książek i map w Bibliotece Brytyjskiej w Londynie. Credits: The British Library

Brutalizm w Londynie

Po odwiedzeniu Barbican Centre i zobaczeniu 102 Petty France (Ministerstwa Sprawiedliwości) mamy ochotę zobaczyć więcej budynków brutalistycznych w Londynie. Jedne z najbardziej znanych „brutali” Londynu to Trellick Tower w Kensal Green, Balfron Tower w Tower Hamlets, The Alexandra Road Estate w Camden, The British Library czy The Royal National Theatre przy South Bank.

brutalizm w londynie architektura przewodnik
Brutalizm w Londynie – The Royal National Theatre

Brutalizm dla początkujących znajdziecie na stronie www.20bedfordway.com/news/guide-to-brutalist-architecture-london. Tak, to zastanawiające, że masywne i szare betonowe bloki mogą się komuś podobać 😉 Na Instagramie polecamy brutalistyczne profile instagram.com/thisbrutallife,  instagram.com/brutal_architecture i instagram.com/new_brutalism.

Dinozaury w Londynie

Może dinozaury to tylko atrakcje dla dzieci, ale nam też się podobają. Gdzie znaleźć dinozaury w Londynie? Najsłynniejsze miejsce to Muzeum Historii Naturalnej w Kensington (ang. Natural History Museum). Najwięcej osób podziwia ruchomego T.Rexa oraz Diplodoka w hallu głównym muzeum.

dinozaury muzeum historii naturalnej w londynie
T.Rex w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Inne dinozaury znajdują się w Crystal Palace Park, Horniman Museum and Gardens w Forest Hill (wystawa Dinosaurs: Monster Families do 30.10.2016), Jurassic Encounter Adventure Golf czyli minigolf z dinozaurami w New Malden oraz trochę dalej w Milton Keynes w Gulliver`s Dinosaurs and Farm Park.

Worldwide Instameet po raz 14.

Fani Instagrama i miłośnicy fotografii mobilnej bądźcie czujni i gotowi. W weekend 17-18 września w kilkuset miastach na świecie organizowe będą spacery i spotkania w ciekawych miejscach. Wydarzenie nazywa się Worldwide Instameet 14, w skrócie #WWIM14. Przygotujcie smartfon lub tablet i dołączcie do grupy entuzjastów w swoim mieście. My wybieramy się na WWIM14 grupy IgersLondon. Jeśli nie wiecie co to jest Instameet i kim są Instagramersi przeczytajcie ten wpis.

worldwide instameet 14 polska instagram wwim14
Worldwide Instameet 14 w Polsce i na całym świecie już w weekend 17-18.09.2016

Wiele grup Instagramers w Polsce również organizuje spotkania – bieżące informacje na Instagramie @IgersPoland oraz stronie IgersPoland.

igerspoland-wwim14-instameet-polska

Nie wiecie co to są Duolinki? Ominęły was pierwsze? Nic nie szkodzi, przeczytajcie Duolinki #1.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Doda na Instagramie. Profil Dody @dodaqueen Instagram. Najpopularniejsze zdjęcie gwiazdy muzycznej Instaramu

Polskie gwiazdy i celebrytki na Instagramie

Polskie gwiazdy na Instagramie. Doda jeszcze nie jest instagramową królową, Marina Łuczenko oficjalny lans, Patricia Kazadi robi to świetnie. Zobacz najciekawsze zdjęcia polskich gwiazd w serwisie Instagram

Phil Gonzalez założyciel ruchu instagramers

Kim są Instagramersi?

Instagram wciąż podbija świat, obecnie ma około 90 milionów użytkowników. Lubią go coraz bardziej również Polacy, chociaż nie wszyscy rozumieją fenomen jego popularności. Krótko mówiąc, Instagram to mobilna aplikacja zawierająca filtry i funkcje, które pozwalają zmienić charakter zdjęcia. Co ważne,…
Unite for Europe BREXIT protest w Londynie

Brexit Unite for Europe protest w Londynie

Kilka dni przed zapowiadanym przez brytyjski rząd uruchomieniem artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego w Londynie odbyła się manifestacja przeciwko Brexitowi. W marszu, który odbył się pod hasłem „Unite for Europe” wzięło udział tysiące osób.   Protest przed budynkiem parlamentu w Londynie…
Egzotyczny Shepherd`s Bush Market
Targi pracy w Londynie