Duolinki #2

Brak komentarzy

W drugich Duolinkach mamy większość ciekawostek i wydarzeń z Londynu.

Park Narodowy w Londynie

Londyn to najbardziej zielona stolica Europy. Blisko 50% powierzni Londynu stanowią ogrody, parki i lasy. W mieście znajdziecie ponad 13 tys. gatunków zwierząt i roślin i rośnie ponad 8 mln drzew. Na ulicach Londynu można spotkać jelenie, lisy, papugi Nasze ulubione parki znajdziecie opisane pod tagiem parki w Londynie.

mapa londyn parki ogrody lasy
Zielone tereny w Londynie www.nationalparkcity.london

Przyłączamy się do pomysłu stworzenia w Londynie pierwszego miejskiego parku narodowego. Szczegóły na stronie www.nationalparkcity.london

national park city park narodowy londyn
www.nationalparkcity.london

Gdzie pisać bloga w Londynie

Zbliża się jesień dlatego szukamy przytulnych miejsce gdzie możemy przyjść i pisać bloga. Alicja uwielbia wyjść z domu. Wcześniej pisaliśmy o Campus Google w Schoreditch. Znaleźlismy też inne ciekawe miejsca. Kolejne też znajduje się też w Schoreditch i nazywa się Sonos Studio. Muzea nas inspirują dlatego National Portrait Gallery jest także naszym ulubionym miejscem. Są tu wygodne krzesła i biurka z gniazdkami do ładowania komputera czy tabletu. Można też pisać po zakupach i szwedzkim obiedzie w IKEA. IKEA w Londynie ma 4 sklepy – w Wembley, Tottenham, Croydon i Lakeside.

Open House London za 10 dni

Jeśli uwielbiacie architekturę tak jak my to nie możecie przegapić tego wydarzenia. Open House London 2016 już za 5 dni. Co to jest? W trzeci weekend września swoje drzwi otwierają zamknięte dla turystów i mieszkańców Londynu budynki. Instytucje, biurowce, obiekty przemysłowe, historyczne domy w ten dzień można zwiedzać za darmo. Każdego roku ponad 250 tys. uczestniczy w wydarzeniu Open House. W tym roku dostępnych będzie ponad 750 ciekawych miejsc w Londynie, 140 nowych.

openhouse london architektura co ciekawego zobaczyć
Open House London – 17-18 września 2016 www.openhouselondon.org.uk

My jesteśmy już przygotowani, mamy przewodnik i zarejstrowaliśmy się do losowania wstępu do domu premiera Wielkiej Brytanii przy 10 Downing Street. Więcej informacji na stronie www.openhouselondon.org.uk

architektura-w-londynie-open-house

Skarby w Londynie

Nasze najnowsze odkrycie w Londynie to The British Library. Na pierwszym piętrze Biblioteki Brytyjskiej znaleźliśmy wystawę Treasures of the British Library. Odkryliśmy tu takie skarby jak notatki Leonarda Da Vinci, zapiski Fryderka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta, Biblię Gutenberga, Magna Cartę,  pięknie malowane i pisane średniowieczne księgi, historyczne mapy i najstarszy eksponat – zapisane w Egipcie wersy Ewangelii św. Jana z III wieku ne. Ponad 200 bezcennych książek, map, listów i innych dokumentów. Kolejna niezwykła atrakcja w Londynie za darmo. Niestety nie można robić zdjęć.

atrakcje w londynie za darmo skarby biblioteka brytyjska
Skarby dla miłośników starych książek i map w Bibliotece Brytyjskiej w Londynie. Credits: The British Library

Brutalizm w Londynie

Po odwiedzeniu Barbican Centre i zobaczeniu 102 Petty France (Ministerstwa Sprawiedliwości) mamy ochotę zobaczyć więcej budynków brutalistycznych w Londynie. Jedne z najbardziej znanych „brutali” Londynu to Trellick Tower w Kensal Green, Balfron Tower w Tower Hamlets, The Alexandra Road Estate w Camden, The British Library czy The Royal National Theatre przy South Bank.

brutalizm w londynie architektura przewodnik
Brutalizm w Londynie – The Royal National Theatre

Brutalizm dla początkujących znajdziecie na stronie www.20bedfordway.com/news/guide-to-brutalist-architecture-london. Tak, to zastanawiające, że masywne i szare betonowe bloki mogą się komuś podobać 😉 Na Instagramie polecamy brutalistyczne profile instagram.com/thisbrutallife,  instagram.com/brutal_architecture i instagram.com/new_brutalism.

Dinozaury w Londynie

Może dinozaury to tylko atrakcje dla dzieci, ale nam też się podobają. Gdzie znaleźć dinozaury w Londynie? Najsłynniejsze miejsce to Muzeum Historii Naturalnej w Kensington (ang. Natural History Museum). Najwięcej osób podziwia ruchomego T.Rexa oraz Diplodoka w hallu głównym muzeum.

dinozaury muzeum historii naturalnej w londynie
T.Rex w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Inne dinozaury znajdują się w Crystal Palace Park, Horniman Museum and Gardens w Forest Hill (wystawa Dinosaurs: Monster Families do 30.10.2016), Jurassic Encounter Adventure Golf czyli minigolf z dinozaurami w New Malden oraz trochę dalej w Milton Keynes w Gulliver`s Dinosaurs and Farm Park.

Worldwide Instameet po raz 14.

Fani Instagrama i miłośnicy fotografii mobilnej bądźcie czujni i gotowi. W weekend 17-18 września w kilkuset miastach na świecie organizowe będą spacery i spotkania w ciekawych miejscach. Wydarzenie nazywa się Worldwide Instameet 14, w skrócie #WWIM14. Przygotujcie smartfon lub tablet i dołączcie do grupy entuzjastów w swoim mieście. My wybieramy się na WWIM14 grupy IgersLondon. Jeśli nie wiecie co to jest Instameet i kim są Instagramersi przeczytajcie ten wpis.

worldwide instameet 14 polska instagram wwim14
Worldwide Instameet 14 w Polsce i na całym świecie już w weekend 17-18.09.2016

Wiele grup Instagramers w Polsce również organizuje spotkania – bieżące informacje na Instagramie @IgersPoland oraz stronie IgersPoland.

igerspoland-wwim14-instameet-polska

Nie wiecie co to są Duolinki? Ominęły was pierwsze? Nic nie szkodzi, przeczytajcie Duolinki #1.

Tagi: architektura, biblioteka, brutalizm, Campus Google, dinozaury, IKEA, IKEA w Londynie, Instagram, Instagramers, książki, Londyn, Muzeum Historii Naturalnej, Natural History Museum, Open House London, the British Library, Treasures of the British Library, Worldwide Instameet
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

nowe trendy w branży turystycznej podczas konferencji w Gdańsku

Konferencja Nowe Trendy w Turystyce 13 marca 2013 w Gdańsku – zapowiedź

Za zmianami trzeba nie tylko nadążać, ale i je wyprzedzać. Taka czujność rynkowa jest szczególnie potrzebna  w branży turystycznej. Zmieniający się styl życia, nowe technologie i sytuacja ekonomiczna to wyzwania dla polskiej turystyki. Jakie działania należy podejmować w celu dostosowania swojej firmy…

9. światowy Instameet w Londynie #WWIM9

Ledwo pożegnałem się z moimi instagramowymi przyjaciółmi z Trójmiasta, nawet nie opadły jeszcze emocje po naszych kwietniowych Instameetach w Hali U-Bootów w dawnej Stoczni Gdańskiej i w Teatrze Szekspirowskim, już czekała na mnie kolejna niesamowita przygoda. To jedno z pierwszych spotkań…
protest użytkowników Instagrama

Czy Instagram może nie być drugim TikTokiem?

Czy słyszałeś o proteście Make Instagram Instagram Again? Wielu użytkowników Instagrama protestuje przeciwko ostatnim aktualizacjom aplikacji i kierunku, w którym zmierza Instagram. Przy zbyt dużej liczbie rolek (ang. Reels) nie możemy zobaczyć postów naszych znajomych, zmniejsza się rola zdjęć i…
Egzotyczny Shepherd`s Bush Market
Targi pracy w Londynie