MICE linki #1

Brak komentarzy

Co to są MICE linki

Pod koniec grudnia uruchamiam MICE linki, czyli regularne podsumowania miesiąca ze świata turystyki, hotelarstwa oraz przemysłu spotkań i konferencji. Ponieważ interesują mnie dwa światy, turystyka i social media, w podsumowaniu znajdą się także informacje o ciekawych aplikacjach, kampaniach marketingowych, zmianach i nowościach w mediach społecznościowych. To będzie subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń ze świata MICE w Polsce i zagranicą.

Będę się dzielił również moimi doświadczeniami oraz ciekawymi projektami. Jeśli coś przeoczyłem, proszę wysyłajcie mi śmiało informacje o Waszych projektach lub wydarzeniach, która Was zainteresowały.

A zatem Panie i Panowie, MICE linki czas zacząć! Zapraszam.

#EventprofsWalk i #IMEXrun

Kto z Was zna i uczestniczył w #IMEXrun we Frankfurcie? Co roku podczas targów IMEX organizowany jest 5-kilometrowy bieg wzdłuż brzegów rzeki Men (niem. Main). Zazwyczaj organizowany jest drugiego dnia targów wczesnym rankiem w środę. Niestety w tym roku zarówno targi jak i IMEXrun się nie odbyły. Aktualizacja – w IMEXrun pobiegniemy dopiero w 2022 roku.

Pojawiła się nowa inicjatywa w internecie dla osób z branży MICE dbających o sprawność fizyczną. To Eventprofs Walk. Każdy może dołączyć, spacerować i publikować posty na Instagramie z hashtagiem #eventprofswalk. Heidi Legein z The MICE Guru repostuje najciekawsze spacery. Dołączcie do spacerów i poznajcie nowych ludzi z branży MICE z całego świata.

Otter

To moje odkrycie w grudniu. Otter.ai to najlepsze narzędzie online do zmiany plików dźwiękowych w tekst. Aplikację można zintegrować z Zoomem.

otter.ai transkrycja mowy do tekstu

Źródło: otter.ai

Link do strony Otter.ai. W wersji bezpłatnej można przetworzyć 3 pliki dźwiękowe, jeden plik nie dłuższy niż 40 minut. Zachęcam do wypróbowania tego narzędzia.

Hybrid City Alliance

Cztery miejskie CVB rozpoczęły współpracę w ramach nowego projektu. W grudniu Hague Convention Bureau, Ottawa Convention Bureau, Prague Convention Bureau i Geneva Convention Bureau oficjalnie zainaugurowały Hybrid City Alliance. W ramach międzynarodowej współpracy destynacje chcą zaoferować organizatorom międzynarodowych wydarzeń rozwiązanie w postaci przygotowania multimedialnych hubów. Partnerzy w sojuszu chcą działać jako jeden punkt kontaktowy w celu usprawnienia kontaktu z wieloma miastami w ramach jednego wydarzenia.

Miasta w ten sposób chcą uczestniczyć w hybrydowych wydarzeniach jako regionalne centra. W ten sposób był między innymi przygotowany tegoroczny 59. kongres ICCA (główna konferencja w Kaohsiung na Tajwanie i regionalne huby w takich destynacjach jak: Malaga, Seul, Kapsztad, Kuching.

Bas Schot, szef Hague Convention Bureau powiedział: „Dziś nie chodzi o mnie, ale o MY. Aby branża szybciej się odbiła, wszyscy musimy działać razem”.  Dodatkowe informacje Hybrid City Alliance.

EventprofsPL

Pozostają w temacie hashtagów chciałem podzielić się z Wami pewnym pomysłem. Mieszkając i pracując w Wielkiej Brytanii bardzo aktywnie korzystałem z Twittera. Moim zdaniem w branży MICE Twitter jest ważniejszym kanałem komunikacji niż Facebook. O tym chciałbym wkrótce napisać osobny artykuł. Nasi brytyjscy koledzy i koleżanki z swoich tweetach często korzystają z hashtaga #eventprofsuk.

Czy my w Polsce moglibyśmy podczas naszej aktywności korzystać w hashtaga #eventprofspl? Na Instagramie znajdziecie jeden post z tym hashtagiem, na Twitterze kilka. Po raz pierwszy #eventprofspl użyto na Twitterze konferencje.pl. To dobry pomysł, który warto propagować. Kto dołączy?

IBTM w Barcelonie

Niestety również targi IBTM w Barcelonie nie odbyły się. Przynajmniej mogliśmy uczestniczyć w wersji online IBTM World Virtual. Część wystąpień prelegentów można obejrzeć na kanale Youtube IBTM Events.

Targi IBTM World Virtual MICE

źródło: IBTM Events

Platformy wydarzeń online

Jakie rozwiązania wybrać na planowane wydarzenia w 2021? W tej decyzji może Wam pomóc grafika przygotowana przez Ashanti Bentil-Dhue z EventMindPRO.

Ashanti Bentil-Dhue EventMindPRO

Żródło Ashanti Bentil-Dhue z EventMindPRO

B2B Influencer Marketing

W listopadzie zostałem zaproszony przez Mariskę Kesteloo z Word of MICE do organizacji i współprowadzenia drugiej edycji B2B Influencer Marketing Chat Series. To cykl rozmów na żywo na platformie ZOOM przeznaczony dla profesjonalistów branży MICE. Wywiady rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 roku i dotychczas rozmawialiśmy z:

  1. Philippe Gonzalez : Influencer marketing & Instagram communities
  2. Tim Williams: B2B influencer marketing & platforms
  3. Anna Górska: ICCA, International Associations & marketing
  4. Nyomi Rose: The passion for and potential of TikTok. Generation Z in the MICE industry
  5. Horacio Gabriel Caamaño: How to start as an influencer

Naszych rozmów możecie też posłuchać na podcaście Word of MICE. Zapraszam do rejestracji na kolejne pięć spotkań w 2021. Rejestracja na stronie Eventbrite.

P.S. Nowy Rok i nowe postanowienia. Kiedyś dawno temu założyliśmy cykl Duolinki, w którym nieregularnie dzieliliśmy się ciekawostkami z Wielkiej Brytanii, turystyki, podróżowania, świata internetu i mediów społecznościowych. Pomysł był bardzo dobry i trwał aż trzy edycje ;-). Tym razem będzie inaczej … A Duolinki wrócą w nowej odsłonie (może) .

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

MICE linki #3

To był miesiąc intensywnej pracy i przygotowywania wielu projektów, dlatego lutowe MICE linki będą trochę krótsze. Luty w całości poświęcony był wydarzeniom online. Uczestniczyłem w nich zarówno jako organizator i uczestnik. Zapraszam. Evolve 2.0 Moja pierwsza konferencja dla przedstawicieli branży…
Phil Gonzalez założyciel ruchu instagramers

Kim są Instagramersi?

Instagram wciąż podbija świat, obecnie ma około 90 milionów użytkowników. Lubią go coraz bardziej również Polacy, chociaż nie wszyscy rozumieją fenomen jego popularności. Krótko mówiąc, Instagram to mobilna aplikacja zawierająca filtry i funkcje, które pozwalają zmienić charakter zdjęcia. Co ważne,…
ibtm barcelona ICCA targi turystyka biznesowa wystawcy

Targi IBTM w Barcelonie

IBTM w Barcelonie (poprzednio EIBTM) i IMEX we Frankfurcie to bez wątpienia wciąż najważniejsze targi turystyki biznesowej w Europie. W tym roku IBTM zaskoczyły mnie swoim rozmiarem, pozytywnie! Z natury targi turystyki biznesowej zazwyczaj są mniejszym wydarzeniem niż WTM w Londynie…
Targi IBTM 2020 w Barcelonie wirtualnie
Dziad. On silny, my silniejsi – książka dla walczących z chorobami
Menu