MICE linki #1 wiadomości z grudnia

Brak komentarzy

Co to są MICE linki

Pod koniec grudnia uruchamiam MICE linki, czyli regularne podsumowania miesiąca ze świata turystyki, hotelarstwa oraz przemysłu spotkań i konferencji. Ponieważ interesują mnie dwa światy, turystyka i social media, w podsumowaniu znajdą się także informacje o ciekawych aplikacjach, kampaniach marketingowych, zmianach i nowościach w mediach społecznościowych. To będzie subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń ze świata MICE w Polsce i zagranicą.

Będę się dzielił również moimi doświadczeniami oraz ciekawymi projektami. Jeśli coś przeoczyłem, proszę wysyłajcie mi śmiało informacje o Waszych projektach lub wydarzeniach, która Was zainteresowały.

A zatem Panie i Panowie, MICE linki czas zacząć! Zapraszam.

#EventprofsWalk i #IMEXrun

Kto z Was zna i uczestniczył w #IMEXrun we Frankfurcie? Co roku podczas targów IMEX organizowany jest 5-kilometrowy bieg wzdłuż brzegów rzeki Men (niem. Main). Zazwyczaj organizowany jest drugiego dnia targów wczesnym rankiem w środę. Niestety w tym roku zarówno targi jak i IMEXrun się nie odbyły. Aktualizacja – w IMEXrun pobiegniemy dopiero w 2022 roku.

Pojawiła się nowa inicjatywa w internecie dla osób z branży MICE dbających o sprawność fizyczną. To Eventprofs Walk. Każdy może dołączyć, spacerować i publikować posty na Instagramie z hashtagiem #eventprofswalk. Heidi Legein z The MICE Guru repostuje najciekawsze spacery. Dołączcie do spacerów i poznajcie nowych ludzi z branży MICE z całego świata.

Otter

To moje odkrycie w grudniu. Otter.ai to najlepsze narzędzie online do zmiany plików dźwiękowych w tekst. Aplikację można zintegrować z Zoomem.

otter.ai transkrycja mowy do tekstu

Źródło: otter.ai

Link do strony Otter.ai. W wersji bezpłatnej można przetworzyć 3 pliki dźwiękowe, jeden plik nie dłuższy niż 40 minut. Zachęcam do wypróbowania tego narzędzia.

Hybrid City Alliance

Cztery miejskie CVB rozpoczęły współpracę w ramach nowego projektu. W grudniu Hague Convention Bureau, Ottawa Convention Bureau, Prague Convention Bureau i Geneva Convention Bureau oficjalnie zainaugurowały Hybrid City Alliance. W ramach międzynarodowej współpracy destynacje chcą zaoferować organizatorom międzynarodowych wydarzeń rozwiązanie w postaci przygotowania multimedialnych hubów. Partnerzy w sojuszu chcą działać jako jeden punkt kontaktowy w celu usprawnienia kontaktu z wieloma miastami w ramach jednego wydarzenia.

Miasta w ten sposób chcą uczestniczyć w hybrydowych wydarzeniach jako regionalne centra. W ten sposób był między innymi przygotowany tegoroczny 59. kongres ICCA (główna konferencja w Kaohsiung na Tajwanie i regionalne huby w takich destynacjach jak: Malaga, Seul, Kapsztad, Kuching.

Bas Schot, szef Hague Convention Bureau powiedział: „Dziś nie chodzi o mnie, ale o MY. Aby branża szybciej się odbiła, wszyscy musimy działać razem”.  Dodatkowe informacje Hybrid City Alliance.

EventprofsPL

Pozostają w temacie hashtagów chciałem podzielić się z Wami pewnym pomysłem. Mieszkając i pracując w Wielkiej Brytanii bardzo aktywnie korzystałem z Twittera. Moim zdaniem w branży MICE Twitter jest ważniejszym kanałem komunikacji niż Facebook. O tym chciałbym wkrótce napisać osobny artykuł. Nasi brytyjscy koledzy i koleżanki z swoich tweetach często korzystają z hashtaga #eventprofsuk.

Czy my w Polsce moglibyśmy podczas naszej aktywności korzystać w hashtaga #eventprofspl? Na Instagramie znajdziecie jeden post z tym hashtagiem, na Twitterze kilka. Po raz pierwszy #eventprofspl użyto na Twitterze konferencje.pl. To dobry pomysł, który warto propagować. Kto dołączy?

IBTM w Barcelonie

Niestety również targi IBTM w Barcelonie nie odbyły się. Przynajmniej mogliśmy uczestniczyć w wersji online IBTM World Virtual. Część wystąpień prelegentów można obejrzeć na kanale Youtube IBTM Events.

Targi IBTM World Virtual MICE

źródło: IBTM Events

Platformy wydarzeń online

Jakie rozwiązania wybrać na planowane wydarzenia w 2021? W tej decyzji może Wam pomóc grafika przygotowana przez Ashanti Bentil-Dhue z EventMindPRO.

Ashanti Bentil-Dhue EventMindPRO

Żródło Ashanti Bentil-Dhue z EventMindPRO

B2B Influencer Marketing

W listopadzie zostałem zaproszony przez Mariskę Kesteloo z Word of MICE do organizacji i współprowadzenia drugiej edycji B2B Influencer Marketing Chat Series. To cykl rozmów na żywo na platformie ZOOM przeznaczony dla profesjonalistów branży MICE. Wywiady rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 roku i dotychczas rozmawialiśmy z:

  1. Philippe Gonzalez : Influencer marketing & Instagram communities
  2. Tim Williams: B2B influencer marketing & platforms
  3. Anna Górska: ICCA, International Associations & marketing
  4. Nyomi Rose: The passion for and potential of TikTok. Generation Z in the MICE industry
  5. Horacio Gabriel Caamaño: How to start as an influencer

Naszych rozmów możecie też posłuchać na podcaście Word of MICE. Zapraszam do rejestracji na kolejne pięć spotkań w 2021. Rejestracja na stronie Eventbrite.

P.S. Nowy Rok i nowe postanowienia. Kiedyś dawno temu założyliśmy cykl Duolinki, w którym nieregularnie dzieliliśmy się ciekawostkami z Wielkiej Brytanii, turystyki, podróżowania, świata internetu i mediów społecznościowych. Pomysł był bardzo dobry i trwał aż trzy edycje ;-). Tym razem będzie inaczej … A Duolinki wrócą w nowej odsłonie (może) .

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Branża MICE Polska wiadomości

MICE linki #7 wiadomości z czerwca 2021

Światowy Dzień Targów 2 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Targów. Czy brakuje Wam uśmiechniętych twarzy na targach, spotkań i wymiany wiedzy i doświadczeń? Hasztag Światowego Dnia Targów to #GED2021. W ten dzień między innymi iglica budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich zapaliła się…
bloger MICE wiadomości IMEX warsaw convention bureau 2021 eventprofs

MICE linki #2 wiadomości ze stycznia

Witam w pierwszych MICE linkach w 2021 roku. Jeśli jeszcze nie wiecie, czym są MICE linki to zapraszam do przeczytania wpisu z poprzedniego miesiąca. Styczeń miał przynieść nadzieję na powrót do normalności lub przynajmniej rozpocząć tzw. nową normalność. Niestety pierwsza…

Nowe szkolenie online z Instagrama i fotografii mobilnej

Co to był za szalony tydzień. Oddanie sklepu internetowego dla blogerki kulinarnej w Londynie, Instagram Live Q&A podczas wirtualnych targów IBTM oraz nasz cykliczny B2B Influencer Marketing Chat Series na Zoomie, tym razem na temat TikToka. Co jeszcze? Wczoraj miałem…
Targi IBTM 2020 w Barcelonie wirtualnie
Dziad. On silny, my silniejsi – książka dla walczących z chorobami
Menu