MICE linki #1 wiadomości z grudnia

Brak komentarzy

Co to są MICE linki

Pod koniec grudnia uruchamiam MICE linki, czyli regularne podsumowania miesiąca ze świata turystyki, hotelarstwa oraz przemysłu spotkań i konferencji. Ponieważ interesują mnie dwa światy, turystyka i social media, w podsumowaniu znajdą się także informacje o ciekawych aplikacjach, kampaniach marketingowych, zmianach i nowościach w mediach społecznościowych. To będzie subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń ze świata MICE w Polsce i zagranicą.

Będę się dzielił również moimi doświadczeniami oraz ciekawymi projektami. Jeśli coś przeoczyłem, proszę wysyłajcie mi śmiało informacje o Waszych projektach lub wydarzeniach, która Was zainteresowały.

A zatem Panie i Panowie, MICE linki czas zacząć! Zapraszam.

#EventprofsWalk i #IMEXrun

Kto z Was zna i uczestniczył w #IMEXrun we Frankfurcie? Co roku podczas targów IMEX organizowany jest 5-kilometrowy bieg wzdłuż brzegów rzeki Men (niem. Main). Zazwyczaj organizowany jest drugiego dnia targów wczesnym rankiem w środę. Niestety w tym roku zarówno targi jak i IMEXrun się nie odbyły. Aktualizacja – w IMEXrun pobiegniemy dopiero w 2022 roku. Update – IMEX Frankfurt 2022 odbędą się od wtorku 31 maja do czwartku 02 czerwca 2022.

Pojawiła się nowa inicjatywa w internecie dla osób z branży MICE dbających o sprawność fizyczną. To Eventprofs Walk. Każdy może dołączyć, spacerować i publikować posty na Instagramie z hashtagiem #eventprofswalk. Heidi Legein z The MICE Guru repostuje najciekawsze spacery. Dołączcie do spacerów i poznajcie nowych ludzi z branży MICE z całego świata.

Otter

To moje odkrycie w grudniu. Otter.ai to najlepsze narzędzie online do zmiany plików dźwiękowych w tekst. Aplikację można zintegrować z Zoomem.

otter.ai transkrycja mowy do tekstu
Źródło: otter.ai

Link do strony Otter.ai. W wersji bezpłatnej można przetworzyć 3 pliki dźwiękowe, jeden plik nie dłuższy niż 40 minut. Zachęcam do wypróbowania tego narzędzia.

Hybrid City Alliance

Cztery miejskie CVB rozpoczęły współpracę w ramach nowego projektu. W grudniu Hague Convention Bureau, Ottawa Convention Bureau, Prague Convention Bureau i Geneva Convention Bureau oficjalnie zainaugurowały Hybrid City Alliance. W ramach międzynarodowej współpracy destynacje chcą zaoferować organizatorom międzynarodowych wydarzeń rozwiązanie w postaci przygotowania multimedialnych hubów. Partnerzy w sojuszu chcą działać jako jeden punkt kontaktowy w celu usprawnienia kontaktu z wieloma miastami w ramach jednego wydarzenia.

Miasta w ten sposób chcą uczestniczyć w hybrydowych wydarzeniach jako regionalne centra. W ten sposób był między innymi przygotowany tegoroczny 59. kongres ICCA (główna konferencja w Kaohsiung na Tajwanie i regionalne huby w takich destynacjach jak: Malaga, Seul, Kapsztad, Kuching.

Bas Schot, szef Hague Convention Bureau powiedział: „Dziś nie chodzi o mnie, ale o MY. Aby branża szybciej się odbiła, wszyscy musimy działać razem”.  Dodatkowe informacje Hybrid City Alliance.

EventprofsPL

Pozostają w temacie hashtagów chciałem podzielić się z Wami pewnym pomysłem. Mieszkając i pracując w Wielkiej Brytanii bardzo aktywnie korzystałem z Twittera. Moim zdaniem w branży MICE Twitter jest ważniejszym kanałem komunikacji niż Facebook. O tym chciałbym wkrótce napisać osobny artykuł. Nasi brytyjscy koledzy i koleżanki z swoich tweetach często korzystają z hashtaga #eventprofsuk.

Czy my w Polsce moglibyśmy podczas naszej aktywności korzystać w hashtaga #eventprofspl? Na Instagramie znajdziecie jeden post z tym hashtagiem, na Twitterze kilka. Po raz pierwszy #eventprofspl użyto na Twitterze konferencje.pl. To dobry pomysł, który warto propagować. Kto dołączy?

IBTM w Barcelonie

Niestety również targi IBTM w Barcelonie nie odbyły się. Przynajmniej mogliśmy uczestniczyć w wersji online IBTM World Virtual. Część wystąpień prelegentów można obejrzeć na kanale Youtube IBTM Events.

Targi IBTM World Virtual MICE
źródło: IBTM Events

Platformy wydarzeń online

Jakie rozwiązania wybrać na planowane wydarzenia w 2021? W tej decyzji może Wam pomóc grafika przygotowana przez Ashanti Bentil-Dhue z EventMindPRO.

Ashanti Bentil-Dhue EventMindPRO
Żródło Ashanti Bentil-Dhue z EventMindPRO

B2B Influencer Marketing

W listopadzie zostałem zaproszony przez Mariskę Kesteloo z Word of MICE do organizacji i współprowadzenia drugiej edycji B2B Influencer Marketing Chat Series. To cykl rozmów na żywo na platformie ZOOM przeznaczony dla profesjonalistów branży MICE. Wywiady rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 roku i dotychczas rozmawialiśmy z:

  1. Philippe Gonzalez : Influencer marketing & Instagram communities
  2. Tim Williams: B2B influencer marketing & platforms
  3. Anna Górska: ICCA, International Associations & marketing
  4. Nyomi Rose: The passion for and potential of TikTok. Generation Z in the MICE industry
  5. Horacio Gabriel Caamaño: How to start as an influencer

Naszych rozmów możecie też posłuchać na podcaście Word of MICE. Zapraszam do rejestracji na kolejne pięć spotkań w 2021. Rejestracja na stronie Eventbrite.

P.S. Nowy Rok i nowe postanowienia. Kiedyś dawno temu założyliśmy cykl Duolinki, w którym nieregularnie dzieliliśmy się ciekawostkami z Wielkiej Brytanii, turystyki, podróżowania, świata internetu i mediów społecznościowych. Pomysł był bardzo dobry i trwał aż trzy edycje ;-). Tym razem będzie inaczej … A Duolinki wrócą w nowej odsłonie (może) .

Tagi: Anna Górska, eventprofspl, eventprofsuk, Eventprofswalk, Geneva Convention Bureau, Hague Convention Bureau, Heidi Legein, Horacio Gabriel Caamaño, IBTM, ICCA, IMEX, IMEX Frankfurt, IMEXrun, Nyomi Rose, Ottawa Convention Bureau, Otter, Phil Gonzalez, Prague Convention Bureau, Tim Williams, Zoom

Na blogu przeczytasz również o

IMEX Frankfurt 2022 Messe turystyka biznesowa

Zmiana terminu targów IMEX Frankfurt 2022

Termin targów IMEX Frankfurt 2022 został zmieniony! Grupa IMEX potwierdziła, że zapewniła nowe terminy targów IMEX we Frankfurcie 2022. Zmiana umożliwia organizatorom przygotowanie 20. rocznicy swoich wiodących na rynku targów od wtorku 31 maja do czwartku 02 czerwca 2022. Rok…
bloger MICE wiadomości IMEX warsaw convention bureau 2021 eventprofs

MICE linki #2 wiadomości ze stycznia

Witam w pierwszych MICE linkach w 2021 roku. Jeśli jeszcze nie wiecie, czym są MICE linki to zapraszam do przeczytania wpisu z poprzedniego miesiąca. Styczeń miał przynieść nadzieję na powrót do normalności lub przynajmniej rozpocząć tzw. nową normalność. Niestety pierwsza…

Szkolenie online z Instagrama fotografii mobilnej

Co to był za szalony tydzień. Oddanie sklepu internetowego dla blogerki kulinarnej w Londynie, Instagram Live Q&A podczas wirtualnych targów IBTM oraz nasz cykliczny B2B Influencer Marketing Chat Series na Zoomie, tym razem na temat TikToka. Co jeszcze? Wczoraj miałem…
Targi IBTM World 2020 w Barcelonie wirtualnie
Dziad. On silny, my silniejsi – książka dla walczących z chorobami