MICE linki #5 wiadomości z kwietnia

Brak komentarzy

Ciekawostki z branży MICE i marketingu destynacji z kwietnia. To był miesiąc bardzo interesujących wydarzeń online i networkingu.

Meetings Week Poland

Najważniejsze wydarzenie branży MICE w Polsce. Meetings Week Poland 2021- Przemysł Spotkań 2.0. Transmisja na żywo wszystkich sesji i wirtualna wystawa partnerów oraz organizatorów była dostępna po rejestracji na stronie Meetings Week Poland 2021.

Meetings Week Poland konferencja MICE

Kampania Plan B. Plan Berlin

W czasie pandemii musimy mieć Plan B. Ma go również Berlin, który w kwietniu rozpoczął kampanię promocyjną Plan B. Plan Berlin. Nie ukrywam, że mam słabość do Berlina, ale ta kampania Berlin Convention Bureau i Visit Berlin nie mogła przejść nie zauważona nie tylko z tego względu. Brawo! A wy macie swój Plan B?

kampania promocyjna Berlina Plan B marketing destynacji MICE VisitBerlin BerlinConventionBureau

Live Stream Success Summit

Jednodniowa konferencja zorganizowana na platformie Hopin. Stream Yard w krótkim czasie został ulubionym narzędziem wielu organizatorów wydarzeń online do jednoczesnego streamingu na wielu platformach. Live Stream Success Summit #SYsummit to było bardzo krótkie wydarzenie online, ale dawka wiedzy i prezentowanych case studies był niezwykła. Chociażby prezentacja Amy Landino o tyma jak tworzyć wideo.

Live Stream Success Summit #SYsummit Hopin

Catalonia – Catalyst for Meetings and Events

Kolejna kampania promocyjna destynacji, która zwróciła moją uwagę w kwietniu. Tym razem jest to Katalonia. Tak twórcy nowej kampanii Catalonia, catalyst for meetings & events chcą zakomunikować Katalonię profesjonalistom branży MICE poprzez takie wyróżniki regionu:

 • Catalysing Innovation
 • Legacy
 • Sustainability
 • Hybrid Solutions
 • Safety
 • Personalization
 • Creativity
 • Bleisure
 • Wellbeing,
 • Authencity

Lokacje filmowe Netflix The Innocent w Katalonii

Przy okazji myśląc o Katalonii od razu przypomniał mi się obejrzany serial na platformie Netflix (premiera 30 kwietnia). Oglądaliście The Innocent? Film Niewinny (El inocente) to hiszpańska ekranizacja powieści Harlana Cobena. Od czasów Vicky Cristina Barcelona to pierwszy film kręcony w Barcelonie, który ma szansę na masową popularność. Serial został w całości nakręcony w Katalonii. Poza wspomnianą Barceloną pojawiają się takie miejscowości: Sitges, Figueres, Sabadell, Terrassa, Granollers, Manresa, El Masnou, Lloret de Mar, L’Hospitalet de Llobregat.

Uczestnicy targów IBTM bez trudu rozpoznają kilka charakterystycznych miejsc w Barcelonie. Catalan Tourist Board już promuje miejsca gdzie tworzono serial i zachęca do organizacji w Katalonii spotkań, eventów i innych wydarzeń w tych obiektach:

 • Casa Convalescència Barcelona
 • Sant Pau Recinte Modernista w Barcelonie
 • Museu Nacional d’Art de Catalunya w Barcelonie
 • Montjuïc Castle w Barcelonie
 • Hotel Porta Fira Barcelona
 • Santa Clotilde Gardens w Lloret de Mar
 • Mas Viver de Torrebonica w Terrassa
 • Convent de Sant Francesc w Berga

Freelance Business for Marketing and Sales

Jedno z najciekawszych wydarzeń online w jakim wziąłem udział w kwietniu. Szczególnie polecam workshop o LinkedInie, które prowadził Chris Raulf. A ja myślałem, że dobrze znam LinkedIn i wszystkie jego możliwości. Dodatkowo Chris Raulf prezentował jak LinkedIn wpływa na wyniki wyszukiwania w Google. Genialne połączenie i wiele praktycznych rad dla maniaków LinkedIna i SEO. Dwudniowa konferencja Freelance Business for Marketing and Sales zorganizowana na platformie Swapcard.

szkolenie LinkedIn Freelance Business for Marketing and Sales

Praca w Gdańsk Convention Bureau

Gdańska Organizacja Turystyczna poszukiwała w kwietniu nowego pracownika na stanowisko Starszy Specjalista ds. marketingu on-line. Szczegóły ogłoszenia na stronie Gdańsk Convention Bureau. To kolejne polskie Convention Bureau i organizacja turystyczna, która istotnie wzmacnia marketing online.

praca visit Gdansk Convention Bureau

European Association Summit 2021 w Brukseli

Konferencja dla przedstawicieli stowarzyszeń w Brukseli EAS 2021.  European Association Summit 2021 został zorganizowany jako wirtualne wydarzenie w dniach 20-22 kwietnia 2021 roku.

EAS2021 European Association Summit 2021 bruksela stowarzyszenia Cartoonbase TV
Źródło: Association Bureau Brussels, Autor: Cartoonbase_TV

Pierwszy artykuł w Think MICE

Zapraszam do najnowszego numeru THINK MICE. W kwietniowym numerze debiutuję pierwszym artykułem „Poznajmy się bliżej”. Dziękuję Miguel Neves za rekomendację i Michał Kalarus za zaproszenie do współtworzenia THINK MICE. Sąsiadowanie na stronach z Corbin Ball to zaszczyt dla mnie oraz wielka radość zobaczyć tyle znajomych z branży tworzących to wydawnictwo. Cieszę się, że co miesiąc będę miał możliwość dzielenia się z Wami doświadczeniami, dobrymi praktykami i innymi inspiracjami ze świata marketingu destynacji, MICE oraz social mediów. Postawmy razem kropkę na i. Link do kwietniowego wydania Think MICE online:

 

Zapowiedzi

 • IMEX Buzz Hub 12 Maj 2021 na Swapcard #IMEXBuzzHub
 • IBTM Wired 28 czerwiec- 1 lipiec 2021 #IBTMwired
 • Pierwszy Global Travel Week w formule Connections organizowany przez Jacobs Media Group odbędzie się w londyńskim Kia Oval w dniach 27-30 września. #GlobalTravelWeek jest wspierany przez takich partnerów jak. McKenzie Gayle Ltd, New Deal Europe i Nordic Tourism Collective. Muszę przyznać, że zaczyna robić się tłoczno w Londynie. WTM, Confex, The Meetings Show i nowe Global Travel Week. #GlobalTravelWeek
 • SPAIN brings you Food for Thought – wydarzenie online networking i warzataty dla przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń

Branża MICE Meetings Week Poland

Tagi: Barcelona, Berlin, Berlin Convention Bureau, Convention Bureau, Gdansk Convention Bureau, Global Travel Week, Hopin, Katalonia, LinkedIn, Meetings Week Poland, Stream Yard, Swapcard, Think MICE, Visit Berlin
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Wycieczka do Cadaques

Zamieliliśmy spacerowanie po Barcelonie na wycieczkę do Cadeques. Na początku się zastanawialiśmy, czy nie szkoda dwóch godzin w samochodzie i podróży niemal pod francuską granicę. Ale po zjechaniu z autostrady, jasne było, że to nie będzie jakieś miasteczko, a coś niezwykłego. Z…
Berlin-UEFA-Euro-2024-Mistrzostwa-Europy-w-Pilce-Noznej

Berlin Euro 2024 – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

Berlin jest jednym z miast gospodarzy Euro 2024. Olympiastadion Berlin będzie niezwykle ważną areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W stolicy Niemiec zostaną rozegrane dwa mecze grupowe oraz 1/8 finału, ćwierćfinał oraz finał! Pierwszy mecz zapowiada się niezwykle interesująco, bo…
kogo obserwowac na instagramie trojmiasto gdansk sopot gdynia pomorskie instagram najlepsze 3miasto

Kogo obserwować na Instagramie w Trójmieście – część 1

Zaczynamy naszą nową serię. Co tydzień będziemy prezentować ciekawe konta w Trójmieście w serwisie Instagram. W tym tygodniu profile miast, instytucji, polityków oraz innych użytkowników niekomercyjnych. Przegląd ma ułatwić wybór, które gdańskie, gdyńskie i sopockie konta na Instagramie warto obserwować.…
Czytajcie branżowy magazyn THINK MICE
Social Audio – chwilowa moda czy nowa rzeczywistość?