Instameet w Oksfordzie

2 Komentarze

Jak najlepiej zwiedzać i poznawać nowe miejsca? Za pierwszym razem zwiedzaliśmy Oksford z Ewą, która pracuje na Uniwersytecie Oksfordzkim. Koniecznie przeczytajcie wpisy Wycieczka do Oksfordu – Alicja w Krainie Książek i Największe atrakcje Oksfordu – nasze top 10 collegów.

Kolejnym z dobrych pomysłów jest wzięcie udziału w Instameet. Spotkania organizowane są przez lokalne społeczności Instagramers .

rowery w Oksfordzie

W drodze do The Jam Factory na rozpoczęcie Instameetu IgersOxford. Jak się okazało tym zdjęciem trafiliśmy w temat przewodni.

Tym razem poznaliśmy nowe miejsca i atrakcje Oksfordu podczas pierwszego w tym roku Instameetu grupy IgersOxford. Obecnie grupę prowadzą studenci Uniwersytetu Oksfordzkiego, w tym jeden Australijczyk. Oprócz mieszkańców i studentów do Oksfordu przyjechała również liczna 15-osobowa grupa z Birmingham i IgersBirmingham. Poznaliśmy również Polkę studiującą antropologię na Uniwersytecie Oksfordzkim. W takim doborowym igersowo-studenckim towarzystwie wyruszyliśmy z The Jam Factory na odkrywanie mniej i bardziej znanych miejsc w Oksfordzie.

Instameet IgersOxford Instagramers Oxford

Pierwszy przystanek i robienie zdjęć przed zamkiem w Oksfordzie (Oxford Castle). Zamek ma ponad 1000-letnią historię. Został zbudowany przez Normanów. Podczas Angielskiej Wojny Domowej Oksford na kilka lat stał się stolicą królestwa, ale w wyniku działań wojennych zamek bardzo ucierpiał. Do dziś zachowały się, fosa, wieża Św. Jerzego i jedno skrzydło. Pozostała część zamku została przekształcona w więzienie. Obecnie w dawnym więzieniu znajduje się luksusowy hotel Malmaison Oxford. To miejsce znaliśmy dobrze z poprzedniego zwiedzania Oksfordu, ale kolejne miejsce było dla nas zaskoczeniem.

zamek w Oksfordzie

Dawne więzienie w Oksfordzie

Z dachu TVC (The Varsity Club) roztacza się jeden z piękniejszych widoków na Oksford. Był to typowy deszczowy angielski dzień, ale nikomu z nas to nie przeszkadzało. Oprócz nas mobilnych fotografów na dachu trzy poziomego klubu były jeszcze tylko dwie arabki, które ciągle robiły sobie selfie z drinkami z Oksfordem w tle.

atrackje w Oksfordzie

Panorama Oksfordu z dachu TVC – The Varsity Club

Kolejna nowa atrakcja Oksfordu to znajdujący się tuż obok The Covered Market. Historia tego miejsca sięga roku 1770. Dobrze wiecie, że uwielbiamy zwiedzać lokalne targowiska i hale targowe. To jedno z często odwiedzanych miejsc przez turystów, więc niełatwo tu zrobić dobre zdjęcie. Warto tu zwrócić uwagę na drewnianą konstrukcję dachu. Od razu przypomniały mi się arkady w Cardiff. W Oxford Covered Market znajdziecie 40 różnych sklepików i straganów.

Oksford The Covered Market

The Covered Market w Oksfordzie

Dalsza trasa oksfordzkiego instameetu wiodła wśród największych atrakcji Oksfordu. Bodleian Library, The Radcliffe Camera, Most Westchnień (Bridge of Sighs), Kościół Uniwersytecki (University Church of St. Mary the Virgin), Carfax Tower.

Atrakcje w Oksfordzie

The Radcliffe Camera – symbol Oksfordu

Idąc od miejsca do miejsca szukaliśmy rowerów i rowerzystów, bo był to temat przewodni instameetu. Każdy chciał zrobić jak najlepsze zdjęcie. Zobaczcie kilka fotek z Albumu na Instagramie poniżej.

Today’s @igersoxford Instameet theme #bikes #bicycle #oxford #igersoxford #igersuk #igersoxfordinstameet2

Post udostępniony przez Jaroslaw Marciuk – CallMe Jaro (@jaroslaw_marciuk)

Dalej nasi przewodnicy z Oksfordu prowadzili nas przez High Street do collegów All SoulsChrist Church, Corpus Christi i Merton. Jest koniec lutego, a w Oksfordzie już zaczynają kwitnąć drzewa. Przez chwilę mogliśmy przespacerować się Merton Field i łąkami Christ Church Meadow

… by za chwilę znaleźć się przy Alice in Wonderland Shop.

Alicja w Krainie Czarów Oksford

Alice`a Bookshop przy Christ College

Oficjalnie Instameet zakończył się na rogu Cornmarket i Ship Street przy drewnianym domu pamiętającym czasy średniowiecza.

średniowieczne domy w Oksfordzie

Zanim opuściliśmy Oksford musieliśmy zobaczyć jeszcze jedno niezwykle interesujące miejsce związane z J.R.R. Tolkeniem, autorem książek Hobbit i Władcy Pierścieni. Ale o tym przeczytacie już kolejnym wpisie z Oksfordu – Zwiedzanie Oksfordu część druga.

Jesteśmy regularnymi uczestnikami spotkań IgersLondon, ale to był nasz pierwszy wyjazd na zwiedzanie miasta z Instagramersami w Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy miejsca, których byśmy zapewne sami nie znaleźli i przy okazji poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Chyba będziemy częściej w ten sposób zwiedzać brytyjskie miasta. W Wielkiej Brytanii jest ponad 20 miejskich grup Igers więc wiele wycieczek przed nami.

Tagi: , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Wrocławskie Rower Miejski to system zautomatyzowanych wypożyczalni rowerów we Wrocławiu.

Wrocławski Rower Miejski czyli zwiedzaj Wrocław na rowerze

WRM czyli Wrocławski Rower Miejski to system zautomatyzowanych wypożyczalni rowerów w dolnośląskiej stolicy. Operatorem systemu jest nextbike.pl Zarejestrowaliśmy się w systemie co zajęło nam 15 minut (podanie teleadresowych, dokonanie płatności za aktywację konta 1zł  i zasilenie konta w związku z…

Spotkania IgersGdansk 2014

Dla mnie to był wspaniały rok na Instagramie, IgersGdansk rozwijał się bardzo prężnie,  a w kwietniu po pierwszym Instameecie 2014 rozkwitł. Oto podsumowanie grupy Instagramers Gdańsk Sopot Gdynia za rok 2014: ponad 3000 zdjęć, 16 oficjalnych spotkań cztery spontaniczne W sumie 11 oficjalnych spotkań odbyło…
Rowerem Veturilo Nextbike jazda po Warszawie Krakowskie Przedmieście

Krakowskie Przedmieście na rowerze miejskim Veturilo

Zwiedzanie Warszawy na rowerze. Całe Krakowskie Przedmieście (od Pomnika Mikołaja Kopernika do Placu Zamkowego) przejechane rowerem miejskim Veturilo Nextbike. Po drodze mijam liczne atrakcje turystyczne Warszawy. Kręcone z ręki aparatem Sony, bo niestety tym razem zapomniałem wziąć kamerę GoPro.
Tłusty czwartek w Anglii
Polish Heritage Day 2017
Menu