Egzotyczny Shepherd`s Bush Market

Brak komentarzy

Znudziły się wam zakupy na Oxford Street albo w Harrodsie w Knigtsbridge? Macie dosyć jedzenia z Sainsbury`ego, Tesco czy Waitrose? Przyjedźcie do Shepherd`s Bush Market i odkryjcie inny, egzotyczny Londyn. O wielu takich miejscach nie przeczytacie w przewodnikach. To jedno z naszych ulubionych lokalnych targowisk w Londynie.

londyn-shepherds-bush-market-zachod-zakupy
Wejście na targowisko przy warzywniaku Kabul Gate
liczi owoc jak jesc londyn
Owoce liczi (ang. Lychee, inne nazwy owocu litchi, lichee, lizhi) pochodzą z chińskich prowincji Guangdong i Fujian. Rosną również w Indiach krajach południowo-wschodniej Azji.

Kupujemy tu często przyprawy, egzotyczne owoce i warzywa. To co było dla nas egzotyczne w Polsce, w Wielkiej Brytanii wydaje się oczywiste. Na Shepherd`s Bush możemy kupić liście aloesu, olej kokosowy, liczi, świeże daktyle i figi a na koniec zakupów napić się wody kokosowej.

londyn-shepherds-bush-market-20
Świeże młode zielone kokosy przed obraniem. Woda kokosowa jest bardzo zdrowa. Na miejscu sprzedawca ociosa kokosa i ze słomki będzie można napić się wody kokosowej.

owoce-egzotyczne-londyn-shepherds-bush-market-11

Musimy się przyznać, że ciagle wiele owoców i warzyw jest dla nas nowością. Chcemy wszystkie poznać, spróbować i oczywiście napisać wam o tym.

Świeże liście aloesu
Świeże liście aloesu i chow chow

Czasami nawet trudno nam znaleźć polską nazwę danego egzotycznego warzywa czy owocu. Czy ktoś z was próbował Chow Chow (kolczoch jadalny), golden apple z Karaibów, gorzkiego melona (po hindusku karela, ang. bitter lemon lub bitter gourd) albo smoczego owocu ( pitaja). Alicja uwielbia czewoną pitaję.

egzotyczne owoce Graviola Guanabana
Na pierwszym planie egzotyczne owoce Graviola inaczej Guanabana (ang. Soursop). Polska nazwa owocu jest nie do zapamiętania, to Flaszowiec Miękkociernisty.
londyn-shepherds-bush-market-22
Paw paw czyli po polsku papaja, a obok golden apple – owoc z Karaibów.

Wszędzie pachnie i jest kolorowo.

Mango owoce egzotyczne
Stragan z wieloma odmianami mango
suszone daktyle swieze londyn
Świeże daktyle i suszone
swieze-figi-londyn-market
Świeże figi, dokładnie takie same rosną u sąsiada w ogrodzie

Na targowisku jest kilka straganów z warzywami i owocami. Jeden przy wejściu od strony stacji Gold Hawk Road Station, dwa przy wejściu od stacji Shepherd`s Bush Market Station i kilka wewnątrz targowiska. Mniej więcej pośrodku jest jeszcze sklep warzywniczy z pięknie wyłożonymi i wyesponowanymi produktami. Egzotyczne warzywa i owoce są umyte, błyszczą i obijają się od luster. To najlepsze miejsce na zdjęcia.

warzywa-egzotyczne-oberzyna-purpurowa-karela-gorzki-melon-okra-londyn-gdzie-kupic

Purporowa oberżyna (po angielsku aubergine lub eggplant), gorzki melon (wspomaniana wyżej karela, tutaj odmiana tajska), okra (po polsku Piżmian jadalny lub Ketmia piżmowa), plantainy to kilka z wielu atrakcji w londyńskim warzywniaku.

warzywa-egzotyczne-w-londynie-gdzie-znalezc
Karela czyli gorzkiego melona już poznaliście. To białe okrągłe warzywo to lao white eggplant, nie znalazłem polskiej nazwy.

Poniżej nie babany, a plantainy. Nasi afrykańscy przyjaciele wiedzą jak je najlepiej przyrządzić. W porównaniu z bananami plantainy są warzywami a nie owocami, są mniej słodkie, są dłuższe i nie je się ich na surowo. Plantainy można usmażyc w oleju i zjeść jako smaczne czipsy. Plantainy są bardzo popularne w zachodniej Afryce i na Karaibach oraz naszym stole 😉

plantainy gdzie kupić
Plantainy

Kolejne soczyste słodkości w warzywniaku i między innymi owoce kaktusa (opuncja figowa, ang. Prickly pear).

opuncja-figowa-daktyle-owoce-egzotyczne-londyn

Na całym regale znajdziecie mnóstwo odmian yamu i słodkie ziemniaki. Puna Yam, Brazilian Soft Yam, Yellow Yam.

londyn-shepherds-bush-market-17

Co jeszcze? Bulwy manioku (ang. cassava) i owoc drzewa chlebowego.

maniok owoc drzewa chlebowego gdzie kupic
Maniok i owoc drzewa chlebowego

Na Shepherd`s Bush Market kupicie pamiątki z Londynu, ciuchy, możecie też skorzystać z fryzjera i obciąć się na Obamę.

pamiatki-z-londynu-shepherds-bush-market-04

afrykanskie-ciuchy-londyn-shepherds-bush-market-08

fryzjer-londyn-shepherds-bush-market-07

Cztery sklepy gdzie kupujemy orzechy, mąki, ryż, przyprawy, oleje i wiele innych rzeczy.

lokalny-targ-londyn-shepherds-bush-market-06

Pistacje i ulubione orzeszki Jarka – red peanuts i pink peanuts.

orzeszki-czerwone-rozowe-londyn-shepherds-bush-market-09

Coś dla pań. ….

henna-neem-kalpi-tone-indyjskie-kosmetyki-londyn-shepherds-bush-market-
Co zjeść na targowisku? W Shepherd`s Bush Market jest kilka budek street food i jeśli nie odraża was widok w jakich warunkach przyrządza się jedzenie możecie zjeść falafel (Mr Falafel), kebaby i inne specjały kuchni arabskiej, karaibskiej i afrykańskiej. Po drugiej stronie torowiska w trochę innych warunkach znajdziecie bar Little Feast z burgerami.

londyn-shepherds-bush-market-co-zjesc
mieso-halal-londyn-shepherds-bush-market-05

Jak dojechać do Shepherd`s Bush Market

Targowisko Shepherd`s Bush Market znajduje się w zachodnim Londynie w Hammersmith, tuż przy centrum handlowym Westfield Shepherd`s Bush. Dojedziecie tu metrem linii Circle lub Hammersmith &City (do stacji Shepherds Bush Market lub Goldhawk Road). Inna pocja to stacja Shepherd1s Bush, na którą dojedziecie metrem linii Central lub Overground.

londyn-shepherds-bush-market-24
Adres: New Shepherds Bush Market, W12 7JA

Godziny otwarcia: Codziennie oprócz niedzieli, 6:00-18:00

 

Tagi: egzotyczne owoce, Hammersmith, jedzenie w Londynie, Londyn, owoce, Shepherd`s Bush, targowisko, warzywa, warzywa egzotyczne, zachodni Londyn
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Królewski Richmond Park

Nie wiem co nas podkusiło, ale do Richmond i do Richmond Parku przyszliśmy na piechotę z Chiswick… Tak poznaliśmy kolejną atrakcję w Londynie. Następne kilometry zrobiliśmy w samym parku, Isabella Plantation oraz w drodze powrotnej przez park do centrum Richmond. Dziś z…
Zakupy w Londynie Primark

Zakupy w Londynie – wyprzedaże w Primark

Pytacie nas o wyprzedaże w sieci sklepów Primark w Anglii. Poszliśmy zobaczyć, obniżki trwają już kilka dni. Ciekawe jak było pierwszego dnia? Nasza trasa to dział damski, dziecięcy i męski. Zobacz najnowszy wpis o zakupach w Londynie!  Primark- kolekcja lato…
Kampania Bobpoles - Bitwa o Anglię

Kampania #BobPoles i Bitwa o Anglię

20 czerwca przypada 75. rocznica ewakuacji polskich pilotów z Francji do Wielkiej Brytanii. Tego dnia Ambasada RP w Londynie opublikowała pierwszy z serii faktów o Polakach w Bitwie o Anglię. Każdemu wpisowi będzie towarzyszyło unikalne zdjęcie archiwalne. Nowe informacje będą…
Hot pot w Pekinie
Duolinki #2