Wyróżnienie w konkursie fotografii mobilnej Go2Warsaw

Brak komentarzy

Miły początek roku i wyróżnienie w konkursie fotografii mobilnej – Insta Przewodnik po Warszawie. Organizator konkursu to Go2Warsaw czyli  Stołeczna Organizacja Turystyczna. Go2warsaw szukał wyjątkowych miejsc w stolicy, które zdobędą popularność na Instagramie. Moje zdjęcie z ulicy Mostowej w Warszawie otrzymało wyróżnienie. W konkursie wyróżniono 16 zdjęć a zwycięzca otrzymał nagrodę główną. Oto zgłoszone i wyróżnione zdjęcie zrobione telefonem.

zdjęcia robione telefonem warszawa go2warsaw
Ulica Mostowa w Warszawie. Zdjęcie zrobione telefonem marki iPhone.

Oto moje uzasadnienie dlaczego ulica Mostowa powinna się znaleźć w instagramowym przewodniku po Warszawie.

Moim zdaniem najpiękniejsza ulica w Warszawie, przynajmniej w tej części miasta. Brukowana ulica niemal spod brzegu Wisły biegnie pod górę do Kościoła pw. Ducha Świętego. Ulica Mostowa otoczona kolorowymi kamienicami. Również filmowcy ją sobie upodobali.

Cieszę się, że to zdjęcie spodobało się jurorom konkursu. Wysłałem jeszcze dwa zdjęcia z ulicy Mostowej. Swoją drogą nie wiem czy wiecie, ale ulica Mostowa w zasadzie rozdziela Stare Miasto od Nowego Miasta.

najlepsze miejsca w Warszawie na zdjęcia
Ulica Mostowa i na końcu Kościoł pw. Ducha Świętego
ulica mostowa widok na Stare Miasto w Warszawie
Rowerzysta na ulicy Mostowej, w tle mury i kamienice Starego Miasta

Zasady konkursu fotograficznego

Konkurs polegał na wysłaniu lub oznaczeniu zdjęcia i zaproponowania swojej swojej miejscówki do Insta Przewodnika po Warszawie. Zwycięzca konkursu fotograficznego mógł wygrać nagrodą w postaci dwudniowego pobytu w 5-gwiazdkowym Hotelu Bristol dla 2 osób! Zasady konkursu:

 • wstaw na swój profil zdjęcie pokazujące miejscówkę, np. park, skwer, restaurację. Może być to zdjęcie samego miejsca bądź Ciebie w tym miejscu. Zdjęcie miejscówki możesz również wysłać przez wiadomość prywatną do profilu @go2warsaw.
 • dodaj #InstaPrzewodnikpoWarszawie oraz oznacz @Go2Warsaw
 • napisz krótko, co to za spot i dlaczego go polecasz.

Więcej informacji o konkursie na profilu @Go2Warsaw w wyróżnionym story oraz w zakładce Katalog Przewodnik Insta Friendly Warswaw. Zgłoszone zdjęcia można zobaczyć na Instagramie pod hashtagiem #instaprzewodnikpowarszawie.

 

Wyświetl ten przewodnik na Instagramie

 

Przewodnik udostępniony przez użytkownika Go2Warsaw (@go2warsaw)

Najlepsze zdjęcia konkursu

Do konkursu zgłoszono wiele pięknych zdjęć miejsc w Warszawie, które nie zawsze są oczywiste i znane turystom. Wśród wyróżnionych znaleźli się tacy instagramowi fotografowie jak @zyciepopracy, @shandy.foodie, @kociedanaslubach, @aleksandramatras czy @agnieszkazysk.

W konkursie wygrało zdjęcie autorki @dudusiove pokazując Park Szczęśliwicki. Największe zaskoczenie i nowe miejsce do odwiedzenia w Warszawie to dach i taras widokowy Instytutu Awangardy Studio Edwarda Krasińskiego. Inne ciekawe miejsca dodane do mojej listy zwiedzania to

 • Most Gdański
 • Cafe Mozaika
 • Osiedle Przyjaźń na Bemowie
 • Lodziarnia Lukullus w St. Tropez
 • Klasztor Kamedułów na Bielanach
 • Kino Iluzjon
 • Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim
 • Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier
 • Paloma Inn

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Rynkowska (@evocentryzm)

Przeczytaj też artykuł o konkursach fotograficznych do których warto wysłać zdjęcia zrobione telefonem. Artykuł na stronie igerspoland.pl

Więcej o Stołecznym Biurze Turystyki

Stołeczne Biuro Turystyki (SBT) to jednostka organizacyjna Urzędu m.st. Warszawy odpowiedzialną za promocję polskiej stolicy Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej w Polsce i za granicami kraju. Dodatkowo SBT prowadzi działania, które budują markę turystyczną destynacji. Dodatkowo biuro prowadzi kompleksową informację turystyczną dotyczącą Warszawy w celu zwiększenia ruchu turystycznego i tworzenia miejsc pracy w branży turystycznej.

Czy chcecie zobaczyć więcej zdjęć z Warszawy? Mam przygotowane zdjęcia z również nietypowych miejsc polskiej stolicy. Napiszę Wam o tym w osobnym artykule.

Tagi: , , ,

Na blogu przeczytasz również o

kibice piłkarscy w Warszawie

Mecz Euro 2012 Polska – Czechy w Strefie Kibica w Warszawie

Rekordowa frekwencja w Strefie Kibica podczas meczu Euro2012 Polska – Czechy w Warszawie. W sobotę, 16 czerwca, stołeczne miasteczko kibiców przeżywało prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą meczu reprezentacji Polski przeciwko Czechom. Przez plac Defilad przez cały dzień przewinęło się 165 tysięcy…

Warszawski Antykwariat Atticus

To nie jest zwykły antykwariat. Tu znaleźć można między innymi: stare fotografie i pocztówki, mapy i widoki miast, ryciny, dawne papiery wartościowe, starodruki, dokumenty, obrazy. To miejsce, w którym trafić można na ciekawe, unikalne tytuły, prawdziwe perełki literatury. Antykwariat Atticus…
Polacy na emigracji blogi

Nasz 2014 na zdjęciach – podsumowanie roku

Wszyscy piszą podsumowania roku 2014 i plany na 2015. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na napisanie podsumowania, ale jak zobaczyliśmy Mój 2014 na zdjęciach bardzo nam taka forma się spododała. Zainspirowani blogiem Aliny DesignYourLife  przedstawiamy Wam Nasz 2014 na zdjęciach. Był…
Szkolenie online z Instagrama fotografii mobilnej
Pierwszy instameet mobilnych fotografów Igers w Gdańsku