Phil Gonzalez po raz pierwszy w Polsce

Brak komentarzy

Marzenia się spełniają. Phil Gonzalez, założyciel Instagramers, przyjechał po raz pierwszy do Polski. Gdy zakładałem IgersGdansk w 2011 roku kontaktowałem się z Philem i opowiadałem mu o Gdańsku. Wtedy byliśmy pierwszą społecznością fanów Instagrama i fotografii mobilnej, dziś w Polsce jest ponad 20 grup instagramers. Polecam najnowszy rankig Instagrama w Polsce – społeczności Igers 2016.

Od początku działalności marzyłem, żeby Phil odwiedził mój ukochany Gdańsk i Polskę. W końcu w Gdańsku wszystko się zaczęło i nie mam tu na myśli tylko II Wojny Światowej i Solidaności. Tutaj zaczęła się moja i nasza wielka przygoda z Instagramem i społecznością Instagramers. Phil prawie przyjachał dwa lata temu na Blog Forum Gdańsk, ale jest niezwykle zajętym człowiekiem. Poza pracą zawodową odwiedza też inne społeczności Instagramers na świecie. Jako, że jest ich już ponad 400 terminy z Philem trzeba ustalać z przynajmniej półrocznym wyprzedzeniem. Udało się w tym roku i wspólnie z Karoliną z Personal PR zorganizowaliśmy przyjazd Phila na Social Media Convent 2016.

phil-gonzalez-instagram-igers-gdansk-poland

Phil we wtorek był w Miami, w środę w Madrycie, a w czwartek jego samolot lądował w Gdańsku. Zdążył na Social Media Convent party w Starym Menażu we Wrzeszczu, a w piątek miał swój dzień na konferencji w Europejskim Centrum Solidarności. Najpierw wykład Instagram – the social photography revolution, a później warsztaty Instagram basic tips for Community management staff. Specjalnie dla Was nagrałem niemal całe wystąpienie Phila na Social Media Convent.

Na prywatnym profilu na Instagramie Phil Gonzalez ma ponad 270 tys. followersów. Z wykładu dowiecie się między innymi dlaczego Instagram skasował mu profil @Instagramers. Dziś profil nazywa się @Igers i ma 63 tys. followersów.

Dotychczas znałem Phila tylko z internetu i korespondencji emailowej. A jaki jest na żywo? To super gość, otwarty, wesoły i dzielący się doświadczeniem i wiedzą. Mam nadzieję, że kiedyś go poznacie.

 

To było moje trzecie Social Media Convent i za każdym razem tak się składało, że konferencja była dla mnie związana z Instagramem. Pamiętam pierwszą edycję konferencji w 2013 roku w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, gdzie występowałem w konkursie case study i IgersGdansk otrzymało wyróżnienie Social Media Superstar. W 2015 w ECS była prezentowana nasza instagramowa wystawa zdjęć Gdańsk in Squares.

W tym roku przyznaję się nie byłem na wielu wykładach, bo opiekowałem się Philem. Byłem na prezentacji Kamila Bolka z LifeTube, który opowiadał o aplikacji IndaHash, która pozwala angażować instagramowych influencerów do kampanii marek. Z ciekawości założyłem konto na IndaHash i spróbuję opublikować fotkę w najbliższej kampanii. Fajnie było spotkać znajomych w kuluarach ECSu. Szkoda, że nie miałem więcej czasu, aby z Wami porozmawiać.

Phil koniecznie chciał obejrzeć wystawę w ECSie i opowiadałem mu o Solidarności i Lechu Wałęsie. On pamięta te czasy gdy był małym chłopcem i ogłądał relacje z Polski w telewizji. Był pod wrażeniem multimedialnej wystawy i zgromadzonych pamiątek po Solidarności. Widziałem, że wizyta tu była dla niego bardzo emocjonalnym przeżyciem.


Po konferencji razem z Philem i Glorią z Brand24 i IgersKrakow pojechaliśmy do Sopotu na Monciak i Molo. Tu Phil mógł spróbować słynnych polskich pierogów i piwa. Mieliśmy dużo zabawy i negocjacji przy wstawianiu fotki z Sopotu na Instagram Phila. Phil chciał wstawić zdjęcie Mola i napisać nice evening in Gdansk, no więc musieliśmy mu wytłumaczyć co oznacza termin Trójmiasto 😉 Finalny podpis zobaczcie poniżej.

Still here ? A very special day today ✨ #Gdansk ✨ and sunset in #Sopot #igerspoland

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika philgonzalez (@philgonzalez)

Kolejny dzień Phila w Polsce zapowiadał się niemniej ekscytująco. W sobotę jako IgersGdansk organizowaliśmy w Gdańsku WWIM13, czyli Worldwide Instameet, na którym Phil Gonzalez oraz Gloria z IgersKrakow i Ania z IgersLublin byli honorowymi gośćmi. O tym Instameecie przeczytacie w osobnym wpisie www.duolook.pl/phil-gonzalez-w-gdansku-na-wwim13.

Pamiętajcie, jeśli ktoś będzie się wybierał do Madrytu koniecznie spotkajcie się z Philem i odwiedzcie Instagramers Gallery.

Tagi: Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk, igersgdansk, igerspoland, Instagram, Instagramers, konferencja, Phil Gonzalez, Polska,
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Igers Instagramers w Polsce logo

Instagramers w Polsce

Instagramersi, inaczej Igersi, to narodowe, regionalne lub lokalne społeczności fanów aplikacji Instagram. W ponad 80 krajach działa już około 300 takich nieformalnych grup. Członkowie społeczności stosują do oznaczenia swoich zdjęć określonego hashtaga, zazwyczaj #igers_nazwamiejsca. Twórcy i zarządzający społecznością (tzw. ManIger)…
Czwartek Social Media w Trójmieście

Pierwszy Social Media #czwrtk w Gdańsku

To pierwsze Czwartkowe Spotkania Social Media w Trójmieście. Organizacji tego spotkania podjęła się Ewa Stachowiak. Dziękuję za zaproszenie. Miałem ten zaszczyt być jedną z pierwszych osób, które mogły się podzielić swoją pasją i case study związanym z Social Media w Gdańsku.  mnie…
Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Nieznana atrakcja Gdańska

Przyleciałem do Gdańska na kilka dni. Specjalnie nie planowałem zwiedzania, bo miałem załatwienia dużo spraw zawodowo – prywatnych. Jednak przechodząc obok Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie i nowego budynku Wydziału Biologii poszedłem ponownie do nowej i mało znanej atrakcji turystycznej Gdańska.…
Moherowe Klify – największa atrakcja Irlandii
Najlepsze widoki Londynu za darmo