Fiesta w Gdańsku – Muchas gracias! Grazzie mille!

Brak komentarzy

Gdańsk ma to szczęście, że podczas mistrzostw EURO 2012 gości drużyny z grupy C. Pierwszy mecz na słynnym bursztynowym stadionie został już rozegrany. Wynik nie był porywający, Hiszpania z Włochami zremisowała.

Euro 2012 to wielkie wydarzenie, takiego przez kilkadziesiąt lat w Polsce nie będzie. A może się mylimy … Wielu marudzi, że tłok, że wydane pieniądze, że zarobku nie będzie. Bez względu na te narzekania, wielka impreza i tak się toczy. Trwa też wielki sprawdzian dla Polski i Polaków. Bo mistrzostwa to okazja do zmienienia wizerunku naszej ojczyzny. Obrazu kraju kojarzonego z komuną, wozem drabiniastym, szarością i smutkiem. Niech obcokrajowcy dowiedzą się, jacy fajni z nas ludzie i jaki piękny to kraj. W tyma czasie są też prowadzone oficjalne kampanie promocyjne Polski. Zobacz stronę Polskiej Organizacji Turystycznej.

A my dziękujemy za wspaniałą atmosferę wprowadzoną przez kibiców z Włoch i Hiszpanii.  Świętujmy  dalej razem… Muchas gracias! Grazzie mille! Zobaczcie jak Włosi i Hiszpanie bawią się w Gdańsku.

Zobaczcie też

Włosi Gdańsk. Fiesta na ulicach Gdańska

Tagi: Euro 2012, Fan Zone, Gdańsk, Hiszpania, Pomorskie, Włochy
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Jak jeździć w Barcelonie?

Podróżując do Barcelony samolotem, już na lotnisku warto kupić bilet na transport publiczny. Podobnie jak w innych europejskich miastach, bilety są zintegrowane na wszystkie środki miejskiego transportu. To co trzeba wiedzieć na początku, to ile i w jakim czasie planujemy…

Ostatnie godziny w Barcelonie

Za chwilę wracamy do Polski. Ostatni spacer po Barcelonie i ostatni cel podczas zwiedzania stolicy Katalonii. Stadion Camp Nou to obowiązkowy (przynajmniej dla mnie) punkt wycieczki do Barcelony. Duma Katalonii, Więcej niż klub (Mes que un club), najbardziej rozpoznawalny klub…
Facebook Lubię to! Historia i kilka faktów
Facebookowa geolokalizacja czyli Facebook Places (Miejsca)