MICE linki #7 wiadomości z czerwca 2021

Brak komentarzy

Światowy Dzień Targów

2 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Targów. Czy brakuje Wam uśmiechniętych twarzy na targach, spotkań i wymiany wiedzy i doświadczeń? Hasztag Światowego Dnia Targów to #GED2021. W ten dzień między innymi iglica budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich zapaliła się na zielono sygnalizując gotowość do organizacji targów i wystaw.

The European Meetings & Events Conference – EMEC 2021

15 czerwca 2021 konferencja EMEC. W tym roku MPI Meeting Professionals International współpracował z Światową Konferencją Edukacyjną. Każdego roku profesjonaliści ze świata spotkań i wydarzeń z różnych części Europy gromadzą się, aby uczyć się, wymieniać doświadczeniami i prowadzić interesy. Niestety w tym roku wydarzenie odbyło się w formule  online.

Jesteśmy pełnym pasji członkiem i europejskim członkiem zarządu Meeting Professionals International i głęboko wierzymy, że edukacja jest kluczem do postępu w naszej branży. I wspierać się nawzajem w tych trudnych czasach.

Kampania #1001EventProfs

Możesz mieć szansę na pojawienie się nadchodzącym podcaście Moments That Matter, przekazując darowizny na rzecz Global Events Collective i dzieląc się z nami swoją historią organizatora wydarzeń. To nowa inicjatywa Global Events Collective.

Szukamy #1001eventprofs, które przekażą tylko 10 dolarów każdy, aby pomóc nam osiągnąć nasz pierwszy cel zbiórki 10,010 dolarów do końca czerwca, na naszej drodze do stworzenia filmu dokumentalnego Moments That Matter.

#1001eventprofs Global Events Collective

Jak można dołączyć do #1001eventprofs

 • Kliknij w link i przekaż swoją darowiznę na stroniekhttps://hubs.la/H0PjQvJ0
 • Można wpłacić darowiznę 10 USD (lub więcej!)
 • Naciśnij + dodaj wiadomość, aby podzielić się swoją historią
 • Wpisz i promuj w social media #1001eventprofs

EURO 2020 (2021)

Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2021. UEFA świętuje 60. rocznicę turnieju i tego powodu zaplanowano turniej w nowej, objazdowej formule.. Nawet jeśli nie jesteście fanami piłki nożnej to warto przyglądać się co będzie się działo na stadionach w Europie. 11 miast-gospodarzy przyjmie fanów z powrotem na wybrane stadiony. Liczba fanów na stadionach zostanie ograniczona, ale i tak to ogromne wydarzenie sportowe, marketingowe i logistyczne.

Reprezentacja Polski zagra swoje mecze z Hiszpanią, Słowacją i Szwecją. Liczmy na świetny występ naszej drużyny jak w 2016 roku.

Confex London 2021 – zmiana daty

Organizator International Confex, Mash Media, potwierdził, że wydarzenie zostało przełożone na początek września, gdzie odbędzie się w ExCeL London. International Confex miał się odbyć w dniach 22-23 czerwca, ale biorąc pod uwagę wzrost liczby przypadków Covid-19, bezpieczeństwo i zaufanie odwiedzających, wystawców i personelu organizatorzy postanowili (po raz drugi) zmienić datę targów.

targi Confex w Londynie

Mash Media potwierdził, że International Confex, odbędzie się na 1-2 września 2021 roku ExCel we wschodnim Londynie. #SeeYouAtConfex

Sustainable Gastronomy Day

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosił 18 czerwca Dniem Zrównoważonej Gastronomii (Sustainable Gastronomy Day). Co to oznacza dla nas organizatorów wydarzeń oraz uczestników spotkań i eventów? Jaki są zasady zrównoważonego rozwoju i gastronomii? Wszystkie te 3 zasady obowiązują w pracy organizatorów wydarzeń i , gdy zajmujemy się cateringiem.

 1. Zrównoważony rozwój
 2. Różnorodność kulturowa
 3. Sztukę jedzenia

Warto zadawać te pytania i weź pod uwagę te kwestie podczas planowania i organizacji wydarzeń.

 • skąd pochodzą składniki
 • jak żywność jest uprawiana, przetwarzana i transportowana
 • zasugeruj posiłki wegetariańskie/wegańskie zamiast mięsa
 • oceń restrykcje oraz preferencje dotyczące gastronomii wyznawców różnych religii oraz weź pod uwagę różnice międzykulturowe
 • pomóż lokalnemu rolnictwu i zwalczaj ubóstwo

Tyle możemy zrobić wybierając catering! Zachęcam do obejrzenia wideo What is sustainable gastromomy (gastronomia i zrównoważony rozwój)

Social Audio nowości od Facebooka i Spotify

Social Audio w natarciu. Kolejne platformy i media społecznościowe ogłaszają swoje pomysły. Tym razem Spotify chce uruchomić Greenrom a Facebook opcję – Live Audio Messenger Rooms. Napiszcie z jakich platform już korzystaliście

 1. Clubhouse
 2. Twitter Spaces
 3. Live Audio Messenger Rooms by Facebook
 4. Greenroom by Spotify

 

IBTM Wired

Po raz pierwszy Reed Exhibitions do portfolio wydarzeń IBTM dołączył  4-dniowe wydarzenie wirtualne w 2021 r. IBTM Wired to wirtualne targi i networking w branży MICE. Bierze w nich udział firmy i instytucje z całego świata. Podczas wirtualnych spotkań można porozmawiać z  dostawcami branży MICE (suppliers), destynacjami MICE, sieciami hotelowymi oraz wziąć udział w spotkania z Hosted Buyers.

Pierwszy dzień był poświęcony przedstawicielom Azji i Pacyfiku, obydwie  Ameryki w dniu drugim. Dzień trzeci IBTM Wired to Bliski Wschód i Afryka a ostatni dzień dedykowany jest branży MICE z Europy. Szczegóły na stronie IBTM Wired.

Wroclaw the MICE Place

Wrocław nie jest ani Wenecją Północy, Małym Berlinem, Pragą czy Londynem, jest po prostu sobą. Jedynym takim miejscem na świecie. Miastem z burzliwą i bogatą historią, miastem z dumnymi mieszkańcami i prężnie rozwijającymi się biznesami, ośrodkiem kultury i nauki. Miejscem spotkań i międzynarodowych konferencji i kongresów. Miastem, które nie jest po prostu przystankiem dla turystów, ale celem podróży. Niech inne miasta porównują się do stolicy Dolnego Śląska. Wrocław the MICE Place, po prostu Miasto Wrocław!

Przeczytaj moją relację z press tripu zorganizowanego przez Wrocław Convention Bureau.

Spain Brings You Food for Thought

W maju oraz w czerwcu miałem okazję współpracować ze SPAIN Convention Bureau oraz kilkunastoma destynacjami MICE w Hiszpanii. Organizowaliśmy warsztaty meeting design oraz networking przedstawicieli hiszpańskich convention bureaux z buyersami reprezentującymi stowarzyszenia, które mają swoje siedziby w Brukseli i Belgii. Więcej o evencie na stronie Spain Brings You Food for Thought.

MICE meetings incentives conferences events

Tagi: , ,

Na blogu przeczytasz również o

MP Impact Awards

Finaliści MP Impact Awards 2023 ogłoszeni przez meetingplanner.pl

Znamy dwunastu finalistów w konkursie  MP Impact Awards. Nominacje wyróżniają inicjatywy, kampanie oraz wydarzenia, które mają znaczący wpływ na branżę spotkań i wydarzeń w Polsce i poza jego granicami. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: kampania, wydarzenie, inicjatywa oraz MICE…

Pierwsza rocznica pracy w Word of MICE

W październiku minął rok pracy dla holenderskiej firmy Word of MICE, którą stworzyła Mariska Kesteloo. Zostałem mile zaskoczony, bo to Mariska mi przypomniała o tej rocznicy przygotowując niespodziankę dla mnie i Alicji. To niesamowity czas w moim życiu. Niestety przez…

Targi IBTM World 2020 w Barcelonie wirtualnie

Ten rok pod wieloma względami jest wyjątkowy. Sami to wiecie i doświadczacie. Szczególnie nasza branża MICE, ważna część turystyki i gospodarki, jest na skraju przetrwania. Mam nadzieję, że pomimo wszystkich podejmowanych decyzji lub zaniechanych działań przetrwamy ten trudny czas. Jak…
Jak zmienił się Wrocław
Lista Eventex 100 najbardziej wpływowych osób w branży MICE