Weryfikacja kont i czyszczenie Instagrama

2 Komentarze

Z jednej strony Instagram chwali się, że serwis używa aktywnie 300 mln użytkowników. Z drugiej strony zaczął systematyczną akcję czyszczenia nieuczciwych profili. Informacja o tym przedsięwzięciu jest widoczna między innymi w aplikacji.

instagram-czyszczenie-usuwanie-profilu-konta-weryfikacja
Zmiana w liczbie obesrwujących. Instagram czyści konta w serwisie.

Jestem ciekaw, ile nam followersów nam ubędzie. Nie kupowałem nigdy fanów. Marcin Walencik podzielił się ciekawym linkiem do strony 64pix.com, na której można zobaczyć, które profile straciły najwięcej fanów ilościowo i procentowo.

czyszczenie-instagram-straty-folowers-usuwanie-konta
Największe spadki followersów na Instagramie. 64.pix.com

Profil Instagram stracił najwięcej ze wszytkich analizowanych kont. Ponad 18 mln obserwujących, 1/3 swoich followersów. Średnio profile na Instagramie tracą około 7-8% obserwujących. Jak to wygląda w Waszym przypadku?

 

InstaCwaniacy

Przy okazji akcji pojawiają się „ciekawe” inicjatywy. Polske konto @weryfikacjakont (celowo nie podaję linku). Oczywiście właściciel tego konta podszywając się pod markę Instagram próbuje zbudować jakąś społeczność wykorzystując aktualną sytuację.

falszywe-konto-na-instagramie-weryfikacja-kont
@weryfikacjakont to fałszywe konto na Instagramie.

 

„UWAGA ️Jeżeli polajkowaliśmy Twoje zdjęcie, lub zaobserwowaliśmy Cię to oznacza ze jesteś w grupie kont które prawdopodobnie mogą zostać usunięte. Więc zaobserwuj nas aby upewnić się że tak się nie stanie. Dodatkowo skomentuj #weryfikacjakont aby rozpoznać Twoje konto. Dziękujemy, załoga Instagram’a.”

weryfikacja-kont-instagram
@weryfikacjakont to fałszywe konto na Instagramie.

Wiele osób z grupy InstagramPl na Facebooku zgłosiło ten profil jako oszustwo, ale niestety ciągle istnieje na Instagramie. Nie dajcie się oszukać.


Niewinne ofiary

W przypadku takiej operacji zdażają się sytuacje, gdy kasowane są konta osób niewinnych. Jednym z powodów może być wykorzystanie domeny w nazwie profilu. Punkt 12 regulaminu Instagrama mówi wyraźnie:

Niedozwolone jest używanie nazw domen lub adresów URL witryn w nazwie użytkownika, chyba że uzyskano na to wcześniej pisemną zgodę serwisu Instagram.

Tak więc jeśli w nazwie waszego profilu pojawia się .com, .pl, .com.pl jesteście potencjalnie zagrożeni usunięciem konta. Zmieńcie nazwę jak najszybciej. No chyba, że macie pisemną zgodę Instagrama.

W grudniu znany bloger na Instagramie zaprezentował nowe logo, nową nazwę. Hunt, Jason Hunt – zwany wcześniej jako Kominek czy Tomek Tomczyk. Premiera jego nowego bloga 31 grudnia. Jest potencjalny problem. Jego profil na Instagramie nazwywa się JamesHunt.pl

jameshuntpl-instagram-kominek-tomek-tomczyk-skasowane-konto
Zrzut profilu JamesHunt.pl na Instagramie

Może zdażyć się tak, że 1 stycznia 2015 r. Jason Hunt obudzi się bez profilu na Instagramie. Są też inne przykłady blogerów w ten sposób promujących adresy internetowe swoich blogów. Uważajcie. Czasami warto czytać regulamin Instagrama …

 

Kopia zapasowa zdjęć z Instagrama

Polecam co pewien czas wykonanie kopii zapasowej profilu z Instagrama. Nie musicie mi mówić jak cenne są to zdjęcia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że skasowano mi konto na Instagramie i tracę wszystkie zdjęcia z czterech lat!  Róbcie backup waszego Instagrama. Można do tego wykorzystać takie narzędzia jak Frostbox, SocialSafe czy 4k Stogram.

back-up-instagram-kopia-zapasowa-zdjec-z-instagrama-zgrac
Kopia zapasowa zdjęć z profilu na Instagramie – Frostbox.com

 

Przyszłość zapowiada się świetnie

Pomimo przypadkowych ofiar na tej całej operacji Instagram może tylko zyskać. Usunięcie spamowych kont ucieszy użytkowników i reklamodawców. Instagram prześcignął Twittera w liczbie użytkowników aktywnie korzystających z serwisu w ciągu miesiąca – 300 mln w porównaniu z 284 mln.

Dodatkowo Instagram zapowiedział weryfikowanie kont. Twitter posiada system weryfikacji już od jakiegoś czasu. Na Instagramie osoby publiczne, artyści, celebryci, marki będą miały niebieskie oznaczenie informujące, że jest to profil oficjalny i zweryfikowany. Oczywiście wiąże się to także z kasowaniem fałszywych kont marek i gwiazd.

kimkardashian-Instagram-zweryfikowane-konto-celebrytka-profil-instagramowy
Kim Kardashian na Instagramie. Przykład zweryfikowanego profilu osoby publicznej.

Więcej na temat weryfikowania oficjalnych kont przeczytacie w regulaminie Instagrama – oznaczenie potwierdzające weryfikację 0

Nadchodzący Nowy Rok zapowiada się dla Instagrama bardzo korzystnie. Kilka ostatnich statystyk z grudnia 2014.

  • W porównaniu z marcem 2014 r. przybyło 100 mln nowych użytkowników.
  • Ponad 70% użytkowników pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych.
  • Opublikowano 30 miliardów zdjęć na Instagramie (marzec 2014 – 20 mld).
  • Codziennie  publikowane jest 70 milionów zdjęć.
  • Posty na Instagramie są polubiane 2,5 miliarda razy w ciągu dnia.

Czy w Polsce rok 2015 będzie rokiem Instagramera?

Tagi: fotografia mobilna, Instagram, Polska, statystyki
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Pierwszy raz na targach WTM w Londynie

Dziś byliśmy pierwszy raz na targach turystycznych WTM, czyli World Travel Market w Londynie. To jedno z największych wydarzeń branży tustycznej na świecie. Zostały otwarte 1980 r. w centrum targowym Olympia w Kensington. W 2002 roku zostały przeniesione do centrum…
influencers live wroclaw konferencja online influencer marketing

Influencers LIVE Wrocław 2020 – pech czy szczęście?

W ostatnim czasie cały świat zetknął się z zamieszaniem związanym z pandemią, ale moje życie nie tylko wirus wywrócił do góry nogami. Od trzech lat zmagamy z poważnymi problemami zdrowotnymi mojej Żony. W tym całym zamieszaniu staram się jednak znaleźć…

Top 5 Social Media na #TdF2014 w Londynie

Pamiętam jak graliśmy z kolegami w kapsle, na których były malowane koszulki z nazwiskami kolarzy. Dziś dzięki technologii, zabawy podczas największego na świecie wyścigu kolarskiego Tour de France w Londynie,wyglądają zupełnie inaczej. Oto moje TOP 5 przykładów akcji Social Media na #TdF2014…
Christmas Jumper Day
Godzina z Danem Rubinem