World Travel Market w Londynie po raz drugi

1 Komentarz

To był prawdziwy maraton. W niedzielę po godz. 22 wróciłem liniami Finnair do Londynu z Pekinu, a w poniedziałek rano byłem  już na targach World Travel Market 2015 w ExCeL London.

targi-wtm15-world-travel-market-londyn

Tym razem moja wizyta na WTM miala charakter zawodowy. Codziennie umówionych kilkanaście spotkań plus niezaplanowane i jak policzyla mi aplikacja codziennie 15 km, które pokonywałem między stoiskami. Spotkałem wielu znajomych, poznałem nowych fascynujacych ludzi i biznesowo zaliczam WTM15 do udanych.

indie-incredible-india-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

tajlandia-thai-airlines-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Lubię te targi za to, że mogę zobaczyć cały świat  w jednym miejscu. Kolorowe stoiska, jedzenie, muzyka i bogaty program konferencji i seminariów. Nic dziwnego, że wychodziłem rano, a wracałem późno wieczorem, ale przyznam, że ogólnie  lubię chodzić na targi.

oman-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

costa-rica-wtm15-world-travel-market-londyn

boliwia-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Dzięki wizycie na WTM w Londynie mam wiele nowych inspiracji, przesleń i marzeń o nowych destynacjach. W porównaniu z poprzednimi latami, ku uciesze Alicji, przestalem zbierać setki katalogów, broszur i przewodników (musielibyśmy mieć większe mieszkanie). W tym roku przyniosłem do domu tylko program targów i WTM Global Trends Report.

gwatemala-wtm15-world-travel-market-londyn

thai-airlines-tajlandia-wtm15-world-travel-market-londyn

Ciągle zastanawiam się nad efektywnością biznesową targów z perspektywy wystawcy. Myślę, że jeśli nie masz sprecyzowanego produktu, operatorów, którzy to sprzedają  i są z toba na targach, umówionych spotkań, atrakcyjnego programu na stoisku, wydarzeń okołotargowych, aktywności w Social Media, to lepiej nie wydawaj na to pieniędzy. Jakie jest wasze zdanie?

#iamatwtm-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

korea-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Numer jeden tegorocznych stoisk na World Travel Market dla mnie to region Kerala w Indiach, najlepsza muzyka Meksyk oraz najlepsza czekolada w Ekwadorze a kawa na stoisku Brazylii, na którym spędziłem dużo czasu w związku z naszymi planami.

kerala-stoisko-wtm15-world-travel-market-londyn

mexico-meksyk-wtm15-world-travel-market-londyn

brazylia-wtm15-world-travel-market-londyn

Zawsze lubię odwiedzić polskie stoisko w Londynie, spotkać znajomych i poznać nowe osoby.

polskie-stoisko-wtm15-world-travel-market-londyn

Wiecie, że z Alicją uwielbiamy Polskę Wschodnią, w której zakochaliśmy się podczas naszych wojaży, dlatego to zdjecie nie powinno was dziwić 😉

lublin-lubelskie-targi-turystyczne-wtm15-world-travel-market-londyn

Znalazlem też chwilkę na WTM Bloggers’ Speed Networking i krótkie spotkanie ze znajomymi. Czy wiecie, że Kash z  BudgetTraveller znów chce przyjechac do Polski. Kilku blogerów i blogerek bylo juz w Polsce (np. Julia z CleverDever z Los Angeles ma polskie korzenie i byla w Bialowieży, Warszawie i Krakowie), wielu ma w planach odwiedziny naszego ojczystego kraju. Monika z bloga Mumonthebrink.com przeprowadza sie z rodziną z Oxfordu do Uppsali i namawiam ja na wizytę w Trójmiescie.

kash-wtm-blogging-blogerzy-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Dla przypomnienia kilka statystyk Social Media.

social-media-turystyka-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

I jeszcze wspomnę o dodatkowej przyjemności, 3-4 listopada nie działaly kolejki DLR, w zwiazku z tym przejazd Emirates Air Line byl dostępny za darmo. Wiele osób, nawet mieszkających w Londynie, miało okazję zobaczyć Londyn z góry. Jak dla mnie, strajk DLR mógłby być co roku.

Przejażdżka kolejką Emirates to niewątpliwie duża atrakcja dla wszystkich odwiedzających targi ExCeL.

mapa-wtm15-world-travel-market-londyn

Te cztery dni na World Travel Market w Londynie i wyprawa do Chin wyczerpały mnie strasznie. Śmieszne, we wtorek po targach wracając metrem do domu nawet zasnąłęm i obudziłem się dwie stacje za daleko. Przyznam się – dawno tak nie czekałem na wolny weekend!

zmeczony-targi-turystyczne-wtm15-world-travel-market-londyn

Nareszcie weekend, czas relaksu, pisania bloga i planowania kolejnych wypraw. Do zobaczenia za rok na WTM16. I Need Spain! Wkrótce 🙂 Tym razem lecimy razem z Alicją, myślę o jakieś super niespodziance, no i wreszczie będziemy mogli spędzić trochę czasu w jej wymarzonym kraju.

i-need-spain-hiszpania-targi-turystyczne-wtm15-world-travel-market-londyn

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Na wybory z psami czy wolno

Wybory parlamentarne z psami przed lokalami wyborczymi

Brytyjczycy nie przestają nas zaskakiwać. Przyjeżdżając trzy lata temu do Wielkiej Brytanii nie oczekiwaliśmy takich zawirowań politycznych. W 2016 zaczęła się kampania pro unijna i zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ze słynnymi 350 milionami funtów na NHS Nigela…

Kwiaty i kartki w POSKu w Londynie

Kwiaty i kartki przynoszone przez mieszkańców Londynu do POSKu w Hammersmith. Potępiają rasistowskie graffiti na polskim centrum kultury i wyrażają solidarność z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Graffiti pojawiło się w niedzielę rano na głównym wejściu do POSKu. Więcej o…
Śniadanie bufet w hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym Lubelskie

Hotelowe śniadanie – menu jej i jego

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, bo daje moc i nim rozpoczynamy dzień. My prawdziwą ucztę śniadaniową mamy podczas wyjazdów. Wszystko pięknie podane, pachnące, kolorowe i nie trzeba zmywać po jedzeniu! Uwielbiamy śniadania w hotelu. Zobacz nasze zdjęcia z hotelowych śniadań.…
Finnair do Chin pierwszy i ostatni raz
Port lotniczy w Pekinie czyli Beijing Capital International Airport