World Travel Market w Londynie po raz drugi

1 Komentarz

To był prawdziwy maraton. W niedzielę po godz. 22 wróciłem liniami Finnair do Londynu z Pekinu, a w poniedziałek rano byłem  już na targach World Travel Market 2015 w ExCeL London.

targi-wtm15-world-travel-market-londyn

Tym razem moja wizyta na WTM miala charakter zawodowy. Codziennie umówionych kilkanaście spotkań plus niezaplanowane i jak policzyla mi aplikacja codziennie 15 km, które pokonywałem między stoiskami. Spotkałem wielu znajomych, poznałem nowych fascynujacych ludzi i biznesowo zaliczam WTM15 do udanych.

indie-incredible-india-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

tajlandia-thai-airlines-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Lubię te targi za to, że mogę zobaczyć cały świat  w jednym miejscu. Kolorowe stoiska, jedzenie, muzyka i bogaty program konferencji i seminariów. Nic dziwnego, że wychodziłem rano, a wracałem późno wieczorem, ale przyznam, że ogólnie  lubię chodzić na targi.

oman-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

costa-rica-wtm15-world-travel-market-londyn

boliwia-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Dzięki wizycie na WTM w Londynie mam wiele nowych inspiracji, przesleń i marzeń o nowych destynacjach. W porównaniu z poprzednimi latami, ku uciesze Alicji, przestalem zbierać setki katalogów, broszur i przewodników (musielibyśmy mieć większe mieszkanie). W tym roku przyniosłem do domu tylko program targów i WTM Global Trends Report.

gwatemala-wtm15-world-travel-market-londyn

thai-airlines-tajlandia-wtm15-world-travel-market-londyn

Ciągle zastanawiam się nad efektywnością biznesową targów z perspektywy wystawcy. Myślę, że jeśli nie masz sprecyzowanego produktu, operatorów, którzy to sprzedają  i są z toba na targach, umówionych spotkań, atrakcyjnego programu na stoisku, wydarzeń okołotargowych, aktywności w Social Media, to lepiej nie wydawaj na to pieniędzy. Jakie jest wasze zdanie?

#iamatwtm-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

korea-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Numer jeden tegorocznych stoisk na World Travel Market dla mnie to region Kerala w Indiach, najlepsza muzyka Meksyk oraz najlepsza czekolada w Ekwadorze a kawa na stoisku Brazylii, na którym spędziłem dużo czasu w związku z naszymi planami.

kerala-stoisko-wtm15-world-travel-market-londyn

mexico-meksyk-wtm15-world-travel-market-londyn

brazylia-wtm15-world-travel-market-londyn

Zawsze lubię odwiedzić polskie stoisko w Londynie, spotkać znajomych i poznać nowe osoby.

polskie-stoisko-wtm15-world-travel-market-londyn

Wiecie, że z Alicją uwielbiamy Polskę Wschodnią, w której zakochaliśmy się podczas naszych wojaży, dlatego to zdjecie nie powinno was dziwić 😉

lublin-lubelskie-targi-turystyczne-wtm15-world-travel-market-londyn

Znalazlem też chwilkę na WTM Bloggers’ Speed Networking i krótkie spotkanie ze znajomymi. Czy wiecie, że Kash z  BudgetTraveller znów chce przyjechac do Polski. Kilku blogerów i blogerek bylo juz w Polsce (np. Julia z CleverDever z Los Angeles ma polskie korzenie i byla w Bialowieży, Warszawie i Krakowie), wielu ma w planach odwiedziny naszego ojczystego kraju. Monika z bloga Mumonthebrink.com przeprowadza sie z rodziną z Oxfordu do Uppsali i namawiam ja na wizytę w Trójmiescie.

kash-wtm-blogging-blogerzy-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

Dla przypomnienia kilka statystyk Social Media.

social-media-turystyka-wtm15-world-travel-market-londyn-targi-turystyczne

I jeszcze wspomnę o dodatkowej przyjemności, 3-4 listopada nie działaly kolejki DLR, w zwiazku z tym przejazd Emirates Air Line byl dostępny za darmo. Wiele osób, nawet mieszkających w Londynie, miało okazję zobaczyć Londyn z góry. Jak dla mnie, strajk DLR mógłby być co roku.

Przejażdżka kolejką Emirates to niewątpliwie duża atrakcja dla wszystkich odwiedzających targi ExCeL.

mapa-wtm15-world-travel-market-londyn

Te cztery dni na World Travel Market w Londynie i wyprawa do Chin wyczerpały mnie strasznie. Śmieszne, we wtorek po targach wracając metrem do domu nawet zasnąłęm i obudziłem się dwie stacje za daleko. Przyznam się – dawno tak nie czekałem na wolny weekend!

zmeczony-targi-turystyczne-wtm15-world-travel-market-londyn

Nareszcie weekend, czas relaksu, pisania bloga i planowania kolejnych wypraw. Do zobaczenia za rok na WTM16. I Need Spain! Wkrótce 🙂 Tym razem lecimy razem z Alicją, myślę o jakieś super niespodziance, no i wreszczie będziemy mogli spędzić trochę czasu w jej wymarzonym kraju.

i-need-spain-hiszpania-targi-turystyczne-wtm15-world-travel-market-londyn

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

dzielnice Londynu lista borough

Dzielnice w Londynie – boroughs i neighborhoods

Jakie są dzielnice w Londynie? Londyn podzielony jest na 32 gmin miejskich (ang. boroughs). 33. londyńską gminą jest City of London. Każde borough jest osobną jednostką administracyjną, która posiada swój ratusz, radę i budżet. 12 boroughs zaliczane jest do wewnętrznego Londynu (Inner…

Ostatnie godziny w Barcelonie

Za chwilę wracamy do Polski. Ostatni spacer po Barcelonie i ostatni cel podczas zwiedzania stolicy Katalonii. Stadion Camp Nou to obowiązkowy (przynajmniej dla mnie) punkt wycieczki do Barcelony. Duma Katalonii, Więcej niż klub (Mes que un club), najbardziej rozpoznawalny klub…

Duolinki #1

Podobnie jak wy ciągle znajdujemy nowe, ciekawe strony strony w internecie. Czytamy je, potrzebujemy przez chwilę porad, wiedzy i potem o nich zapominamy. Chcielibyśmy co jakiś czas podzielić się z wami ciekaamy rzeczami znalezionymi w sieci. Poznajcie DuoLinki, gdzie publikujemy nieregularnie…
Finnair do Chin pierwszy i ostatni raz
Port lotniczy w Pekinie czyli Beijing Capital International Airport
Menu