Uwaga! Geek w hotelu

Brak komentarzy

Trudniej być teraz hotelarzem. Bo przychodzi geek technologiczny, a hotelarz nie wie jak się zachować. Różne są reakcje. Jedni podejrzliwie obserwują, inni zakazują robienia zdjęć, a są pewni i tacy, dla których to, albo węsząca konkurencja, albo tajemniczy klient. Znamy ten ból z jednej i drugiej strony, to teraz mały przewodnik jak rozpoznać geeka w hotelu.

Po pierwsze: melduje się podwójnie

Geek lubi się meldować, ale nie tylko w hotelowej recepcji. Geek dobrze zna serwisy geolokalizacyjne i tu melduje się wirtualnie. W niektórych serwisach zdobywa za to punkty, odznaki lub tytuły.  Na przykład użytkownicy Foursquare zdobywają tytuł Mayora  za największą liczbę meldunków w danym miejscu. Wiele hoteli ma swojego majora, nawet o tym nic nie wiedząc. Przy meldunku wstawia się zdjęcia, komentarze i porady. Sprawdź Foursquare, bo może w twoim hotelu ktoś stworzył pokój perwersji? Tak się stało w hotelu Scandic w Gdańsku.

Hotel Scandic Gdańsk pokój perwersji na Foursquare. Geek w hotelu

Po drugie: zachowuje się jak agent

Chodzi ze sprzętem rozgląda się i filmuje, fotografuje i nagrywa. Istny agent! Zarejestrować może wszystko: hotelowe śniadanie, układ pokoju, akcje w barze. Robi rozpoznanie w łazience, na basenie i wokół budynku nagrywając na przykład dźwięki potoku. Ma do tego specjalne gadżety i metody. Działa szybko i sprawnie, umiejętnie posługując się nowymi technologiami.

Zobaczcie, co może zrobić w 6 sekund.  Dobry smatrfon i aplikacja Vine – stworzona do szybkich strzałów. 

Tu rozeznanie wykonane w pokoju.

Sześciosekundowe i zapętlone filmy Vine skracają i ułatwiają robotę. Nie trzeba biegać z dużą kamera, a potem montować wideo.

Geek działa mobilnie. Liczy się tu i teraz. Materiał musi być gotowy od razu. Do tego doskonale nadaje się Instagram. Jak sprawdzić działania geeka w hotelu? Zdjęcia i filmy odszukuje się po określonych hashtagach lub geolokalizacji.

Prawdziwy geek nie będzie nagrywał rozmowy innych gości. On słyszy więcej i zarejestruje coś, na co personel pewnie nie zwraca uwagi. Gdzie znaleźć ślady działalności geeka? Na przykład w  SoundCloud. A to nasze nagrania z hotelu Ferdynand Best Western w Rzeszowie (motyw muzyczny prezentacji w telewizji hotelowej, wpada w ucho) oraz EkoFarma Vitalis k. Elblaga (strumyk w pobliżu i odgłosy zwierząt na farmie).

Po trzecie: używa siatek i sieci

Gość- Geek ma gęstą sieć znajomych, skomplikowane siatki połączeń i nie waha się ich użyć. Nadaje na wielu kanałach, poszerzając zasięg rażenia. Sprawny wywiadowca śledzi jego kroki w sieci tropiąc:

  • Pinterest
  • Vine
  • Instagram
  • Foursquare
  • Google+
  • SoundCloud
  • Foodspoting
  • Flickr

oraz inne kanały, w zależności z jakiego kraju pochodzi agent szpiegujący w hotelach. No i geek bywa na Facebooku, ale to wiedzą nawet dzieci.

Tagi: Foursquare, hotel, HRS, Instagram, Media społecznościowe, śniadanie, Soundcloud, Vine

Na blogu przeczytasz również o

TOP aplikacje do mobilnej fotografii kulinarnej

„Jeśli już wstawiasz do internetu zdjęcie jedzenia, niech jest ładne”– taką rozmowę usłyszeliśmy w restauracji przy sąsiednim stoliku. I racja. My też robimy fotki jedzenia i wstawiamy na Instagram, jak to robić poprawnie i co wstawiają ludzie- czytajcie tutaj. Stwierdzamy, że mobilna fotografia…

Kwadratowy tydzień

Co za kwadratowy tydzień! Instagram zdominował ostatnie dni w Londynie i w Polsce. Zaczęło się w poprzednią niedzielę od instagramowego śniadania z @thepastamaster, czyli Christianem z @IgersLondon. Wspominaliśmy weekend Londyńczyków w Gdańsku. Jak już niektórzy wiedzą planujemy teraz wizytę grupy IgersGdansk w…
Jak zweryfikować konto na Twitterze

Weryfikacja konta na Twitterze

Już od pewnego Twitter znakuje zweryfikowane konta znanych osób czy marek. Jeśli przy przy nazwie zobaczycie niebieską ikonkę oznacza to, że jest to autentyczny profil artysty czy polityka. Twitter określa ten znaczek jako blue verified badge. Do tej pory uzyskanie weryfikacji…
Bocian w podróży
Dla moli książkowych – pomysły i gadżety