Startuję z Cambridge PhotoWalk na Airbnb Experience

Brak komentarzy

Po latach doświadczeń na Instagramie, wspaniałych wrażeń z naszymi społecznościami Instagramers oraz dzielenia się pasją do fotografii mobilnej przyszedł czas na spróbowanie czegoś zupełnie nowego. Ostatnio pisałem Wam czym są Airbnb Experience (w Polsce zwane Atrakcje Airbnb). To nowa możliwość połączenia wiedzy, doświadczenia i pasji z poznawaniem nowych miejsc przez turystów lub mieszkańców. Zwiedzanie przez doświadczanie.

Dlaczego takie doświadczenie z mobilną fotografią i zwiedzaniem może być unikatowe? Inspirację do nowego pomysłu przyniósł pewien wyjazd oraz rozmowy z najbliższymi.

Pomysł na PhotoWalk

Podczas wyjazdu z brytyjskimi blogerami i Instagramersami do Andaluzji (zorganizowany dla nas przez organizację turystyczną Visit Spain) mieliśmy okazję do fotografowanie wspaniałych miejsc w takich miejscowościach jak Malaga, Ronda, Nerja czy Antequara. Zdjęcia robili blogerzy i instagramerzy, tylko że my  (Instagramersi) w trochę inny sposób. Dla wielu blogerów nasza mobilna fotografia, przyjmowane pozy, sztuczki i triki przez nas stosowane były bardzo inspirujące. Podczas wyjazdu pokazywaliśmy blogerom jak robić fotki w stylu igersów.

Wielu blogerów sugerowało, że powinniśmy dzielić się naszą wiedzą i umiejętnościami robienia zdjęć smartfonem. Po powrocie z Hiszpanii również najbliżsi i znajomi zachęcali mnie do nowej inicjatywy. W taki właśnie sposób powstały Cambridge PhotoWalks.

Poniżej przeczytasz opis Cambridge PhotoWalks czyli jak sobie wyobrażam to Experience na Airbnb.

Cambridge PhotoWalks – jak to działa?

co-warto-zobaczyc-w-cambridge-atrakcje-anglia-wycieczka-z-londynu

Zabiorę Cię na fotograficzny spacer po historycznym centrum miasta, aby sfotografować najbardziej znane miejsca w Cambridge takie jak college Uniwersytetu w Cambridge, najpiękniejsze mosty w Cambridge, Fitzwilliam Museum czy pub The Eagle gdzie podczas II Wojny Światowej spotykali się lotnicy RAFu i USAF. Odwiedzimy również nieznane miejsca Cambridge.

Wspólnie będziemy robić efektowne zdjęcia podczas zwiedzania Cambridge do publikacji na Twoim Instagramie, Facebooku lub tradycyjnym albumie fotograficznym. Poznasz najlepsze miejsca do robienia zdjęć w każdej lokalizacji, takie jak słynne college, malownicze domki, wąskie uliczki, rzeka Cam z łódkami.

Spacerować będziemy po Kings Parade, Portugal Place, malowniczej Trinity Lane (i nie tylko), zatrzymując się na zdjęcia w instagramowym stylu. Oczywiście nie możemy przegapić słynnej czerwonej budki telefonicznej. Będziesz zaskoczony ile miejsc odwiedzimy i ile zdjęć zrobimy! Poznasz esencję brytyjskiej architektury, kultury i natury. Podczas 1,5-godzinnego spaceru fotograficznego zatrzymamy chwilę w czasie – ty w Cambridge.

Cambridge PhotoWalk prowadzę w języku angielskim i polskim.

Jak będziemy zwiedzać Cambridge?

airbnb-experience-atrakcje-cambridge-photowalks

Będziesz miał pamiątkę – Cambridge jako tło dla serii zdjęć z Tobą. Pomogę Ci zrelaksować się przed aparatem fotograficznym lub smartphonem, a także pokażę niektóre z moich ulubionych miejsc i polecę gdzie robić zakupy i zjeść tradycyjne angielskie jedzenie.

Podzielę się wskazówkami dotyczącymi fotografii mobilnej, aby twoje przyszłe zdjęcia były oszałamiające. Dodatkowo opowiem najciekawsze historie na temat atrakcji, zabytków i ciekawych ludzi żyjących w Cambridge.

Co się stanie, jeśli pada deszcz? To często spotykane w Wielkiej Brytanii zjawisko, prawda? To wspaniała wiadomość! Zobaczymy najlepsze kałuże w Cambridge i sfotografujemy oszałamiające zdjęcia tzw. puddlegram.

Co otrzymasz podczas Cambridge PhotoWalks?

airbnb-experience-atrakcje-cambridge-spacer-fotograficzny-photowalk

Oprócz wielu ciekawostek i historii, którym się podzielę podczas Airbnb Experience, jako uczestnik otrzymasz Cambridge PhotoWalk otrzymasz na e-mail:

 1. Wszystkie zdjęcia wykonane tego dnia przesłane na Dysk Google
 2. 10 najlepszych zdjęć wybranych i edytowanych przeze mnie
 3. Listę miejsc i atrakcji, które odwiedziliśmy w Cambridge
 4. Listę najpopularniejszych hashtagów do Instagrama z Cambridge i Cambridgeshire
 5. Wskazówki i porady dotyczące fotografowania telefonem
 6. Listę aplikacji mobilnych do edycji zdjęć, aby przyszłe zdjęcia wyglądały oszałamiająco na Instagramie

O czym uczestnik Airbnb Experience powinien jeszcze pamiętać?

najwieksze-atrakcje-cambridge-airbnb-experience-fotograf

Proszę o kontakt jeśli masz specjalne zainteresowania lub prośby, a może uda mi się dopasować , lokalizacje zdjęć tylko dla Ciebie. Jeśli to możliwe, mogę zmienić godziny PhotoWalk, które Ci odpowiadają. Zdjęcia są robione moim sprzętem. Proszę zabierz ze sobą:

 1. Uśmiech i dobry nastrój
 2. Wygodne buty, kolorowe ubrania lub stylizację w jakiej chcesz być fotografowana/y
 3. Dodatkowe akcesoria zgodnie z twoimi preferencjami
 4. Własny naładowany smartfon / aparat do robienia dodatkowych zdjęć
 5. Photowalk nie obejmuje opłat wstępu do collegy Uniwersytetu w Cambridge (najlepsze uczelnie w Cambridge są płatne, wstęp do niektórych jest bezpłatny)

Cambridge Photowalk Airbnb Experience rozpoczyna się przy hotelu University Arms.

Dowiedz się więcej o organizatorze Cambridge PhotoWalks

Witaj i nazywaj mnie Jarek. Jestem mobilnym fotografem z 8-letnim doświadczeniem (@jaroslaw_marciuk) założycielem @igerscambridge_uk – Instagramers Community w Cambridge. Używam Instagrama od 2011 roku i dzielę się swoją pasją z innymi. W 2014 roku zostałem wyróżniony jako Instagram Suggested User. Od samego początku mojej działalności na Instagramie byłem zaangażowany w wiele projektów, w tym sesje zdjęciowe, InstaMeety, wystawy zdjęć, warsztaty, Instatrips i współpracę w ramach kampanii dla marek.

Jak zarezerwować Airbnb Experience w Cambridge?

cambridge-airbnb-zwiedzanie-turysci-co-warto-zobaczyc

Cambridge Photowalk Experience możesz zarezerwować tutaj Zarezerwuj Cambridge Photowalk Experience na Airbnb

Jeśli jeszcze nie korzystaliście jeszcze z Airbnb to klikając w ten link do rejestracji na Airbnb, który zawiera nasze zaproszenie, otrzymacie zniżkę do £20 na rezerwację pokoju w Airbnb oraz £9 do wykorzystania na rezerwacje Airbnb Experience. 

Na zakończenie …

Proces napisania ofety zajął mi jeden dzień, ale całą trasę wymyśliłem i przetestowałem w kilka dni. Na weryfikację mojego konta i oferty na Airbnb czekałem 10 długich dni. Na początku niestety brakuje mi zdjęć z ludźmi a Airbnb rekomenduje pokazanie na zdjęciach uczestnikówAirbnb Experience. Mam nadzieję, że z czasem będę mógł je dodać.

Oprócz oferty na Airbnb założyłem też alternatywnie Cambridge Photowalk na Tripadvisor. Jestem bardzo ciekawy, która platforma będzie bardziej skuteczna. Myślę, że Tripadvisor. Dodatkowo stworzyłem profil Cambridge PhotoWalk na Instagramie i Facebooku.

Życzcie mi powodzenia. Mam nadzieję, że ten pomysł wypali i uda się zorganizować ciekawą i alternatywną propozycję dla turystów chcących zwiedzić Cambridge.

Przeczytaj podsumowanie i efekty po czterech miesiącach działania Cambridge PhotoWalk Experience.

 

Polecam Ci także pobranie audioguide, który przygotował Jarek dla turystów odwiedziających Cambridge.
 VidiGuides Cambridge Instagram Tour.
Udanego słuchania, fotografowania i zwiedzania pięknego Cambridge.

 

airbnb-experience-atrakcje-cambridge-spacer-fotograficzny-photowalk-instagram-sesja

Tagi: Airbnb, Airbnb Atrakcje, Airbnb Experiences, airbnb w Cambridge, Cambridge, Cambridge PhotoWalks

Na blogu przeczytasz również o

Jednodniowa wycieczka do Cambridge z Londynu

Wycieczka do Cambridge na jeden dzień

W niedzielny poranek wybraliśmy się na wycieczkę do Cambridge. Zwiedzaliśmy już niejednokrotnie atrakcje w Oksfordzie i teraz przyszedł w końcu czas na drugie najsłynniejsze miasto uniwersyteckie w Wielkiej Brytanii. Jak było i co warto zobaczyć w Cambridge? Alicja od początku…
PolesinUK rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Polish Heritage Day 2017

Na liczbę polskich wydarzeń w Wielkiej Brytanii naprawdę nie można narzekać. Jest ich coraz więcej i są coraz ciekawsze. Maj to najbardziej polski miesiąc w Wielkiej Brytanii. 2. Maja obchodzimy Dzień Flagi RP oraz nasze święto emigrantów czyli Dzień Polonii…
co-warto-zobaczyc-w-cambridge-atrakcje-anglia-wycieczka-z-londynu

Uniwersytet w Cambridge lista wszystkich kolegiów (colleges)

Na początek kilka faktów i ciekawostek dotyczących Uniwersytetu w Cambridge University of Cambridge został założony w 1209 roku i otrzymał tzw. Royal Charter od króla Henryka III w 1231 roku. I tu dochodzimy do punktu, który stwarza pewną trudność i…
MyMicrogap Instameet w Cambridge
Dzielnice w Londynie – boroughs i neighborhoods