Warsztaty dla seniorów w POSKu w Londynie

portfolio-warsztaty-zajecia-dla-seniorow-nowe-technologie-internet-smartfony-polonia-londyn-POSK
portfolio-warsztaty-zajecia-dla-seniorow-nowe-technologie-internet-smartfony

Informacje o projekcie

Cykl warsztatów dla seniorów i emerytów prowadzonych przez nas i dedykowany wszystkim zainteresowanym technologią, Internetem i poprawą pamięci. Organizowany wspólnie przez Polskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Londynie dla jego członków.

  • Życie w czasach komputerów i tabletów – praktyczny przewodnik po korzystaniu z Internetu
  • Smartfony – jak inteligentny telefon może ułatwić Ci życie
  • Trening umysłu i sprawność mózgu dla wszystkich – ćwiczenia, gry i zabawa poprawiająca pamięć

Polskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne (POSK) w Londynie zostało założone przez polonię w Wielkiej Brytanii z inicjatywy prof. Romana Ludwika Wajdy (1901–1974), który był także pierwszym prezesem POSK. Z jego inicjatywy w 1964 r. zaczęły się pierwsze publiczne spotkania w Wielkiej Brytanii, których celem było poinformowanie polskiej społeczności o pomyśle budowy Centrum i zebranie funduszy na realizację tego pomysłu.

POSK kieruje się hasłem „na rzecz Polski i wolnych Polaków”. Powstał między innymi w celu ratowania i utrzymywania Biblioteki Polskiej w Londynie, która została założona w 1942 roku i nadal wypełnia swoje zadania i rozwija swoją działalność. W POSK odbywa się wiele wystaw, spotkań, koncertów, pokazów filmowych i przedstawień teatralnych – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wiele polskich organizacji ma tu swój dom: niektóre z czasem są rozwiązywane lub przekształcane, ale pojawiają się nowe, tworzone przez kolejne pokolenia Polaków przybywających do Wielkiej Brytanii.

W 2014 roku Polskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne z dumą obchodziło swoje 50. urodziny całoroczną serią wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, które zostały specjalnie przygotowane na tę doniosłą rocznicę.

POSK utrzymuje obecnie ten ogromny gmach głównie ze środków własnych, opracowanych przez ostrożną politykę samowystarczalności – czynsze od najemców biur i mieszkań oraz wynajem pomieszczeń funkcyjnych zarówno dla Polaków, jak i Brytyjczyków. Prezenty i darowizny, zarówno od osób prywatnych, jak i polskich fundacji, pomagają POSK w prowadzeniu działań społecznych i kulturalnych, dla których zostały utworzone. Bieżące zarządzanie POSK odbywa się na zasadzie dobrowolności przez członków Zarządu.

Strona internetowa: www.posk.org/en

  • Warsztaty
  • Dyskusje
  • Fotografia mobilna
  • Strony internetowe
Warsztaty dla dzieci ze Szkoły Ambasady Polskiej w Londynie
Warsztaty fotografii mobilnej dla grupy F-Stop Photographers w Londynie

Planujesz podobny projekt?

Nie czekaj. Wyślij do nas zapytanie.

NASZE PORTFOLIO