Port lotniczy w Pekinie czyli Beijing Capital International Airport

Brak komentarzy

Pekin posiada jeden z największych portów lotniczych na świecie. Beijing Capital International Airport (kod: PEK) położony jest w północnej części stolicy Chin, a dokładniej 32 kilometry od centrum Pekinu. Liczba obsługiwanych pasażerów zbliża się do 100 milionów rocznie!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć terminali portu lotniczego w Pekinie, które zrobiłem po przylocie do Pekinu oraz podróży powrotnej z do Londynu.

Przylot z Londynu do Pekinu

lotnskow-w-pekinie

emirates-pekin-loty-linie-lotnicze-chiny

Tak Pekin wita zagranicznych i krajowych gości

pekin-port-lotniczy-architektura-przyloty

Panda rozumiem, ale co tutaj robi krecik?

pekin-port-lotniczy-hala-przylotow-bagaze

Ogtomne przestrzenie terminalu pekińskiego lotniska.

architektura-port-lotniczy-pekin

Przeczytajcie wpis, który napisałem po przylocie do Pekinu. Sobota w Pekinie na jet lagu.

loty-do-pekinu-linie-lotnicze-finnair

Przeczytaj o moim locie Finnair z Helsinek do Pekinu. Finnair do Chin pierwszy i ostatni raz oraz poznaj Lotnisko w Helsinkach.

loty-do-pekinu-port-lotniczy

najwiekszy-port-lotniczy-na-swiecie-pekin

Na pekińskim lotnisku są trzy terminale:

  • Terminal 1 – jest najmniejszym terminalem na lotnisku w Pekinie, ponieważ obsługuje wyłącznie loty w Chinach do głównych chińskich miast. Został otwarty w 1980 roku i przeszedł szereg prac remontowych i modernizacyjnych. W terminalu znajduje się 16 bramek.
  • Terminal 2 – obsługuje linie lotnicze i loty międzynarodowy i wewnątrz Chin.
  • Terminal 3 – od momentu otwarcia w 2008 r. jest drugim co do wielkości budynkiem terminalu pasażerskiego na świecie. Reczywiście robi to ogromne wrażenie. Terminal zwany jest również Terminalem Smoka, obsługuje zarówno loty międzynarodowe, jak i wewnątrz Chin. Dragon Terminal to budynek w kształcie litery Y połączony przez kolejkę Airport Express, który łączy dwa budynki terminalu. Budynek ma siedem poziomów i  jest podzielony na trzy hale: T3-C, T3-D i T3-E. Każda hala jest podzielona na różne poziomy i wyposażona we własne bramki wejściowe. Terminal ma 12 gate`ów.

najwiesze-porty-lotnicze-na-swiecie-pekin-chiny

terminale-portu-lotniczego-w-pekinie

Polecam wpis Nieznane miejsca w Pekinie w niedzielny poranek. Miejsca w pobliżu mojego hotelu, które odwiedziłem drugiego dnia pobytu w Pekinie

Wylot z Pekinu do Londynu

W drodze na lotnisko z centrum Pekinu. Podróż zajęła około 40 minut.

pekin-jak-dojechac-z-lotniska-do-centrum

pekin-port-lotniczy-informacja-po-angielsku

Stres był bo utknąłem na terminalu w ogromnej kolejce. Na szczęście zdążyłem na samolot do Londynu.

odprawa-lotnisko-pekin-tlumy-kolejki

zakupy-odprawa-pekin-port-lotniczy

pekin-lotnisko-pasy-startowe

Pobyt w Pekinie był bardzo udany, aczkolwiek bardzo męczący. Wyjazd związany był z naszym evenetem Connections w stolicy Chin. W krótkich przerwach i przed wylotem udało mi się zobaczyć kilka interesujących miejsc i atrakcji w Pekinie. Chiny są faszynujące i zaskakujące – przeczytajcie wpis 9 ciekawostek z Pekinu oraz Hot pot w Pekinie. Mam jeszcze do napisania kilka wpisów z Pekinu w tym – Zwiedzanie Muru Chińskiego oraz Zwiedzanie parku ze stadionem olimpijskim.

Zapraszam też do odwiedzenia ze mną Jing Shen – największy targ rybny w Pekinie Jeśli planujecie wycieczkę to planuję też przeczytanie praktycznych porad dotycących transportu publicznego w stolicy Chin.  Jak jeździć tanio po Pekinie. Moim ulubionym środkiem komunikacji nie było jednak metro czy taksówka. Pekin to inna cywilizacja i inny świat. Nie wiem czy chciałbym tu mieszkać, ale warto przyjechać i zwiedzić Pekin.

Tagi: atrakcje w Pekinie, Chiny, lotnisko, Pekin, port lotniczy

Na blogu przeczytasz również o

Zwiedzanie Frankfurtu w trzy godziny

Frankfurt nad rzeką Men z dominującymi wieżowcami centrum finansowego to jedno z najważniejszych miast Niemiec i Eurropy. Czy można zwiedzić miasto w 3 godziny i zobaczyć największe atrakcje? Tak! Oto moja historia wyjazdu z Londynu do Frakfurtu. Pierwszy dzień w…
Helsinki lotnisko port lotniczy Finlandia

Lotnisko w Helsinkach

Moja wycieczka do Azji miała dodatkową zaletę w postaci przesiadki w Helsinkach, którą nie bez powodu chcę się podzielić. Lecąc samolotem Finnair z Londynu do Pekinu i z powrotem miałem okazję czekać kilka godzin na terminalu na kolejny samolot. Port…

Spotkania IgersGdansk 2014

Dla mnie to był wspaniały rok na Instagramie, IgersGdansk rozwijał się bardzo prężnie,  a w kwietniu po pierwszym Instameecie 2014 rozkwitł. Oto podsumowanie grupy Instagramers Gdańsk Sopot Gdynia za rok 2014: ponad 3000 zdjęć, 16 oficjalnych spotkań cztery spontaniczne W sumie 11 oficjalnych spotkań odbyło…
World Travel Market w Londynie po raz drugi
Targi IBTM w Barcelonie