Port lotniczy w Pekinie czyli Beijing Capital International Airport

Brak komentarzy

Pekin posiada jeden z największych portów lotniczych na świecie. Beijing Capital International Airport (kod: PEK) położony jest w północnej części stolicy Chin, a dokładniej 32 kilometry od centrum Pekinu. Liczba obsługiwanych pasażerów zbliża się do 100 milionów rocznie!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć terminali portu lotniczego w Pekinie, które zrobiłem po przylocie do Pekinu oraz podróży powrotnej z do Londynu.

Przylot z Londynu do Pekinu

lotnskow-w-pekinie

emirates-pekin-loty-linie-lotnicze-chiny

Tak Pekin wita zagranicznych i krajowych gości

pekin-port-lotniczy-architektura-przyloty

Panda rozumiem, ale co tutaj robi krecik?

pekin-port-lotniczy-hala-przylotow-bagaze

Ogtomne przestrzenie terminalu pekińskiego lotniska.

architektura-port-lotniczy-pekin

Przeczytajcie wpis, który napisałem po przylocie do Pekinu. Sobota w Pekinie na jet lagu.

loty-do-pekinu-linie-lotnicze-finnair

Przeczytaj o moim locie Finnair z Helsinek do Pekinu. Finnair do Chin pierwszy i ostatni raz oraz poznaj Lotnisko w Helsinkach.

loty-do-pekinu-port-lotniczy

najwiekszy-port-lotniczy-na-swiecie-pekin

Na pekińskim lotnisku są trzy terminale:

  • Terminal 1 – jest najmniejszym terminalem na lotnisku w Pekinie, ponieważ obsługuje wyłącznie loty w Chinach do głównych chińskich miast. Został otwarty w 1980 roku i przeszedł szereg prac remontowych i modernizacyjnych. W terminalu znajduje się 16 bramek.
  • Terminal 2 – obsługuje linie lotnicze i loty międzynarodowy i wewnątrz Chin.
  • Terminal 3 – od momentu otwarcia w 2008 r. jest drugim co do wielkości budynkiem terminalu pasażerskiego na świecie. Reczywiście robi to ogromne wrażenie. Terminal zwany jest również Terminalem Smoka, obsługuje zarówno loty międzynarodowe, jak i wewnątrz Chin. Dragon Terminal to budynek w kształcie litery Y połączony przez kolejkę Airport Express, który łączy dwa budynki terminalu. Budynek ma siedem poziomów i  jest podzielony na trzy hale: T3-C, T3-D i T3-E. Każda hala jest podzielona na różne poziomy i wyposażona we własne bramki wejściowe. Terminal ma 12 gate`ów.

najwiesze-porty-lotnicze-na-swiecie-pekin-chiny

terminale-portu-lotniczego-w-pekinie

Polecam wpis Nieznane miejsca w Pekinie w niedzielny poranek. Miejsca w pobliżu mojego hotelu, które odwiedziłem drugiego dnia pobytu w Pekinie

Wylot z Pekinu do Londynu

W drodze na lotnisko z centrum Pekinu. Podróż zajęła około 40 minut.

pekin-jak-dojechac-z-lotniska-do-centrum

pekin-port-lotniczy-informacja-po-angielsku

Stres był bo utknąłem na terminalu w ogromnej kolejce. Na szczęście zdążyłem na samolot do Londynu.

odprawa-lotnisko-pekin-tlumy-kolejki

zakupy-odprawa-pekin-port-lotniczy

pekin-lotnisko-pasy-startowe

Pobyt w Pekinie był bardzo udany, aczkolwiek bardzo męczący. Wyjazd związany był z naszym evenetem Connections w stolicy Chin. W krótkich przerwach i przed wylotem udało mi się zobaczyć kilka interesujących miejsc i atrakcji w Pekinie. Chiny są faszynujące i zaskakujące – przeczytajcie wpis 9 ciekawostek z Pekinu oraz Hot pot w Pekinie. Mam jeszcze do napisania kilka wpisów z Pekinu w tym – Zwiedzanie Muru Chińskiego oraz Zwiedzanie parku ze stadionem olimpijskim.

Zapraszam też do odwiedzenia ze mną Jing Shen – największy targ rybny w Pekinie Jeśli planujecie wycieczkę to planuję też przeczytanie praktycznych porad dotycących transportu publicznego w stolicy Chin.  Jak jeździć tanio po Pekinie. Moim ulubionym środkiem komunikacji nie było jednak metro czy taksówka. Pekin to inna cywilizacja i inny świat. Nie wiem czy chciałbym tu mieszkać, ale warto przyjechać i zwiedzić Pekin.

Tagi: , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Jak jeździć w Hamburgu

Do Hamburga przylecieliśmy liniami WizzAir. Lot z Gdańska do portu lotniczego w Lubece (Lubeka Airport) trwał około 50 minut. Autobus bezpośrednio do Hamburga odjeżdża z parkingu przy lotnisku. Bilet kosztował 10 euro za osobę, płaci się u kierowcy. Wszystkie loty są skomunikowane…
ciekawostki z Pekinu podróż do Chin

9 ciekawostek z Pekinu

Jeśli jedziesz do Chin, powinieneś polubić charkanie. Różnice kulturowe to najfajnsza rzecz do obserwacji, gdy jesteś poza swoim krajem. My już zdążyliśmy przyzwyczaić się do angielskiej kultury, dużo zwyczajów Brytyjczyków nam się nawet bardzo podoba. Ale mimo, że lubimy odkrywać…

Zwiedzanie Frankfurtu w trzy godziny

Pierwszy dzień w nowej pracy w Londynie i od razu rezerwowałem bilety lotnicze do Frankfurtu. Od początku zapowiadało się ciekawie. Dwa tygodnie później lecieliśmy z kolegą na targi turystyki biznesowej IMEX Frankfurt. Bardzo lubię widzieć całe miasto z góry samolotu, pod…
World Travel Market w Londynie po raz drugi
Targi IBTM w Barcelonie
Menu