Najnowsze atrakcje w Londynie

Brak komentarzy

Sezon 2017 zapowiada się bardzo interesująco dla turystów odwiedzających Londyn. Zobaczcie z nami najnowsze ciekawe miejsce i atrakcje Londynu.

LEGO Store Leicester Square

Lego Store przy Leicester Square to bez wątpienia największa atrakcja dla dzieci w Londynie tego sezonu. Świadczą o tym nieustające kolejki do tej nowej ciekawego miejsca w Londynie. Sklep został otwarty pod koniec roku 2016, ale to właśnie w sezonie 2017 oczekuje się największej liczby odwiedzających.

Londyński sklep Lego jest największy na świecie. Do stworzenia wagonu londyńskiego metra zużyto ponad 630 tys. klocków Lego. 4 000 godzin zajęło zbudowanie Williama Shakespeare`a. Łącznie do wszystkich modeli w sklepie zużyto 1,7 miliona klocków. Imponująca jest panorama Londynu na schodach między parterem a pierwszym piętrem. Co jeszcze warto zobaczyć w Lego Store w Londynie? Ponad sześcio metrowa wieża Big Bena zbudowana w skali 1:15. Ciekawostką jest Lego Mosaic Maker dzięki, któremu można stworzyć swój portret z klocków Lego.

Adres: Lego Store Leicester Square 48 Leicester Square, London WC2H 7QD
Najbliższa stacja metra: Leicester Square, Piccadilly Circus
Inne atrakcje w pobliżu: National Gallery, National Portrait Gallery, China Town, M&M’s World London

Garden Museum Lambeth

Muzeum Ogrodu w Londynie zostało założone w 1977 roku w celu ratowania od rozbiórki opuszczonego kościoła St. Mary w Lambeth. Ostatnie lata prowadzono intensywny prace remontowe i dobudowano nowe skrzydło. Oficjalne otwarcie Muzeum Ogrodu nastąpiło 22 maja 2017 roku. Garden Museum  bada i prezentuje historię brytyjskich ogrodów i ogrodnictwa. Kościół jest miejscem pochówku Jana Tradescant (1570 – 1638), pierwszego wielkiego ogrodnika w brytyjskiej historii. Jego wspaniały i zagadkowy grób jest centralnym miejscem w ogrodzie obsadzony kwiatami, które rosły w ogrodzie w Londynie cztery wieki temu. Wstęp do Garden Museum kosztuje 10 funtów. Dla widoku Londynu z wieży kościoła warto wydać 3 funty.

W trakcie prac rewitalizacyjnych dokonano niezwykłego odkrycia. W piwnicach odnaleziono sześć trumien arcybiskupów Canterbury.  

Kościół i muzeum są malowniczo położone tuż przy Tamizie. To niezwykle ważne miejsce w Londynie.  Ze słynnego The Thames Path roztacza się widok na House of Parliament i Most Westminsterski. Kościół położony jest przy Pałacu Lambeth (Lambeth Palace), który od 1200 roku jest oficjalną rezydencją arcybiskupa Canterbury (zobacz naszą wycieczkę z Londynu do Canterbury i Katedrę w Canterbury).

Adres: Garden Museum Lambeth Palace Rd, London SE1 7LB
Najbliższa stacja metra: Lambeth North, Waterloo Underground, Westminster
Inne atrakcje w pobliżu: Imperial War Museum, London Eye, Sea Life, House of Parliament i Big Ben

Postal Museum i Mail Rail

Otwarcie tej niezwykłej pocztowej atrakcji turystycznej nastąpu w lipcu 2017 r. W nowym Muzeum Poczty w Clerkenwell w Londynie ujawnione zostaną historie z pięciu wieków niezwykłej pocztowej historii Wielkiej Brytanii.  Poznacie jedną z najbardziej charakterystycznych instytucji w kraju – The Royal Mail.

Największą atrakcją Muzeum Poczty będzie bez wątpienia Mail Rail czyli przejażdżka tunelami 100-letniej kolei pocztowej w Londynie. Zachowane zostały oryginalne kolejki oraz perony. Przejażdżka pod ulicami Londynu trwać będzie 15 minut.

The Postal Museum Opening July 2017 from The Postal Museum on Vimeo.

atrakcje-londynu-the-postal-museum-muzeum-poczty-w-londynie

AdresPostal Museum 15-20 Phoenix Pl, London WC1X 0DA
Najbliższa stacja metra: Russell Square, Barbican
Inne atrakcje w pobliżu: The British Museum, Museum of London, St Paul`s Cathedral

National Army Museum Chelsea

Muzeum Armii Narodowej jest wiodącą instytucją kultury i dziedzictwa w armii brytyjskiej. Po remoncie National Army Museum w Londynie pokazuje rolę armii jako obrońcy, agresora i niosącego pokoju od czasu brytyjskich wojen domowych do współczesności. Poprzez prezentowane kolekcje londyńscy muzealnicy pokazują  historie zwykłych ludzi o nadzwyczajnych obowiązkach.

National Army Museum w Chelsea to interaktywna przestrzeń dla całej rodziny. Celem muzeum jest połączenie społeczność z armią, niezależnie od wieku, płci, rasy i religii. Nowe Muzeum Armii Narodowej jest dla wszystkich, bez względu na to, co myślą o armii brytyjskiej, także dla pacyfistów.

national-army-museum-w-londynie-chelsea

Adres: National Army Museum Royal Hospital Rd, Chelsea, London SW3 4HT
Najbliższa stacja metra: Sloane Square
Inne atrakcje w pobliżuBattersea Park, Tate Britain, Saatchi Gallery

The Charterhouse

W styczniu 2017 r. Charterhouse otworzył drzwi po raz pierwszy od swojego powstania w 1348 r. Założony jako średniowieczny klasztor z orderu kartuzańskiego, stał się rezydencją Tudorów, szkołą chłopców i domem handlowym, którym pozostaje do dziś. The Charterhouse oferuje zakwaterowanie dla ponad 40 osób zwanych „Braćmi”, którzy tworzą część społeczności obok pracowników, prywatnych i komercyjnych najemców oraz mieszkańców.

7-hektarowa siedziba jest inspirującą lokalizacją do kręcenia filmów i prywatnych wydarzeń. Pod koniec stycznia 2017 otwieramy nasze drzwi po raz pierwszy w historii naszej 660 lat jako część projektu Revealing the Charterhouse.

Adresthe Charterhouse Sutton’s Hospital, Charterhouse Square, London EC1M 6AN
Najbliższa stacja metra: Barbican
Inne atrakcje w pobliżu:  The British Museum, Museum of London, St Paul`s Cathedral, Temple Church

Floating Pocket Park Paddingron

Pierwszy pływający publiczny park w Londynie zostanie otwarty wiosną 45-metrowa zielona „oaza” powstanie w Paddington Basin u wybrzeży Grand Union Canal i będzie czynna przez cały rok do zmierzchu.

Adres: Floating Pocket Park
Najbliższa stacja metra: Paddington
Inne atrakcje w pobliżu: Paddington

Szukacie ciekawych miejsc w Londynie? Co warto zobaczyć? Zobaczcie też nasze wpisy na blogu ze zwiedzania Londynu:

Lego Store Londyn atrakcje dla dzieci

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

6 najnowszych atrakcji w Londynie

Sześć nowych atrakcji Londynu. Dwie znajdują się we wschodnim Londynie, jedna na zachodzie w Richmond a trzy pozostałe w centrum. Zobaczcie najdłuższą zjeżdżalnię na świecie, pływający ogród, nową część Tate Modern, wybieg i noclegi z lwami, wielki ul oraz muzeum designu.

martin luter king mlkday alabama rosa parks autobus rownouprawnienie usa atrakcje zwiedzanie Montgomery civil rigts Selma Birmingham

Co nam przypomniał film Kamerdyner…

Dziś 20 stycznia i w USA obchodzone jest święto Martin Luther King, Jr. Day of Service. To w Stanach, a my w Polsce oglądaliśmy z Alicją film The Butler. Film inspirowany jest życiem Eugene`a Allena, który przez 34 lata pracował…

Ostatnie godziny w Barcelonie

Za chwilę wracamy do Polski. Ostatni spacer po Barcelonie i ostatni cel podczas zwiedzania stolicy Katalonii. Stadion Camp Nou to obowiązkowy (przynajmniej dla mnie) punkt wycieczki do Barcelony. Duma Katalonii, Więcej niż klub (Mes que un club), najbardziej rozpoznawalny klub…
Muzeum Tate Modern w Londynie
Polish Heritage Day w Cambridge