Najnowsze atrakcje w Londynie

Brak komentarzy

Sezon 2017 zapowiada się bardzo interesująco dla turystów odwiedzających Londyn. Zobaczcie z nami najnowsze ciekawe miejsce i atrakcje Londynu.

LEGO Store Leicester Square

Lego Store przy Leicester Square to bez wątpienia największa atrakcja dla dzieci w Londynie tego sezonu. Świadczą o tym nieustające kolejki do tej nowej ciekawego miejsca w Londynie. Sklep został otwarty pod koniec roku 2016, ale to właśnie w sezonie 2017 oczekuje się największej liczby odwiedzających.

Londyński sklep Lego jest największy na świecie. Do stworzenia wagonu londyńskiego metra zużyto ponad 630 tys. klocków Lego. 4 000 godzin zajęło zbudowanie Williama Shakespeare`a. Łącznie do wszystkich modeli w sklepie zużyto 1,7 miliona klocków. Imponująca jest panorama Londynu na schodach między parterem a pierwszym piętrem. Co jeszcze warto zobaczyć w Lego Store w Londynie? Ponad sześcio metrowa wieża Big Bena zbudowana w skali 1:15. Ciekawostką jest Lego Mosaic Maker dzięki, któremu można stworzyć swój portret z klocków Lego.

Adres: Lego Store Leicester Square 48 Leicester Square, London WC2H 7QD
Najbliższa stacja metra: Leicester Square, Piccadilly Circus
Inne atrakcje w pobliżu: National Gallery, National Portrait Gallery, China Town, M&M’s World London

Garden Museum Lambeth

Muzeum Ogrodu w Londynie zostało założone w 1977 roku w celu ratowania od rozbiórki opuszczonego kościoła St. Mary w Lambeth. Ostatnie lata prowadzono intensywny prace remontowe i dobudowano nowe skrzydło. Oficjalne otwarcie Muzeum Ogrodu nastąpiło 22 maja 2017 roku. Garden Museum  bada i prezentuje historię brytyjskich ogrodów i ogrodnictwa. Kościół jest miejscem pochówku Jana Tradescant (1570 – 1638), pierwszego wielkiego ogrodnika w brytyjskiej historii. Jego wspaniały i zagadkowy grób jest centralnym miejscem w ogrodzie obsadzony kwiatami, które rosły w ogrodzie w Londynie cztery wieki temu. Wstęp do Garden Museum kosztuje 10 funtów. Dla widoku Londynu z wieży kościoła warto wydać 3 funty.

W trakcie prac rewitalizacyjnych dokonano niezwykłego odkrycia. W piwnicach odnaleziono sześć trumien arcybiskupów Canterbury.  

Kościół i muzeum są malowniczo położone tuż przy Tamizie. To niezwykle ważne miejsce w Londynie.  Ze słynnego The Thames Path roztacza się widok na House of Parliament i Most Westminsterski. Kościół położony jest przy Pałacu Lambeth (Lambeth Palace), który od 1200 roku jest oficjalną rezydencją arcybiskupa Canterbury (zobacz naszą wycieczkę z Londynu do Canterbury i Katedrę w Canterbury).

Adres: Garden Museum Lambeth Palace Rd, London SE1 7LB
Najbliższa stacja metra: Lambeth North, Waterloo Underground, Westminster
Inne atrakcje w pobliżu: Imperial War Museum, London Eye, Sea Life, House of Parliament i Big Ben

Postal Museum i Mail Rail

Otwarcie tej niezwykłej pocztowej atrakcji turystycznej nastąpu w lipcu 2017 r. W nowym Muzeum Poczty w Clerkenwell w Londynie ujawnione zostaną historie z pięciu wieków niezwykłej pocztowej historii Wielkiej Brytanii.  Poznacie jedną z najbardziej charakterystycznych instytucji w kraju – The Royal Mail.

Największą atrakcją Muzeum Poczty będzie bez wątpienia Mail Rail czyli przejażdżka tunelami 100-letniej kolei pocztowej w Londynie. Zachowane zostały oryginalne kolejki oraz perony. Przejażdżka pod ulicami Londynu trwać będzie 15 minut.

The Postal Museum Opening July 2017 from The Postal Museum on Vimeo.

atrakcje-londynu-the-postal-museum-muzeum-poczty-w-londynie

AdresPostal Museum 15-20 Phoenix Pl, London WC1X 0DA
Najbliższa stacja metra: Russell Square, Barbican
Inne atrakcje w pobliżu: The British Museum, Museum of London, St Paul`s Cathedral

National Army Museum Chelsea

Muzeum Armii Narodowej jest wiodącą instytucją kultury i dziedzictwa w armii brytyjskiej. Po remoncie National Army Museum w Londynie pokazuje rolę armii jako obrońcy, agresora i niosącego pokoju od czasu brytyjskich wojen domowych do współczesności. Poprzez prezentowane kolekcje londyńscy muzealnicy pokazują  historie zwykłych ludzi o nadzwyczajnych obowiązkach.

National Army Museum w Chelsea to interaktywna przestrzeń dla całej rodziny. Celem muzeum jest połączenie społeczność z armią, niezależnie od wieku, płci, rasy i religii. Nowe Muzeum Armii Narodowej jest dla wszystkich, bez względu na to, co myślą o armii brytyjskiej, także dla pacyfistów.

national-army-museum-w-londynie-chelsea

Adres: National Army Museum Royal Hospital Rd, Chelsea, London SW3 4HT
Najbliższa stacja metra: Sloane Square
Inne atrakcje w pobliżuBattersea Park, Tate Britain, Saatchi Gallery

The Charterhouse

W styczniu 2017 r. Charterhouse otworzył drzwi po raz pierwszy od swojego powstania w 1348 r. Założony jako średniowieczny klasztor z orderu kartuzańskiego, stał się rezydencją Tudorów, szkołą chłopców i domem handlowym, którym pozostaje do dziś. The Charterhouse oferuje zakwaterowanie dla ponad 40 osób zwanych „Braćmi”, którzy tworzą część społeczności obok pracowników, prywatnych i komercyjnych najemców oraz mieszkańców.

7-hektarowa siedziba jest inspirującą lokalizacją do kręcenia filmów i prywatnych wydarzeń. Pod koniec stycznia 2017 otwieramy nasze drzwi po raz pierwszy w historii naszej 660 lat jako część projektu Revealing the Charterhouse.

Adresthe Charterhouse Sutton’s Hospital, Charterhouse Square, London EC1M 6AN
Najbliższa stacja metra: Barbican
Inne atrakcje w pobliżu:  The British Museum, Museum of London, St Paul`s Cathedral, Temple Church

Floating Pocket Park Paddingron

Pierwszy pływający publiczny park w Londynie zostanie otwarty wiosną 45-metrowa zielona „oaza” powstanie w Paddington Basin u wybrzeży Grand Union Canal i będzie czynna przez cały rok do zmierzchu.

Adres: Floating Pocket Park
Najbliższa stacja metra: Paddington
Inne atrakcje w pobliżu: Paddington

Szukacie ciekawych miejsc w Londynie? Co warto zobaczyć? Zobaczcie też nasze wpisy na blogu ze zwiedzania Londynu:

Lego Store Londyn atrakcje dla dzieci

Tagi: atrakcje dla dzieci, atrakcje dla dzieci w Londynie, Chelsea, Floating Pocket Park, Garden Museum Lambeth, Lego, LEGO Store Leicester Square, Leicester Square, muzea w Londynie, muzeum, National Army Museum, nowa atrakcja turystyczna, Paddington, parki w Londynie, Postal Museum, The Charterhouse, The Royal Mail, The Thames Path, zakupy dla dzieci
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Surströmming kupiony w Szwecji

10 rzeczy, które warto kupić w Szwecji

W programie naszej wycieczki Szwecja w pigułce jest wizyta w centrum handlowym Amiralen w Karlskronie. Jarek trochę zły, bo wolał zwiedzać kolejne ciekawe miejsca. Jednak jak wyszliśmy z dwiema torbami zakupów i mógł tyle Szwecji zabrać do domu, to zmienił…

Supraśl i Puszcza Knyszyńska – rowerowa Polska Wschodnia

Czy wiecie, że w Polsce Wschodniej ma powstać najdłuższa trasa rowerowa w naszym kraju? Będzie liczyła prawie dwa tysiące kilometrów. W związku z tym tematem uczestniczyłem w Białymstoku w branżowym spotkaniu. Drugiego dnia przygotowano niespodziankę – wycieczkę rowerową po Supraślu i okolicy.

Nagroda w konkursie fotograficznym #MuseumWeek

Niedawno pisaliśmy o akcji na Twitterze #MuseumWeek, a teraz możemy się pochwalić. Nasze zdjęcie wygrało w konkursie związanym z tą kulturalną inicjatywą w mediach społecznościowych. Od 24 do 30 marca 2014 włoska organizacja Perypezye Urbane zachęcała do publikowania zdjęć z…
Muzeum Tate Modern w Londynie
Polish Heritage Day w Cambridge