Najciekawsze Atrakcje Airbnb w Polsce

Brak komentarzy

Jakie Airbnb Atrakcje można znaleźć w Polsce? Jeśli nie wiecie jeszcze czym one są, przeczytajcie nasz wpis Co to są Atrakcje Airbnb.

Niestety tego typu atakcji, które oferuje serwis Airbnb, jest ciągle niewiele w Polsce. W tak turystycznych miastach jak Toruń czy Lublin nie ma ani jednej atrakcji Airbnb. Również Szczecin nie ma nic do zaoferowania. Katowice mają dwie atrakcje, Zakopane dwie, Łodź tylko trzy. Poniżej możecie zobaczyć czego można doświadczyć w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Wybraliśmy również najciekawsze i najbardziej oryginalne Atrakcje Aribnb w każdym mieście w Polsce.

Atrakcje Airbnb w Krakowie

krakow atrakcje airbnb polska experience cracow poland
źródło: strona Airbnb Experience

Kraków oferuje blisko 100 Atrakcji Airbnb i jest niekwestionowany liderem w Polsce. Najwięcej atrakcji organizują Gospodarze Airbnb w dziedzinie Kultura i Sztuka, czyli w głównej mierze są to usługi przewodników turystycznych i zwiedzanie Krakowa z localsami. W Krakowie znajdziecie też wiele sesji fotograficznych dla turystów. Najlpopularniejszymi atrakcjami Airbnb w Krakowie są:

 • The Best view of Krakow from Golf Cars (ponad 400 opinii),
 • Rozwiąż zagadkę i poznaj ukryty Kraków (ponad 100 opinii)
 • Zwiedzanie żydowskiego Kazimierza (blisko 150 opinii)
 • oraz co nie zaskakuje Visit the Schindler’s Factory Museum (140 opinii)

Z  gastronomicznych atrakcji niezwykle popularne są kursy kulinarne z przygotwywaniem pierogów oraz te związane z polską kuchnią.

 • Pierogi – Polish Dumplings- Class (185 opinii)
 • Taste of Poland: 15 Food Tasting Tour with Beer and Vodka Sampling (185 opinii)
 • Polish Vodka Testing Tour (150 opinii).

Krakowskie kulinarne Atrakcje Airbnb znajdziecie tu.

atrakcje airbnb kulinarne pierogi wodka experience cracow poland
źródło: strona Airbnb Experience

Jednymi z ciekawszych atrakcji na Airbnb, z których chętnie sami byśmy skorzystali, są

 1. Malowanie Ceramiki
 2. Krakow Obwarzanek (bagel) Workshop
 3.  Shabat Dinner Party
 4.  Prywatna wycieczka po oczywistych i nieoczywistych skarbach Krakowa

Atrakcje Airbnb w Gdańsku

airbnb atrakcje w gdańsku polsce experience alternatywne zwiedzanie gdańska pomorskie
źródło: strona Airbnb Experience

W naszym rodzinnym Gdańsku znajduje się 25 atrakcji Airbnb. Myślimy, że Gdańsk zasługuje na dużo więcej. Najpopularniejsze są wycieczki z przewodnikami turystycznymi, sesje fotograficzne oraz doświadczenia kulinarne z polskimi daniami oraz drinkami. Najpopularniejszymi atrakcjami Airbnb w Gdańsku są:

 • Feel Gdansk Walking Tour (blisko 80 opinii)
 • Old Town and Main Town with Amber Altar (ponad 50 opinii)
 • Gdansk by Kayak
 • Alternative Gdansk by bike.

Z kulinarnych atrakcji warto wspomnieć o Polish Food Tour and Gdansk SightseeingTaste Vodka – Polish Vodka Tasting TourTaste Beer – Polish Beer Tasting Tour. Generalnie można powiedzieć, że wiekszość atrakcji kulinarnych związanych jest z alkoholem.

Nasi ulubieńcy w Gdańsku to Cistercians land nature walk w Gdańsku Oliwie, Exploring the Baltic Gold – Amber tourExplore Gdansk as a secret agent. Wszystkie atrakcje Airbnb w Gdańsku znajdziecie pod tym linkiem.

Atrakcje Airbnb w Poznaniu

poznan atrakcje airbnb polsce experience zwiedzanie poznania
źródło: strona Airbnb Experience

Kolejne polskie miasto, które oferuje turystom zwiedzanie przez doświadczanie. Niestety w Poznaniu znajdziecie tylko 8 atrakcji Airbnb. Szkoda, że tak mało.

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch miast w Poznaniu są dwie ciekawe atrakcje związane ze sportem – Live football game with a local fan oraz Run where the locals run in Poznan. Doświadczenie na meczu piłki nożnej na stadionie Lecha zawiera kultowe polskie danie czyli zapiekankę oraz dwa piwa – jedno na stadionie, drugie w poznańskim pubie. Takie atrakcje mogłyby z powodzeniem pojawić się w innych miastach.

Kolejne dwie atrakcje w Poznaniu to zajęcia yogi. Ostatnie trzy atrakcje to zwiedzanie z testowaniem lokalnego jedzenia, sesja fotograficzna oraz polskie drinki oraz degustowanie polskiego i wielkopolskiego jedzenia. Poznańskie Atrakcje Airbnb tutaj. Niecierpliwie czekamy na więcej propozycji atrakcji w Poznaniu. Może więcej osób zechce dzielić się swoimi pasjami z turystami odwiedzającymi Poznań.

 

Zostań Gospodarzem i stwórz swoją Atrakcję Airbnb

Jeśli chciałbyś zostać Gospodarzem ang. Host) i stworzyć własną Atrakcję Airbnb kliknij w ten link Rejestracja nowego Gospodarza i Atrakcji Airbnb. Powodzenia!

Doświadczenia Airbnb dają naprawdę wiele satysfakcji i możliwość poznania ludzi z całego świata. Gorąco Wam polecam. Odwiedźcie również pomoc Airbnb, gdzie znajdziecie wiele informacji dla początkujących gospodarzy i organizatorów Airbnb Atrakcji.

 

Atrakcje Airbnb we Wrocławiu

wroclaw airbnb experience zwiedzanie Wrocławia
źródło: strona Airbnb Experience

21 atrakcji na Airbnb we Wrocławiu to jak na warunki polskie dobry wynik. Podobnie jak w innych polskich miastach gospodarze Airbnb głównie proponują zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem, sesje fotograficzne we Wrocławiu i poznawanie lokalnej i polskiej kuchni. Prawdziwą perełką wśród wrocławskich Airbnb jest Portret na szkle dziewiętnastowieczną metodą fotografii. To nie tylko unikalne doświadczenie fotograficzne, ale i bardzo wysoko cenione przez użytkowników Airbnb we Wrocławiu (ponad 60 opinii).

Bardzo ciekawa atrakcja we Wrocławiu to Foreigner’s Survival Kit in Poland dla obcokrajowców. Podczas dwugodzinnej rozmowy przy herbacie można poznać podstawowe polskie słowa oraz otrzymać informacje o polskiej kulturze i zwyczajach. Gospodarz Airbnb przekaże też jakie nieznane miejsca warto odwiedzić i opowie gdzie znaleźć wrocławskie krasnale.  Innym ciekawym doświadczeniem może być rzucanie siekierami 😉 Axe Throwing in Wroclaw. Wszystko znajdziecie tu Atrakcje Airbnb Wrocław.

Atrakcje Airbnb w Warszawie

warszawa airbnb warszawa atrakcje polska experience
źródło: strona Airbnb Experience

W Warszawie znajdziecie 55 atrakcji Airbnb czyli mniej więcej połowę tego co w Krakowie, ale prawie razy więcej niż we Wrocławiu czy Gdańsku. Jak na stolicę europejską to mało, jak na warunki polskie to świetny wynik. Dla porównania następujące stolice w Europie oferują tyle atrakcji na Airbnb:

 • Londyn (ponad 1000 atrakcji)
 • Paryż (1250 atrakcji)
 • Madryt (ponad 400
 • Barcelona 1000)
 • Rzym (ponad 1000 atrakcji)
 • Berlin (300 atrakcji)
 • czeska Praga (niemal 400 atrakcji)
 • Budapeszt (250 atrakcji)
 • Moskwa (200 atrakcji)

Co przygotowali gospodarze Airbnb dla turystów odwiedzających Warszawę? Ponad połowa atrakcji związana jest z kulturą i sztuką. Oznacza to, że znajdziecie tu oferty przewodników turystycznych, sesje fotograficzne,

Najpopularniejsze doświadczenia Airbnb w Warszawie to według liczby opinii wystawionych przez turystów to:

 • MAKE DUMPLINGS, NOT WAR! cooking class (130)
 • Understanding Warsaw (100)
 • Polish Food Tasting Tour with A Local (71)
 • Warszawa z niecodziennej perspektywy (61)
 • Explore hidden WWII memories of Warsaw (51)
 • Understanding Jewish Warsaw (40 opinii)

Oto naszym zdaniem najbardziej unikatowe atrakcje Airbnb w Warszawie, z których sami chcielibyśmy skorzystać:

 1. Dig for Vinyl Records in Warsaw
 2. Flea markets tour& Polish food tasting
 3. Warsaw’s Wild Side – Praga neighborhood
 4. UnBEERlievable Warsaw – evening vibes
 5. Warming ice-skating lesson

Bawcie się dobrze w Warszawie!

airbnb experience polska atrakcje alternatywne zwiedzanie w Polsce

Tagi: Airbnb, Airbnb Atrakcje, Airbnb Experiences, Airbnb Gdańsk, Airbnb Gospodarz, Airbnb Host, Airbnb Kraków, Airbnb Poznań, Airbnb Warszawa, Airbnb Wrocław, Atrakcje Airbnb, fotografia, Gdańsk, Kraków, kuchnia, kuchnia polska, Poznań, przewodnik, Warsaw PhotoWalks, Warszawa, Wrocław
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Wi-fi w pociągu Norwid z Gdańska do Krakowa

Muszę o tym napisać. Stał się cud. Internet wi-fi dostępny w pociągu Norwid TLK Intercity relacji Gdynia – Sopot – Gdańsk – Warszawa – Kraków. Kiedy dożyjemy czasów, że internet w polskim pociągu to będzie standard a nie łut szczęścia?

Otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

Krótka wizyta i film z otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Muzeum otwarto 20 kwietnia 2013 roku. Warto było poczekać w długiej kolejce. Niezwykła i zachwycająca architektura. Otwarcie wystawy głównej planowane jest na początek 2014 roku. Już dziś można…
Jak dojechać do Cambridge z Londynu i londyńskich lotnisk
Świąteczna Iluminacja w Warszawie