Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Brak komentarzy

Muzeum Historii Naturalnej jest jedną z największych atrakcji Londynu. Muzeum znajduje się tuż przy dwóch innych atrakcjach – Science Museum i Victoria and Albert Museum. Warto więc planując odwiedziny w londyńskim Natural History Museum znaleźć również czas na pozostałe dwa muzea położone w South Kenstington. Jeśli z powodu braku czasu musielibyście wybrać, którą atrakcję wybrać na zwiedzanie z dziećmi to na pewno powinno to być właśnie Muzeum Historii Naturalnej.  Natural History Museum w Londynie odwiedza rocznie ponad 5 milionów osób, co czyni je według różnych zestawień 10. – 12. najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie. Dlatego przygotujcie się na kolejki przed wejściem.

Co zobaczyć w muzeum

Sam budynek muzeum robi niesamowite wrażenie. Natural History Museum podzielone jest na pięć stref tematycznych.

Hintze Hall

Zwiedzanie muzeum rozpoczyna się w zapierającym dech w piersi hallu, na którego środku model szkieletu ogromnego dinozaura Diplodoka (Diplodocus). Od głowy do końca ogona ma ponad 26 metrów długości.

Muzea w Londynie - Natural History Museum
Monumentalny dinozaur Diplodok w hallu głównym muzeum

Z półpiętra po przeciwnej stronie wejścia na wchodzących do muzeum spogląda Karol Darwin, twórca teorii ewolucji. Koniecznie unieście głowy do góry, aby zobaczyć mozaiki na suficie.

Co jeszcze w tej strefie? Na tyłach schodów znajduje się kawiarnia.

Blue Zone

To nasza ulubiona strefa, w której znajdziecie dinozaury, gady, ssaki, zwierzęta z głębi oceanów. Dzieci będą zachwycone, bo zobaczą największe lądowe ssaki na świecie – słonie, żyrafę, hipopotama, nosorożce.

dzieci w londynie atrakcje
Olbrzymie ssaki zachwycą nie tylko dzieci
londyn dinozaury muzeum historii naturalnej
Dinozaury znajdują się na parterze po lewej stronie głównego wejścia do muzeum

Ciekawa jest również wystawa dotycząca ludzkiego ciała. Nie jest może najnowsza, ale wciąż przynosi wiele radości i przede wszystkim wiedzy.

Londyn atrakcje dla dzieci
Jak działa ludzkie ciało?

Orange Zone

Strefa pomarańczowa to najbardziej interaktywna część muzeum, gdzie odbywają się liczne zajęcia szkolne. Centrum tej części stanowi siedmiopiętrowy kokon (Cocoon), w którego środku poznać można brytyjską przyrodę. Na zewnątrz budynku możecie też pójść do ogrodu (Wildlife Garden).

darmowe muzea w londynie
Wielki kokon w Historii Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.
ciekawe miejsca w Londynie
Interaktywne tablice i stoły w londyńskim muzeum.

Green Zone

Najciekawsza część w tej strefie to galeria minerałów oraz cześć nazwana Treasures, gdzie zobaczycie 22 najcenniejsze eksponaty muzeum. Między innymi ptak Dodo, piękne motyle, gołębie Karola Darwina, książki.

największe atrakcje turystyczne Londynu
Szkielet ptaka Dodo

Red Zone

Muzeum potrafi zaskakiwać w każdej strefie, a do czerwonej zawiozą cię ruchome schody przez środek rozpalonej planety. Tutaj na trzech poziomach w multimedialny sposób zaprezentowana jest historia ziemi.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie
Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – część poświęcona Ziemi.
Muzeum Historii Naturalnej w Londynie
Muzeum Historii Naturalnej w Londynie dzielnicy South Kensington.

Hity Muzeum Historii Naturalnej

W Natural History Museum jest ponad 80 mln eksponatów, z których ponad 3 mln można oglądać online na stronie Natural History Museum Specimen Collection. Oprócz wspomnianego wcześniej diplodoka, zwiedzając muzeum koniecznie musicie zobaczyć także takie atrakcje jak:

T.rex

Olbrzymi ruchomy dinozaur T.rex. Patrząc na niego mieliśmy wrażenie, że zaraz wyjdzie z muzeum i ucieknie na ulice Londynu.

dinozaury muzeum historii naturalnej w londynie
Największy ruchomy dinozaur w Londynie.

Płetwal Błękitny

Największy prezentowany ssak w muzeum wisi w otoczeniu innych zwierząt z tej rodziny. Zobaczycie tu też żyrafę, słonie, hipopotamy, delfiny. Swoją drogą płetwalowi przydałoby się porządne czyszczenie z kurzu.

atrakcje dla dzieci w londynie
To chyba największa atrakcja dla dzieci w tym londyńskim muzeum.

Trzęsienie ziemi w Kobe

W czerwonej strefie odtworzone jest trzęsienie ziemi w japońskim sklepie w Kobe z 1995 roku.

Atrakcje Londynu
Trzęsienie ziemi w Kobe, na szczęście to tylko symulacja. Nie chcielibyśmy tego doświadczyć w Japonii.

Co jeszcze ciekawego warto zobaczyć? Warto też wspomnieć o słoju sekwoi, pomniku Karola Darwina czy skamielinie ArcheopteryxaNajdziwniejszy eksponat to głowa sowy z ołówkiem 😉

Zabytki w Londynie
Najdziwniejsze eksponaty muzeum?

Najlepsze miejsca na selfie to galeria na pierwszym piętrze z płetwalem błękitnym, schody w hallu głównym, T.rex w niebieskiej strefie oraz ruchome schody w czerwonej strefie.

atrakcje londynu za darmo
Znaleźliśmy jeszcze jednego dinozaura w muzeum. Tym razem to Stegozaur.

Informacje praktyczne

Z czego słynie Londyn? Wyobraźcie sobie, że wstęp do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest bezpłatny. Bilety kupuje się jedynie specjalne wydarzenia lub wystawy. To niesamowite, że taką mega atrakcję można zwiedzać za darmo! Za to kochamy Londyn.

Godziny otwarcia. Muzeum otwarte jest codziennie od godziny 10 rano do 17:50. Powinniście poświęcić minimum trzy godziny za zwiedzanie muzeum. Latem możecie spodziewać się długich kolejek i mniej więcej 30-50 minut czekania.

Social Media. Oficjalną aplikację muzeum znajdziecie na stronie www.nhm.ac.uk/visit/visitor-app.html. Muzeum możecie też obserwować  na Twitterze i Instagramie.

atrakcje Londynu za darmo
Największe atrakcje Londynu za darmo.

Jak dojechać do muzeum? Do Muzeum Historii Naturalnej najlepiej dojechać metrem do stacji South Kensington (linie Piccadilly, District, Circle).

Atrakcje w pobliżu Muzeum Historii Naturalnej: Science Museum, Victoria & Albert Museum, Harrods, Hyde Park, Restauracja Ognisko Polskie, Design Museum, Kensington Gardens i Kensington Palace.

Więcej ciekawych miejsc w Londynie i UK znajdziesz na
profilu Jarka na Instagramie

londyn-muzeum-historii-naturalnej

Tagi: atrakcje dla dzieci, atrakcje w Londynie, dinozaury, Karol Darwin, Kensington, Londyn, muzea w Londynie, muzeum, natura, Natural History Museum, ptak Dodo, South Kensington
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Polska na targach turystycznych World Travel Market w Londynie

World Travel Market 2016 w Londynie po raz trzeci

Moje trzecie targi World Travel Market w Londynie. Za każdym razem uczestniczyłem w WTM w innej roli. Po raz pierwszy dwa lata temu przyszedłem jako odwiedzający i miałem dużo czasu na odwiedzanie stoisk i uczestniczenia w seminariach, warsztatach oraz Blogger`s…
Gdzie na zakupy w Londynie

Zakupy w Londynie – TK Maxx

Dziś zabieramy was na zakupy do sklepów TK Maxx w Londynie. Chociaż sieć jest obecna w Polsce, to jednak w UK jest znacznie ciekawszy asortyment. I to często w lepszych cenach. Wpis zakupowy tradycyjnie zaczynamy od filmu ze sklepu TK Maxx nagranego…

Będzie jeszcze lepiej. Dzięki #selfie mam monopoda

Jeden z pierwszych spacerów po ulicach Londynu zakończył się zrobieniem #selfie. Nie jestem wielkim fanem tej aktywności w Social Media, dlatego nie znajdziecie w internecie dużo moich zdjęć tego typu. Doceniam jednak ten trend. No dobrze, było ich parę, szczególnie po…
Weryfikacja konta na Twitterze
Jak jeździć tanio po Pekinie