Mistrzowskie Syrenki z Warszawy

Brak komentarzy

Syrenka jest jednym ze znaków rozpoznawalnych Warszawy. Jej największy symbol. To legendarna postać pół kobiety- pół ryby. Syrenka obecna jest także w herbie i logo miasta.

Ile jest pomników syrenek w Warszawie?

W stolicy są trzy pomniki syrenki.

  • Jeden stoi nad Wisłą, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim.
  • Drugi znajduje się na Rynku Starego Miasta
  • Trzecia syrenka przy ulicy Karowej

Specjalne syrenki na na specjalną okazję

Symbolu miasta nie mogło też zabraknąć podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Z okazji Euro 2012 w Warszawie pojawiło się 16 nowych pomników syrenek. Zostały one ustawione w kilkunastu atrakcyjnych lokalizacjach. Każdy kraj reprezentowany w turnieju ma swoją syrenkę występującą w narodowych barwach.

Okolicznościowe, narodowe Syrenki współtworzyli kibice za pomocą aplikacji na Facebooku. Na części cokołu i tarczy każdej rzeźby umieszczone zostały zdjęcia z profilu kont internautów. W ramach akcji przygotowano także spot viralowy.

Wizualizacja projektu polskiej syrenki warszawskiej na Euro 2012ukraińska syrenka w Warszawie

Warszawskie syrenki na Facebooku

Anglojęzyczny fanpage Warszawy  (www.facebook.com/Warsaw), na którym prowadzona była kampania, polubiło ponad 43 tysiące fanów. Internauci do 30 maja mogli dodawać swoje zdjęcia. 

Facebook english version Fall in Love with Warsaw
Fall in Love with Warsaw

W drugiej odsłonie syrenkowej kampanii od 31 maja do 3 czerwca trwała „Bitwa o miejsce”. Internauci głosując wskazali, w którym miejscu stolicy stanie ich narodowa syrenka. Kibice wybierali lokalizacje spośród 12 punktów turystycznych zaproponowanych przez miasto. Jedynie lokalizacja syrenek z Polski, Ukrainy, Rosji oraz Grecji została z góry określona na terenie warszawskiej Strefy Kibica. Specjalna aplikacja na Facebooku umożliwiała śledzenie losów poszczególnych Syrenek.

 Aplikacja Facebook National Mermaids Warsaw

W każdej chwili można  było sprawdzić, mieszkańcy których krajów oddali najwięcej głosów. Dodatkowo po 31 maja, dostępna była wirtualna mapa stolicy z wybranymi przez internautów miejscami usytuowania Syrenek Narodowych z  ich opisem, zdjęciami i modelem Syrenki w 3D.

Film Warsaw Mermaids

Syrenki ubrane w narodowe barwy pojawiły się  w  ciekawych miejscach w Warszawie w skali 1:1, po zakończeniu głosowania od 7 czerwca, w dniu inauguracji warszawskiej Strefy Kibica. Można powiedzieć, że na czas Euro 2012 powstał nowy Szlak Warszawskich Syrenek . Zobacz Galerię Szesnastu Warszawskich Syrenek 

Celem projektu było nietuzinkowe powitanie Gości przybywających do Warszawy.  Na cokole każdej rzeźby wydnieje napis: „Serdecznie witamy” w danym języku oraz zachęcenie do spaceru szlakiem Syrenek Narodowych podczas EURO 2012. Zobacz nasz Film Warsaw Mermaids.

QR kody warszawskich syrenek

Dodatkowo poprzez fotokody umieszczone na pomnikach na telefon komórkowy można było pobrać mobilny przewodnik po Warszawie dostępny w 14 wersjach językowych. Aplikacja zawiera:

  • opis atrakcji turystycznych
  • mapę Warszawy w wersji online i offline
  • informacje o aktualnych imprezach i wydarzeniach w Strefie Kibica
  • bieżącą prognozę pogody.

Istnieje również możliwość planowania trasy zwiedzania. Polecamy też stronę Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Mapa syrenek w Warszawie

W punktach informacji turystycznej dostępne były również tradycyjne mapki z lokalizacją16 syrenek w Warszawie. (Zobacz także Mistrzowskie Warszawskie Syrenki – Przewodnik na Foursquare)

Warszawa Mapa Syrenek

Jak twierdzi Urząd Miasta Warszawy spersonalizowane wizerunki Syrenki to wizytówka Warszawy multikulturalnej, gościnnej i nowoczesnej. Do realizacji projektu wykorzystano Internet i aplikacje mobline – nowe technologie, bliskie młodym ludziom. Jednocześnie to kampania zintegrowana i oparta na poszerzonej rzeczywistości. Narodowe Syrenki miały wzmocnić znaczenie symbolu Warszawy w świadomości przyjezdnych.

Źródło: Informacja prasowa UM Warszawy oraz opracowanie własne

Przeczytaj też na naszym blogu:

Tagi: , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

bloger MICE wiadomości IMEX warsaw convention bureau 2021 eventprofs

MICE linki #2 wiadomości ze stycznia

Witam w pierwszych MICE linkach w 2021 roku. Jeśli jeszcze nie wiecie, czym są MICE linki to zapraszam do przeczytania wpisu z poprzedniego miesiąca. Styczeń miał przynieść nadzieję na powrót do normalności lub przynajmniej rozpocząć tzw. nową normalność. Niestety pierwsza…

Mercedes w garażu

Jadąc rowerem miejskim mostem Poniatowskiego zauważyłem nową, intrygującą budowlę. Drewniana konstrukcja z góry wyglądała jak garaże, typowe dla polskich osiedli.Jak się okazało to akcja marketingowa Mercedes-Benz. Stacja Mercedes to kawiarnia i klub, w którym przez całe lato odbywać się mają pokazy, koncerty, warsztaty, wernisaże.

kibice piłkarscy w Warszawie

Mecz Euro 2012 Polska – Czechy w Strefie Kibica w Warszawie

Rekordowa frekwencja w Strefie Kibica podczas meczu Euro2012 Polska – Czechy w Warszawie. W sobotę, 16 czerwca, stołeczne miasteczko kibiców przeżywało prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą meczu reprezentacji Polski przeciwko Czechom. Przez plac Defilad przez cały dzień przewinęło się 165 tysięcy…
Hiszpania promuje się w Gdańsku podczas Euro2012
Mecz Euro 2012 Polska – Czechy w Strefie Kibica w Warszawie