Mistrzowskie Syrenki z Warszawy

Brak komentarzy

Syrenka jest jednym ze znaków rozpoznawalnych Warszawy. Jej największy symbol. To legendarna postać pół kobiety- pół ryby. Syrenka obecna jest także w herbie i logo miasta.

Ile jest pomników syrenek w Warszawie?

W stolicy są trzy pomniki syrenki.

  • Jeden stoi nad Wisłą, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim.
  • Drugi znajduje się na Rynku Starego Miasta
  • Trzecia syrenka przy ulicy Karowej

Specjalne syrenki na na specjalną okazję

Symbolu miasta nie mogło też zabraknąć podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Z okazji Euro 2012 w Warszawie pojawiło się 16 nowych pomników syrenek. Zostały one ustawione w kilkunastu atrakcyjnych lokalizacjach. Każdy kraj reprezentowany w turnieju ma swoją syrenkę występującą w narodowych barwach.

Okolicznościowe, narodowe Syrenki współtworzyli kibice za pomocą aplikacji na Facebooku. Na części cokołu i tarczy każdej rzeźby umieszczone zostały zdjęcia z profilu kont internautów. W ramach akcji przygotowano także spot viralowy.

Wizualizacja projektu polskiej syrenki warszawskiej na Euro 2012ukraińska syrenka w Warszawie

Warszawskie syrenki na Facebooku

Anglojęzyczny fanpage Warszawy  (www.facebook.com/Warsaw), na którym prowadzona była kampania, polubiło ponad 43 tysiące fanów. Internauci do 30 maja mogli dodawać swoje zdjęcia. 

Facebook english version Fall in Love with Warsaw
Fall in Love with Warsaw

W drugiej odsłonie syrenkowej kampanii od 31 maja do 3 czerwca trwała „Bitwa o miejsce”. Internauci głosując wskazali, w którym miejscu stolicy stanie ich narodowa syrenka. Kibice wybierali lokalizacje spośród 12 punktów turystycznych zaproponowanych przez miasto. Jedynie lokalizacja syrenek z Polski, Ukrainy, Rosji oraz Grecji została z góry określona na terenie warszawskiej Strefy Kibica. Specjalna aplikacja na Facebooku umożliwiała śledzenie losów poszczególnych Syrenek.

 Aplikacja Facebook National Mermaids Warsaw

W każdej chwili można  było sprawdzić, mieszkańcy których krajów oddali najwięcej głosów. Dodatkowo po 31 maja, dostępna była wirtualna mapa stolicy z wybranymi przez internautów miejscami usytuowania Syrenek Narodowych z  ich opisem, zdjęciami i modelem Syrenki w 3D.

Film Warsaw Mermaids

Syrenki ubrane w narodowe barwy pojawiły się  w  ciekawych miejscach w Warszawie w skali 1:1, po zakończeniu głosowania od 7 czerwca, w dniu inauguracji warszawskiej Strefy Kibica. Można powiedzieć, że na czas Euro 2012 powstał nowy Szlak Warszawskich Syrenek . Zobacz Galerię Szesnastu Warszawskich Syrenek 

Celem projektu było nietuzinkowe powitanie Gości przybywających do Warszawy.  Na cokole każdej rzeźby wydnieje napis: „Serdecznie witamy” w danym języku oraz zachęcenie do spaceru szlakiem Syrenek Narodowych podczas EURO 2012. Zobacz nasz Film Warsaw Mermaids.

QR kody warszawskich syrenek

Dodatkowo poprzez fotokody umieszczone na pomnikach na telefon komórkowy można było pobrać mobilny przewodnik po Warszawie dostępny w 14 wersjach językowych. Aplikacja zawiera:

  • opis atrakcji turystycznych
  • mapę Warszawy w wersji online i offline
  • informacje o aktualnych imprezach i wydarzeniach w Strefie Kibica
  • bieżącą prognozę pogody.

Istnieje również możliwość planowania trasy zwiedzania. Polecamy też stronę Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Mapa syrenek w Warszawie

W punktach informacji turystycznej dostępne były również tradycyjne mapki z lokalizacją16 syrenek w Warszawie. (Zobacz także Mistrzowskie Warszawskie Syrenki – Przewodnik na Foursquare)

Warszawa Mapa Syrenek

Jak twierdzi Urząd Miasta Warszawy spersonalizowane wizerunki Syrenki to wizytówka Warszawy multikulturalnej, gościnnej i nowoczesnej. Do realizacji projektu wykorzystano Internet i aplikacje mobline – nowe technologie, bliskie młodym ludziom. Jednocześnie to kampania zintegrowana i oparta na poszerzonej rzeczywistości. Narodowe Syrenki miały wzmocnić znaczenie symbolu Warszawy w świadomości przyjezdnych.

Źródło: Informacja prasowa UM Warszawy oraz opracowanie własne

Przeczytaj też na naszym blogu:

Tagi: , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Polska atrakdolny śląsk wrocław palac w kamieńcu ząbkowickim

Kraina Miniatur we Wrocławiu

Kraina Miniatur to jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie zobaczyć można repliki zabytkowych budowli z całej Polski. Na terenie 6500 m² zlokalizowanych jest 11 miniatur zgodnych z oryginałami co do najmniejszych detali – tylko 25 razy mniejszych, m.in. Kościół Mariacki w Krakowie, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Dworzec Wrocław Główny

Social Media Polish Heritage Day in London Cambridge

#PLHeritageDay w Social Media

Projekt Polish Heritage Day to okazja do promocji polskiej tradycji, kultury, pysznego jedzenia i Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. My wzięliśmy udział w Polish Heritage Day w Cambridge. To nie tylko spotkania Polonii na kilkudziesięciu wydarzeniach w UK, ale też…
kiedy powstał faceebook

Facebook Lubię to! Historia i kilka faktów

Facebook to obecnie najbardziej popularny i największy na świecie serwis społecznościowy pozwalający jego użytkownikom na utrzymywanie kontaktów ze znajomymi, dzielnie się informacjami i zdjęciami, tworzenie grup. Konto na Facebooku mogą założyć osoby prywatne jak i firmy. Można nie lubić Facebooka…
Hiszpania promuje się w Gdańsku podczas Euro2012
Mecz Euro 2012 Polska – Czechy w Strefie Kibica w Warszawie