Miniatur Wunderland – największa atrakcja Hamburga

Brak komentarzy

To trzeba zobaczyć w Hamburgu

W miniaturowym Hamburgu na pewno rozpoznacie obiekty dworca głównego, St. Michaelis (zbudowany według oryginalnych planów z 15 tysięcy części), Imtech Arena, Landungsbrucken HafenCity. Budynek Elbphilharmonie otwiera się, a w środku każdy z członków orkiestry rusza się podczas koncertu. Tu znaleźliśmy Parę Młodą, do czego powstała cała nasza dalsza historia i kolejne plany… Kliknijcie na film o miniaturowym Hamburgu.

Na Wyspie Spichrzów można rozpoznać budynek, w którym siedzibę ma Miniatur Wunderland.

 

Ameryka

Po przeciwnej stronie makieta Ameryki, a tam kolorowe Las Vegas, Miami, Góra Rushmore z głowami amerykańskich prezydentów, Wielki Kanion, Park Narodowy Yosemite. 

Szczególnie spodobał się nam duży ruch na amerykańskiej autostradzie, co obrazuje wideo-relacja ze zwiedzania Ameryki w miniaturze.

Skandynawia

Ostatnia makieta prezentuje Skandynawię. Tu nowa atrakcja w Norwegii – pływające statki i funkcjonujące śluzy. W Szwecji biała, zimowa aranżacja. Jeżdżą też pociągi, samochody osobowe i ciężarówki, widać ogromny most nad morzem, port, dok i wiele innych małych atrakcji. Dzieci będą zachwycone.

W ostatnim punkcie byliśmy zmęczeni, więc filmy coraz krótsze….

Nie ma tajemnic w tej krainie

Kraina wciąż się rozwija. W 2013 rozpoczęto budowę Włoch, planowane są jeszcze Francja (rozpoczęcie budowy 2015 rok), Wielka Brytania (początek 2017 rok) i Afryka (początek prac 2019 rok). Zastanawiamy się tylko ile czasu zajmie zwiedzanie wszystkich światów. Powiększanie krainy odbywa się na oczach zwiedzających. Można przyglądać się stanowiskom i pracy projektantów oraz innych pracowników.

Nie od razu Rzym zbudowano. W Miniatur Wunderland rozpoczęto tworzenie planszy Włoch
Nie od razu Rzym zbudowano. W Miniatur Wunderland rozpoczęto tworzenie planszy Włoch

A kiedy Polska? Jakie polskie miasta, atrakcje mogłyby być zbudowane w Miniaturowej Krainie Cudów w Hamburgu, co wyglądałoby dostatecznie widowiskowo.

[review]

Kraina Miniatur – praktyczne informacje

Miniatur Wunderland znajduje się w Speicherstadt na ulicy Kehrwieder 2. Dojedziecie tu autobusem linii 111 oraz kolejką U3 (stacja Baumwall lub Rödingsmarkt)

Godziny otwarcia

Atrakcja otwarta jest codziennie od godziny 9:30 do 18:00 (wtorki 9:30-21:00), w sobotę 8:00-21:00, w niedzielę i święta 8:30-20:00. My zwiedzaliśmy 30 grudnia i wtedy było otwarte do 22:00. Planując przyjazd zobaczcie na stronie Wunderland Miniatur oczekiwanyczas stania w kolejce, a jeszcze lepiej zarezerwujcie bilety online w określonej godzinie wejścia.

Ceny biletów

Bilet dla dorosłego kosztuje 12 €, dzieci do 100 centymetrów wzrostu bezpłatnie, poniżej 16 lat cena biletu wynosi 6 €. W opcji są także tańsze bilety dla grup. Szczegółowy cennik . Co ciekawe, przy zakupie dostaniecie ulotkę w swojej wersji językowej. Podobno przygotowanych jest ponad 40 różnych wersji językowych. Na każdej ulotce mała grywalizacja – odszukaj sam 20 detali. Jedna tylko uwaga, w wersji elektronicznej polska ulotka do pobrania jest niestety z błędami, wersja drukowana- nie. Między innymi nieprawidłowe są daty dotyczące plansz w budowie.

Gastronomia

Na terenie Miniatur Wunderland znajdziecie bistro i restaurację, ceny przystępne. Bistro przy kasach, restaurcja już po przejściu bramki z zakupionym biletem. W bistro znajdziecie typowy fast food – frytki (1,90 €), brockwurst (1,90 €), skrzydełka kurczaka (3,90 €) sałatkę ziemniaczaną (2,00 €), kawę piwo i inne napoje.

live-cooking-station-hamburg-mianiatur-wunderland

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

MarinMuseum – największa atrakcja Karlskrony

Największa atrakcja Karlskrony to bez wątpienia Muzeum Marynarki Wojennej, do którego przyjechaliśmy po zwiedzaniu do Ronneby i Hjortahammar. Marin Museum położone na wyspie Stummholmen nazywane jest też Muzeum Morskim. Z zewnątrz przypomina grecką świątynie, oczywiście w minimalistycznym skandynawskim stylu. Wejście główne do…
muzeum mydła i historii brudu Bydgoszcz nowa polska atrakcja turystyczna, nie tylko dla dzieci

Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Król Ludwik XIV wydał rozporządzenie o usuwaniu fekaliów z pałacowych korytarzy co najmniej raz w tygodniu. Inny przepis francuski pouczał, jak pozbyć się odoru spod pach dzięki gałkom różanym. Na szczęście te czasy minęły i dziś dawne zwyczaje możemy poznać w nietypowym muzeum w…
Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Nieznana atrakcja Gdańska

Przyleciałem do Gdańska na kilka dni. Specjalnie nie planowałem zwiedzania, bo miałem załatwnienia dużo spraw zawodowo – prywatnych. Jednak przechodząc obok Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie i nowego budynku Wydziału Biologii poszedłem ponownie do nowej i mało znanej atrakcji turystycznej Gdańska. Robiąc…
Ranking Instagram w Polsce – społeczności Igers 2014
Z Elbląga przez Ełk do Grajewa #polskiedrogi