Miniatur Wunderland – największa atrakcja Hamburga

Brak komentarzy

To trzeba zobaczyć w Hamburgu

W miniaturowym Hamburgu na pewno rozpoznacie obiekty dworca głównego, St. Michaelis (zbudowany według oryginalnych planów z 15 tysięcy części), Imtech Arena, Landungsbrucken HafenCity. Budynek Elbphilharmonie otwiera się, a w środku każdy z członków orkiestry rusza się podczas koncertu. Tu znaleźliśmy Parę Młodą, do czego powstała cała nasza dalsza historia i kolejne plany… Kliknijcie na film o miniaturowym Hamburgu.

Na Wyspie Spichrzów można rozpoznać budynek, w którym siedzibę ma Miniatur Wunderland.

 

Ameryka

Po przeciwnej stronie makieta Ameryki, a tam kolorowe Las Vegas, Miami, Góra Rushmore z głowami amerykańskich prezydentów, Wielki Kanion, Park Narodowy Yosemite. 

Szczególnie spodobał się nam duży ruch na amerykańskiej autostradzie, co obrazuje wideo-relacja ze zwiedzania Ameryki w miniaturze.

Skandynawia

Ostatnia makieta prezentuje Skandynawię. Tu nowa atrakcja w Norwegii – pływające statki i funkcjonujące śluzy. W Szwecji biała, zimowa aranżacja. Jeżdżą też pociągi, samochody osobowe i ciężarówki, widać ogromny most nad morzem, port, dok i wiele innych małych atrakcji. Dzieci będą zachwycone.

W ostatnim punkcie byliśmy zmęczeni, więc filmy coraz krótsze….

Nie ma tajemnic w tej krainie

Kraina wciąż się rozwija. W 2013 rozpoczęto budowę Włoch, planowane są jeszcze Francja (rozpoczęcie budowy 2015 rok), Wielka Brytania (początek 2017 rok) i Afryka (początek prac 2019 rok). Zastanawiamy się tylko ile czasu zajmie zwiedzanie wszystkich światów. Powiększanie krainy odbywa się na oczach zwiedzających. Można przyglądać się stanowiskom i pracy projektantów oraz innych pracowników.

Nie od razu Rzym zbudowano. W Miniatur Wunderland rozpoczęto tworzenie planszy Włoch

Nie od razu Rzym zbudowano. W Miniatur Wunderland rozpoczęto tworzenie planszy Włoch

A kiedy Polska? Jakie polskie miasta, atrakcje mogłyby być zbudowane w Miniaturowej Krainie Cudów w Hamburgu, co wyglądałoby dostatecznie widowiskowo.

[review]

Kraina Miniatur – praktyczne informacje

Miniatur Wunderland znajduje się w Speicherstadt na ulicy Kehrwieder 2. Dojedziecie tu autobusem linii 111 oraz kolejką U3 (stacja Baumwall lub Rödingsmarkt)

Godziny otwarcia

Atrakcja otwarta jest codziennie od godziny 9:30 do 18:00 (wtorki 9:30-21:00), w sobotę 8:00-21:00, w niedzielę i święta 8:30-20:00. My zwiedzaliśmy 30 grudnia i wtedy było otwarte do 22:00. Planując przyjazd zobaczcie na stronie Wunderland Miniatur oczekiwanyczas stania w kolejce, a jeszcze lepiej zarezerwujcie bilety online w określonej godzinie wejścia.

Ceny biletów

Bilet dla dorosłego kosztuje 12 €, dzieci do 100 centymetrów wzrostu bezpłatnie, poniżej 16 lat cena biletu wynosi 6 €. W opcji są także tańsze bilety dla grup. Szczegółowy cennik . Co ciekawe, przy zakupie dostaniecie ulotkę w swojej wersji językowej. Podobno przygotowanych jest ponad 40 różnych wersji językowych. Na każdej ulotce mała grywalizacja – odszukaj sam 20 detali. Jedna tylko uwaga, w wersji elektronicznej polska ulotka do pobrania jest niestety z błędami, wersja drukowana- nie. Między innymi nieprawidłowe są daty dotyczące plansz w budowie.

Gastronomia

Na terenie Miniatur Wunderland znajdziecie bistro i restaurację, ceny przystępne. Bistro przy kasach, restaurcja już po przejściu bramki z zakupionym biletem. W bistro znajdziecie typowy fast food – frytki (1,90 €), brockwurst (1,90 €), skrzydełka kurczaka (3,90 €) sałatkę ziemniaczaną (2,00 €), kawę piwo i inne napoje.

live-cooking-station-hamburg-mianiatur-wunderland

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

Krótka wizyta i film z otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Muzeum otwarto 20 kwietnia 2013 roku. Warto było poczekać w długiej kolejce. Niezwykła i zachwycająca architektura. Otwarcie wystawy głównej planowane jest na początek 2014 roku. Już dziś można…
nadzieja na nowy rok w walce z rzadką chorobą

Opowieść o mojej żonie #12

Za chwilę zakończy się 2019 rok i powitamy 2020. Oby ten nadchodzący Rok był bardziej łaskawy zdrowotnie. 2019 nas nie rozpieszczał, ale w całej tej sytuacji doświadczaliśmy małych i większych cudów. Bo cudem jest, gdy ktoś otrze Twoje łzy i…
martin luter king mlkday alabama rosa parks autobus rownouprawnienie usa atrakcje zwiedzanie Montgomery civil rigts Selma Birmingham

Co nam przypomniał film Kamerdyner…

Dziś 20 stycznia i w USA obchodzone jest święto Martin Luther King, Jr. Day of Service. To w Stanach, a my w Polsce oglądaliśmy z Alicją film The Butler. Film inspirowany jest życiem Eugene`a Allena, który przez 34 lata pracował…
Ranking Instagram w Polsce – społeczności Igers 2014
Z Elbląga przez Ełk do Grajewa #polskiedrogi
Menu