Mikroblogowanie z Twitterem. Czy już tweetujesz?

Brak komentarzy

Twitter jest serwisem społecznościowym, która umożliwia mikroblogowanie. Dzięki Twitterowi możesz szybko dowiedzieć się co się teraz dzieje u ludzi, na których Ci zależy i czym zajmują się firmy, którymi się interesujesz. Dodatkowo otrzymujesz informacje o nowych wydarzeniach, pomysłach, opiniach na tematy, które Cię interesują. Twitter jest drugim po Facebooku najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie.

Jak pobrać aplikację Twitter?

Darmowa  aplikacja Twittera na urządzenia mobilne jest dostępna po adresem twitter.com/download dla

  • system iOS – iPhone oraz iPad
  • Android
  • BlackBerry
  • Windows Phone 7
Twitter aplikacja mobilna na tablety i smartfony
Twitter aplikacja mobilna na tablety i smartfony

Historia Twittera

Twitter został założony w marcu 2006 w San Francisco przez Jacka Dorsey`a  i uruchomiony w lipcu tego roku. Historia jego powstania jest pasjonująca. Dzięki swojej popularności zyskał miłośników tweetowania w prawie każdym kraju na świecie.

Usługa jest dostępna w ponad 20 językach (polska wersja od grudnia 2011 r.) i nadal poszerzana o kolejne. Z Twittera można korzystać na aplikacji i również komputerze.

Twitter kilka faktów

Jeszcze kilka faktów i ciekawostek o Twitterze:

  • Marzec 2010 użytkownicy wysyłali 50 milionów tweetów dziennie
  • Po śmierci Michaela Jacksona w 2009 roku liczba tweetów wysłanych co sekundę wyniosła 456. W wieczór noworoczny 2011 wysłano 6,939 tweetów co sekundę.
  •  11 Marca 2011 roku dzienna liczba tweetów przekracza 177 milionów, w roku 2012 jest to już 340 milionów tweetów dziennie
  • Twitter ma ponad 150 milionów zarejestrowanych użytkowników
  • Z ośmiu pracowników w 2008 roku firma powiększyła się do 400 osób

Tweetowanie czyli ćwierkanie

jak korzystać z Twittera na komputerze
Czy warto korzystać z Twittera?

Co to są tweety? Co to jest tweet? Co to znaczy tweetować? Co znaczy ćwierkać? Początkująct użytkownicy Twittera powinni poznać kilka słów. Sieć informacyjna budowana jest przez drobne informacje tekstowe, nazywane tweetamiTweet może mieć maksymalnie 140 znaków [aktualicacja obecnie tweet może mieć 280 znaków]. Tweety na ekranie telefonu lub komputera pojawiają sie w kolejności chronologicznej. Choć to mała przesteń możesz w niej zobaczyć zdjęcia, filmy i prowadzone konwersacje w jednym wątku.

Każdy twój wpis (tweet) jest widoczny dla osób, które wyraziły chęć oserwowania ciebie, a ty widzisz wszystkie tweety osób, które chcesz obserwować. Wysyłanie wiadomości, czyli tweetowanie, określane jest również terminem ćwierkanie. Jako użytkownik możesz obserwować to, co ich interesuje, czyli odczytywać tweety jak i dodawać tweety do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu Twitter.com, używając aplikacji na smartfonie lub wysyłając SMS-y.

# oraz @ ważne znaki w konwersacji na Twitterze

Pisząc wiadomości na Twitterze możemy używać dwóch istotnych znaczników.

Hashtag – # – postawiony przy danym wyrazie tworzy link do wszystkich postów oznaczonych tym hashtagiem. W przykładowym poście po kliknięciu #Torun zobaczysz najnowsze / najpopularniejsze posty związane z tym tematem.

dlaczego używa się hashtagów na Twitterze
Co oznaczają w Twitterze znaczniki @ i # ?

Znacznik @ (małpa lub at) jest również linkiem w tweecie, ale do określonego profilu na Twitterze (osoby lub instytucji/firmy). Jeśli w poście umieścisz znacznik @ do istniejącego profilu, wtedy po kliknięciu zostaniesz przekierowany na ten profil. W przykładowym poście @torun_turysty.

Promowane Tweety – Promoted Tweets – łatwiejsze do zobaczenia dla użytkowników

Promowane tweety danej firmy zobaczą tylko te osoby, które śledzą jej konto na Twitterze. Internauci nie zostaną zatem zalani informacjami, które całkowicie ich nie dotyczą. Promowany wpis pojawi się w Timeline po zalogowaniu lub odświeżeniu strony.

Użytkownik zawsze najpierw zobaczy go na samej górze, niezależnie od czasu publikacji, ale potem promowany tweet będzie zjeżdżał niżej. Nie będzie on prezentowany użytkownikowi więcej niż jeden raz.

Promowane tweety można też usunąć z Timeline, zostaną oznaczone jako promowane za pomocą żółtej ikonki ze strzałką i tekstu „Promoted by”. Przyda się ona natomiast tym firmom, które mają już fanów na Twitterze. Dzięki promowanym tweetom łatwiej będzie informować o nowych produktach, ofertach sprzedaży, punktach sprzedaży, promocjach itd.

Czy warto korzystać z Twittera?

Zaintersował Cię Twitter? Czy warto korzystać z Twittera? Chcesz poznać bardziej możliwości jakie oferuje ten serwis społecznościowy? Przeczytaj inne atykuły o Twitterze na naszym blogu:

 

Tagi: Android, App Store, BlackBerry, BlackBerry App World, Google Play, iPad, iPhone, Market Place, Media społecznościowe, smartphone, , Windows Phone
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

co to jest clubhouse aplikacja iphone zaproszenie

Co to jest Clubhouse

Do Clubhouse dołączyłem w połowie stycznia z ciekawości. Na początku 2021 roku aplikacja ma około 2 milionów użytkowników. Czy warto dowiedzieć się więcej o tej aplikacji? Czy warto mieć swój profil? To aplikacja, o której ostatnio dużo się mówi. Chociaż…

Social Media na #WTM2014 w Londynie

Ostatni dzień na targach WTM w Londynie i ostatnie chwile na uchwycenie przykładów wykorzystania Social Media podczas imprezy targowej. Współcześnie targi to nie tylko spotkania twarzą w twarz, ale także komunikacja w mediach społecznościowych. Wystawcy starają się przyciągnąć uwagę uczestników, klientów,…
Pożegnanie Polaków z Euro 2012
Irlandczycy w Gdańsku na Euro2012. Już za nimi tęsknimy