Jak wybrać najlepsze mieszkanie na Airbnb?

Brak komentarzy

Na co zwracać uwagę przy wyborze pokoi Airbnb w Wielkiej Brytanii? Poniższe punkty odnoszą się również do innych części świata. Znajdziecie tu oczywiste czynniki, które decydują o wyborze miejsca na nocleg oraz kilka rzeczy, które mogą was zaskoczyć. Na Airbnb możesz wynająć cały dom, mieszkanie lub pokój.

Lokalizacja

Location, location, location. Najatrakcyjniejsze wydają się być domy z pokojami w centrum miast, gdzie blisko do atrakcji turystycznych czy restauracji i pubów. Aczkolwiek dogodna dla Ciebie lokalizacja nie musi być zawsze w centrum. Wszystko zależy od celu twojego przyjazdu.

Cena

Nie zawsze wybieraj najtańsze pokoje. Warto czasem dodać kilka funtów i spać w pokoju lepszej jakości.

Gwiazdki

Sprawdź liczbę gwiazdek pokoju / domu na Airbnb, które przyznawane są przez samych gości. Skala ocen od 1 (najgorsze) do 5 (najlepsze) My wybieramy pokoje, które mają przynajmniej 4.5 punktów

Opinie gości

Zawsze sprawdzaj oceny i rekomendacje gości. Czytaj opinie wystawione przez poprzednich gości. W przypadku negatywnych ocen czytaj odpowiedź właściciela pokoju.

Dodatkowe usługi

Wiele właścicieli obiektów noclegowych oferuje dodatkowe usługi takie jak śniadanie (najczęściej kontynentalne, nie English Breakfast), dostęp do internetu i Netflixa, dostęp do ogrodu, rowery, dodatkowy grzejnik w pokoju, kominek, telewizor, pralka, żelazko, suszarka, ręczniki i inne łazienkowe akcesoria. Ważną dla nas jest kwestia prywatności, dlatego zwracamy uwagę czy istnieje zamek do drzwi. Prywatny pokój może być zamknięty dla bezpieczeństwa i prywatności.

Czystość

Jednym z elementów ocenianych przez gości na Airbnb jest czystość. To chyba oczywiste, że każdy z nas wybierze czysty pokój

Piętro ma znaczenie

Angielskie domy są specyficzne. Stare domki pięknie wyglądają z zewnątrz, wewnątrz czasami jest ciasno a do pokoju na poddaszu na pierwszym czy drugim piętrze mogą prowadzić wąskie schody, oczywiście z carpetem. Z różnych powodów zdrowotnych również dostęp na wyższe piętra może być utrudniony.

Piwnica

Ta część domu niesie za sobą pewne ryzyka (niedoświetlenie, pleść, wilgoć, hałas), ale dotychczas spaliśmy w dwóch takich Airbnb i mieliśmy bardzo pozytywne wrażenia.

Łazienka

Tu może czekać cię zaskoczenie. W Wielkiej Brytanii możesz trafić na ciasną, starą łazienkę z typowymi dwoma kranami oraz carpetem na podłodze. W przypadku wielu pokoi na wynajem liczba łazienek też ma znaczenie, chyba nie chcesz czekać w kolejce rano lub wieczorem. Inna kwestia to czy łazienka jest w opcji Shared Bathroom / Private bathroom. My wolimy łazienki do prywatnego użytku.

Wystrzegaj się pleśni

Niestety pleśń w angielskich domach nie jest zjawiskiem rzadkim. Wystrzegaj się domów położonych w pobliżu rzek i innych zbiorników wodnych, w ciasnej zabudowie, w złej orientacji z krótkim dostępem promieni słonecznych. Po wyglądzie budynku z zewnątrz można w miarę łatwo określić stan domu wewnątrz. Czasem pleśń może być niewidoczna, ale w pokoju unosi się specyficzny zapach.

Hałas

Wybieraj Airbnb z dala od głównych dróg. Jeśli nie jesteś miłośnikiem hałasu to oczywista oczywistość. Przy wielu domach mogą zatrzymywać się również autobusy komunikacji miejskiej.

Okna

To może was zaskoczyć, ponieważ w Polsce mamy zupełnie inne standardy. Po pierwsze okna mogą być złożone z jednej warstwy, mogą być nieszczelne w drewnianych a nawet stalowych, ramach. Jesienne i zimowe noce mogą być w Wielkiej Brytanii bardzo nieprzyjemne. Jeśli nawet okna są plastikowe to system ich otwierania bywa zupełnie inny niż w Polsce. Szczególnie w upalne noce może to mieć istotne znaczenie dla komfortu waszego snu w pokoju.

Dostęp do innych części domu

Wiele gospodarzy noclegów Airbnb udostępnia inne części swojego domu dla gości. Mogą to być dining room, drawing room, kuchnia, dodatkowe łazienki, biblioteka. My najbardziej lubimy dostęp do ogrodu lub tarasu na którym można zjeść śniadanie.

Check-in

Istnieją różne opcje meldowania się i otrzymywania kluczy do pokoju Airbnb. Popularne są drzwi z kodem, które nie wymagają osobistego kontaktu z właścicielem. W wielu przypadkach właściciel wita nas osobiście i tę formę check-in bardzo lubimy.

Dla nas nocowanie w Airbnb jest pewną formą poznania ludzi i kultury danego kraju. W Wielkiej Brytanii to świetna okazja do wielu rozmów po angielsku poprawiania znajomości języka angielskiego, w szczególności słuchania i mówienia. W przypadku niektórych check-inów istnieje limit czasowy, w którym wydawane są klucze, tego nie lubimy.

Zdjęcia

Niestety zdjęcia mogą kłamać i nie pokazują wszystkiego w noclegu Airbnb. Unikaj noclegów, które głównie pokazują atrakcje turystyczne danej miejscowości a niewiele zdjęć pokoju. Różne obiektywy powodują, że pokoje mogą się wydawać duże. Niestety to jest Wielka Brytania i wiele wynajmowanych pokoi jest naprawdę mała jak na polskie standardy i przyzwyczajenia gości.

Inna kwestia związana ze zdjęciami to gospodarze. Zawsze patrzmy na zdjęcia właścicieli obiektu noclegowego. Ich wygląd, wyraz twarzy może nam wiele powiedzieć, ale trzeba być czujnym, bo też może być zwodniczy.

Na koniec

A wy czym się kierujecie w wyborze noclegu w Airbnb? Podzielcie się nami doświadczeniami z najlepszych i najgorszych Airbnb w jakich spaliście.

Jeśli jeszcze nie korzystaliście jeszcze z Airbnb to klikając w ten link do rejestracji na Airbnb, który zawiera nasze zaproszenie, otrzymacie zniżkę do £20 (100 zł) na rezerwację pokoju w Airbnb oraz £9 (45 zł) do wykorzystania na rezerwacje Airbnb Atrakcje (Airbnb Experiences). 

Kierując się naszymi radami zobaczcie jakie wybraliśmy najlepsze pokoje Airbnb w Cambridge.

jak-znalezc-najlepsze-airbnb-noclegi-pokoje-domy

Tagi: Airbnb, airbnb w Cambridge, noclegi, noclegi w Cambridge, noclegi w Londynie, Pokoje Airbnb, Wielka Brytania
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

cambridge zdjęcia na Instagramie Instameet

MyMicrogap Instameet w Cambridge

Dziś chciałem się podzielić z Wami ciekawym wydarzeniem, które udało się nam wspólnymi siłami zorganizować w Cambridge. Dziękuję bardzo za udział w pierwszym wspólnym Instameet w Cambridge z Visit England, Visit Cambridge and Beyond i IgersCambridge. Z rozmów podczas wydarzenia…
Alternatywne zwiedzanie Cambridge PhotoWalk Airbnb Experience Wielka Brytania

Cambridge PhotoWalk Airbnb Experience – podsumowanie

W kwietniu pisałem Wam, że wystartowałem z nową propozycją dla turystów odwiedzających Cambridge. Najprościej mówiąc było to połączenie zwiedzania najpopularniejszych atrakcji i nieznanych miejsc w Cambridge z sesją fotograficzną. Cambridge PhotoWalk Airbnb Experience uważam za bardzo udany projekt. Od czasu…
airbnb-atrakcje-alternatywne-zwiedzanie

Co to są Airbnb Atrakcje?

Wiele osób zna tę firmę i korzystało już z wynajmu pokoi i mieszkań w Airbnb. Przez lata funkcjonowania Airbnb bardzo się zmieniło. Wynająć w nim można nocleg w pokojach, mieszkaniach, całe domy a nawet powstały specjalnie butikowe hotele dla turystów.…
Wycieczka do Londynu na jeden dzień
Co to są Airbnb Atrakcje?