Inspiracje i Innowacje: Podsumowanie Targów IMEX Frankfurt 2024

Brak komentarzy

Targi IMEX Frankfurt 2024 to nie tylko miejsce spotkań biznesowych, ale przede wszystkim miejsce pełne inspiracji i innowacji. Przemysł spotkań był reprezentowany przez wielu profesjonalistów, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, rzucając nowe światło na przyszłość branży. Pozwólcie, że przybliżę Wam kilka spostrzeżeń z targów IMEX 2024 we Frankfurcie.

1. Król i Królowa Muzyki

Muzyka jest siłą napędową wydarzeń, odgrywając istotną rolę na imprezach, w tym na targach IMEX we Frankfurcie. Zgadzamy się, że najlepsze happy hour na stoisku w Messe Frankfurt organizuje Norwegia. Choć slogan kraju brzmi „Norway, Powered by Nature”, na tę jedną godzinę bez wątpienia „Norway is powered by Music”, dodatkowo wzbogacona energią uczestników.

01-imex-frankfurt-targi-mice-norwegia-Arve-Lindgren-brian-allan-koncert

Mimo że tym razem obyło się bez lodu i rękawiczek, atmosfera była wyjątkowa. Król jest tylko jeden, a jest nim DJ Fox – Arve Lindgren z Bergen Convention Bureau.

norwegia-targi-imex-frankfurt-Arve-Lindgren-bergen

W tym roku Arve ponownie wystąpił w duecie z Brianem Allanem. DJ Fox miksował, a Brian śpiewał z uczestnikami.

Król rządził w środowy wieczór, ale królową poranków była Basia Giewont.

basia giewont

Basia Giewont Polska

Codziennie od 9:00 do 10:00 rano można było usłyszeć zniewalający głos Basi Giewont w Galeri Messe Frankfurt między Halą 8 a Halą 9. Te koncerty, zwane Musical Mornings, organizowane były przez Polską Organizację Turystyczną – Poland Convention Bureau.

2. Sport i MICE

Wydarzenia sportowe stanowią istotny element przemysłu spotkań. Podczas IMEX, Francja promowała nadchodzące igrzyska olimpijskie w Paryżu, a tematem przewodnim stoiska Niemiec było Euro 2024. Na stoisku Düsseldorf wyróżniał się ogromny puchar z zegarem odliczającym czas do rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej, wskazując, że do tego sportowego święta pozostał niecały miesiąc.

imex-frankfurt-dusseldorf-convention-bureau-euro-2024

Mecze mistrzostw zostaną rozegrane na stadionach w 10 niemieckich miastach: Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie.

Na polskim stoisku trzeciego dnia nosiliśmy koszulki reprezentacji Polski.Polecam także dodatkowe artykuły UEFA EURO 2024 – Mistrzostwa w Piłce Nożnej w Niemczech:

Jak pokazały poprzednie mistrzostwa, piłka nożna działa jako stymulator wydarzeń nawet po ich zakończeniu. To będzie bardzo owocny czas dla Niemiec.

3. Bezalkoholowe opcje na eventach

Pozostajemy w Niemczech z jeszcze jednego powodu. Uczestniczyłem w spotkaniu networkingowym na stoisku Region Stuttgart Convention Bureau, zatytułowanym „Stuttgart Wine Experience – Wine O`clock”. Ta destynacja podąża za trendami w naszej branży, wprowadzając bezalkoholowe wina do swojej oferty. Serwowano aż trzy różne rodzaje win bez alkoholu:

wino bezalkoholowe na eventy

Dziękuję Karinie Grutzner za prezentację bezalkoholowych win organicznych. To świetny przykład, jak można i warto oferować takie opcje uczestnikom podczas organizowanych wydarzeń.

Na to spotkanie dotarłem dzięki Irinie Graf i Sinie Bunte w ramach naszego cyklicznego IMEX Meetup of Content Creators.

4. Rozwój branżowych mediów

Wiodące media branży MICE prezentują się bardzo dobrze na IMEX. Były widoczne podczas targów, mając swoje niewielkie stoiska. Niektóre z nich znacząco powiększyły swoje zespoły, jak na przykład Headquarters Magazine. Zawsze dobrze zamienić słowo po polsku z Vivian Xu.

Vivian Xu

Z kolei Mash Media Group, wydawca m.in. Exhibition World oraz Conference and Meeting World, przybył z ekipą trzech osób odpowiedzialnych za tworzenie treści cyfrowych, relacje z wydarzeń targowych oraz nagrania wywiadów. Dziękuję Paulowi Colstonowi za przeprowadzenie wywiadu ze mną.

Paul Colston

Odbyła się także kolejna edycja Ljubljana Talks, podczas której Jan Oršič z Ljubljana Convention Bureau i Gorazd Čad z Kongres Magazine nagrywali wywiady z liderami naszej branży.

imex-frankfurt-ljubljana-talks-gorazd-cad-jan-orsic-przemysl-spotkan

Aby zapewnić atrakcyjny i aktualny przekaz, media i dziennikarze muszą nieustannie uczyć się, zdobywać nowe umiejętności i wdrażać nowe formaty. Przy wyborze mediów do współpracy i kampanii zawsze zwracam na to szczególną uwagę.

5. Immersyjne budki i doświadczenia

Toronto Convention Bureau zaprosiło do immersyjnej budki #MeetinToronto, gdzie wyświetlane były wybrane filmy promujące miasto. Wszystko to odbywało się w dynamicznej i atrakcyjnej formie wizualnej wewnątrz czarnego sześcianu.

toronto

Z kolei w kabinie prezentowanej przez Sensiks i Immersia można było doświadczyć filmów wielozmysłowo. Do wyboru były różne filmy, w tym bardzo relaksujące, a po założeniu maski i gogli oraz zamknięciu się w kabinie, można było dosłownie „odpłynąć”, czując zapachy, chłód lub ciepło, słysząc powiew wiatru i widząc pędzące obrazy. Po takim seansie niejeden uczestnik sięgał po szklankę wody.

Polecam również przeczytanie Frankfurt Przewodnik po najciekawszych atrakcjach i miejscach.

6. Hologramy ARHT – instalacja Encore stole the show

Serdeczne podziękowania dla Encore za zapewnienie najzabawniejszego doświadczenia tej edycji targów. Połączenie humoru z technologią hologramu okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki technologii ARHT mogliśmy przeobrazić się w kreskówkowe wersje siebie.

imex-frankfurt-ARHT-Hologram-Encore

Kto z Was miał okazję tego spróbować?

7. IMEX Design i Marketing Internetowy

Wprowadzenie przez Grupę IMEX nowego brandingu w zeszłym roku stanowiło ważny kamień milowy, kontynuując ich tradycję niestandardowych działań w zakresie marketingu cyfrowego. Aby zobaczyć ich kreatywną moc, sprawdź dynamiczne Reels na Instagramie, mistrzowsko opracowane przez Suzanne Medcalf i jej utalentowany zespół. Instagramowe rolki nie tylko angażują, ale także doskonale oddają innowacyjne podejście IMEX do marketingu wydarzeń targowych.

welcome-to-imex-team-digital

Kto uchwycił ikoniczne zdjęcie z ogromnymi literami IMEX w Galleria Messe Frankfurt? Twoje zaangażowanie i uznanie dodają energii do dynamicznej społeczności, którą IMEX buduje online.

IMEX targi we Frankfurcie

8. Master of Ceremony Maciej Kautz

Na zakończenie chciałbym wspomnieć o polskim akcencie, który napawa mnie ogromną dumą. Maciej Kautz z Polski pełnił rolę moderatora spotkań i paneli dyskusyjnych podczas sesji edukacyjnych w Hali 9.

maciej-kautz-imex-konferenansjere-prowadzacy-gale-wydarzenia

Życzę dalszego rozwoju kariery jako konferansjer na międzynarodowych wydarzeniach. IMEX bez wątpienia stanowi doskonałą referencję.

9. Raport Social Media Listening z IMEX

Radość tworzenia i magia raportowania Czym byłyby social media bez możliwości ich mierzenia? Jak co roku, przygotowuję IMEX Frankfurt Quick & Sweet Social Media Report. Tym razem korzystam z najnowszych funkcji AI oferowanych przez Brand24. Bądźcie czujni…

Wartość wydarzeń branżowych nie kryje się tylko w samych spotkaniach, ale także w podsumowaniach, które pozwalają na przemyślenie i wydobycie najważniejszych wniosków. Targi IMEX Frankfurt 2024 były pełne inspiracji, innowacji i cennych refleksji. Wprowadzone zmiany, nowe trendy i perspektywy pozostawią trwały ślad w przemyśleniach uczestników, inspirując ich do dalszego rozwoju w dynamicznym świecie przemysłu spotkań.

Zobacz również

Tagi: Frankfurt, IMEX Frankfurt
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

frankfurt nad menem przewodnik co warto zobaczyć atrakcje turystyczne

Frankfurt Przewodnik najciekawsze atrakcje i miejsca

To moja kolejna wizyta we Frankfurcie na targach IMEX. Byłem tu w 2015 roku oraz 2023. Dodatkowo poznawaliśmy miasto w 2019 roku. Zazwyczaj po całym dniu targów udaje się choć trochę pozwiedzać i poznać bliżej miasto i muszę powiedzieć, że…
THINK MICE wydawnictwo

Czytajcie branżowy magazyn THINK MICE

Otrzymałem zaproszenie do pisania artykułów do branżowego magazynu THINK MICE. Dziękuję Miguel Neves za rekomendację i redaktorowi naczelnemu Michałowi Kalarusowi.

bloger MICE branża w Polsce eventprofspl

MICE linki #1 wiadomości z grudnia

Co to są MICE linki Pod koniec grudnia uruchamiam MICE linki, czyli regularne podsumowania miesiąca ze świata turystyki, hotelarstwa oraz przemysłu spotkań i konferencji. Ponieważ interesują mnie dwa światy, turystyka i social media, w podsumowaniu znajdą się także informacje o…
Frankfurt Euro 2024 – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej