Gwiezdne Wojny – Przebudzenie Mocy w Londynie

Brak komentarzy

Ogarnęła nas gorączka związana z siódmą częścią Gwiezdnych Wojen, no przynajmniej Jarka. Dziś w Londynie europejska premiera filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, w związku z tym wybraliśmy na Leicester Square oraz do licznych sklepów (Disney i Lego w Westfield, Harrods, Hamleys) w poszukiwaniu gadżetów i pamiątek związanych z filmem.

Gwiezdne Wojny w Londynie

Leicester Square w Londynie słynie z licznych premier filmów. Tu znajdują się trzy najważniejsze kina Odeon, Empire i Vue.

premiera filmu na leicester square w Londynie

Na Leicester Square rozwija się czerwone dywany, po których stąpają gwiazdy, aktorzy i reżyserzy, a fani wyczekują przy barierkach aby zobaczyć swoich ulubieńców i poprosić o autograf lub zrobić wspólne selfie. Właśnie dziś wybraliśmy się tu po raz pierwszy – Alicja z ciekawości, Jarek, bo jest wielkim fanem Gwiezdnych Wojen i nie mógł przepuścić takiej okazji!

Jak wygląda premiera filmu na Leicester Square?

Cóż Leicester Square na pewno nie jest to miejsce, dla osób, które nie znoszą tłumów jak Alicja. Znalezienie dogodnego miejsca nie było łatwe, tym bardziej, że co jakiś czas podchodzili policjanci mówili „Keep moving, keep moving”.

Zaopatrzeni w iPhona, aparat i dwa selfie sticki mogliśmy nagrywać i obserwować co dzieje się na czerwonym dywanie przed wejściem do kina Empire Leicester Square.

premiera filmowa leicester square londyn kino
Zaczęło się od przemarszu oddziału szturmowców oraz konkursu na najlepsze naśladowanie odgłosów Chewbacci. Kogo zobaczyliśmy? Kerry Fisher, czyli księżniczkę Leę oraz droida BB-8. Niestety nie wypatrzeliśmy Harrisona Forda ani Marka Hammila.

stormtrooper szturmowiec londyn

rycerz jedi obi wan

Saga Gwiezdnych Wojen

Jesteśmy bardzo ciekawi jak po tylu latach aktorzy zagrali w kolejnej części sagi. Znów pojawią się  Luke Skywalker i Han Solo. Trudno w to uwierzyć, ale IV część „Gwiezdnych Wojen  – Nowa nadzieja” miała premierę w 1977 roku! To blisko 40 lat temu! „Imperium kontratakuje” widzowie zobaczyli w 1980 roku a „Powrót Jedi” w w 1983. To były filmy naszego dzieciństwa i wciąż bardzo dobrze się je ogląda. Już nie możemy się doczekać gdy zobaczymy w kinie VII część.

Przeczytaj na blogu również Imperial War Museum w Londynie .

Tagi: , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Ridley Road Market w Dalston

Po spotkaniu polskich blogerów w Londynie nie mogliśmy się oprzeć spacerowi po naszej dawnej dzielnicy. Przez pewien czas mieszkaliśmy w Hackney (tuż Hackney Wick i Parku Olimpijskim w Stratford), ale na targowisku Ridley Road Market w Dalston byliśmy po raz…

World Travel Market w Londynie po raz drugi

To był prawdziwy maraton. W niedzielę po godz. 22 wróciłem liniami Finnair do Londynu z Pekinu, a w poniedziałek rano byłem  już na targach World Travel Market 2015 w ExCeL London. Tym razem moja wizyta na WTM miala charakter zawodowy.…
Cudowna Portugalia i Algarve tylko w grudniu!
Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie