Duolinki #1

Brak komentarzy

Podobnie jak wy ciągle znajdujemy nowe, ciekawe strony strony w internecie. Czytamy je, potrzebujemy przez chwilę porad, wiedzy i potem o nich zapominamy. Chcielibyśmy co jakiś czas podzielić się z wami ciekaamy rzeczami znalezionymi w sieci.

Poznajcie DuoLinki, gdzie publikujemy nieregularnie najciekawsze strony, profile w Social Media, filmy, informacje o ciekawych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że dzięki DuoLinkom również wy poszerzycie wiedzę, znajdziecie potrzebne informacje, zainspirujecie się lub po prostu mile spędzicie czas.

brandcolors.net

Na stronie brandcolors.net znajdziecie kody kolorów używanych w logotypach największych firm i marek. Strona działa bardzo prosto. W wyszukiwarce wpisujecie nazwę firmy lub logo, jakiego szukacie i pokazują się wyniki z kodami kolorów. Proste i szybkie narzędzie.

kod-kolory-marki-firmy-logo

All in London – Store Finder

Świetna wyszukiwarka sklepów w Londynie. Sklepy pogrupowane są alfabetycznie. Wybierasz nazwę i na mapie pojawiają się sklepy danej marki. Przyda się do zaplanowania do wyjazdu na zakupy w Londynie. Wyszukiwarkę znajdziecie na stronie  www.allinlondon.co.uk/directory/storefinders.php.

mapa-sklepow-w-londynie
Wyszukiwarka i mapa sklepów w Londynie

Rare Seeds czyli rzadkie nasiona

Szukacie rzadkich i egzotycznych owoców i warzyw? Na stronie www.rareseeds.com znajdziecie ich nasiona. Strona dla wszystkich smakoszy i ogrodników. Ponad 1800 rodzajów nasion warzyw i owoców z  75 krajów świata.

rzadkie-nasiona-Baker-Creek-Heirloom-rare-Seeds

 

Scamwarners czyli tropienie oszustów

W UK jest bardzo dużo wyłudzeń przez internet. Można trafić na dziwne strony i ogłoszenia lub otrzymać podejrzane e-maile. Podczas poszukiwania mieszkania możecie otrzymywać różne bardzo atrakcyjne oferty. Niska cena i ładne zdjęcia są ostrzeżeniem. My sprawdzamy adres e-mail nadawcy w ScamWarners na stronie www.scamwarners.com.

ostrzezenie przed oszustami wynajem mieszkania Londyn
Jak sprawdzić email czy nie jest to wyłudzenie

Wystarczy wpisać w wysukiwarce adres e-mailowy nadawcy i okaże się czy jest to wyłudzenie. Tak sprawdziliśmy adres Jessicacole11@outlook.com podczas poszukiwania mieszkania w Londynie. Jak podejrzewaliśmy to ogłoszenie o wynajęciu mieszkania było oszustwem. Nie dajcie się oszukać w Wielkiej Brytanii i wszystkie podejrzane wiadomości sprawdzajcie.

oszustwa wynajem mieszkan w londynie
Oszustwa w wynajmie mieszkań w Londynie

Depop czyli mobilne zakupy

Depop to aplikacja mobilna służąca głównie do sprzedaży ciuchów. Rejestracja jest bardzo prosta a interfejs aplikacji bardzo przypomina Instagram. Na kwadratowe zdjęcia ciuchów można nawet nakładać filtry 😉 W minutę wstawicie ciuchy do sprzedaży a jeszcze szybciej kupicie. Apka Depop ma też polską wersję językową.

mobilne-zakupy-aplikacje-depop-sprzeadaz-ciuchow
Aplikacja do sprzedaży ciuchów i zakupów online

Aplikacja Depop do ściągnięcia w Apple Store i Google Play.

Megabus czyli tanie podróżowanie

Najkrócej mówiąc Megabus to taki Polskibus. Najtańsza opcja na podróżowanie po Wielkiej Brytanii. Autobusy Megabus kursują również do Fracji, Włoch , Hiszpanii, Holandii, Belgii, Irlandii i Niemiec. Bilety na przejazd autobusem można kupić nawet za kilka funtów. Najtańsze bilety na przejazdy autobusami w UK znajdziecie na www.uk.megabus.com

megabus-tanie-podroze-bilety-autobusowe-uk-wielka-brytania

Trzeci najpopularniejszy polski blog w UK

Na koniec coś miłego. Ostatnio zostaliśmy ogłoszeni trzecim najpopularniejszym polskim blogiem w Wielkiej Brytanii. Ranking polskich blogów w UK przygotował  serwis  www.moneygrabbing.co.uk. Najbardziej spodobał się nam opis naszego bloga 😉

„……. Blog jest prowadzony przez małżeństwo Jarka oraz Alicję i opisują głównie podróże, ale jest cała sekcja o Wielkiej Brytanii. Więc ten blog to pozycja obowiązkowa dla każdego emigranta w szczególności dla tych, co znają UK z dwóch miejsca fabryka, dom i lotnisko. Moje pierwsze wrażenie jak wszedłem na blog i zacząłem go przeglądać to sobie pomyślałem łał, ależ oni profesjonalnie prowadzą tego bloga, jest tutaj wszystko jak powinno być. Zaznaczam to, gdyż sam prowadzę bloga i wiem jak to wygląda od kuchni. Dowiedziałem się, że małżeństwo prowadzi szkolenia i warsztaty i przeszkolili już ponad 8 tysięcy ludzi. Na pewno ta dwójka blogerów jest ciekawa … „

Ranking-blogów-wielka-brytania-TOP-10--blogów-o-życiu-w-UK

Takie wyróżnienia zdecydowanie motywują do dalszego blogowania 😉 Dzięki!

Prześcignęliśmy Hindusów

Według ostatnio opublikowanych statystyk Polacy są najliczniejszą grupą emigrantów mieszkającą w Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2015 roku w UK mieszkało ponad 831 tys. osób urodzonych w Polsce. Po raz pierwszy prześcignęliśmy Hindusów. Na dalszych miejscach znajdują się Pakistańczycy, Irlandczycy i Niemcy. Swoją drogą nie wiedzieliśmy, że w UK mieszka tak dużo Niemców. Wyniki badań na stronie www.ons.gov.uk

ile polaków wielkiej brytanii emigracja
Źródło: www.ons.gov.uk

Warto zobaczyć

Jeszcze kilka ciekawych profili na Instagramie i stron www. Znaleźliśmy polskie pierogi w Londynie na www.instagram.com/pierogicompany i www.pierogicompany.com. Odkryliśmy kolejne serwisy dla influencerów Social Mediów, w tym Instagrama – InfluPl oraz BrandBuddies. Inspirujący blog Polki mieszkającej na Karaibach www.zyciepodpalmami.pl oraz świetny tekst na blogu Z pamiętnika Podróżoholika Dlaczego warto przyjechać do Ameryki Południowej. I na koniec wpis na naszym blogu, który mogliście przeoczyć – Królewieckie – 17. województwo Polski.

Prezent

Gdy przygotowywaliśmy wpis na blogu o aplikacji PRISMA przejrzeliśmy nasze zdjęcia na Instagramie i wybraliśmy najciekawsze zdjęcia z Londynu. W weekend opanowała nas mania Prismy i przerobiliśmy mnóstwo zdjeć z ciekawych miejsc w Londynie. Zamiast spamować na Instagramie, stworzyliśmy galerię na blogu.

Teraz mamy prezent. Jeśli potrzebujesz darmowych zdjęć z Londynu do bloga, publikacji, strony internetowej i wszelkich niekomercyjnych zastosowań możesz je mieć od Duolook. Żadnych znaków wodnych, opłat.

Jeśli chcesz kliknij – Londyn zdjęcia do pobrania i ściągnij zdjęcia, które potrzebujesz. W galerii jest 70 zdjęć największych atrakcji turystycznych w Londynie.

Ciekawe zdjęcia z Londynu do pobrania za darmo
Ciekawe zdjęcia z Londynu do pobrania za darmo od Duolook

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

W Londynie nie czujemy się obco

Wiecie dlaczego nie chcemy wyjechać z Londynu, chociaż co jakiś czas pojawiają się różne inne opcje?  Bo to wspaniałe miejsce do życia, może nieco droższe od innych, ale ma tak cudowną twórczą atmosferę, że wciąż nie możemy się tym nacieszyć.…
Atrakcje w Londynie

Battersea Park – egzotyczny i zaciszny Londyn

Nad Tamizą położony jest niezwykły Battersea Park. Po dzisiejszym zwiedzaniu Alicja stwierdziła, że jest to jej ulubiony park w Londynie. Największe atrakcje parku to Subtropikalny Ogród i Children`s ZOO.

Najpiękniejsze księgarnie w Londynie angielskie książki

Najpiękniejsze księgarnie w Londynie

Uwielbiamy czytać książki. Na co dzień  korzystamy z Legimi. Dlaczego? Nie możemy na razie przewieźć wszystkich naszych książek z Polski oraz nie budujemy naszej angielskiej biblioteczki, bo często się przeprowadzamy. Jednym z naszych ulubionych zajęć w weekend jest więc czytanie książek…
Ridley Road Market w Dalston
Hot pot w Pekinie