Co to są Airbnb Atrakcje?

Brak komentarzy

Wiele osób zna tę firmę i korzystało już z wynajmu pokoi i mieszkań w Airbnb. Przez lata funkcjonowania Airbnb bardzo się zmieniło. Wynająć w nim można nocleg w pokojach, mieszkaniach, całe domy a nawet powstały specjalnie butikowe hotele dla turystów. Serwis chwali się, że w swojej bazie ma ponad 6 milionów obiektów noclegowych na całym w świecie. Również w Polsce ta forma noclegu jest popularna wśród turystów a Polacy wyjeżdżający za granicę także korzystają z wynajmu miejsc noclegowych w Airbnb. We wpisie Jak wybrać najlepsze mieszkanie na wynajem na Airbnb? doradzamy Wam jak wybrać najlepsze obiekty noclegowe na Airbnb.

Airbnb Atrakcje a w zasadzie Doświadczenia

Wiele portali turystycznych zauważyło, że oferowanie turystom samego noclegu to za mało. Turyści poza spełnieniem podstawowej potrzeby noclegu podczas wyjazdu wakacyjnego czy weekendowego oczekują przeżycia czegoś niezwykłego. Nie chcą tylko patrzeć i zwiedzać, ale chcą uczestniczyć w czymś unikalnym. A najlepiej byłoby aby to doświadczenie było zorganizowane i poprowadzone przez lokalnego eksperta w danej dziedzinie.

Z tego trendu oraz potrzeby podróżników powstały Airbnb Atrakcje. Aczkolwiek moim zdaniem polskie tłumaczenie nowej usługi Airbnb nie jest najlepsze i nie do końca oddaje ideę czego może oczekiwać turysta. Atrakcja może być czymś statycznym, to może być też muzeum lub inna atrakcja turystyczna. Po angielsku oferta firmy to Airbnb Experiences, czyli w luźnym tłumaczeniu na polski Airbnb Doświadczenia. Można to również rozumieć jako przeżycia, doznania, popróbowanie czegoś, odczucia. Czyli jest to coś niematerialnego, emocjonalnego i nieuchwytnego. Rozumiecie tę istotną różnicę? Tym są nazwane po polsku Airbnb Atrakcje.

Kim są Gospodarze Atrakcji?

atrakcje-airbnb-polska-gospodarz-host-experiences

Airbnb bardzo dba o jakość dostępnych doświadczeń. Każdy z organizatorów jest weryfikowany przez serwis oraz sprawdzana jest unikatowość oferty. Airbnb nazywa te osoby Gospodarzami (ang Airbnb Host).

 1. Doświadczenia Airbnb są organizowane przez mieszkańców danych miejscowości. Chodzi o zapewnienie unikalności i lokalności dla uczestników
 2. Każdy z Gospodarzy musi wykazać się unikalnym doświadczeniem lub udowodnić, że jest się ekspertem w danej dziedzinie
 3. Ponadto atrakcje organizowane są w małych grupach, aby uczestnicy mogli w jednakowym stopniu uczestniczyć w przeżywaniu emocji
 4. Airbnb podkreśla, że dba o zapewnienie wysokich standardów

Jakie ciekawe Airbnb Atrakcje można znaleźć?

Nowa usługa Airbnb powstała stosunkowo niedawno bo w 2016 roku. Początkowo była oferowana w limitowanej liczbie miejsc, pózniej została udostępniona na całym świecie. Na początku serwis oferował 500 atrakcji, dziś ta liczba zwiększyła się do ponad 30 000 (kwiecień 2019). To dużo z jednej strony i mało jeśli porówna się to do 6 milionów obiektów noclegowych na Airbnb. Widać, że nowa usługa Aibnb na ciągle potężny potencjał do rozwoju.

airbnb-atrakcje-experience-gotowanie-street-food

Atrakcje podzielone są na główne kategorie tematyczne i tak można korzystać z doświadczeń z gospodarzami w takich dziedzinach jak:

1. Jedzenie i picie (food and drinks)

W ramach tej kategorii znajdziecie takie atrakcje jak

 1. Napoje (doświadcenia związane między innymi z piwem, winem koktajlami, kawą i herbatą)
 2. Gotowanie
 3. Uliczne jedzenie czyli street food
 4. Desery
 5. Pieczenie

2. Kultura i sztuka (culture and heritage)

W ramach tej kategorii znajdziecie takie atrakcje jak:

 1. Kultura i historia
 2. Sztuka i projektowanie
 3. Życie i styl

3. Sport

W ramach tej kategorii znajdziecie takie atrakcje jak:

 1. Fitness i rekreacja
 2. Sporty wodne
 3. Sporty górskie
 4. Sporty zimowe
 5. Sporty ekstremalne
 6. Sporty walki
 7. Sporty zespołowe
 8. Sporty strzeleckie

4. Rozrywka (entertainment)

W ramach tej kategorii znajdziecie takie atrakcje jak:

 1. Muzyka
 2. Taniec
 3. Gry
 4. Filmy, telewizja, radio ( tym wycieczki do lokacji filmowych)
 5. Teatr
 6. Sztuczki magiczne

5. Przyroda i atrakcje na świeżym powietrzu (animals and outdoor)

W ramach tej kategorii znajdziecie takie atrakcje jak:

 1. Zwierzęta
 2. Atrakje na świeżym powietrzu

6. Nocne życie

7. Charytatywne wspierające lokalną społeczność

8. Odnowa biologiczna

W ramach tej kategorii znajdziecie takie atrakcje jak:

 1. Zielarstwo
 2. Medytacja
 3. Leczenie dźwiękiem

 

Jak zarezerwować Airbnb Atrakcje?

Aby zarezerwować atrakcje należy mieć konto na Airbnb. Rezerwując noclegi na Airbnb system podpowiada ci dostępne atrakcje w danej lokalizacji. Nie ma jednak konieczności rezerwacji i noclegu i atrakcji, można skorzystać tylko z opcji atrakcji.

Jeśli jeszcze nie korzystaliście jeszcze z Airbnb to klikając w ten link do rejestracji na Airbnb, który zawiera nasze zaproszenie, otrzymacie zniżkę do £20 (100 zł) na rezerwację pokoju w Airbnb oraz £9 (45 zł) do wykorzystania na rezerwację Airbnb Atrakcje (Airbnb Experiences). 

Na co zwracać uwagę przy wyborze atrakcji?

Podobnie jak w przypadku wynajmowania mieszkań i pokoi w Airbnb pod uwagę bierze się takie czynniki jak:

 1. Opis atrakcji
 2. Cena
 3. Gwiazdki
 4. Recenzje gości
 5. Dodakowe atrakcje w cenie
 6. Dodatkowe usługi
 7. Jakie wyposażenie zawarte jest w cenie
 8. Gdzie będziecie czyli mapa z opis lokalizacji doświadczeń
 9. Język Gospodarza prowadzącego atrakcję (polski, angielski, itp)
 10. Wymagania lub ograniczenie dla turystów
 11. Zdjęcia Atrakcji Airbnb dodane przez Gospodarza
 12. Zdjęcie Gospodarza
 13. Zdjęcia z atrakji dodane przez uczestników

Zostań Gospodarzem i stwórz swoją Atrakcję Airbnb

Jeśli chciałbyś zostać Gospodarzem i stworzyć własną Atrakcję Airbnb kliknij w ten link Rejestracja nowego Gospodarza i Atrakcji Airbnb. Powodzenia! Doświadczenia Airbnb dają naprawdę wiele satysfakcji i możliwość poznania ludzi z całego świata. Gorąco Wam polecam. Odwiedzcie również pomoc Airbnb, gdzie znajdziecie wiele informacji dla początkujacych gospodarzy i organizarów Airbnb Atrakcji. Gdybyście mieli pytani śmiało piszcie i postaram się wam doradzić jak zostać gospodarzem.

Zostawcie nam w komentarzach informacje czy korzystaliście już w Atrakcji Airbnb i jakie macie doświadczenia.

airbnb-experience-poland-atrakcje-alternatywne-zwiedzanie-doswiadczenia

Tagi: Airbnb, Airbnb Atrakcje, Airbnb Experiences, Airbnb Gospodarz, Airbnb Host, Airbnb Warszawa, alterntatywne zwiedzanie, Atrakcje Airbnb, Warsaw PhotoWalks, Warszawa, zwiedzanie
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Wyróżnienie w konkursie fotografii mobilnej Go2Warsaw

Miły początek roku i wyróżnienie w konkursie fotografii mobilnej – Insta Przewodnik po Warszawie. Organizator konkursu to Go2Warsaw czyli  Stołeczna Organizacja Turystyczna. Go2warsaw szukał wyjątkowych miejsc w stolicy, które zdobędą popularność na Instagramie. Moje zdjęcie z ulicy Mostowej w Warszawie…
Galeria szesnastu warszawskich narodowych syrenek prezentowanych podczas Euro 2012.

Galeria warszawskich syrenek Euro2012

Galeria szesnastu warszawskich narodowych syrenek prezentowanych podczas Euro 2012. Która lokalizacja z syrenką najbardziej się Wam podoba? Nam włoska na Placu Zamkowym. Oto lista wszystkich warszawskich syrenek (w kolejności alfabetycznej) Anglia – Plac Teatralny Chorwacja – Plac Cubryny Czechy –…

Biało-czerwone lwy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

Spacer w Warszawie Krakowskim Przedmieściem to obowiązek i przyjemność dla każdego turysty odwiedzającego stolicę Polski. Lubimy tu przychodzić, szczególnie po ostatnich zmianach i inwestycjach. To teraz bardziej deptak niż zapełniona samochodami ulica. Kiedyś jeździliśmy autem do Hotelu Europejskiego Krakowskim Przedmieściem…
Jak wybrać najlepsze mieszkanie na Airbnb?
Startuję z Cambridge PhotoWalk na Airbnb Experience