Cambridge PhotoWalk Airbnb Experience – podsumowanie

Brak komentarzy

W kwietniu pisałem Wam, że wystartowałem z nową propozycją dla turystów odwiedzających Cambridge. Najprościej mówiąc było to połączenie zwiedzania najpopularniejszych atrakcji i nieznanych miejsc w Cambridge z sesją fotograficzną.

Cambridge PhotoWalk Airbnb Experience uważam za bardzo udany projekt. Od czasu uruchomienia doświadczeń na Airbnb w kwietniu 2019 do zakończenia w lipcu 2019 roku udało się zorganizować 19 wycieczek dla 24 osób plus dwie grupy studentów kursów językowych dla 20 osób, czyli łącznie blisko 40 osób.

Otrzymałem 10 opinii na Airbnb oraz dziewięć 5 gwiazdek i raz 4 gwiazdki (złapała nas straszna burza, trochę zmokliśmy, trzeba było improwizować, ale wyszły nam wspaniałe odbicia w kałużach).

Kto uczestniczył w Airbnb Experience w Cambridge?

Pierwszą uczestniczką Cambridge Photowalk była studentka kursu językowego z Filipin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Okazało się, że z tego doświadczenia korzystali turyści odwiedzający Cambridge na jeden dzień lub weekend. Z oferty skorzystali też studenci kursów językowych w Cambridge. Zainteresowane tym rodzajem zwiedzania Cambridge były również pary – cudowne młode małżeństwo z Indii, para z Anglii (chłopak kupił wycieczkę dla dziewczyny z okazji urodzin) oraz przemiła para z Francji.

Zorganizowałem również dwie wycieczki dla grup ze szkoły językowej.

Innym rodzajem klientów były osoby podróżujące samotnie i potrzebujące fotografa do zrobienia zdjęć. Dwie inne osoby potrzebowały zdjęć do ich projektów start-upów. Ciekawymi klientami były 3 osoby z Chin – mama i jej dwie córki. Mamie zależało na pamiątce z Cambridge oraz zdjęciach jej dwóch córek. Fotografowałem również mamę i jej 10 letnią córkę. W innej sesji mamę i jej córkę studentkę Uniwersytetu w Cambridge. Jak widzicie motywy zamawiających Cambridge Photowalk Airbnb Experience bywały zupełnie różne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)


W doświadczeniu uczestniczyły osoby ze wspomnianych wcześniej Filipin oraz Chin, USA, Niemiec, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Francji, Indii, Włoch, Japonii i Turcji. Z mojej perspektywy to była wspaniała okazja do poznania ludzi z całego świata.

Jakie miejsca odwiedzaliśmy w Cambridge?

Podzieliłbym ciekawe miejsca w Cambridge na trzy grupy

 1. największe atrakcje Cambridge
 2. nieznane miejsca, do których turyści nie zawsze docierają, ale znane są przez mieszkańców Cambridge
 3. miejsca, których zarówno turyści i mieszkańcy nie znali. Mogły to być samodzielne obiekty lub miejsca w największych atrakcjach Cambridge, do których turyści nie wchodzili

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Największe atrakcje Cambridge

Najpopularniejszą atrakcją miasta jest Uniwersytet w Cambridge oraz jego najbardziej znane college czyli St John`s College, Trinity College, King`s College z King`s College Chapel oraz Queen`s College. Niestety minusem tych collegy jest fakt, że wstęp do nich jest płatny. Na życzenie moich gości byliśmy w nich i robiliśmy zdjęcia.

Inne ważne odwiedzane college w centrum to:

 • Emmanuel College
 • Christ`s College (uczelnia Charlesa Darwina)
 • Downing College
 • Sidney Sussex College (jak mawiają studenci ten przy Sainsbury`s)
 • Pembroke College
 • Magdalen College
 • najstarszy Peterhouse

Lubiłem zabierać moich turystów do tych collegy gdzie znajdowaliśmy niezwykłe miejsca – ogrody, klatki schodowe, dziedzińce, biblioteki, dining room. Trochę z boku był, jeden z moich ulubionych, Jesus College, ale warto było tam pójść dla niezwykłej atmosfery i architektury.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Inne ciekawe atrakcje to muzea. To co jest wspaniałe w Wielkiej Brytanii to fakt, że wstęp jest darmowy nawet do największych i najwspanialszych muzeów i galerii. I tak byliśmy w

 • The Fitzwilliam Museum
 • Cambridge University Museum of Zoology
 • Sedgwick Museum of Earth Science
 • Heong Gallery
 • Museum of Archaeology and Anthropology.

Najpiękniejsze mosty w Cambridge, nabrzeża rzeki Cam, parki i ogrody również były miejscem naszych sesji fotograficznych i opowiadanych historii. Portugal Place, Trinity Lane, Green Street, Corpus Christi Clock oraz rynek z targowiskiem były malowniczymi dodatkami do naszych zdjęć.

Nieznane miejsca dla turystów

Uwielbiam Jesus College, ale turyści rzadko tu docierają. Nie każdy turysta zna historię Parker`s Piece i jego znaczenia dla współczesnej piłki nożnej (wygooglujcie sobie). Doskonale znałem miejsca gdzie wypasały się słynne krowy z Cambridge.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Jednym z najbardziej niezwykłych budynków w Cambridge jest dawna siedziba szpitalu Addenbrooke`s. Obecnie znajduje się tu Judge Business School. Wnętrze zostało stworzone w stylu starożytnego Egiptu, jaskrawe kolory, kolumny i niezwykły sufit na każdym robiły wrażenie.

Stare księgarnie, puby, urocze skwerki i uliczki, ściany, piękne drzwi i bramy były niezwykłym tłem naszych zdjęć.

Nieznane miejsca dla mieszkańców i turystów

Nie każdy jest ekspertem i ma wiedzę gdzie znajdują się najlepsze kałuże w Cambridge 😉 Czekałem tylko na deszcz i zaraz po nim lub kolejnego dnia zabierałem moich turystów w te miejsca. Tu powstały jedne z moich ulubionych zdjęć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Inne miejsce to piękna nowa ściana wyremontowanego Muzeum Zoologii. Nazwałem ją Instagrammers Wall ze względu na piękny czarny wzór.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Wielu mieszkańców nie znało jednej z ciekawszych atrakcji dla dzieci w Cambridge. Co jakiś czas ukrywający swoją tożsamość artyści instalowali małe drzwi w różnych częściach miasta. To była świetna zabawa poszukiwanie i fotografowanie The Dinky Doors.

Kolejne niezwykłe miejsca w Cambridge to klatki schodowe w collegach oraz ratuszu. Na ostatnim piętrze ratusza można było usiąść w oknie i mieć wspaniały widok na King`s College Chapel.

Jak wypadł Tripdavisor w porównaniu z Airbnb?

Na Tripadvisorze umieściłem tę samą ofertę z identycznymi opisami, zdjęciami oraz w tej samej cenie. Ten serwis stworzył nową funkcję Tripadvisor Experiences. Przez wiele miesięcy nie było żadnego odzewu. Dopiero w lipcu wpłynęły dwie rezerwacje, w tym jedna dla grupy trzy osobowej, ale musiałem je anulować ze względu na wyjazd. Podsumowując pojedynek padł wynik Airnb 19:2 Tripadvisor. Szczerze mówiąc byłem zawiedziony wynikiem Tripadvisora. Na początku tej przygody myślałem nawet, że to Tripadvisor będzie głównym źródłem rezerwacji.

Na zakończenie

Cambridge jest małym miastem i ma wiele uroczych zakątków. To niezwykłe miejsce w Anglii warte odwiedzenia. Mnóstwo tu atrakcji i ukrytych miejsc do fotografowania. Nic dziwnego, że rocznie odwiedza je 6 milionów turystów. Cieszę się, że mogłem pokazać Cambridge turystom poprzez doświadczenia z mobilną fotografią. Zobacz Cambridge PhotoWalk na Instagramie.

Polecam Ci także pobranie audioguide, który przygotował Jarek dla turystów odwiedziających Cambridge.
 VidiGuides Cambridge Instagram Tour.
Udanego słuchania, fotografowania i zwiedzania pięknego Cambridge.

Airbnb-Experience-wycieczki-podroze-fotografia-przewodnik-anglia-cambridge

Tagi: Airbnb, Airbnb Experiences, airbnb w Cambridge, Anglia, Atrakcje Airbnb, atrakcje w Cambridge, Cambridge, Cambridge PhotoWalks
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Czy warto wyjechać do UK

Co musisz wiedzieć zanim wyemigrujesz do Wielkiej Brytanii!

Dla wielu Polaków Wielka Brytania to kraina mlekiem i miodem (benefitami) płynąca. Dla innych to kraj nieograniczonych możliwości i spełniania marzeń. A jak jest naprawdę? Fakty i mity o emigracji na Wyspy Wielka Brytania to kraj, w którym pieniądze leżą na ulicy. Jeśli będziesz…
Reprezentacja Anglii wyjeżdża z hotelu Starego w Krakowie na mecz ćwierćfinałowy 2012 z Włochami

Anglicy wyjeżdżają z Krakowa na ćwierćfinał Euro 2012 z Włochami

23 czerwca reprezentacja Anglii opuściła Hotel Stary w Krakowie i wyjechała na mecz ćwierćfinałowy z drużyną Włoch w Kijowie na Ukrainie. Miasto podsumowało pobyt Anglików w mieście. Do korzyści zaliczyć można wyremontowany stadion lokalnej drużyny Hutnika Kraków. Tutaj drużyna angielska…

Christmas Jumper Day

Pierwszy raz w życiu długie przymierzanie rzeczy w sklepie mnie nie nudziło, a bawiło. Przygotowywaliśmy się z Alicją do naszego pierwszego w Londynie szkolenia. Szukaliśmy tematu, który użyjemy w social mediach i pomogła nam witryna sklepowa. Dowiedzieliśmy się, że w…
Dzielnice w Londynie – boroughs i neighborhoods
Jak dojechać do Cambridge z Londynu i londyńskich lotnisk