Cambridge PhotoWalk Airbnb Experience – podsumowanie

Brak komentarzy

W kwietniu pisałem Wam, że wystartowałem z nową propozycją dla turystów odwiedzających Cambridge. Najprościej mówiąc było to połączenie zwiedzania najpopularniejszych atrakcji i nieznanych miejsc w Cambridge z sesją fotograficzną.

Cambridge PhotoWalk Airbnb Experience uważam za bardzo udany projekt. Od czasu uruchomienia doświadczeń na Airbnb w kwietniu 2019 do zakończenia w lipcu 2019 roku udało się zorganizować 19 wycieczek dla 24 osób plus dwie grupy studentów kursów językowych dla 20 osób, czyli łącznie blisko 40 osób.

Otrzymałem 10 opinii na Airbnb oraz dziewięć 5 gwiazdek i raz 4 gwiazdki (złapała nas straszna burza, trochę zmokliśmy, trzeba było improwizować, ale wyszły nam wspaniałe odbicia w kałużach).

Kto uczestniczył w Airbnb Experience w Cambridge?

Pierwszą uczestniczką Cambridge Photowalk była studentka kursu językowego z Filipin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Okazało się, że z tego doświadczenia korzystali turyści odwiedzający Cambridge na jeden dzień lub weekend. Z oferty skorzystali też studenci kursów językowych w Cambridge. Zainteresowane tym rodzajem zwiedzania Cambridge były również pary – cudowne młode małżeństwo z Indii, para z Anglii (chłopak kupił wycieczkę dla dziewczyny z okazji urodzin) oraz przemiła para z Francji.

Zorganizowałem również dwie wycieczki dla grup ze szkoły językowej.

Innym rodzajem klientów były osoby podróżujące samotnie i potrzebujące fotografa do zrobienia zdjęć. Dwie inne osoby potrzebowały zdjęć do ich projektów start-upów. Ciekawymi klientami były 3 osoby z Chin – mama i jej dwie córki. Mamie zależało na pamiątce z Cambridge oraz zdjęciach jej dwóch córek. Fotografowałem również mamę i jej 10 letnią córkę. W innej sesji mamę i jej córkę studentkę Uniwersytetu w Cambridge. Jak widzicie motywy zamawiających Cambridge Photowalk Airbnb Experience bywały zupełnie różne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)


W doświadczeniu uczestniczyły osoby ze wspomnianych wcześniej Filipin oraz Chin, USA, Niemiec, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Francji, Indii, Włoch, Japonii i Turcji. Z mojej perspektywy to była wspaniała okazja do poznania ludzi z całego świata.

Jakie miejsca odwiedzaliśmy w Cambridge?

Podzieliłbym ciekawe miejsca w Cambridge na trzy grupy

 1. największe atrakcje Cambridge
 2. nieznane miejsca, do których turyści nie zawsze docierają, ale znane są przez mieszkańców Cambridge
 3. miejsca, których zarówno turyści i mieszkańcy nie znali. Mogły to być samodzielne obiekty lub miejsca w największych atrakcjach Cambridge, do których turyści nie wchodzili

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Największe atrakcje Cambridge

Najpopularniejszą atrakcją miasta jest Uniwersytet w Cambridge oraz jego najbardziej znane college czyli St John`s College, Trinity College, King`s College z King`s College Chapel oraz Queen`s College. Niestety minusem tych collegy jest fakt, że wstęp do nich jest płatny. Na życzenie moich gości byliśmy w nich i robiliśmy zdjęcia.

Inne ważne odwiedzane college w centrum to:

 • Emmanuel College
 • Christ`s College (uczelnia Charlesa Darwina)
 • Downing College
 • Sidney Sussex College (jak mawiają studenci ten przy Sainsbury`s)
 • Pembroke College
 • Magdalen College
 • najstarszy Peterhouse

Lubiłem zabierać moich turystów do tych collegy gdzie znajdowaliśmy niezwykłe miejsca – ogrody, klatki schodowe, dziedzińce, biblioteki, dining room. Trochę z boku był, jeden z moich ulubionych, Jesus College, ale warto było tam pójść dla niezwykłej atmosfery i architektury.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Inne ciekawe atrakcje to muzea. To co jest wspaniałe w Wielkiej Brytanii to fakt, że wstęp jest darmowy nawet do największych i najwspanialszych muzeów i galerii. I tak byliśmy w

 • The Fitzwilliam Museum
 • Cambridge University Museum of Zoology
 • Sedgwick Museum of Earth Science
 • Heong Gallery
 • Museum of Archaeology and Anthropology.

Najpiękniejsze mosty w Cambridge, nabrzeża rzeki Cam, parki i ogrody również były miejscem naszych sesji fotograficznych i opowiadanych historii. Portugal Place, Trinity Lane, Green Street, Corpus Christi Clock oraz rynek z targowiskiem były malowniczymi dodatkami do naszych zdjęć.

Nieznane miejsca dla turystów

Uwielbiam Jesus College, ale turyści rzadko tu docierają. Nie każdy turysta zna historię Parker`s Piece i jego znaczenia dla współczesnej piłki nożnej (wygooglujcie sobie). Doskonale znałem miejsca gdzie wypasały się słynne krowy z Cambridge.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Jednym z najbardziej niezwykłych budynków w Cambridge jest dawna siedziba szpitalu Addenbrooke`s. Obecnie znajduje się tu Judge Business School. Wnętrze zostało stworzone w stylu starożytnego Egiptu, jaskrawe kolory, kolumny i niezwykły sufit na każdym robiły wrażenie.

Stare księgarnie, puby, urocze skwerki i uliczki, ściany, piękne drzwi i bramy były niezwykłym tłem naszych zdjęć.

Nieznane miejsca dla mieszkańców i turystów

Nie każdy jest ekspertem i ma wiedzę gdzie znajdują się najlepsze kałuże w Cambridge 😉 Czekałem tylko na deszcz i zaraz po nim lub kolejnego dnia zabierałem moich turystów w te miejsca. Tu powstały jedne z moich ulubionych zdjęć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Inne miejsce to piękna nowa ściana wyremontowanego Muzeum Zoologii. Nazwałem ją Instagrammers Wall ze względu na piękny czarny wzór.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cambridge Photowalk (@cambridgephotowalk)

Wielu mieszkańców nie znało jednej z ciekawszych atrakcji dla dzieci w Cambridge. Co jakiś czas ukrywający swoją tożsamość artyści instalowali małe drzwi w różnych częściach miasta. To była świetna zabawa poszukiwanie i fotografowanie The Dinky Doors.

Kolejne niezwykłe miejsca w Cambridge to klatki schodowe w collegach oraz ratuszu. Na ostatnim piętrze ratusza można było usiąść w oknie i mieć wspaniały widok na King`s College Chapel.

Jak wypadł Tripdavisor w porównaniu z Airbnb?

Na Tripadvisorze umieściłem tę samą ofertę z identycznymi opisami, zdjęciami oraz w tej samej cenie. Ten serwis stworzył nową funkcję Tripadvisor Experiences. Przez wiele miesięcy nie było żadnego odzewu. Dopiero w lipcu wpłynęły dwie rezerwacje, w tym jedna dla grupy trzy osobowej, ale musiałem je anulować ze względu na wyjazd. Podsumowując pojedynek padł wynik Airnb 19:2 Tripadvisor. Szczerze mówiąc byłem zawiedziony wynikiem Tripadvisora. Na początku tej przygody myślałem nawet, że to Tripadvisor będzie głównym źródłem rezerwacji.

Na zakończenie

Cambridge jest małym miastem i ma wiele uroczych zakątków. To niezwykłe miejsce w Anglii warte odwiedzenia. Mnóstwo tu atrakcji i ukrytych miejsc do fotografowania. Nic dziwnego, że rocznie odwiedza je 6 milionów turystów. Cieszę się, że mogłem pokazać Cambridge turystom poprzez doświadczenia z mobilną fotografią. Zobacz Cambridge PhotoWalk na Instagramie.

Polecam Ci także pobranie audioguide, który przygotował Jarek dla turystów odwiedziających Cambridge.
 VidiGuides Cambridge Instagram Tour.
Udanego słuchania, fotografowania i zwiedzania pięknego Cambridge.

Airbnb-Experience-wycieczki-podroze-fotografia-przewodnik-anglia-cambridge

Tagi: , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Grovelands Park – przestrzeń i ruch

Grovelands Park w Enfield położony jest w Southgate i Winchmore Hill. Znajdziecie tu dużo ptaków, duże otwarte przestrzenie. To jeden z ciekawszych parków w tej części Londynu.   Grovelands Park #london #southgate #igerslondon #visitlondon #instaplace #instaplaceapp #place #earth #world #duolook…
Tłusty czwartek w Anglii gdzie kupić pączki

Tłusty czwartek w Anglii

Tłusty czwartek to jedna z najsłodszych polskich tradycji. W Polsce zajadaliśmy się tłustymi lukrowanymi pączkami z różaną marmoladą i pomarańczową skórką. Na szczęście polskie pączki można kupić w wielu polskich sklepach w Londynie i Wielkiej Brytanii. My jednak postanowiliśmy zjeść…
najlepsze Airbnb w Cambrigde Anglia jak wybrać

Jak wybrać najlepsze mieszkanie na Airbnb?

Na co zwracać uwagę przy wyborze pokoi Airbnb w Wielkiej Brytanii? Poniższe punkty odnoszą się również do innych części świata. Znajdziecie tu oczywiste czynniki, które decydują o wyborze miejsca na nocleg oraz kilka rzeczy, które mogą was zaskoczyć. Na Airbnb…
Dzielnice w Londynie – boroughs i neighborhoods
Jak dojechać do Cambridge z Londynu i londyńskich lotnisk