Berlin Euro 2024 – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

Brak komentarzy

Berlin jest jednym z miast gospodarzy Euro 2024. Olympiastadion Berlin będzie niezwykle ważną areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W stolicy Niemiec zostaną rozegrane dwa mecze grupowe oraz 1/8 finału, ćwierćfinał oraz finał! Pierwszy mecz zapowiada się niezwykle interesująco, bo zagrają w nim Polacy i Austriacy! Co za otwarcie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie!

Mecze Euro 2024 w Berlinie

Mecze mistrzostw zagrają tu reprezentacje następujących krajów:

  • 21 czerwca 2024 o godzinie 18:00: Polska – Austria
  • 25 czerwca 2024 o godzinie 18:00: Holandia – Austria
  • 29 czerwca 2024 o godzinie 18:00: 1/8 finału
  • 6 lipca 2024 o godzinie 21:00: Ćwierćfinał
  • 14 lipca 2024 o godzinie 21:00: Finał

Patrząc na tabelę meczów oczywiście wiemy, który mecz dla nas będzie najważniejszy. Spotkanie reprezentacji Polski i Austrii będzie kluczowe dla dalszych losów Polaków w tym turnieju. Z silną reprezentacją Austrii musimy wygrać. To nie będzie łatwe, a może nawet niemożliwe. Wcześniej zostaje Polakom tylko mecz z Holandią (Hamburg) a potem gramy z Francją (Dortmund). 21 czerwca możemy spodziewać się wielu polskich kibiców na ulicach Berlina i oby jak najwięcej wspierało dopingiem naszą reprezentację na stadionie.

Nasi grupowi rywale z Austrii rozegrają w Berlinie również swój kolejny mecz z naszymi kolejnym konkurentem do wyjścia z grupy – Holendrami. W stolicy Niemiec będą ważyły się losy reprezentacji Polski w Euro 2024.

Czy Polacy mogą zagrać kolejny mecz w Berlinie?

Patrząc na tabelę  mecze 1/16 finału rozegrają drużyny druga z grupy A i druga z grupy B. Mogą to być Szkoci / Szwajcarzy / Niemcy z Chorwatami / Włochami / Hiszpanami.

W Berlinie naprawdę będą bardzo dobre mecze. Warto tu przyjechać i poczuć klimat mistrzostw. Może reprezentacja Polski rozegra również w stolicy Niemiec mecz finałowy?

Polecam również Jak jeździć w Berlinie oraz atrakcje i co warto zobaczyć w Berlinie

Berlin komunikacja miejska podczas Euro 2024

Olympiastadion Berlin

Olympiastadion Berlin to na codzień stadion klubu Hertha Berlin –  drużyny 2. Bundesligi. Obecnie w Hercie Berlin gra Maciej Karbownik, a jednym z najbardziej znanych polskich piłarzy grających w barwach klubu był Artut Wichniarek. Podczas meczów mistrzostw stadion pomieści nawet 71 000 widzów.

Berlin-UEFA-Euro-2024-Mistrzostwa-Europy-w-Pilce-Noznej

Dwie Strefy Kibica w Berlinie

Gdzie oglądać mecze mistrzostw EURO 2024 w Berlinie? Strefa Kibica w Berlinie składa się z dwóch obszarów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie: Strefy Kibica przy Reichstagu, będącej sercem 31-dniowego festiwalu, oraz Strefy Kibica przy Bramie Brandenburskiej, tymczasowego parku i sceny dla oficjalnego oglądania meczów.

Strefa Kibica przy Bramie Brandenburskiej

Brama Brandenburska w Berlinie stanowi idealne tło dla oficjalnego pokazywania meczów na telebimach. To miejsce, gdzie można obejrzeć wybrane mecze EURO 2024 na ogromnych ekranach, w otoczeniu dziesiątek tysięcy innych fanów, w jednym z najbardziej ikonicznych miejsc stolicy. Lokalizacja: Platz des 18. März oraz Straße des 17. Juni.

Strefa Kibica przy Reichstagu

W Strefie Kibica przy Reichstagu czeka program kulturalny i rozrywkowy. Nawet w dni bez meczów można liczyć na występy na żywo, czytania, warsztaty i koncerty DJ-skie, a także inne atrakcje. Lokalizacja: Platz der Republik (przed Reichstagiem), Berlin-Tiergarten.

Wstępy do obydwu berlińskich stref kibica są bezpłatne. Zostanie tu pokazanych 51 meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Więcej informacji na stronie Berlin Euro 2024 Festival.

Hashtagi #UEFAEURO2024 and #hostcityberlin #visitBerlin

Polecam również:

Wspomnienia Euro 2012

Pamiętamy drużynę Niemiec gdy przebywała w Gdańsku. oraz bawiących się na ulicach polskich miast Włochów i Hiszpanów.

Fot. Shvets Anna

Tagi: Berlin, Euro 2024, Niemcy, piłka nożna
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

Eko-hotel w eko-dzielnicy Hamburga

Teraz możemy uczciwie napisać. To była ciekawa przygoda. Kilka dni przed wyjazdem do Hamburga nie mieliśmy noclegu. Jarek ma lekkiego stresa, chociaż już powoli się przyzwyczaja do wyjazdów w tym stylu. Alicja nie przyjmuje do wiadomości, że może zabraknąć miejsc. Tym…
Parkin Saturna w filmie jako parking Hotelu Atlantic. W tle dworzec główny w Hamburgu

James Bond w Hamburgu

Ile razy mieliście wrażenie, że to dziwnie znajome miejsce…Tak było w Hamburgu. Idziemy nad Jezioro Außenalster, mijamy Hotel Atlantic Kempinski i nagle olśnienie. Przecież w tym hotelu był James Bond! To tu kręcono „Jutro nie umiera nigdy” (Tommorow Never Dies) z 1997…
Irlandczycy w Gdańsku

Irlandczycy w Gdańsku na Euro2012. Już za nimi tęsknimy

Po hiszpańskiej czerwonej fali, Gdańsk opanowali The Boys in Green. Kibice z Irlandii przyjechali na mecz Euro2012 Irlandia – Hiszpania  i od początku zyskali wielką sympatię mieszkańców Gdańska. Irlandczycy pomimo deszczu licznie gromadzili się na Długim Targu przy Dworze Artusa i…
Hamburg Euro 2024 – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej
Frankfurt Euro 2024 – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej