Atrakcje w Windsor

Brak komentarzy

Nie mogliśmy się doczekać naszej kolejnej wycieczki poza Londyn. Jesienią pojechaliśmy do Windsoru. Miasteczko położone Tamizą słynie z królewskiego zamku. Po drugiej stronie rzeki leży elitarny Eton College a w pobliżu największa atrakcja dla dzieci Legoland. Co warto zobaczyć w Windsorze?

Mapa Atrakcje Windsor

Mapa atrakcje w Windsor i Eton

Zamek Windsor

Historia królewskiego zamku w Windsorze się XI wieku. Zamek zbudował Wilhelm I Zdobywca. Windsorska posiadłość królowej szczyci się mianem największego zamieszkiwanego zamku na świecie. Zamek ma bardzo długie mury i 19 baszt.  Najsłynniejsze budowle w zamku to Okrągła Wieża (ang. Round Tower) zbudowana przez króla Edwarda III oraz Kaplica Św. Jerzego (St. George Chapel). Kaplica św. Jerzego jest jednym z najpiękniejszym budynków w Anglii. Pochowani są tu monarchowie w tym królowie Henryk VIII i Karol I.

Co warto zobaczyć w Windsor

Wejście do zamku Windsor

Wielką atrakcją dla dzieci w zamku jest Dom Lalek Królowej Marii (Queen Mary’s Dolls’ House). To zbudowana w skali 1:12 replika arystokratycznego domu.

Zamek Windsor

Baszta zamku windsorskiego

Królowa Elżbieta II w zamku w Windsorze spędza niemal każdy weekend. To jedna z jej ulubionych posiadłości w Wielkiej Brytanii. Wcale nas nie dziwi, że kiedy tylko może to ucieka z Pałacu Buckingham w centrum Londynu. Piękne są ogrody królewskie ze słynnym Long Walk.

Jak ogromna jest to rezydencja monarsza można zobaczyć podczas podchodzenia samolotu do lądowania na lotnisko Heathrow.


Bilet wstępu do Zamku Windsorskiego kosztuje 20,50 funtów, dzieci poniżej 5 roku życia za darmo. Bilet rodzinny kosztuje 53 funty (2 osoby dorosłe i trójka dzieci). Szczegóły na stronie Royal Collection Trust. Zmiana warty odbywa się codziennie o godzinie 11:00 od poniedziałku do soboty (kwiecień-lipiec).

Zmiana warty w Windsorze

Zmiana warty w Windsorze

Krzywy domek w Windsor

Krzywy Domek w Windsorze przy High Street, znany jest jako Market Cross House lub The Windsor Crooked House. Uroczy, mały domek był wielokrotnie przebudowywany.

Krzywy domek Windsor

The Crooked House Windsor

ciekawe miejsca w windsor

Więcej ciekawych miejsc w Londynie i UK znajdziesz na
profilu Jarka na Instagramie

Windsor & Royal Borough Museum

Tuż przy krzywym domku w Guildhall znajduje się Windsor and Royal Borough Museum. To stosunkowo młode muzeum zostało otwarte przez królową w 2011 roku. W Windsor & Royal Borough Museum znajdziecie między innymi eksponaty z czasów rzymskich, anglosaskich, wiktoriańskich oraz portrety królewskie. I tu ciekawostka. To właśnie w windsorskim Guildhall w The Ascot Room pobrali się książę Karol i Camilla Parker-Bowles. Wstęp do muzeum kosztuje 3 funty.

co warto zobaczyć w Windsor

The Fudge Kitchen

Fudge to słodycze w smaku przypominające polskie krówki. Wewnątrz The Fudge Kitchen w Windsorze organizowane są ciekawe prezentacje przygotowywania tych cukierków.

atrakcje dla dzieci

Najsłodsza atrakcja dla dzieci w Windsorze

Uliczki Windsoru

Warto poświęcić czas na spacer malowniczymi uliczkami Windsoru. Wiele tu butików, sklepików z pamiątkami i malowniczych zaułków.

ulice królewskiego Windsoru

ulice królewskiego Windsoru

Windsor ciekawe miejsca

 

Windsor atrakcje

co warto kupić w Anglii

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Koniecznie wejdźcie też do wiktoriańskiego Windsor Royal Shopping na dworcu Windsor.

zakupy w Windsor Royal Shopping

Królewskie zakupy w Windsorze

pamiątki z UK co kupić

Legoland

Legoland to jedna z największych atrakcji dla dzieci w Wielkiej Brytanii. Rocznie angielski Legoland odwiedza ponad 2 miliony turystów. Park podzielony jest na krainy tematyczne Miniland, Duplo Valley, Lego City, Heartlake City czy Imagination Centre. Wiele tu też kolejek górskich. Najnowszą atrakcja w Legolandzie będzie Ninjago The Ride – przejażdżka 4D.

LEGOLAND Windsor Resort

LEGOLAND Windsor Resort

W lipcu 2017 otwiera się Castle Hotel w LEGOLAND Windsor Resort. Pokoje zaaranżowane są jakby zbudowane były z klocków Lego. Tematyczne pokoje nie są tanie, ale bez wątpienia będzie to wielka atrakcja. Szczegóły na stronie Legoland Castle Hotel.

Castle Hotel LEGOLAND Windsor Resort

Castle Hotel LEGOLAND Windsor Resort

wycieczka z Londynu do Windsor

Tamiza w Windsorze

Uwielbiamy naturę i spacery. Nad Tamizą w Windsorze jest wiele malowniczych ścieżek. Można również popłynąć na rejs po Tamizie.

rejsy po Tamizie

Rejsy po Tamizie w Windsorze

Tamiza

Piękna Tamiza za Windsorem

Za Tamizą rozpoczyna się zupełnie inna atrakcja. Elitarne Eton, ale o tym przeczytacie w osobnym wpisie Wycieczka do Eton.

The Windsor and Eton Bridge

The Windsor and Eton Bridge

Zobacz nasz cykl wpisów na blogu Wycieczki z Londynu. Odwiedziliśmy już między innymi Oksford, Cambridge, Canterbury, Dover, Cardiff czy sąsiednie Eton.

londyn-wycieczka-zamek-windsor-krolowa-elzbieta-II

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Oksford w Anglii – jak zwiedzić słynne miasto uniwersyteckie

Nasz pierwszy wyjazd poza Londyn! Alicja jak zwykle wybierając się do nowego miejsca snuła plany przeprowadzki. Czy mogllibyśmy mieszkać w Oksfordzie? Szkolenie, zwiedzanie, nowi znajomi – wyjazd zapowiadał się ciekawie, pomimo pory roku. Pierwsza wycieczka w Anglii i od razu…

Największe atrakcje w Oksfordzie – college

Cisza – cudowna, nastrojowa i twórcza, wszechobecne książki i czynne całą dobę biblioteki, architektura – tak zapamiętaliśmy wizytę w Oxfordzie i jego największe atrakcje. Przyjechaliśmy w styczniu do Oxfordu za zaproszenie i szkolenie OPA – Oxford Polish Association. Przy okazji…

Szczęśliwe krowy

Nasza przygoda z krowami zaczęła się na Suwalszczyźnie. Tego nie da się do końca opowiedzieć, trzeba po prostu zobaczyć. W jednym z promocyjnych folderów przeczytaliśmy, że na Suwalszczyźnie mieszkają szczęśliwe krowy. I rzeczywiście, gdy się przyjrzeliśmy dokładniej, stwierdzamy stanowczo TU…
Wycieczka do Cambridge na jeden dzień
Wycieczka do Eton
Menu