9. światowy Instameet w Londynie #WWIM9

Brak komentarzy

Ledwo pożegnałem się z moimi instagramowymi przyjaciółmi z Trójmiasta, nawet nie opadły jeszcze emocje po naszych kwietniowych Instameetach w Hali U-Bootów w dawnej Stoczni Gdańskiej i w Teatrze Szekspirowskim, już czekała na mnie kolejna niesamowita przygoda. To jedno z pierwszych spotkań w Londynie, oczekiwane z niecierpliwościa od początku przyjazdu. W tę sobotę z Alicją wzięliśmy udział w 9. WorldWide Instameet, czyli ogólnoświatowym spotkaniu fanów Instagrama i fotografii mobilnej organizowanym przez IgersLondon.

instagram-w-londynie-marketing-blogerzy-igerslonon-iphone

Przed spotkaniem zadawałem sobie dziesiątki pytań. Jak to będzie na pierwszym Instameecie zagranicą? ile osób przyjdzie? jakie ciekawe miejsca dziś sfotografujemy? Czy spotkamy tam Polaków? Cieszyłem się, że osobiście poznam osoby zarządzające IgersLondon, które dotychczas obserwowałem na Instagramie: Jess Macdonald @miss_jess i drugi profil @missunderground, Keith Houghton @eurokeith i Christian Graham @thepstamaster. Mam do nich tyle pytań związamych z grupą Igers. IgersLondon to jedna z najbardziej aktywnych grup Instagramers na świecie powstała 3 lata temu. Może w przyszłości coś razem zorganizujemy? Koszulka na spotkanie gotowa, oczywiście z logo IgersGdansk. W Gdańsku w sobotę 17 maja 2014 też organizujemy światowy Instameet. IgersLondon do organizacji swoich wydarzeń wykorzystuje serwis MeetUp.

Plan dzisiejszego Instameet był bardzo ambitny, bowiem zakładał zwiedzanie Galerii Tate Britain oraz spacer wzgłuż Tamizy do Galerii Tate Modern. To także mój i Alicji pierwszy dłuższy spacer i zwiedzanie Londynu, w tym tych najbardziej znanych miejsc. Pogoda cudowna. To zapowiadało udane spotkanie i świetne zdjęcia.

Nie jesteśmy nieśmiali. Od razu podchodzimy do Christiana i Jess. Bardzo się cieszą, że przyszliśmy i się poznaliśmy. Okazuje się, że jest z nami jeszcze  Francesca Pucella @francina1983 z Instagramers Bologna. Robi się międzynarodowe spotkanie Instagramers! Poznajemy także Debs Coady  @chelseadebs i Michaelę Stempleton @mamak_ z zespołu IgersLondon.

Od początku świetnie się bawimy z IgersLondon. Sieć Instagramers łączy ludzi. Licznym rozmowom podczas spaceru nie ma końca. Na instagramowym spacerze jest ponad 150 osób. To co bardzo mi się podoba to fakt, że osoby z zespołu podchodzą do każdej osoby i witają się. Rozmawiają, widać rozpromienione twarze entuzjastów fotografii mobilnej. Organizacja jest perfekcyjna. Każdy ma naklejkę z nazwą swojego profilu na Instagramie. Otrzymaliśmy plan dzisiejszego spotkania, z mapą spaceru oraz informacjami dotyczącymi między innymi konkursu #TateSelfie. Sponsorzy ufundowali nagrody. Cześć pomysłów na pewno wykorzystamy w Polsce 😉

Great plan of @igerslondon #WWIM9 Instameet. Social Media case studies from London. #smlondon #london #czastkiprzyciagania @hatalskacom #socialmedia #hashtag #duolook #londyn #igerslondon #instameetlondon #wwim9ldn

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika DuoLook (@duolook)

Instameet ropoczyna się od wspólnego zdjęcia przed Tate Britain oraz konkursu selfie w Tate Britain.

wwim9ldn-miss-jess-tate-britain
Galeria Tate Britain
selfie-tatebritain-igerslondon-instameet-londyn-fotografia-mobilna-wielka-brytania
Galeria Tate Britain i konkurs #TateSelfie

Polacy są wszędzie w Londynie, nawet na Instameet. Poznaliśmy Martę Bogusz @marticabogusz. Mamy nadzieję Marta, że spotkamy się ponownie.

victoria-tower-gardens-londyn-tamiza-igerslondon
Victoria Tower Gardens

Spotkanie trwa pół dnia, spacer wzdłuż Tamizy kilka godzin, z licznymi przerwami na kanapki, lody oraz oczywiście robienie zdjęć.

przerwa-na-lody-w-londynie-wielka-brytania
Victoria Embankment

Na dłużej zatrzymujemy się przy Victoria Tower Gardens, Parlamencie i Victoria Embankment Gardens.

parlament-londyn-wielka-brytania-zwiedanie-atrakcje-w-londynie
House of Parliament

Trzeba mieć dziś kondycję. Jess mówiła, że to jeden z dłuższych Instameetów, który organizowali. Grupę prowadził Christian z flagą IgersLondon.

christian-graham-igerslondon-instagramers-londyn
Christian Graham @thepastamaster i jego dwa iPhone`y. Jak robić dobre zdjęcia telefonem.

Ostatnim punktem spotkania jest Millenium Bridge i Founders Arms nad Tamizą. London Pride i Pimms smakują wybornie. Zespół IgersLondon wybrał autorów najlepszych zdjęć w konkursach. Gratulujemy wszystkim i Marcie!

A HUGE thank you to @jobyinc for giving us some Joby gear for our #WWIM9 #CommunityFirst

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Instagramers London (@igerslondon)

Co dziś zobaczyliśmy w Londynie? Po raz pierwszy budynek Parlamentu, Victoria Embenkment, Katedrę Św. Pawła obydwie galerie Tate – Modern i Britain. Największe wrażenie wywarł na mnie pomnik The Battle Of Britain z listą polskich lotników poległych w II Wojnie Światowej.

battle-of-britain-bitwa-o-wielka-brytanie-pomnik-w-londynie-atrakcje
Pomnik The Battle of Britain
lodnyn-millenium-bridge-kladka-milenijna-tamiza-atrakcja
Millenium Bridge i St. Paul`s Cathedral
the-shard-tamiza-londyn-rejsy-na-tamizie-tate
Widok z Millenium Bridge nad Tamizą. Po prawej the Shard, w oddali Tower Bridge

Poza organizacyjnymi inspiracjami dla naszego IgersGdansk mam jeszcze jeden pomysł. Na kolejne spotkanie przydałby mi się monopod czy selfie stick. Dzięki za inspirację @stealth_hq.

akcesoria-iphone-mobilna-fotografia-selfie-stick-monopod-ile-kosztuje-londyn
Monopod niezbędne wyposażenie mobilnego fotografa

To nasze pierwsze spotkanie Instagramowiczów poza Polską i było świetnie. Co ciekawe na spotkania IgersLondon przychodzą też turyści odwiedzający Londyn. To jest siła sieci Instagramers. Zachęcam podczas waszych wyjazdów za granicę, sprawdźcie czy akurat w tym terminie organizowane są spotkanie lokalnej grupy Instagramers. Dołączcie, poznacie wielu wspaniałych ludzi i zobaczycie odwiedzane miejsce z zupełnie innej perspektywy.

Here we are at the London Eye! Having a great time on @instagram’s #WWIM9 Worldwide instameet Day! #WWIM9LDN #igerslondon #instameetlondon

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Instagramers London (@igerslondon)

 

W sobotnim Instameet wzięło udział ponad 150 osób, zrobiliśmy blisko 800 zdjęć. Możecie je znaleźć obserwując oficjalnych hasthtag #WWIM9LDN. Na pewno pójdziemy na kolejne spotkania IgersLondon. Kto wie, może się tam spotkamy. Do zobaczenia.

Tagi: Anglia, igersgdansk, IgersLondon, Instagram, Instagramers, Instameet, Londyn, Millenium Bridge, Tamiza, Tate Britain, Tate Modern, The Battle of Britain, The House of Parliament
Jarosław Marciuk LinkedIn

Na blogu przeczytasz również o

ARCHITEKTURA

Lato w Londynie – Serpentine Gallery w Kensington Gardens

Najsłynniejszy park w Londynie Hyde Park turystom kojarzy się ze stawem The Serpentine, Hyde Park Corner czy rozległymi trawnikami i miejscem odpoczynku po zakupach w Harrodsie / zakupach na Oxford Street. Dzieci na pewno zapamiętają wiewiórki i fontannę księżnej Diany. Ale tym…

Czerwone maki na …

Tym razem piszę o czerwonych makach, ale nie na Monte Cassino. Jest szaro, brzydko i pada deszcz. Zdjęcia wyjdą nie najpiękniejsze. Mimo to odwiedziliśmy Tower Hill i okolice zamku Tower w Londynie. Z okazji 100-lecia rozpoczęcia I Wojny Światowej polegli zostaną…
Jakiego radia słuchać w Londynie …
Social Media w Londynie