Uwaga! Geek w hotelu

Brak komentarzy

Trudniej być teraz hotelarzem. Bo przychodzi geek technologiczny, a hotelarz nie wie jak się zachować. Różne są reakcje. Jedni podejrzliwie obserwują, inni zakazują robienia zdjęć, a są pewni i tacy, dla których to, albo węsząca konkurencja, albo tajemniczy klient. Znamy ten ból z jednej i drugiej strony, to teraz mały przewodnik jak rozpoznać geeka w hotelu.

Po pierwsze: melduje się podwójnie

Geek lubi się meldować, ale nie tylko w hotelowej recepcji. Geek dobrze zna serwisy geolokalizacyjne i tu melduje się wirtualnie. W niektórych serwisach zdobywa za to punkty, odznaki lub tytuły.  Na przykład użytkownicy Foursquare zdobywają tytuł Mayora  za największą liczbę meldunków w danym miejscu. Wiele hoteli ma swojego majora, nawet o tym nic nie wiedząc. Przy meldunku wstawia się zdjęcia, komentarze i porady. Sprawdź Foursquare, bo może w twoim hotelu ktoś stworzył pokój perwersji? Tak się stało w hotelu Scandic w Gdańsku.

Hotel Scandic Gdańsk pokój perwersji na Foursquare. Geek w hotelu

Po drugie: zachowuje się jak agent

Chodzi ze sprzętem rozgląda się i filmuje, fotografuje i nagrywa. Istny agent! Zarejestrować może wszystko: hotelowe śniadanie, układ pokoju, akcje w barze. Robi rozpoznanie w łazience, na basenie i wokół budynku nagrywając na przykład dźwięki potoku. Ma do tego specjalne gadżety i metody. Działa szybko i sprawnie, umiejętnie posługując się nowymi technologiami.

Zobaczcie, co może zrobić w 6 sekund.  Dobry smatrfon i aplikacja Vine – stworzona do szybkich strzałów. 

Tu rozeznanie wykonane w pokoju.

Sześciosekundowe i zapętlone filmy Vine skracają i ułatwiają robotę. Nie trzeba biegać z dużą kamera, a potem montować wideo.

Geek działa mobilnie. Liczy się tu i teraz. Materiał musi być gotowy od razu. Do tego doskonale nadaje się Instagram. Jak sprawdzić działania geeka w hotelu? Zdjęcia i filmy odszukuje się po określonych hashtagach lub geolokalizacji.

Prawdziwy geek nie będzie nagrywał rozmowy innych gości. On słyszy więcej i zarejestruje coś, na co personel pewnie nie zwraca uwagi. Gdzie znaleźć ślady działalności geeka? Na przykład w  SoundCloud. A to nasze nagrania z hotelu Ferdynand Best Western w Rzeszowie (motyw muzyczny prezentacji w telewizji hotelowej, wpada w ucho) oraz EkoFarma Vitalis k. Elblaga (strumyk w pobliżu i odgłosy zwierząt na farmie).

Po trzecie: używa siatek i sieci

Gość- Geek ma gęstą sieć znajomych, skomplikowane siatki połączeń i nie waha się ich użyć. Nadaje na wielu kanałach, poszerzając zasięg rażenia. Sprawny wywiadowca śledzi jego kroki w sieci tropiąc:

  • Pinterest
  • Vine
  • Instagram
  • Foursquare
  • Google+
  • SoundCloud
  • Foodspoting
  • Flickr

oraz inne kanały, w zależności z jakiego kraju pochodzi agent szpiegujący w hotelach. No i geek bywa na Facebooku, ale to wiedzą nawet dzieci.

Tagi: Foursquare, hotel, HRS, Instagram, Media społecznościowe, śniadanie, Soundcloud, Vine

Na blogu przeczytasz również o

TOP aplikacje do mobilnej fotografii kulinarnej

„Jeśli już wstawiasz do internetu zdjęcie jedzenia, niech jest ładne”– taką rozmowę usłyszeliśmy w restauracji przy sąsiednim stoliku. I racja. My też robimy fotki jedzenia i wstawiamy na Instagram, jak to robić poprawnie i co wstawiają ludzie- czytajcie tutaj. Stwierdzamy, że mobilna fotografia…

Kto się podzielił Oscarami?

85. ceremonia wręczenia Oscarów w social media. Zobacz zdjęcia gwiazd Hollywood na Twitterze i Instagramie. W tym roku wyjątkowo ciekawe było śledzenie kulisów gali oskarowej w mediach społecznościowych. I widać, że przez rok wiele się zmieniło.

Duolinki #2

W drugich Duolinkach mamy większość ciekawostek i wydarzeń z Londynu. Park Narodowy w Londynie Londyn to najbardziej zielona stolica Europy. Blisko 50% powierzni Londynu stanowią ogrody, parki i lasy. W mieście znajdziecie ponad 13 tys. gatunków zwierząt i roślin i…
Bocian w podróży
Dla moli książkowych – pomysły i gadżety