Instameet w Oksfordzie

2 Komentarze

Jak najlepiej zwiedzać i poznawać nowe miejsca? Za pierwszym razem zwiedzaliśmy Oksford z Ewą, która pracuje na Uniwersytecie Oksfordzkim. Koniecznie przeczytajcie wpisy Wycieczka do Oksfordu – Alicja w Krainie Książek i Największe atrakcje Oksfordu – nasze top 10 collegów.

Kolejnym z dobrych pomysłów jest wzięcie udziału w Instameet. Spotkania organizowane są przez lokalne społeczności Instagramers .

rowery w Oksfordzie

W drodze do The Jam Factory na rozpoczęcie Instameetu IgersOxford. Jak się okazało tym zdjęciem trafiliśmy w temat przewodni.

Tym razem poznaliśmy nowe miejsca i atrakcje Oksfordu podczas pierwszego w tym roku Instameetu grupy IgersOxford. Obecnie grupę prowadzą studenci Uniwersytetu Oksfordzkiego, w tym jeden Australijczyk. Oprócz mieszkańców i studentów do Oksfordu przyjechała również liczna 15-osobowa grupa z Birmingham i IgersBirmingham. Poznaliśmy również Polkę studiującą antropologię na Uniwersytecie Oksfordzkim. W takim doborowym igersowo-studenckim towarzystwie wyruszyliśmy z The Jam Factory na odkrywanie mniej i bardziej znanych miejsc w Oksfordzie.

Instameet IgersOxford Instagramers Oxford

Pierwszy przystanek i robienie zdjęć przed zamkiem w Oksfordzie (Oxford Castle). Zamek ma ponad 1000-letnią historię. Został zbudowany przez Normanów. Podczas Angielskiej Wojny Domowej Oksford na kilka lat stał się stolicą królestwa, ale w wyniku działań wojennych zamek bardzo ucierpiał. Do dziś zachowały się, fosa, wieża Św. Jerzego i jedno skrzydło. Pozostała część zamku została przekształcona w więzienie. Obecnie w dawnym więzieniu znajduje się luksusowy hotel Malmaison Oxford. To miejsce znaliśmy dobrze z poprzedniego zwiedzania Oksfordu, ale kolejne miejsce było dla nas zaskoczeniem.

zamek w Oksfordzie

Dawne więzienie w Oksfordzie

Z dachu TVC (The Varsity Club) roztacza się jeden z piękniejszych widoków na Oksford. Był to typowy deszczowy angielski dzień, ale nikomu z nas to nie przeszkadzało. Oprócz nas mobilnych fotografów na dachu trzy poziomego klubu były jeszcze tylko dwie arabki, które ciągle robiły sobie selfie z drinkami z Oksfordem w tle.

atrackje w Oksfordzie

Panorama Oksfordu z dachu TVC – The Varsity Club

Kolejna nowa atrakcja Oksfordu to znajdujący się tuż obok The Covered Market. Historia tego miejsca sięga roku 1770. Dobrze wiecie, że uwielbiamy zwiedzać lokalne targowiska i hale targowe. To jedno z często odwiedzanych miejsc przez turystów, więc niełatwo tu zrobić dobre zdjęcie. Warto tu zwrócić uwagę na drewnianą konstrukcję dachu. Od razu przypomniały mi się arkady w Cardiff. W Oxford Covered Market znajdziecie 40 różnych sklepików i straganów.

Oksford The Covered Market

The Covered Market w Oksfordzie

Dalsza trasa oksfordzkiego instameetu wiodła wśród największych atrakcji Oksfordu. Bodleian Library, The Radcliffe Camera, Most Westchnień (Bridge of Sighs), Kościół Uniwersytecki (University Church of St. Mary the Virgin), Carfax Tower.

Atrakcje w Oksfordzie

The Radcliffe Camera – symbol Oksfordu

Idąc od miejsca do miejsca szukaliśmy rowerów i rowerzystów, bo był to temat przewodni instameetu. Każdy chciał zrobić jak najlepsze zdjęcie. Zobaczcie kilka fotek z Albumu na Instagramie poniżej.

Today’s @igersoxford Instameet theme #bikes #bicycle #oxford #igersoxford #igersuk #igersoxfordinstameet2

Post udostępniony przez Jaroslaw Marciuk – CallMe Jaro (@jaroslaw_marciuk)

Dalej nasi przewodnicy z Oksfordu prowadzili nas przez High Street do collegów All SoulsChrist Church, Corpus Christi i Merton. Jest koniec lutego, a w Oksfordzie już zaczynają kwitnąć drzewa. Przez chwilę mogliśmy przespacerować się Merton Field i łąkami Christ Church Meadow

… by za chwilę znaleźć się przy Alice in Wonderland Shop.

Alicja w Krainie Czarów Oksford

Alice`a Bookshop przy Christ College

Oficjalnie Instameet zakończył się na rogu Cornmarket i Ship Street przy drewnianym domu pamiętającym czasy średniowiecza.

średniowieczne domy w Oksfordzie

Zanim opuściliśmy Oksford musieliśmy zobaczyć jeszcze jedno niezwykle interesujące miejsce związane z J.R.R. Tolkeniem, autorem książek Hobbit i Władcy Pierścieni. Ale o tym przeczytacie już kolejnym wpisie z Oksfordu – Zwiedzanie Oksfordu część druga.

Jesteśmy regularnymi uczestnikami spotkań IgersLondon, ale to był nasz pierwszy wyjazd na zwiedzanie miasta z Instagramersami w Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy miejsca, których byśmy zapewne sami nie znaleźli i przy okazji poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Chyba będziemy częściej w ten sposób zwiedzać brytyjskie miasta. W Wielkiej Brytanii jest ponad 20 miejskich grup Igers więc wiele wycieczek przed nami.

Tagi: , , , , , ,

Na blogu przeczytasz również o

Spotkania IgersGdansk 2014

Dla mnie to był wspaniały rok na Instagramie, IgersGdansk rozwijał się bardzo prężnie,  a w kwietniu po pierwszym Instameecie 2014 rozkwitł. Oto podsumowanie grupy Instagramers Gdańsk Sopot Gdynia za rok 2014: ponad 3000 zdjęć, 16 oficjalnych spotkań cztery spontaniczne W sumie 11 oficjalnych spotkań odbyło…
PolesinUK rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Polish Heritage Day 2017

Na liczbę polskich wydarzeń w Wielkiej Brytanii naprawdę nie można narzekać. Jest ich coraz więcej i są coraz ciekawsze. Maj to najbardziej polski miesiąc w Wielkiej Brytanii. 2. Maja obchodzimy Dzień Flagi RP oraz nasze święto emigrantów czyli Dzień Polonii…
Imperial War Museum w Londynie zwiedzanie

Imperial War Museum w Londynie

Imperial War Museum to jedna z największych atrakcji Londynu dla miłośników militariów i historii. Co ciekawe Muzeum Wojny zostało powołane do życia w 1917 roku, czyli jeszcze w trakcie trwania I Wojny Światowej. Dziś muzeum mieści się w dawnym szpitalu…
Tłusty czwartek w Anglii
Polish Heritage Day 2017
Menu